Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

g.carpa

Arabela má své nevšední kouzlo. Kdo si někdy nechtěl otočit prstenem! Originální námět zpracovaný na výbornou. V + M na vrcholu své tvorby. ()

Bluesun

Já na tomhle seriálu miluju různé dějové zvraty, které nedají člověku spát a zároveň se snaží držet dál od typických seriálových klišé. Zkrátka Vorlíček rulez! ()

Anýz

Tento seriál je jeden z nejhezčích českých pohádek. Místy je to napínavé, místy to je komedie. Tak to má být. ()

gizi

Seriál mého mládí, když jsem ho sledoval, bylo mi 10 a pamatuji si ho (spolu s Návštěvníky) jako skvělý. Určitě ve své době, dnes už by to bylo ale asi jinak. ()

Hammett

Jako dítě sem nad tímto "seriálem" strávil dost času, z české kinematografie opravdu dobré. Role jsou obsazeny opravdu dobře, a natočeno je to v rámci možností parádně. ()

zekon

Skvělá pohádka a na svou dobu a zem vynikající triky. Film kde se objevila celá herecká elita. Pohádka která nezestárne. ()

tuberatanka

Mám trochu problém s hodnotením filmov ako sú tieto - jasne detská rozprávka, a trochu zvláštne hodnotiť ju z pohľadu dospelého človeka. Nikdy som príliš nemal v láske hrané rozprávky, pretože je ľahšie akceptovať "detinskosť" filmového prejavu v animovanom filme (kde to môže byť aj prednosťou), než v hranom filme, ktorý predsa len pôsobí "ozajstnejšie". Film stojí v podstate na kontraste medzi svetom ľudí a rozprávkovým svetom. Hýri to nápadmi a vtipom, len potenciál stretu rozprávkového a ľudského sveta je tu trochu málo využitý a film ako taký pôsobí trochu detinsky a zbytočne uhladene. Taká lepšia socialistická rozprávka, ktorá je lepšia hlavne vďaka tomu že prekročila hranice žánru. Ale boli už aj lepšie. ()

camomilla

Pohadka meho detstvi, vzdycky jsem byla uplne nedockava, kdyz ji meli davat v televizi. Skoda toho sileneho pokracovani, pro me bude Arabela koncit vzdy "prvni radou". ()

zero_zelo

takhle klasika bylo jedno ze světlejch momentů mýho dětství. o to víc mě vyloženě sralo pokračování a jeho moderní postavy a zábava. splácano moc. ale protože za opravdovou arabelu považuju právě první "serii", tak je to za plnej počet. ()

uprchlice

Skvělý pohádkový seriál plný pohádkových postav, kterým se osud zamotá do říše lidí. Super seriál pro děti i dospělé. ()

Otan

Výpravou asi fakt velkolepé dílo.Obsahem už asi méně,hlavně ty dotáčky.Bohužel,jak tehdy,tak tím víc i dnes cítím,jak naprosto nešťastné bylo obsazení hlavní role Arabely.Naprosto nevýrazná Nagyová.Mám pocit ,že jakákoliv herečka poutního divadla by byla lepší a snad i hezčí.Jinak jsme se zde ukázali celému světu jako opravdu pohádkový národ.Škoda jen těch nových dílů.Ty to celé podle mne pokazily. ()

solver

Po letech shlédnuto znovu a musím uznat, že tohle je profesionální dílo - včetně dabingu některých postav. Macourek je génius, považte Mickey Mouse v roce 1980 nás jako Husákovy děti musel uchvátit, přestože to byl kapitalistický produkt a my ho znali jen ze západních časopisů typu Pif :-) ()

Flagrin

Nádherný český seriál! Dívat se na to mohu pořád, a na logické chyby kašlu, je to pro děti a velmi se to povedlo! Krásně herecky obsazeno a ten scénář! ()

J.J.1972

Nemam pocit ze som videl lepsi serial pre deti, pubertakov ale i pre dospelych! Kazdy si v tom nieco najde. Vynikajuci scenar, premakana rezia, dokonale herecke vykony, na tu dobu genialne masky a sceny, prijemna hudba a nezabudnutelny "džingel" pri otoceni prstena :) ...co dodat....SUPER...!!! ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková