Nepamatuju si, kdy naposled mi připadala délka filmu tak žalostně krátká jako právě u Absolventa. Nesmírně přitažlivý mix v podobě perfektních hereckých výkonů, podmanivé kamery a vůbec tak trochu netypických režijních vychytávek Mika Nicholse, v dnešní době již klasických hitovek Simona & Garfunkela (tento komentář samozřejmě právě píši za hudebního doprovodu Scarborough Fair) a povedené zápletky, která by možná na první pohled mohla znít tuctově a divák by od ní mohl očekávat, že se nevyhne jistým klišé žánru, ale není tomu tak. Absolventa bych nepovažoval vyloženě za komedii jako takovou, kde se budete smíchy popadat za bránici a v průběhu sledování několikrát odcházet pro něco k pití, abyste si svlažili následkem několikaminutového smíchu vyschlé hrdlo, jde spíš o film, kde se vyskytuje několik úsměvných momentů, ale jako celek se jako komedie rozhodně netváří. Téma rebelie, vzepření se řádu, pravidlům, rutině a společenským systémům je zde naznačeno více než povedeně a mně nezbývá nic jiného, než sem vpálit plný počet a litovat toho, že to nemohlo být ještě o něco delší. I když ono je to tak vlastně možná i lepší. Jasný must-see film pro každého.(30.4.2012)

Naozaj som netušil, že práve Absolvent doplatí na moje prehodnocovanie starších filmov. Veď Anne Bancroft zahrala vynikajúco, Dustin Hoffman sa pri nej nestrácal, Simon s Garfunklom sú pre mňa nedotknuteľní a v roku 1967 som mal 21 rokov aj ja. Stalo sa však, že som tomu filmu neveril. Neveril som Hoffmanovi, keď ako 30-ročný predstavoval 21-ročného panica, neveril som niektorým dialógom, nechápal som podstatu ani cieľ Benovej revolty proti všetkému a ktovie vlastne za čo. Nepochybne som však veril strnulému výrazu jeho tváre v autobuse, keď mu to všetko docvaklo. Keby bol na Hoffmanovom mieste dvadsaťročný Pucholt a namiesto Alfy Romeo by mal nejakú Čezetu, bolo by to iné. Takže s ľútosťou, ale hviezdička dolu.(18.4.2012)

Film tak úžasný, že jsem strávil učením The Sound of Silence na kytaru 15 hodin denně.(5.12.2009)

// "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me." Bože to bylo dobrý, ale tak dobrý! Navíc jsem se asi zamiloval do Katharine Ross a to ani není blond. Ne, tohle jsem fakt neměl tak dlouhá léta odkládat. 11/10(15.9.2016)

Absolvent je bezesporu legendární kultovní komediální drama s nádechem romantiky. Ve filmu uslyšíte krásnou hudbu, uvidíte krásne ženy a okouzlujicího Hoffmana.(15.8.2008)

Rakvička se šlehačkou. Stejně sladká chuť jako pocit trpkosti. Jo krize zrání je pěkný prevít, každý se s tím popere, jak umí. Nezralé ucho Ben zahrál přechod v muže dokonale. "Benjamene, nechceš mi ještě něco říct?" "Jsem vám moc vděčný paní Robinsonová." Řídil svůj osud úměrně rychlosti svého krásného červeného žihadla. A jaká budoucnost ho nakonec potkala! Úplně vidím slavného Dustina, jak si tuhle klasiku pouští každým rokem na pravidelné rodinné sešlosti. Jeden konflikt vyřešen, i když Benovy oči v autobuse už zase nabíraly známý výraz ulítlých včel... Že by přemítání o budoucí krizi manželství?!(26.3.2011)

Hoffmanovo galapředstavení. Krásný film.(4.6.2012)

Nádhernej film, miluju ho, za všech okolností, ať ho vidím v původním znění, dabingu, střízlivej, nalitej... vždycky mě dostane. Pro úchvatnou Anne Bancroft, pro báječnou hudbu by Simon & Garfunkel, pro nefalšovanou atmosféru 60's, pro invenční střih, kameru i režii, pro nadčasovou uměleckou zprávu o světě, kde se druhé šance nedávají a kde život přeje odvážným. Pozoruji-li občas mezi mými vrstevníky stesk po tom, že by se rádi narodili v jiné zemi, osobně želím snad jen toho, že jsem nezažil právě šedesátky, které se mi jeví jako elektrizující a báječná doba, kterou je mi souzeno si navždy idealizovat. Absolvent je jejich čistou esencí, a proto ho budu navždy zbožňovat.(5.8.2013)

Vynikající film postavený na promyšlené režii, zajímavém scénáři a hlavně perfektních hereckých výkonech Dustina Hoffmana, Anne Bancroft a Katharine Ross. Výsledku pomohly i písničky Simona & Garfunkela.(30.4.2006)

To už je to tak starý? To teda valím oči! V tom případě Dustin Hoffman vypadá furt na svoje roky famózně. Absolvent je moc pěkný film o tom, že se nemusí vyplácet stýkat se s vdanou o generaci starší ženou. Ale není jen o tom, je o životě, o vztazích a o rodině. I díky velmi přirozenýmu humoru si tento film zaslouží 4 hvězdičky a jeho umístění v TOP 200 docela chápu. Přesto mi tam na maximum ´´něco´´ scházelo. 80%(2.5.2011)

Film na mě nesmírně zapůsobil, měl bych jeho shlédnutí povinně naordinovat svý famílii, aby konečně pochopili, proč nesnáším rodinné velkonávštěvy, kde se musím idiotsky tvářit jako reklama na štěstí a předstírat, že všechny ty strýčky a tetičky vlastně vidím velice rád (ňu ňu ňu, Tomíku ty už si tak vyrost... A kolik ti vlastně je? Třicet? Óóóó). Mike Nichols tímto filmem spáchal revoluci ve filmové tvorbě, srovnatelnou s Wellesovým Občanem Kanem! Když si uvědomím, že pouhou dekádu před natočením Absolventa v Hollywoodu točily takové bizarní figurky jako Ed Wood jr... Nicholsův film je starý skoro půlstoletí, ale absolutně to na něm není poznat, tak nadčasově je natočen! Neoddělitelnou součástí filmu jsou písně dua Simon & Garfunkel. The Sound of Silence, píseň, kterou je podmalována úvodní scéna, se zřejmě navždy zapsala do filmových dějin. A Mrs.Robinson jakbysmet.(1.9.2006)

Fenomenální snímek! Perfektní scénář, úžasní herci, výborná hudba a k tomu dokonalá kamera, která si pohrává s každičkým detailem, a ještě navíc film s tak krásným finálem:)). Kultovní status naprosto chápu, jen nechápu ten počet Oscarů! :o)(9.12.2014)

Parádní Dustin jako vždy. Tohle by vám nemělo doma chybět v dvd archívu TOP filmů. * * * *(10.12.2014)

Tento film je pekný .. ako doslova pekný a hudba je úžasná. Dustin mužný, Anne krásna. Lenže ani jedna postava mi nebola sympatická, bolo mi úplne jedno ako dopadne vzťah - jeden aj druhý a dialógy nezáživné. Ja som čakala pecku a dostala som priemer. Škoda, že neviem cestovať v čase, možno v tom 67-om by som hodnotila ináč. (filmová výzva 2017 - kajda.l)(15.7.2017)

Neskutečně pohodový film o lásce, sexu a jiných "blbostech" s nádhernými písničkami Simona a Garfunkela a skvělými herci v precizní režii mistra Nicholse.(20.4.2007)

Dustin Hoffman, Paul Simon, Art Garfunkel, paní Robinsonová, její dcera, skvělý scénář, pavilón opic. Tenhle film mám fakt rád.(31.7.2007)

For Me 85%(27.12.2008)

Po dlhočizných rokoch som sa vrátil k tejto brilantne natočenej romanci a zvyšujem hodnotenie.(20.3.2012)

Jedna z opravdu velkých amerických klasik a první hlavní role Dustina Hoffmana, ve které ukázal, že v něm dřímá obrovský herecký talent. Pokud divák film neviděl, určitě se mu poštěstilo okusit některou z mnoha variací, parodií, či jiných podob tohoto legendárního snímku.(2.11.2013)

Dustin Hoffman v mých očích opět stoupl. Je nádhera pozorovat, jak se čerstvý absolvent "střední" pomalu zbavuje snobského pozlátka, které mu přišili rodiče od útlého dětství. Ztráta panictví s rozmrzelou paničkou nastartuje gradaci výborných scén, které bohužel vrcholí na moje gusto až příliš "filmově" - nebýt toho dám pět. Každopádně se mi dostalo výborného zážitku - zejména díky výtečným dialogům, které se svým napůl čerstvě absolventským a napůl rádoby chlapským projevem Hoffman chrlí.(22.9.2007)

Geniální hudba. No, akorát Dustin nevypadal zrovna na 21 :D 90% - Pro zájemce. Tento film je parodován v Simpsonových v díle S06e03.(16.6.2009)

1 3 4 5 6 7 8 9 12 22 33 43