Machři a šprti (TV seriál)

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie

USA, 1999 - 2000, 13 h 24 min (Minutáž: 18x42 min)

Tvůrci:

Paul Feig

Linda Cardellini, John Francis Daley, James Franco, Samm Levine, Matt Czuchry, Martin Starr, Joe Flaherty, Busy Philipps, Samaire Armstrong, Seth Rogen, Sarah Hagan, Lizzy Caplan, Alexander Gould, Joanna Garcia Swisher, Jack Conley, Alexandra Breckenridge, Jason Segel, Brianna Lynn Brown, Percy Daggs III, Samantha Shelton, Ben Stiller, Chauncey Leopardi, Paul Feig, Kayla Ewell, David Bowe, Jessica Campbell, Kevin Tighe, Lauren Hodges, Omri Katz, Michael Andrews, Kristy Wu, Thomas F. Wilson, Dave Allen, Ben Livingston, Ann Dowd, Becky Ann Baker, Lyle Kanouse, Jonathan Kasdan, Amy Aquino, Ben Ziff, Joanna Canton, Natasha Melnick, Herbert Russell, Jane Morris, Tava Smiley, Susan Krebs, Sam McMurray, John Apicella, Teddy Lane Jr., Tom Virtue, Andy Mackenzie, Steve Higgins, Judith Drake, Stephanie Erb, Jarrett Lennon, Shane Johnson, Ron Lester, Alison Martin, Bruce Holman, Peggy Miley, Amy Wheaton, Douglas Bennett, Bruce Bohne, Ben Foster, Steve Bannos, Allen Covert, Shaun Weiss, Stephen Lea Sheppard, Rashida Jones, Mike White, Kevin Corrigan, Jason Schwartzman, Trace Beaulieu, Riley Smith, Shia LaBeouf, Leslie Mann, Claudia Christian, Meagen Fay, David Krumholtz, Bianca Kajlich, Doug Spinuzza, Pamela Gordon
  • hazaba

Nevím, asi jsem se dívala na jiný seriál než ostatní zdejší uživatelé, ale popravdě mi zas tak zázračný nepřišel - ani jsem nedokoukala do konce. Herci mi přišli toporní, příběhy nic moc. Nejhorší byli rodiče hlavní sourozenecké dvojice - jakmile se objevili na scéně, říkala jsem si: to má být karikatura? Snad jen hudba byla docela dobrá.(25.9.2011)

86% ... Tuhle záležitost jsem objevila úplnou náhodou a aniž bych tušila něco o obsazení, pustila se do prvního dílu. Potěšující odhalení :). Prvních pár dílů mi trvalo přizpůsobit se teenagerovskému seriálu, kde se všechny postavy chovají lidsky, snesitelně, žádné černobílé charaktery, žádné afektované scény. Je to jako sledovat dokument, všichni působí opravdově, jako by jen byli sami sebou. Ve výsledku jsem nejvíc zklamaná z počtu epizod - budou mi chybět.(28.2.2011)

Hlavné postavy nekonajú, tak ako by mali, príbehy sa nekončia tak, ako by bolo najlepšie, no o to je seriál ľudskejší a o to sú tie okamihy, keď sa niečo skončí dobre čarovnejšie a výnimočnejšie. Skvelá atmosféra začiatku 80tych rokov, výborný soundtrack, úžasný scenár plný humoru a úplne brilantný casting. Najviac som si obľúbil trio Sam/Neal/Bill, no na konci posledného dielu mi bolo smutno za každou jednou postavou. Zabiť toho, kto tento seriál zrušil.(1.2.2011)

Výborný seriál! Pořádně se rozjede až po zhruba 5 dílech...Člověk pochopí jednání a chaktery postav a pak si pouští jeden díl za druhým. Některé postavy jsou naprosto úžasné. Hlavně Ken, Bill a otec Wier. Obrovská škoda, že tento seriál skončil po pouhých 18 dílech. Když si člověk uvědomí jaké sračky mají natočeno 5 i více sérií...Ale co se dá dělat. Seriál nakopnul kariéru řadě skvělým hercům (Rogen, Segel, Franco...)(24.11.2010)

Tak tohle nám zařízli po první sérii a obludnosti jako "Růžovka" mají stovky dílů. Na první pohled se sice může zdát, že jde o takový obyčejný teen seroš, Freks and Geeks však v sobě skrývají mnohem víc. Má díky své "obyčejnosti" totiž naprosto neodolatelné kouzlo a strasti i radosti středoškoláků se seriálu daří předávat i s pořádnou dávkou emocí. Tady se prostě najde každý, kdo ještě pamatuje svá středoškolská léta a zasazení seriálu do 80. let tomu ani v nejmenším nebrání. Plnému počtu brání jen jistá trochu patrná násilnost, se kterou se tvůrci snažili pokrýt snad všechna možná témata spojená s dospíváním a prvními láskami.(3.6.2016)

• - Ken Miller (Seth Rogen) se jako jediný z hlavních postav neobjevil ve všech epizodách. (Vlado666)

• - Linda Cardellini si po skončení natáčení nechala bundu, kterou po celý seriál nosila. (Fugas.cz)

• - Herci v některých scénách zcela improvizovali, aby seriál vypadal ještě více realisticky. (Fugas.cz)