V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

-OverLord-

Bombastickej válečňák s výbornou hudbou, vybroušenou akcí a také herci. Obzvlášť k celé jednotce jsem si během dvou hodin vytvořil takovej menší citovej vztah a když postupně začali umírat, bylo mi jich fakt líto. A závěrečná zhruba půlhodinka v doprovodu hudby od Hanse Zimmera je nezapomenutelnej zážitek! ()

Allien.9

Neskutečně emotivní snímek, u kterého sedím jako přikovaná pokaždé, když ho dávají... (Nízké hodnocení opět záhadou.) ()

ChewieDC

Začíná to ohromně slibně naturalistickými televizními záběry z Nigérie, pokračuje to ohromně nudně neustálým pobíháním po džngli a opakováním slov "come on", "go" a "keep movin'" a končí nechutným happyendem. Ještě že mezi tím pobíháním a koncem je docela pěkná bitva. ()

mzss1

Celkem dobrý válečný film. Film má dobrý jednoduchý příběh. Je tu dost akce, není je plno, ale jde tu spíše o poznání války. Herecké bsazení celkem dobré, hudba výborná. Nejvíce se mi líbí dvě scény. Scéna jak se Willis s týmem vrací zpět do bojiště poté co z vrtulnáku vidí hotovoá jatka na zemi. Druhá je konečná celková scéna, kdy hraje smutná hudba. Film je dost krvavý a drsný, alespon to ukazuje krutou realitu ve válkách. 82% = **** ()

k212

Byť se nevyznám ve válečných filmech, tento mě tak trochu překvapil. Jistěže se nejedná o nějaké veledílo, ale dokázalo mě jaksi přesvědčit, že ne ve všech amerických válečných filmech musí být nutně přítomný hrozitánsky nabubřelý americký nacionalismus. Vždyť by ti vojáci mohli být odkudkoliv. Jistě nesnesitelná dávka patosu je všudypřítomná, heroizace hlavních hrdinů je taky jaksi vyčpělá, nicméně není až zas tak násilně kýčovitá. A dialogy? Proč mluvit? Vždyť je to válka a ne diskuzní kroužek. Je to prostě jen průměr v hávu zelené... avšek ne ten z nejhorších - 50%. ()

kingik

Tým amerického námořnictva vedený Brucem Willisem má za úkol evakuovat doktorku Monicu Bellucci z misie, která se má brzy stát terčem útoku vojenského komanda rebelů. Lékařka ale odmítá nemocné a zraněné domorodce opustit, protože ví, že by je čekala jistá smrt. A vy se bez obav můžete na tuto záchranou misi vypravit a nic se vám nestane, protože na vás bude dohlížet holohlavý řízek Bruce Willis, který zvládne vše a na místo určení vás dopraví živé a zdravé. Je to celkem napínavé, akce tomu nechybí, ale až moc scenáristicky přizpůsobené nehereckým schopnostem Bruce Willise, kterému to jde v akčních scénách mnohem lépe než v těch dialogových. A konec v ničem nepřekvapí. ()

Payushka

Prislo mi to jako pateticka napodobenina Tri kralu - at uz momenty, kdy "uprchlici" pribehnou k brane na hranicich statu, tak tim, ze ZASE zemrel ten nejhezci a nejzajimavejsi z cele skupiny vojaku (ok, jsem povrchni). Ovsem nejhorsi byly ty dlooouhe zabery na ruzne Nigerijce, to jsem si rikala, jestli si ze me dela nekdo srandu nebo co, "to mam tedka zacit brecet..?" Mozna to ode me pusobi arogantne, ale proste to byl jenom americkej dojak. A Bruce nestal za nic (ach jo..). Jako plus hodnotim prostredi, zeverecnou bitvu, pointu a smutny pribeh. ()

Legas

Na začátku vás čeká trocha zpravodajství, potom celkem nudná pasáž o doktorce, která odmítá odejít bez svých afrických pacientů, potom trocha pohnutého svědomí poručíka „kamenné tváře“ v podání Bruce Willise. Na závěr se film zvrhává ve velmi chabou (a silně patetickou) variaci na Sedm statečných, zakončenou efektním ohňostrojem. Slzy slunce měly pravděpodobně být podobným válečným dramatem jako Černý jestřáb sestřelen. Bohužel tomu tak není. Slzy slunce jsou nevyvážené, místy nudné, neakční, málo dramatické, směšně patetické a lehko zapomenutelné. Trailer nadchl, film zklamal (i Bruce Willis). ()

