Reklama

Reklama

Treadstone

(seriál)
Trailer 2
USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma (více)
(další profese)

Epizody(10)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (18)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nový seriál, který vychází z filmové série o Jamesi Bourneovi. Začátek v 70. letech v Německu mi trochu připomněl Atomic Blonde. Dost se cestuje po celém světě. Podíváme se na Aljašku, do Londýna, Severní Koreji, Paříže nebo do Ruska. Akční scény mají dost propracovanou choreografii. Cestuje se po celém světě a vše se komplikuje. Nevíte, kdo je na čí straně a kdo je vlastně agent. Ke konci se to dost zamotá. Další série zřemě nebude, takže me trochu štve otevřené finále. No co už.... "Najděte mou dceru." ()

Sunny.69 

všechny recenze uživatele

Seriál, kde je mi opravdu sakra líto, že další díly nebudou. Nejen díky tomu cliffhangeru na konci posledního dílu, ale hlavně proto, že to byl opravdu skvěle natočený seriál. Obě časové roviny dávaly smysl, hezky se k sobě přibližovaly a začaly propojovat, celou dobu je udrženo veliké napětí, a při každé bitce tuhne krev v žilách (jak brutální a realistický jsou). Opravdu doporučuju, ale připravte se na chybějící konec a neuzavření příběhu... ()

Reklama

celticek 

všechny recenze uživatele

První díl je velmi dobrý, pak už to bohužel jde strmě z kopce. Líbily se mi bojové choreografie, dá se jim uvěřit. Když ženská dokope chlapa, tak to obstojí, žádný John Wick revival. Vrcholem je totální herecký výbuch Vašuta v jeho minutovém štěku snad ve dvou epizodách. S přehledem sobě vlastním podává suverénně nejhorší výkon ze všech zúčastněných. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Filmové bourneovky žeru, ale co si budeme povídat, s knihami mají společné jen amnézii a několik jmen. Od seriálu jsem čekal návarat k Ludlumovi a v úvodu ze 70.let to tak i vypadalo, ale celkem záhy se to celé zvrhlo v obyčejné špionážní béčko, ve kterém se agenti programují jako trošku sofistikovanější pračka. Co musím ocenit je akce, která je řádně našláplá a fanoušci rvaček i stříleček si přijdou na své. I některé pasáže z dob Železné opony mají něco do sebe, stjně jako korejské momenty. Ale v rámci celého seriálu jsou to právě jen momenty. Jako celek to úplně nefunguje. I herecky je to tak půl napůl. Hlavní mužské postavy jsou celkem snadno zaměnitelné a navíc jsem jim ty zabijáky příliš nevěřil. Na druhou stranu ženskou část ansámblu zvládli verbíři dobře a Petrušku v její mladší verzi jsem vyloženě žral. Nicméně celkově je to promarněná příležitost a Bourne tak na zpracování odpovídající románové předloze stále čeká. 50% ()

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek série o Bourneovi, navíc po přečtení několika knížek od Ludluma, jsem si nemohl nechat Treadstone ujít. Absolutně jsem nevěděl, co od seriálu čekat. Po skončení posledního desátýho dílu zůstalo hodně otázek, protože nebylo vyřešeno vůbec nic a zadělalo se na druhou sérii, jestli bude někdy natočená, se prý teprve uvidí. Kdo nepochytí první dva díly, dál ani koukat nemusí, protože těch dějových linek, jmen a postav je tady tolik, že musíte být pořád koncentrovaní, co se děje a kde se to děje. Já s tím problém naštěstí neměl. V ději je Treadstone hodně podobný Bourneovi, tzn. ztráty pamětí, cestování, dost akčních scén. Jediný rozdíl je v tom, že těch agentů je tady jaksi víc a co mě osobně vadilo, skoro každý, kdo se do seriálu přidal, byl nakonec taky probuzený agent, takže po nějáké době už nebyl moment překvapení takový, jaký by měl být. Druhá vada na kráse byla ta, že dost vycvičených agentů jsou čtyřicetikilový ženský, který na počkání zametaj se stokilovýma vazbama, to mi přišlo celkem nepravděpodobný. V hodnocení jsem na vážkách, váhám mezi třema a čtyřma hvězdama, přikloním se a dám za pravdu celkovýmu hodnocení tady a to je těsně pod červený čísla - 65%. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (1)

  • Označení rakety jako Stiletto figuruje pouze v kódovém označení NATO. Je dost nepravděpodobné, že by ji tak znali a pojmenovali sami Severokorejci (jak bylo napsáno na deskách tajného projektu). Raketa je původem sovětská ze 70. let a nese označení UR-100N. (FiVe)

Reklama

Reklama