Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

MarekPlachky

Od archeologů utíkajících před mýtickým monstrem, přes vzbouřené roboty útočící na babču, až po skupinu buranských mariňáků válčící se super-robo-medvědem. Od astronauta přežívajícího v umělých představách ufona, přes nesmrtelné lidstvo se zákazem mít děti, až po námořníky dělající autobus mořskému netvorovi. Každý díl je o něčem jiném a každý díl je jiný. V tom tkví největší síla a největší slabost Love, Death & Robots. Stejně jako zástupce nižší vrstvy měšťanstva či snad vesnické persony v galerii výtvarných umění i zde zažíváte pocity poznání a objevování nových věcí. Pomalu procházíte výstavištěm a pozorujete jeden obraz za druhým, některé se vám nemusí vůbec líbit, některé naopak nepochopíte, nad pár z nich budete jen nevěřícně stát a ptát se "Kdo takovou blbost vymyslel?!", jiné zase budou přesně vaše nota a pár vás překvapí, možná i donutí cítit věci, které jste předtím necítily. Stejné je to i s jednotlivými epizodami. S ohromným rozpětím témat, žánrů, tónů a vizuálu je skoro až nemožné nenajít epizodu, která by nebyla přímo pro vás. Ve výsledku i záleží, co hledáte v tomto seriálu a čemu jste otevřeni. Podobně jako ztracený zálesák můžete zkoušet neznámé bobulky v křoví a buď najdete borůvku, rulík či zaječí bobek, ale i tak posunete hranice poznání. Já sám vnímám celou premisu Love, Death & Robots jako jeden velký experiment, experiment můj, experiment tvůrců, experiment všech. K mým nejoblíbenějším dílům patří ty, které se snaží o něco nového, ať příběhově, či vizuálně. Retrospektivně, když dumám nad poutí, jež jsem během sledování zažil, nelituji promarněné minuty, ani v případě dílů, které se mi nelíbily a v budoucnu při opětovném sledování je přeskočím. (Zažil jsem pětihvězdičkový experiment, nutno dodat, že ne všechny díly stály za pět hvězd, ba dokonce považovat je za čtyřhvězdičkový zážitek by bylo příliš mírné, ale co by to bylo za experiment, který by se obešel bez omylů a zaškobrtnutí?) ()

B.Wilde

Velmi zajímavý projekt, který nabízí opravdu všehochuť. Jsou zde výborné příběhy, ale také průměrné a nebo i naprosto mizerné. Asi každý si tady najde něco, co se mu bude líbit... škoda, že těch příběhů mi v hlavě utkví asi jen pár. ()

Mouchal

Pro mě docela velké seriálové překvapení tohoto roku. O tomto počinu jsem neměl ani páru a přitom je to co se týče mého vkusu naprostá trefa do černého (to by se v dnešní PC době asi už říkat nemělo...). Každý příběh zaujme, jsou tam samozřejmě i malinko slabší, ale každý příběh má své kouzlo a ani jeden nenudí, což je prostě něco fantastického vezmeme-li v potaz, že některé epizody nemají ani 10 minut. Rozehrát na tak krátké stopáži příběh a postavy tak, aby divákovi něco řekli je velmi těžké, ale zde to funguje výborně. L,D + R je něco jako animovaná art jednoubka ala Black Mirror. Každá epizoda má odlišné vizuální zpracování a některé z nich bych dost možná nazval až uměním (The Witness kupříkladu). Různorodost epizod se ale neprojevuje pouze délkou, příběhem či vizuálem, ale dokonce i žánrem. Máme tu od komedie až po horor a každý divák si tak zde přijde na své. Pokud bych si měl vybrat tu nejlepší epizodu, selhal bych v plné míře, prostě to zde nejde. Některé příběhy by si určitě zasloužily pokračování, ale ikdyž je nikdy nedostaneme, nevadí. Protože v tom je právě to kouzlo Love, Death + Robots. 80% ()

Sweat55

Nechtěl jsem, ale každou epizodu musím hodnotit zvlášť, protože každá povídka je naprosto unikátní záležitost, ze které ta tvůrčí svoboda úplně čiší. Celkově by to na těch pět nebylo, ale i tak si to takový projekt podle mě zaslouží. Jaká povídka se mi líbila a jaká ne je vidět v hodnocení. ()

degster

Koncept, kde vždy s nadšením sledujete, čo príde ďalej. Prepracované animácie a 7-15 minút, ktoré dobrému príbehu plne stačia. Za mňa 10/10. Najlepšie epizódy vypichnúť neviem. Z tých slabších to bola historková Helping hand a "věřte-nevěřte" Lucky 13. ()

Maximilianus

Super experiment, ktorý vyšiel takmer na jednotku. Nevýhodou bola kolísajúca úroveň jednotlivých epizód, ale každá si udržala pomerne vysokú úroveň a ich žánrová ako aj animačná rozmanitosť prispela k jedinečnosti tohto diela. 2. séria: Mňa osobne neohúrila. Stratilo sa kúzlo aj originalita z pôvodnej série, a hoci animácia bola stále dobrá, tiež už nebola taká razmanitá, avšak predovšetkým niektoré príbehy (aj kvôli krátkej stopáži) boli nezaujímavé a bez pointy. Za mňa slabota a prišlo mi to iba ako niečo pozliepané, aby sa pokračovalo v úspešnom projekte. 3. séria: Sa mi vážne veľmi páčila, a nemyslím si, že tam bol jeden slabý diel. Ten posledný bol navyše asi najzaujímavejší, ale všetky boli kvalitou veľmi vysoko. Som rád, že Love, Death & Robots je späť. ()

holub109

David Ficher nám ve spolupráci s Timem Milerem naservíroval opravdu skvělý antologický seriál. Všech osmnáct dílů je ohromně různorodých, na své si tak přijde snad opravdu každý. Jedná se o neskutečný mix žánrů ve famózním animovaném kabátě. Každý díl nabízí jiný druh animace, od klasické 2D až po propracovanou počítačovou animaci. Jasně, pár povídek je příběhově lehce slabších, na druhou stranu je zde několik opravdu geniálních. Takže já jsem ohromně spokojený a doufám, že nám Netflix co nejdříve nadělí další díly. 1. série - 85% ()

RetroGamer

Veľmi unikátny a originálny počin, ktorý by si mal pozrieť každý, komu nevadí trochu brutality, temna, sexu, nahoty a pár nadávok. Poviedkovo ladené časti sršia nápadmi a veľa z nich by stálo za to sfilmovať do celovečerného filmu. Autori mohli upustiť uzdu svojej fantázie a neboli ničím obmedzovaný, čo sa mi páčilo. Potešilo, že dve poviedky boli od Pána spisovateľa Reynoldsa (Beyond the Aquila Rift a Zima Blue). Vizuál jednotlivých dielov je fantastický, trochu horšie sú na tom animácie v niektorých dieloch ale nič strašné. Najviac bavili poviedky: 1,2,4,6, 10,16 a 18, najmenej Jogurt, Noc rýb a Alternatívna história. Druhá série je na tom trochu horšie ale aj tak oplatí pozrieť. Edit 3-séria: najviac sa mi páčili epizódy od 4 až po koniec. Prvé tri ani moc nie - Traja roboti nemali moc zaujímavý námet a na konci bolo jasné, kto sa ako jediný zachránil. Noc mini mŕtvych bola super zombie apokalypsa v malom. Tým zabijakov ma bavil, boli tam skvelé hlášky. Roj bol zaujímavý ale opäť by to chcelo väčší rozsah. Masonove krysy ma bavili, ten koniec bol skvelý, v Klenutých sálech - tam bol Cthultu, to som si užil, tie jeho oči a šialenstvo, ktoré dal tým vojakom a vízie skazy, to bola pecka. A Jibaro bolo dosť šialené so sirénou ale originálne. ()