Sobis87

Až otravně patetický film, který mě svou hloupostí (převážně u dialogů) pěkně štval. Akce není špatná, Willis jako vždy fajn, ale to je asi tak všechno 50% ()

Anderton

Slzy slnka sa tvária ako umelecky ambiciózny projekt o zúfalej situácii v Afrike. Nakoniec ale na nej iba parazitujú, pretože posobia značne nevierohodne. Problém je predovšetkým v dialógoch, takto určite vojaci v akcii medzi sebou nekomunikujú a hlavne nefilozofujú. Okrem scenára má svoj podiel viny aj Fugua, ktorý točí dosť nezáživne a zrejme nevidel Black hawk down. Prepad filmu by mal byť mementom pre štúdiá, že že podobné hybridy nemajú príliš velkú šancu a ludia viac ocenia realitu (viď b.h.d.). ()

Frajer42

Spoilery! Velmi jednoduchá a přímočará záležitost o drsném Bruceovi, jehož zelené srdce zlomí půvab, i v pokročilém věku, stále ospinkatelné Monicy Belluci, a tak se rozhodne nasadit životy své zelené party z Buzuluku pro záchranu pár bezvýznamných černoušků. Vojáci na své cestě vidí věci, které už viděli na svých misích 100 ×, a přesto se v nich postupně začne probouzet soucit a svědomí. Při své záchranné misi dovedou dokonce připravit půdu pro politický převrat. Zkrátka opravdu nenáročná záležitost, kterou doceníte, pokud hledáte opravdu nenáročný snímek, u kterého si plánujete vyložit nožky a otevřít oblíbený nápoj alkoholického obsahu. Čím víc procent alkoholu bude tento nápoj obsahovat, tím vyšší hodnocení pravděpodobně udělíte. Mozek u tohoto filmu vážně není třeba. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi. ()

Kothy

Zajímavý válečný film s Brucem Willisem a rozkošnou Monicou Bellucci v hlavních rolích. Odehrává se to v Nigérii během občanské války, kdy se snaží zachránit uprchlíky. ()

nash.

Ti američtí mariňáci tam vyloženě překáželi ve výhledu na tragické drama z Afriky zmítané krvavými nepokoji.. ()

Slarque

Začátek vypadá reálně, ale po větě "Otočte to" nastupuje propaganda. A při tom je celý film o tom, co všechno udělá elitní komando kvůli výstřihu Monicy Bellucci. Jinak profesionální režie, poutavá kamera, padnoucí hudba, jenom ten scénář je průšvih. ()

FrodoF

Nadprůměrný akční film se skvělou atmosférou a prostředím (nigerijská džungle vypadá ve filmu opravdu dobře) a bez Monici by to byli asi "jen" 3*. ()

klerik

Škoda, že je to také nekonfliktné. Teda, je to o odosť vážnych konfliktoch vo svete (Afrike), ale postavy sa nedostávajú do žiadnych situácií, kde by riešili dilemu, čo majú vlastne robiť (a všetci stále držia spolu!). Príbeh plynie tak obyčajne a predvídateľne, že film padá do kategórie mierne bezduchého akčnáku. Taký KRAVAVÝ DIAMANT bol dobrodružnejší a zábavnejší, a napriek tomu mal viac presahu než Slzy slnka. Keď to berieme z historického hľadiska ako Bruceov návrat k akčným filmom, je to dôležitý film. Bez tohto faktu, len bežný, dobre zafinancovaný priemer... ()

SeBig

Bezhlaškovej Willis a uřvana Beluči maji v tomto skvostu, hlavní slovo...zbytek fakt doslova prazdnej jak komparz. Nebavila mě tematika, furt někam bloudily po lese, kecy nudný, hudba příšerná...jediná scéna se mi zdála zajímavá. Jinak je to celý na nic. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru