Reklama

Reklama

Treadstone

(seriál)
Trailer 2
Akční / Drama
USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

neo93 

všechny recenze uživatele

Důstojné seriálové pokračovaní ze světa Jasona Bourne. Pro mě určitě jeden z očekávaných seriálů, na který jsem byl opravdu zvědavý, jak dopadne. A řekl bych, že seriál Treadstone nedělá vůbec ostudu bournovskému vesmíru (oproti např. filmu s Jeremy Rennerem). Samozřejmě nestojí kvalitativně tak vysoko jako původní trilogie zabijáckého agenta, který se potýká se ztrátou paměti, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, pokud vás tato série zajímá. Seriál má velmi slušné tempo, v němž nechybí akční honičky, pěstní souboje ani sledovací akce. Co mě také velice potěšilo, byla tepající hudba, přesně ve stylu bournovských filmů. Taktéž nejsme ochuzeni o rozlišné lokality jako např. Berlín, Londýn, Severní Korea, Amsterdam apod. Jejich časté střídaní, ovšem může pro někoho znamenat problém, minimálně v úvodních epizodách, když sledujeme několik postav, které ještě navíc také často různě cestují, někdy až opravdu příliš rychle. Když už jsem u těch postav, resp. jejich příběhových linek, asi nejméně se mě líbila ta ze 70. let, tu mohli autoři poněkud poupravit. Naopak nejlepší se mi jevili ty ze současnosti, konkrétně s postavou Douga, jehož hraje Brian J. Smith, tak i s korejskou hrdinkou SoYun, kterou představuje Hyo-Joo Han. Docela mě překvapila a zároveň potěšila přítomnost Marka Vašuta, který se mihne ve dvou epizodách. Přeci jen zahlédnout českého herce či herečku v zahraniční, resp. americké produkci se málo kdy vidí, třebaže jen na moment. Otevřený konec slibuje druhou řadu, tak snad se jí dočkáme. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nový seriál, který vychází z filmové série o Jamesi Bourneovi. Začátek v 70. letech v Německu mi trochu připomněl Atomic Blonde. Dost se cestuje po celém světě. Podíváme se na Aljašku, do Londýna, Severní Koreji, Paříže nebo do Ruska. Akční scény mají dost propracovanou choreografii. Cestuje se po celém světě a vše se komplikuje. Nevíte, kdo je na čí straně a kdo je vlastně agent. Ke konci se to dost zamotá. Další série zřemě nebude, takže me trochu štve otevřené finále. No co už.... "Najděte mou dceru." ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Nakoľko to uťali príliš skoro a v závere zostalo totálne všetko totálne otvorené, tak s vedomím, že druhá séria nevznikla a nevznikne, dávam o niečo vyššie hodnotenie. Seriózne by to bolo za tri hviezdy, ale musím priznať, že tento typ konšpiračných a špionážnych trilerov mám podvedome veľmi rád, napriek tomu, že navonok som väčší fanúšik sci-fi a komixov. Pozrel som si teraz v rýchlom slede počas PN druhú sériu Alexa Ridera, teraz Treadstone a nemôžem si sťažovať. Treadstone vyniká jednak v spletitosti dejov a postáv, keďže tu nie je jeden hlavný hrdina, ale dej sa odohráva v dvoch časových líniach a naviac s viacerými postavami na viacerých miestach sveta, je to jednoducho výborne spracované. Súboje sú maximálne efektné, dobre sa na ne pozerá, choreograf bol človek na mieste, hercom verím to, čo dokážu a má to aj svoje dramatické momenty, keď cikády zistia, že sú cikády a čo ich čaká, či s tým súhlasia alebo nie. Veľká škoda tohoto seriálového počinu, lebo naozaj bol pútavý. Jasné, nič, čo by vyslovene dvíhalo zo stoličky, ale udržať napätie, akciu, odhalenia a zvraty počas celej série, to sa tak často u seriálov nevidí, minimálne nie z takejto relatívne malej produkcie, keďže napriek cestovaniu po celom svete a multikultúrnom obsadení sa stále jednalo o maximálne civilný a pri zemi sa držiaci seriál. Za mňa za celkové spracovanie 75-80% a koniec musím prekusnúť podobne ako pri Rennerovom Bournovi. Teraz ma čaká Hanna, Jack Ryan a potom Reacher. Už sa nemôžem dočkať. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začiatok výborný, hlavne časť z KĽDR, a vydrží to niekoľko epizód, až po naháňačku v Paríži. Po nej to nejak pozvoľna začne upadať s logikou, aj zábavnosťou. Postupne kopia jednu akčnú scénu na druhú, až nič iné nezostane, a keď už tak šiesty raz niekoho akože nečakane zastrelia, je to skrátka už brnkanie na nervy. Pôvodne som nechcel spomínať, že autor bol asi fanúšik Sense8, ale to tú hudbu fakt vykradli, alebo bola len natoľko podobná? A keď v predposlednej epizóde chladnokrvní zabijáci slzia pri spomienke na Bajkalské jazero, a Brian J. Smith po povraždení dokopy aspoň dvoch tuctov ľudí dojato rozpráva, jak on neni vrah, padá to tým pomaly skoro pod priemer. Práve záver predposlednej časti to ale zase vytiahne (Han a jej fuckin + ten cliffhanger) a posledná časť už je takmer zasa späť. A má to svoje momenty; celá E01, dejová línia s Petrushkou v súčasnosti, k-pop fight... a hlavne som strašne rád, že Hyo-joo Han skúša preraziť v Hollywoode. Dobrá polka celého toho prostredného deja je ale strašne repetitívna a ubíjajúca. A do druhej série nech už sa prosím vykašlú na tú neustále napínavú hudbu a nervózne pohľady, pretože opakovať to ešte párkrát, budú na smiech už aj v Rusku. ()

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek série o Bourneovi, navíc po přečtení několika knížek od Ludluma, jsem si nemohl nechat Treadstone ujít. Absolutně jsem nevěděl, co od seriálu čekat. Po skončení posledního desátýho dílu zůstalo hodně otázek, protože nebylo vyřešeno vůbec nic a zadělalo se na druhou sérii, jestli bude někdy natočená, se prý teprve uvidí. Kdo nepochytí první dva díly, dál ani koukat nemusí, protože těch dějových linek, jmen a postav je tady tolik, že musíte být pořád koncentrovaní, co se děje a kde se to děje. Já s tím problém naštěstí neměl. V ději je Treadstone hodně podobný Bourneovi, tzn. ztráty pamětí, cestování, dost akčních scén. Jediný rozdíl je v tom, že těch agentů je tady jaksi víc a co mě osobně vadilo, skoro každý, kdo se do seriálu přidal, byl nakonec taky probuzený agent, takže po nějáké době už nebyl moment překvapení takový, jaký by měl být. Druhá vada na kráse byla ta, že dost vycvičených agentů jsou čtyřicetikilový ženský, který na počkání zametaj se stokilovýma vazbama, to mi přišlo celkem nepravděpodobný. V hodnocení jsem na vážkách, váhám mezi třema a čtyřma hvězdama, přikloním se a dám za pravdu celkovýmu hodnocení tady a to je těsně pod červený čísla - 65%. ()

Galerie (97)

Reklama

Reklama