V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

hellstruck

Well..co si o tomhle mám vlastně myslet?Vlastně to nebylo nijak špatné,pořádně nemám co vyčíst..to jen ten neuspokojivý pocit,co mi po filmu zůstal.Celkem silné téma,ale věčné bloudění džunglí a pláč nad ztrátou mě prostě nebaví.Přesně,jak už tu někdo psal,celý film čučíte na Willisův neoblomný drsný výraz"Mě nepřemluvíš!" a na Bellucciny smutné oči "Já bez svých lidí neodejdu!"No,zato mě ani nemusíte přemlouvat a s radostí odcházím.. ()

Kaka

Příliš jednoduché, ploché a v druhé polovině i těžko uvěřitelné, nicméně Fuqua ví kdy je limit patosu vyčerpán a drží naštěstí drsné vojáky na uzdě a nehraje histerické divadlo o nápravě srdcí a touze pomoct nevinným za cenu vlastního života - jde to věru i bez divadla. Škoda tak nevěrohodně konstruované akční scény na konci. Ocenit se dá tak kromě výborného Willise i čistka vesnice a především pak vykreslení vojenské jednotky - jejich komunikace, chování, jednání. Jako v jednom z mála filmů s válečnou tématikou je právě zde na tyto atributy dán velký důraz a celé to vypadá maximálně realisticky. ()

Spiker01

Správná military řežba jak má být s Brucem Willisem v největší formě. Tears of the Sun sice občas ždíbe z diváka emoce lehce neohrabaně, ale stále se podle mě jedná o dobrý válečný film, který potěší zejména fanoušky žánru. PS : Achjo, musím si obstarat DC verzi..80% ()

Lavran

Obstojně sesnímaný patetický cajdák, který se snaží být "silný" za cenu slabomyslného patriotizmu. "Hahaha!" směrem ke scénáři, odpudivě se šklebícímu Willisovi a těžce přepálenému závěru. ()

sud

No, je pravda, že jsem od toho pranic nečekal, takže na nějaký hrdinský patos jsem byl připraven. Ale jo, každopádně proč ne?! Dokonce by to byl i průměr, nebýt tolika klišé a mimořádně špatného Bruce Willise, který je zde kýčovitý ze všeho nejvíc (a to ho mám jinak rád). Jinak na Monicu Bellucci bych se vydržel koukat neustále. Jinak je to akčňák na jedno podívání, když zrovna venku hustě prší a nebaví vás sport, politika, nebo soutěže, které ovládají ostatní televizní kanály. 40%. ()

castor

Vlastně ani nevím, proč jsem byl na tenhle kousek kdysi docela naštvaný. Napodruhé bylo leccos jinak, ač.. Mám sice rád Bruce Willise, který je bezesporu největším kladem celého filmu, ale jinak se před námi odehrává jen rutinně odvedená práce tolikrát viděného. Nevím proč, protože když vypustíme prostinký děj (včetně polopatických dialogů) o neuposlechnutí jednoho rozkazu (a projevu zkoušky charakteru v ryzím americkém kabátě), tak vše relativně obstojně fungovalo – atraktivní prostředí nigerijského deštného pralesa, řemeslně zvládnuté akční sekvence, drsní hoši záchranné jednotky – a válečná agitka plná halasných humanistických gest nakonec není až tak laciná!! Jenže Fuqua není Oliver Stone, příběh je schematický, napětí hodně schází. Prostor dostává jen poručík Willis, robustní a málomluvný, který pronáší zatraceně pravdivou větu („Bůh už Afriku opustil“) a doktorka Monicy Bellucci, které vyděšený výraz sluší i přesto, že takřka nemá co hrát!! Ostatní jsou jen figurkami v nedotaženém válečném thrilleru, ale pojďme znovu na začátek komentáře: možná je to paradoxní, ale rád jsem se k němu vrátil. ()

Trellíno

Velmi dobře natočené válečné, chvilkam dokonce psychologické drama, kterému ale nejvíce ublížil děravý scénář. Obsazení je dobré, Willis do své role sedí. Zimmerova hudba je sice nijak překvapivá, nicméně dobrá. Nejvíce mi vadil standartní americký patos. Vždyt plno válečných filmů ukázalo, že se ho dá v klidu vyvarovat. Tak proč toto? Prostě Američani to tak maj rádi a mě to kazí výsledný dojem z filmu. První půle zase není až tak nudná jak se traduje, minimálně zaujme chvilkama velká brutalita filmu. A vychvalovaná druhá půlka? Když přijde na řadu akce a přestanou se plácat blbosti, je najednou na co koukat a člověk nemá čas řešit, jestli tenhle rozhovor, či tenhle tahá za uši nebo ne. ()

Niktorius

Tradiční kočkopes, jaké tvoří režisérští rutinéři libující si v povrchní efektnosti a přitom posedlí touhou točit filmy, ve kteých jde i o víc, než jen o cool přestřelky. Bez snahy o vykreslení politického pozadí a prohloubení charakterů postav je původně zamýšlené válečné drama degradováno do polohy prvoplánově brutálního akčkňáku, v němž je paradoxně o pořádnou akci nouze. Možná měl Fuqua dojem, že s omezením ratatání a bumbácení na nutné minimum budou Slzy slunce budit duchaplnější dojem, místo toho jsou však nudnější, než by vzhledem k atraktivitě prostředí a režisérově umu mohly být. ()

pepo

nadpriemerný vojnový film s myšlienkou a štandartne dobrým willisom.krásna hudba,krásna kamera a slušná atmosféra.pod 4* nejdem ()

Xmilden

Elitní jednotka 8 mužů se rozhodne konečně ve svém životě udělat správné rozhodnutí a zachránit několik Nigérijců před genocidou. Kolikrát sme již tento příběh sledovali. Finální scéna udělá radost každému znalci poctivých střílaček. Bruce Willis byl sázka na jistotu ale kdo by nechtěl zachraňovat ze spárů džungle Monicu Bellucci, že? I když tedy zpočátku se chová téměř nesnesitelně. 60% ()

sepp

Prumerna americka armadni propaganda plna klise a nudneho patosu. Willis podava solidni vykon, o ostatnich se to uz rici neda. ()

LiVentura

Jistě duchaplný snímek sdělující, takových by mělo býti více a klidně i bez americké účasti, ať to zase nevyznívá "propagandisticky". Realisticky pojaté dílko z toho lepšího, co kdy o podobném problému Američané natočili.!! Ps: Tři hvězdy za zpracování jistých důležitých scén a celkového nádechu a teskné hudby v pozadí. ()

Fiftis

Veľmi dobre som sa bavil akčnými scénami a zároveň premýšľal, ako je niečo také v dnešnom svete možné. Bohužiaľ je a to dosť často. Koniec je možno až príliš patetický, ale to nie je u američanov nič výnimočné, takí jednoducho sú. ()

Shakers

Super akčne scény ,ktoré sú napínavé priehľadne a ma to super kameru.A aj super Bruca Willisa.Ale miestami ma to už nudilo, stopáž je až príliš rozťahaná.Hudba od Zimmera je dobra, ale je to stále dokola to iste a časom už nepôsobí tak dobre ako by mala.Monica Bellucci sa mi na tuto rolu vôbec nehodila a radšej by som si tam vedel predstaviť niekoho menej známeho.Ale rozhodne je to jeden z tých lepších akčňákov. 80% - 4* ()

lamps

Velmi dobrý akční film s McClanem ve službách armády, ale velmi slabé drama se silným humánním podtextem, kterým to bohužel chce být. Monica Bellucci se bezradně válí po zemi a marně se snaží dotknout niterných emocí diváka, který s popkornem v držce hltá jenom autentickou akční vřavu a tradičně gulervoucí Zimmerův soundtrack. Ten špinavý vizuál je ale prostě natolik naturalistický a strhující, že se mi to nemůže úplně nelíbit... 65% ()

Pepinec

Jak já tomu plešounkovi rozumím! Na každý vandr se také vydávám s jasnými pokyny, rodiče mi vždycky několikrát jasně přikážou "v pořádku se vrať!" A já pak samozřejmě dělám všechno proto, aby se tak nestalo. Na rozkazy zapomínám, měním plány, chovám se zkratkovitě, strkám čumák všude tam, kde jen trochu zavětřím vzrůšo, neměním si trenky, nepiju a nejím, meju se, jen když prší a při tom všem se snažím udělat dojem na všechno, co v té pusté divočině jen vzdáleně připomíná holku. Jen Brucovi závidím tu obří mouchu v uchu, ze které se i v těch nejzoufalejších situací ozývá "jsme tu s tebou, šéfe!" Já totiž slýchám jenom "ty vole jeden zatracenej!" ()

Rover

Prvoplánové násilí, prvoplánová slitování. "Pusťte mě dovnitř! Jsem Američanka!!" "Všechny tě milujeme, všechny..." "Já vás taky miluju." HUDBA: Hans Zimmer, Lisa Gerrard - ani ti to nezachrání, hudba je vyloženě průměrná,. Lisa užívá jen "crying" polohu hlasu. Děs.. bohužel... ()

Stegr

75% - Fuquův počin ode mě dostává počtvrté čtyři, tudíž mu tímto děkuju, že točí filmy, které mě vážně baví. Zde konkrétně mě nejvíc těšil poslech Zimmerovy hudby, drsné ksichty Bruce Willise, spousta klišé, které mi tu až na pár výjimek vážně sedělo a krásná Monica Bellucci, které to sluší i s obličejem od bahna... ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +režie, Bruce Willis, Monica Bellucci, akce, závěr -má to pomalý rozjezd který občas nudí/// Slzy slunce jsou emocionálně hodně silné a určitě vás zasáhnout. Přesto i jako akční film stojí za vidění a kdo má rád Bruce, bude spokojen./// Celkem 80%/// ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru