Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

MaedhRos

(Komentář z října 2007: Nevim nevim... Nechám to radši bez hodnocení, protože jsem to prostě nedokázala dokoukat. Nebyla jsem si stopro jistá, jestli se má jednat o poctu klasice, parodii na klasiku nebo postmoderní akčně-horrorovou nakládačku - či něco dočista jiného... Ale ať už se tvůrci snažili o cokoli, IMHO jim to moc nevyšlo...) EDIT - červen 2013: Tak jsem to tentokrát teda dokoukala. A už si nějak nejsem s to uvědomit, co že se mi to kdysi na Van Helsingovi tak hrozně nelíbilo, že jsem ho ani nedokoukala do konce. Včera jsem se u něj celkem dobře (místy dokonce znamenitě) bavila. Zábavné hovadiny Sommersovi prostě jdou - a ta spousta barviček a filtříků a Jackmanův klobouk a Pernštejn a tak... ()

Legas odpad!

Stephena Sommers by si zasloužil dřevěný kolík přímo do srdce, do hlavy stříbrnou kulku a do huby paličku česneku. Pořadí libovolné. Otřesná, uřvaná (zkuste se na film nedívat, jen jej poslouchat - hrůza!) splácanina. ()

InJo

VAN HELSING se snaží gradovat od první vteřiny do poslední (a docela mu to i vychází), ale vinou toho se v něm takřka úplně kašle na postavy (samozřejmě, že se o nich něco dozvíme, ale jsou to jen kusé, strašně povrchní, hrozně nedomyšlené a i nesmyslné informace) a vlastně vůbec na všechno (např. vnitřní logika, rozumné užívání digitálních efektů, cit pro míru v akčních scénách), co dělá z vysokorozpočtových velkofilmů snesitelnou podívanou i pro zběhlejší a náročnější diváky. Jako pocta těm nejklasičtějším hororům to funguje velice sporně, především kvůli tematické, motivické a hlavně trikové přeplácanosti, z níž se mnohým bezpochyby (a oprávněně) zvedá žaludek. VAN HELSING však disponuje několika pozitivy, které jsou nezpochybnitelné. Jedním z nich je titulní dvojice, která je nehorázně sexy (Kate) a cool (Hugh), a pro takový film tudíž naprosto ideální. A pak tu máme ještě šestihvězdičkovou hudbu Alana Silvestriho, která ladně kombinuje tradiční monumentalitu, epičnost, romantiku a chorály s občasnými drsnými modernějšími rytmy. Ten soundtrack je natolik skvělý, že by si zasloužil o mnoho lepší film, naštěstí ale pasuje výborně i k tomuto počinu (a proto ho jako celek hodnotím výše, než si zaslouží). 70 % ()

IQ Tiqe

Svým způsobem to je pohádka, pro děti možná trochu strašidelná, která nemá zrovna geniální příběh, děj sází na náhody a leccos nakousnuté zůstane nevysloveno, ale co chybělo v obraze, dotahoval výborný dynamický zvuk, takže se na ni koukalo dobře. Popravdě bych si dal líbit víc filmů v podobném slibu akce/dobrodružství/nadpřirozené bytosti (à la Underworld), od kterých se nedá čekat nijak promakaný děj, ale dobře se na ně kouká. ()

HoneyBunny

Filmy o upírech můžu, trailer vypadal dobře a Sommerse si pořád pamatuju jako dobrého vypravěče (radši zapomínám na to drobné faux pas s druhým dílem Mumie). Ale Bram Stoker a Mary Shelleyová nevěděli, co číní, když hračičkovi Stephenovi bezděky poskytli objekty zájmu. Gabriel van Helsing je mladší, hezčí a možná i chytřejší než někdo jiný. Zapomeňte na postaršího profesora s přízvukem. Teď tu máme profesionálního bijce, který má problémy s pamětí a tvář Hugh Jackmana (nepřipomíná vám to něco?). Přidejte k němu prsatou ozdobu, plno počítačových triků, slaboduchý příběh a Danu Morávkovou. A je jen na vás, jestli to překousnete. Přiznávám, že mám jistou slabost pro Jackmana, takže mě po shlédnutí ani tolik nebolel mozek. ()

Jordan odpad!

