Reklama

Reklama

Machři a šprti

(seriál)
  • USA Freaks and Geeks (více)
USA, (1999–2000), 13 h 24 min (Minutáž: 43–48 min)

Tvůrci:

Paul Feig

Hrají:

Linda Cardellini, John Francis Daley, James Franco, Samm Levine, Matt Czuchry, Martin Starr, Joe Flaherty, Busy Philipps, Samaire Armstrong, Seth Rogen (více)
(další profese)

Epizody(18)

Obsahy(1)

Na střední škole McKinley v americkém státě Michigan se píše rok 1980. Místní, intelektuálně poněkud pomalejší sportovní hvězdy si vyznávají lásku s překrásně povrchními roztleskávačkami... ale v téhle show nás osudy této „zlaté kasty“ nezajímají. Kamera sjíždí pod tribuny, kde právě Daniel (James Franco) a Ken (Seth Rogen) aplikují rockovou filozofii na křesťanskou americkou morálku a jejich kamarád Nick (Jason Segel) se vyznává ze své víry k božstvu jménem John Bonham a skupině Led Zeppelin. Docela jiná, o dva roky mladší trojice kluků – Sam (John Daley), Neal (Samm Levine) a Bill (Martin Starr) – kteří stojí mimo společnost naopak proti své vůli (už jenom proto, že viděli Hvězdné války ne jednou, ale sedmadvacetkrát) jsou opodál šikanováni proto, že si stojí za svým názorem, že Bill Murray je skvělý komik. Mimo pomyslný střední proud stojí také Samova starší sestra Lindsay (Linda Cardellini), nejchytřejší studentka školy, která však po smrti jediné osoby, která ji v životě rozuměla ztrácí víru ve staré hodnoty a hledá nové, mezi novými přátely, kteří pro ni reprezentují opak jejího starého života.

Nejen pro svou dobu-vystihující atmosféru, skvělý soundtrack a sofistikovanost, která jej na první pohled odlišuje od seriálů typu Beverly Hills, má dnes seriál Freaks and Geeks (český překlad je poněkud zavádějící) v Americe téměř kultovní post a na imdb neuvěřitelné hodnocení 9.6 hvězd z desíti. Proto je fakt, že byl přes úpornou snahu jeho tvůrců (Paul Feig a Judd Apatow) pro nízkou sledovanost zastaven hodně nešťastný – naděje na natočení další série se rozplynuly. (Eddard)

(více)

Recenze (157)

Rondell 

všechny recenze uživatele

Moc mě to nenadchlo. Jsem už nasycenej seriálů / filmů o problémech spojených s dospíváním. Zejména postava Lindsay je mi odporná. Dospívající dívka, která se z prominetky dává na zcestí, aby byla mezi mladými trochu víc cool, tak to je odporný cliché. Z hlediska chronologie si nezaslouží být tím, kdo mě přesytil, bohužel tomu tak bylo. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Snad jediný kvalitní teenagerský seriál, který teenagery opravdu upřímně vystihuje. Aby ne, když se pod tímto dílkem podepsal Judd Apatow. Zábavné charaktery, skvělý 80's soundtrack a výborné herecké výkony, tehdy ještě neznámých hvězd, zaručují skvělou zábavu na dlouhé večery. Škoda, že byla natočená pouhopouhá jedna série, avšak o to má seriál epizody nabytější inteligentním humorem a zábavnými situacemi. Hodnocení seriálu: 5/5 ()

Reklama

XdanteX 

všechny recenze uživatele

Nezapomenutelný kus dětství. Na tenhle seriál jsem prostě nezapoměl a nezapomenu:) Rozhodně nejlepší kousek od NBC...škoda jen že to zrušili po první sérii. Člověk si říká: Lidem se to líbilo, kritikům se to líbilo, bez ocenění to nezůstalo, ale zrušili to hned ze startu....tak kde sakra byla chyba? Holt kvalitou neoslovíte masy...a když nejsou masy...nejsou prachy a o ty tu vždycky šlo no né? Smutný osud báječné a konečně nenucené podívané... ()

Destinytte 

všechny recenze uživatele

Komediální drama o typické americké střední škole na začátku 80. let. Žactvo by se zde dalo rozdělit na dvě skupiny "freaks" a "geeks". My sledujeme jejich všední problémy se vztahy, přátelstvím, rodiči, spolužáky a školou celkově. Nedokázala jsem si tu najít takovou tu nejoblíbenější postavu, protože mě pokaždé dostal někdo jiný. Výkony herců jsou briliantní a celý seriál je pojat velmi příjemně. Objevila se zde spousta skutečně kvalitního humoru. 5* ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Vtipný, pravdivý, s výborným obsadením. Veľká škoda jeho skorého zrušenia. Pre mňa je to napriek tomu najlepší teenagerský seriál, pri ktorom som si navyše uvedomil, že Glee je len do pozlátka (aj keď pekne ligotavého) obalená hŕstka trápnych optimistických fráz, ktorá nemá s reálnym svetom veľa spoločného. Navyše, vedel som sa stotožniť s oboma skupinami, keďže som sexy ako geek a učím sa ako freak :-) ()

Galerie (6)

Zajímavosti (64)

  • Když jedou kluci na kole a zkoušejí otevřít garážové vrata, tak při tom hraje „Good Times Roll“ od The Cars. Na laser show místo Pink Floid hraje „The Devil Went Down To Georgia“ od The Charlie Daniels Band. (Duoscop)
  • Na začátku každé epizody hraje píseň „Bad Reputation“ od Joan Jett & The Blackhearts. (Duoscop)

Reklama

Reklama