E lan

Drtivá většina sci-fi povídek je vynikající a něčím přínosná. Je tam pár mírně slabších kousků, ale každý příběh přináší jinou animaci, jiný druh fantazie a na dnešní dobu vzácnou krátkou délku. ()

LordMysti

Krátké strhující a úderné příběhy. Přesně takhle si představuji sci-fi oddechovku, ze které se vyklubalo rozhodně něco víc. ()

mica_micova

Já nevím, ale po tom, co jsem o tom slyšela a četla, mě to hodně zklamalo. Tu a tam nějaký ten díl neurazí, ale, že bych z toho šla do kolen?  Miluju animaky pro dospěláky, ale baví mě klasická a ještě spíš ta straší manga animace (ninja scroll, vampire hunter D, etc). Dívat se na ty novodobý animace, jako třeba s tím mega krabem, to je pro mě utrpení.  A ty příběhy? Jako občas si tam rejpnou do něčeho hlubšího k zamyšlení, ale... Nic z čeho by se mi prostě postavily chlupy úplně všude. ()

Wlastik

Dal bych i 5 hvezdicek, ale vetsina epizod je zbytecne vulgarni. Jinak skvele pribehy, originalni a vetsina ma i nejakou myslenku nebo poselstvi. I to zpracovani je povedene. Uvital bych vic a vic pribehu, ale bez toho f f f f f f f f f f f f. ;) ()

Zombiepod

Ďalší skvelý, osviežujúci seriál z dielne Netflix, od ktorého som dostal v podstate viac, ako som sprvu očakával. Osemnásť ultra sci-fi kraťasov, z ktorých každý je unikátny, bez akéhokoľvek prepojenia na inú epizódu, a neraz si divák povie "toto by si zaslúžilo vlastný samostatný seriál". Niektoré príbehy sú priam strhujúce, iné slabšie, no každý z nich má svoj vlastný výtvarný štýl a osobitnú charakteristiku. Love, Death & Robots nie je dokonalým seriálom, no je to úchvatná plejáda tvorcovskej fantázie bez hraníc, a hlavne bez cenzúry. Pevne verím, že sa dočkáme aj ďalšej sezóny. Highlighty - Sonnie's Edge, The Witness, Beyond The Aquila Rift, Good Hunting, Shape-Shifters. ()

ellniora

Jo. Je to unikát. Je to krátký, každá epizoda má něco do sebe. Některý mě moc nebraly, ale většina ano a některý byly sakra sakra dobrý! Za mě spoko. Chci víc. ()

Don82

Originální soubor nejrůznějších sci-fi povídek s příchutí horrou a nadpřirozena. Z každého filmu je cítit poctivá práce, kdy i přes krátkou stopáž je jak vizuál, tak příběh vytažen do vysoké kvality. ()

celticek

Něco mezi 3-4 hvězdami. Vizuálně všechno super, ale měl jsem problém s některými "nesmyslně" ukončenými závěry, resp. ne moc originálními náměty. Nejvíce se mi líbily epizody : Sonnie's edge, Suits, When the yoghurt took over, Beyond the Aquila rift, The Dump, Lucky 13 a Zima Blue. ()

Leptir23

Naozaj skvelá podívaná či už po vizuálnej, tak aj po dejovej stránke. Jasné podobnosti resp. inšpiráciu je vidieť v jednotlivých častiach ale zároveň vidieť aj originalitu. Najviac oceňujem priestor pre diváka na rozmýšľanie a hĺbku myšlienok, ktoré niektoré epizódy priniesli. ()

Nelishka91

Když jsem si to pouštěla poprvé, moje první dojmy byli něco jako: Co to sakra je zase?! Po shlednutí prvních pár dílů, jsem zjistila, jak moc se mi to líbí...celá série shlédnutá jedním dechem, kde na konci uslyšíte: JÁ CHCI DALŠÍ DÁVKU MINI DÍLŮ!!!...super! ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě