Machři a šprti (TV seriál)

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie

USA, 1999 - 2000, 13 h 24 min (Minutáž: 18x42 min)

Tvůrci:

Paul Feig

Linda Cardellini, John Francis Daley, James Franco, Samm Levine, Matt Czuchry, Martin Starr, Joe Flaherty, Busy Philipps, Samaire Armstrong, Seth Rogen, Sarah Hagan, Lizzy Caplan, Alexander Gould, Joanna Garcia Swisher, Jack Conley, Alexandra Breckenridge, Jason Segel, Brianna Lynn Brown, Percy Daggs III, Samantha Shelton, Ben Stiller, Chauncey Leopardi, Paul Feig, Kayla Ewell, David Bowe, Jessica Campbell, Kevin Tighe, Lauren Hodges, Omri Katz, Michael Andrews, Kristy Wu, Thomas F. Wilson, Dave Allen, Ben Livingston, Ann Dowd, Becky Ann Baker, Lyle Kanouse, Jonathan Kasdan, Amy Aquino, Ben Ziff, Joanna Canton, Natasha Melnick, Herbert Russell, Jane Morris, Tava Smiley, Susan Krebs, Sam McMurray, John Apicella, Teddy Lane Jr., Tom Virtue, Andy Mackenzie, Steve Higgins, Judith Drake, Stephanie Erb, Jarrett Lennon, Shane Johnson, Ron Lester, Alison Martin, Bruce Holman, Peggy Miley, Amy Wheaton, Douglas Bennett, Bruce Bohne, Ben Foster, Steve Bannos, Allen Covert, Shaun Weiss, Stephen Lea Sheppard, Rashida Jones, Mike White, Kevin Corrigan, Jason Schwartzman, Trace Beaulieu, Riley Smith, Shia LaBeouf, Leslie Mann, Claudia Christian, Meagen Fay, David Krumholtz, Bianca Kajlich, Doug Spinuzza, Pamela Gordon
  • Martinibaby

Když mě to prostě nebaví..! Furt dokola to samý a všechno v nechutně moralizující rovině "když budete chlastat, vymstí se vám to", "nepodvádějte ve škole, přijde se na to"... Nepopírám, že několik trefných momentů mě upřímně pobavilo, ale jinak je to jedno klišé za druhým a i přes fajn obsazení (i když jsou to všichni banda nejrůznějších zubatých poďobaných divňoušů) mě to prostě nebaví a upřímně mě zaráží celkové hodnocení.(13.6.2012)

Super seriál z americké střední (popravdě mě se líbí skoro všechny filmy o americké highschool :D). Boží je jak skupinka šprtů s jejich fórky z Hvězdných válek a televizních pořadů a s jejich nebetyčnou nesmělostí, tak skupinka machrů s jejich školními a partnerskými problémy, kouřením, Johnem Bonhamem z Led Zeppelin a „Disko je hnus!“ Fakt povedený seriál, který jsem sledoval celkem náhodně někdy na gymplu.(7.1.2006)

Nezapomenutelný kus dětství. Na tenhle seriál jsem prostě nezapoměl a nezapomenu:) Rozhodně nejlepší kousek od NBC...škoda jen že to zrušili po první sérii. Člověk si říká: Lidem se to líbilo, kritikům se to líbilo, bez ocenění to nezůstalo, ale zrušili to hned ze startu....tak kde sakra byla chyba? Holt kvalitou neoslovíte masy...a když nejsou masy...nejsou prachy a o ty tu vždycky šlo no né? Smutný osud báječné a konečně nenucené podívané...(29.7.2010)

• Mr.Ripley

Obdivuji své pevné nervy, které vydržely, až do konce devátého dílu. Marně jsem čekal, kdy se konečně děj rozjede, jak bylo všude avizováno. Bohužel prakticky neděj se nehnul z místa a když se objevila hutná dramatická scéna tak ji tvůrci zazdili následným nasazením otravných šprtů. Ano, hlavním kámen úrazu je druhá skupinka hlavních postav. Šprti jsou natolik nesympatičtí, že stačí aby vešli na scénu a už skřípete zubama. Oproti tomu je skupinka "Freaks" to pravé ořechové. Sympatické charaktery, kterým budete fandit od začátku a především jejich přirozenost s kterou pronášejí brilantní dialogy by jim mohl závidět kdejaký ostřílený veterán. V případě Machrů výborný casting, ještě lepší soundtrack (!!!), jen škoda, že nemám takovou trpělivost, ale další Samovo kňourání by mé nervové ústrojí nejspíše neustálo. Oblíbené postavy: Daniel, Ken, Lindsay a božská děv(!)a Kim.(25.10.2011)

Občas seriál spracováva vyslovene klišé veci (party pri odchode rodičov, ukradnutie otcovho auta...), ale pri väčšine epizód mi na konci bolo ľúto, že už je koniec... Apatow dal dokopy slušnú geekovskú a flákačskú bandu, ktorá si aj neskôr našla svoje miesto... Pravdou ale je, že Linda Cardellini to ťahá najviac...(26.5.2013)

• - Ken Miller (Seth Rogen) se jako jediný z hlavních postav neobjevil ve všech epizodách. (Vlado666)

• - Linda Cardellini a Jason Segel si zahráli pár i ve filmu Mrtvý na univerzitě (1998). (Fugas.cz)

• - Spoiler: Tvůrci byli rozhodnuti, že žádnou epizodu nezakončí takzvaným "happyendem". Vyjímkou však byl pilotní díl, který je napsán jako samostatný příběh. Jedině tak, by totiž byl seriál vybrán produkcí. (Fugas.cz)