Minule som zjedol niečo zlé, asi pokazený jogurt a dostal som poriadne kŕče v žalúdku, nakoniec ma riadne prehanlo a keď som si uľavil a vyprázdnil obsah čriev do záchoda, pozrel som sa na svoje dielo do záchodovej misy - a spomenul som si na film Van Helsing, pretože to je podobná sračka, len vo väčšom merítku a za väčšie peniaze. Bezmyšlienkovité a eklekticky zmiešané gýče a pre lacný efekt robené scény bez zjavnejšej dramaturgie, režisérskej invencie a humoru či napätia, absencia logiky a herectva, stupidita najväčšieho kalibru vysmievajúca sa vkusu a inteligencii diváka. Hrôza a des, hotová kalamita, vymývačka. ()

Sinecod

To bylo sranda. Strašně mě zarazilo, že se Hugh s Kate políbili až tak na konci, čekala jsem, že hupnou do pelechu aspoň v půlce. Nestalo se, ale mohlo to být dobrý. Chvílema mi to připadalo jako reklama na lak na vlasy, víte jak... oheň, sníh, bitka, účes stále drží! A to i po dešti, asi používá něco lepšího. Né, bylo to fakt trapný a ujetý. Akorát ten pomocník jak řekl Frankensteinovi, že moc nesplývá s davem, to se mi líbilo. Ale jak ze sebe Hugh strhal košili když se měnil ve vlkodlaka, hůů, vzrůšo:-D ()

Anderton

Občas mám chuť na bezduchý akčný, historický alebo fantasy film, ktorý je výpravný, stále sa v ňom niečo deje a nenudí. Van Helsing toto splnil dokonale, ak niekto čakal niečo viac, asi nevedel, na čo ide. Akcia a výprava sú perfektné, síce nereálne, ale sme predsa v bláznivej fantasy bez hlavy a paty. Len Sommers si mohol odpustiť dať okrem odkazov na staré horory aj odkaz v závere na svoj obľúbený program Teletubies. ()

LION-MR.T

Pro mě se to dost těžko hodnotí. Filmy CHOBOTNICE,MUMIE A MUMIE SE VRACÍ se mi od Sommerse velice moc líbili a může se na ně podívat kdykoliv. Tady je to dost těžký, Potěší mě černobílý úvod,vysoké a holé stromy jako původní Frankeinsteinech od Universalu,ale pak. Van Helsing sejme Dr. Hide a pak jde do laboratoře kde jeden z mnichů nám udělá prohlídku nových zbraní jako v bondovce,dostane automatickou kuš,která vypadá jako kulomet. Máme tu vlkodlaky,upíry a skřety,Frankeinsteinovo stvoření,velké obludárium. Musím pochválit,že každý vlkodlak je charakteristický a vypadá jinak,tak i zabíjení upírek jak po svěcené vodě nebo bodnutí kůlu. Poznal jsem jen Danu Morávkovou,jinak z českých obličejů ne. Frankeinsteinovo stvoření zde není jen tupé zabijacké monstrum jak je to většinou vykreslováno,ale tvor,který se neprosil o život a dostal ho a byl navždy díky svému zevnějšku tak posuzován a jen toužil žít jako člověk,to se mi hodně líbilo. Kdybych to měl brát vážně a srovnávat se starýma filmama tak odpad,ale pokud chcete vidět jak se vlkodlak mlátí s Draculou,který se promění v rohatý létající monstrum,prosím. Nechybí trocha humoru,která je jako vždy v Sommersových filmech podána už od začátku jasnou figurkou a pomocníka hlavního hrdininy,aby se měl s kým doplňovat. Pokud jde o scény,tak najednou přijde akční scéna,která je dlouhá a celkově to má jakoby pár částí a nejsou tu žádné zbytečně nějaké dvouminutovky. Film mi rychle utekl a zase i bavil,tři hvězdy jsou u mě spravedlivé. ()

Frajer42

Na svoji dobu vynikající efekty a hvězdné obsazení nedokážou zachránit ten neřízený chaos a totální mišmaš, jako by taktovku nad filmem nedržel profesionální režisér, nýbrž doktor filosofie Ivan Baroš, přičemž by mu ingredience podával Jirka Babica. Dokonce si tam Ivan prosadil i snahu zachránit cigoše před masakrem. Z filmu mám pocit, že se nejdříve natočily akční pasáže a až poté se vymýšlelo, jak je pospojovat dohromady, aby to trochu dávalo smysl. V ději se rozhodně neztratíte. jen je to nesnesitelně nudná a nechutně překombinovaná sračka. [18 %] ()

Kothy

Hugh Jackman jako nájemný zabiják nestvůr, proč ne? Akční upírská fantasy. I když je tam těch potvor možná až moc, mně se to líbilo. Můžete tu zahlídnout i některé české herce. Plus svůdné Kate Beckinsale nejde odolat. :) ()

Spinosaurus

Van Helsing spojuje stylové kouzlo starých filmů s novou technologickou dokonalostí. Řekněme si to na rovinu. Tohle je nejakčnější dobrodružný film historie. ()

Sašenka165

Kdyby to bylo bráno jako komedie, tak by si to snad zasloužilo i 5 hvězdiček. Tři hvězdičky dávám za cholerického Draculu, plesovou scénu (ač je zakončena strašně nevydařeným trikem) a za některé z těch lepších vtípků. O hercích musím konstatovat jen to, že Jackman má na víc a i když ho mám ráda, tohle se mu fakt nepovedlo. Beckinsaleová je tam úplně na nic (kromě plesové scény :-)) a Roxburgh je výjimečně talentovaný komediální herec :-) (a popravdě jediný, na koho se dá v tomto ujetém, překombinovaném a trapném filmu s alarmující příšerností efektů, koukat). ()

dex2man

Mám problém že Van Helsinga nedokážu žánrově zařadit-dotýká se snad všech až po parodii a při tom žádný nepřevažuje a já jaksi nepochopil co tím chtěl básník říci.Brát ho vážně,je to snad na odpad...Jako akční,upírská téměř parodie se mi to celkem líbilo a dám 3*.Po jedné za efekty(některé),upíří nevěst(k)y a Kate. ()

Okara

Přemýšlel jsem, ale ty nostalgické čtyři hvězdičky zkrátka musím dát, neboť v dětsví to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Pro mě tehdy nejúchvatnější fantasy se zajímavým příběhem a dnes docením i herecký výkon Jackmana, ponurou a údernou Silvestriho hudbu, okouzlující Kate a velice vyvedené efekty. Jenom škoda těch nelogičností a častých náhod, ale ty se zkrátka ve vysokorozpočtovém fantasy musí čekat. Nejlepší soundtrack z filmu 70% ()

Mariin odpad!

Ach, to je tvůrčí ubohost! Ten Sommers musí mít v hlavě nas... (málokdy se uchyluji k tak ostrým výrazům). ()

predators

Tak tomu říkám dobrodružství!! Líbilo se mi to hodně i navzdory nízkému hodnocení, které mimochodem nechápu:-) Skvělé audiovizuální zpracování, né moc nápaditý, ale i tak velice záživný příběh a ...a je to prostě celé moc pěkně udělané, takže nevidím důvod nedát...85% ()

nash.

Tolik efektů, tolik peněz, tolik příšer, tolik všeho.. a výsledkem je neuvěřitelná, skoro smrtící nuda.. jeden z mála filmů kdy se mi nepodařilo neusnout.. ()

Slarque

Stephen Sommers vzal šablonu, která se osvědčila u obou Mumií, a narval ji obsahem spíchnutým z klasických hororů Universalu ze 30. let. Máme tu hrdinu (Jackman), hrdinku (Beckinsale), humornou figurku (Wenham) i nadpřirozeného padoucha (Roxburgh), ale z nějakého důvodu to dvakrát dobře nefunguje. Silvestriho hudba do toho také jen neustále akčně duní. A konec je jednoduše pitomej. Pro našince jako bonus je tu pár nesmyslů typu Karlův most v Budapešti, ale to dojem taky nevylepší. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)