Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

departed

Krátkometrážní seriál pro geeky, který se nebojí vytasit fresh náměty, stylovou vizuální stránku, slušný spád, zamyšlení u každé epizody a celkově skvělý zpracování. Ne každý díl vám může sednout, ale ve výsledku se to krásně vybalancuje, načež díly u kterých vás nemusí tolik bavit příběh, tak budete žrát stylizaci, a naopak. Hezký netflixovský pokus o mix několika žánrů v jednom seriálu o krátkých dílech ideálních zkouknout při jídle či při čekání než se uvolní koupelna. Hodnoceno: 3 série. ()

Equilita

Po dopozeraní a ohodnotení všetkých epizód mi vyšlo celkové hodnotenie 3*, ale dám 4, pretože som si tú rozmanitosť fakt užila. Jednak milujem takéto projekty, kde je každá epizóda úplne o niečom inom, či to ako celok zgrupuje krátke filmy od rôznych tvorcov. Čo sa týka animácie, to bola naozajstná všehochuť. Tak isto príbehy. Niektoré skvelé, s krásnou pointou, iné priemerné, zopár slabých, no každý si príde na svoje. ()

Knor

Našlo se tu i několik slabších příběhů, ale byly asi dva, jinak je to velmi rozmanitý a nápaditý projekt, který se mi z větší části trefil do not. ()

mikhail

Príbehy každý iný a to isté sa týka aj kvality. V zásade však môžem povedať, že až na 1-2 časti, som sa pri ostatných určite nenudil. Takže 4*. A veľmi príjemné prekvapenie! Viacerým tvorcom by som na mieste filmových štúdií zveril pár peňazí na niečo väčšie. ()

fleshbekr86

některé kousky, např. první dva a poslední, ale hlavně Beyond the Aquila Rift, hraničí s dokonalostí a genialitou. Výborná věc a klobouk dolů před Netflixem, že to umožnil, paráda :) ()

MikoZuko

Tim Miller a David Fincher zastřešili vskutku nádherný projekt. Nenásilně spojili téměř 20 animovaných shortů tím, že jim dali jedno jméno a platformu, kde si je může běžný divák bez problémů jeden po druhém vychutnat. Byť tahle série kraťasů, jak se jim hezky česky říká, obsahuje kousky lepšího i horšího ražení, jsem rád hlavně za jednu věc. Koukání na tenhle žánr pro mě bylo vždy spíše otázkou náhody nebo Oskarových nominací/výherců a jsem rád, že díky pánům Millerovi a Fincherovi se to alespoň na chvíli změnilo. Nedá se jinak než vyrazit hodnotit po jednom, ale za celek máte za mě podtrženou jedničku. ()

tkey

Každý díl si člověk pochutná na něčem jiném. A každý z nich vás bude nějakým způsobem bavit. Metráž je hodně dobrá pro takové ty jednohubky, jenže stejně jako u nich jich sežereš najednou více než by si měl. ()

JosefTomas

S1: Zajímavá paleta příběhů, které se v rukou tvůrců stávají velice pestrou a originální zábavou, neboť každý díl svým pojetím, nápadem, i stylem animace vypráví úplně jiný příběh. Rozhodně je zajímavé sledovat, jak se každý tvůrce s danou látkou popasoval jinak, ale jak už to tak bývá, tak ne všechny epizody jsou dobré, jako jiné. Rozhodně to ale není nic, co by se nedalo skousnout, ostatně 10 minut vydrží každý, no ne? Byl to zajímavý experiment, který vyšel, a proto mám trochu strach, kam se vydají tvůrci příště, protože dle mého řekli vše podstatné a nejde říct už víc. S2: Možná ještě zajímavější uchopení, než v prvním případě a odlišnost všech dílů je snad ještě markantnější. CGI za ty dva roky opět poskočilo a to hlavně u vykreslení obličejů, že jsem chvílemi sám sebe ujišťoval, že jde pořád o animaci. Příběhově je to opět pěkný rozptyl a témata opět evokují k zamyšlení, či k pobavení. Za mě spokojenost, až mě skoro mrzí, že už mám druhou sérii za sebou. ()

oasismanik

Hodnotím po dvoch sériach, prípadnej tretej sa už asi vyhnem: Extrémne preceňovaný projekt. O špičkovej animácii sa samozrejme nebudeme baviť, tá je excelentná a fakt občas rozmýšľate, či sa pozeráte na živých hercov alebo animovaných, je neskutočné kam sa to až dostalo za tých pár rokov. Tu ale všetky znaky 5 hviezdičových seriálov končia, jednotlivé časti sú nekonzistentné, často nudné, v drvivej väčšine bez pointy a tie "skryté myšlienky" sú tam naozaj ojedinele, alebo sú len veľmi dobre skryté :) Taká neškodná blbinka, pre ktorú som asi nebol cieľovka. Ale Beyond the Aquila Rift je totálne geniálna, keby boli všetky časti takéto, tak slintám blahom. ()

Rooseman

Solidní práce, dost originální projekt. Některé díly vyloženě slabší, jiné tak kvalitní a smysluplné, že by vydaly klidně na mnohem delší porci minut. V kontextu doby ideálně načasovaná záležitost, která na těch pár chvil polechtá nervy. ()

Honzimir67

8/10 - Pěkný projekt, který víc než dobře propojuje fantazii s perfektním zpracováním. Výhodou tohoto seriálu je, že díly jsou krátké a kdykoliv je čas, můžete si je pustit. Každý díl je také o nečem jiném, od někoho jiného, zpracován jiným stylem, úplně odříznut od ostatních epizod - a to se mi na tom líbí nejvíc, jelikož i přesto mají všechny tyto epizody společné motivy. Některé epizody jsou fakt hodně povedené, jen je škoda že jsou v tomto seriálu i takové, které se dle mého úplně nevyvedly. Tak či tak za zhlédnutí stojí úplně všechny díly, nemohu nic než jen doporučit. ()

spoock

Větší půlka je výborná. Některé povídky, ač maji slušný vizual, jsou nudné. Za mě nejlepší 3: Good Hunting, Beyond the Aquila Rift, Zima Blue. Po S2 a S3 - tohle je jedna z těch sérií, kterou si jednou za čas zase pustím. ()

JasonV

Po Animatrixe ďalší animovaný sci-fi mílnik a popri Black Mirrore to najlepšie seriálové sci-fi poslednej doby. Minimum slabých častí, obrovská myšlienková a animačná bohatosť. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě