Treadstone (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma, Hyo-joo Han, Gabrielle Scharnitzky, Finbar Lynch, Jamie Parker, Jong-hyuk Lee, Tom Mothersdale, Stanisław Banasiuk, Ian Davies, Julian Kostov, Marek Vašut, Zsolt Szentiványi, Gusztáv Molnár, Shruti Haasan, Fernando Guillén Cuervo, Dylan Smith, Jekaterina Medvedeva, Péter Fancsikai, Emma Bercovici, Jamie Andrew Cutler, Kerry Godliman, Roderick Hill, Emmett J. Scanlan, Oliver Walker, Martin Umbach, Cosima Shaw, Paul Thornley, Zoltán Karácsonyi, Georgie Farmer, Zsófia Bujáki, Tímea Sághy, Merab Ninidze, Ivan Mathias Petersson, Tim Ahern, Emma Campbell-Jones, Alan McKenna, Martin Goeres, Alexandra Szűcs, Michael Akinsulire, Daniel Weyman, Gen Seto, Márk Szekulesz, Annabelle Apsion, Jan Hammenecker, Adam Astill, Roland Tzafetás, Cian Barry, Kevin Ezekiel Ogunleye, Joo-sil Lee, Yvette Feuer

Začiatok výborný, hlavne časť z KĽDR, a vydrží to niekoľko epizód, až po naháňačku v Paríži. Po nej to nejak pozvoľna začne upadať s logikou, aj zábavnosťou. Postupne kopia jednu akčnú scénu na druhú, až nič iné nezostane, a keď už tak šiesty raz niekoho akože nečakane zastrelia, je to skrátka už brnkanie na nervy. Pôvodne som nechcel spomínať, že autor bol asi fanúšik Sense8, ale to tú hudbu fakt vykradli, alebo bola len natoľko podobná? A keď v predposlednej epizóde chladnokrvní zabijáci slzia pri spomienke na Bajkalské jazero, a Brian J. Smith po povraždení dokopy aspoň dvoch tuctov ľudí dojato rozpráva, jak on neni vrah, padá to tým pomaly skoro pod priemer. Práve záver predposlednej časti to ale zase vytiahne (Han a jej fuckin + ten cliffhanger) a posledná časť už je takmer zasa späť. A má to svoje momenty; celá E01, dejová línia s Petrushkou v súčasnosti, k-pop fight... a hlavne som strašne rád, že Hyo-joo Han skúša preraziť v Hollywoode. Dobrá polka celého toho prostredného deja je ale strašne repetitívna a ubíjajúca. A do druhej série nech už sa prosím vykašlú na tú neustále napínavú hudbu a nervózne pohľady, pretože opakovať to ešte párkrát, budú na smiech už aj v Rusku.(20.8.2020)

• celticek

První díl je velmi dobrý, pak už to bohužel jde strmě z kopce. Líbily se mi bojové choreografie, dá se jim uvěřit. Když ženská dokope chlapa, tak to obstojí, žádný John Wick revival. Vrcholem je totální herecký výbuch Vašuta v jeho minutovém štěku snad ve dvou epizodách. S přehledem sobě vlastním podává suverénně nejhorší výkon ze všech zúčastněných.(29.2.2020)

Důstojné seriálové pokračovaní ze světa Jasona Bourne. Pro mě určitě jeden z očekávaných seriálů, na který jsem byl opravdu zvědavý, jak dopadne. A řekl bych, že seriál Treadstone nedělá vůbec ostudu bournovskému vesmíru (oproti např. filmu s Jeremy Rennerem). Samozřejmě nestojí kvalitativně tak vysoko jako původní trilogie zabijáckého agenta, který se potýká se ztrátou paměti, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, pokud vás tato série zajímá. Seriál má velmi slušné tempo, v němž nechybí akční honičky, pěstní souboje ani sledovací akce. Co mě také velice potěšilo, byla tepající hudba, přesně ve stylu bournovských filmů. Taktéž nejsme ochuzeni o rozlišné lokality jako např. Berlín, Londýn, Severní Korea, Amsterdam apod. Jejich časté střídaní, ovšem může pro někoho znamenat problém, minimálně v úvodních epizodách, když sledujeme několik postav, které ještě navíc také často různě cestují, někdy až opravdu příliš rychle. Když už jsem u těch postav, resp. jejich příběhových linek, asi nejméně se mě líbila ta ze 70. let, tu mohli autoři poněkud poupravit. Naopak nejlepší se mi jevili ty ze současnosti, konkrétně s postavou Douga, jehož hraje Brian J. Smith, tak i s korejskou hrdinkou SoYun, kterou představuje Hyo-Joo Han. Docela mě překvapila a zároveň potěšila přítomnost Marka Vašuta, který se mihne ve dvou epizodách. Přeci jen zahlédnout českého herce či herečku v zahraniční, resp. americké produkci se málo kdy vidí, třebaže jen na moment. Otevřený konec slibuje druhou řadu, tak snad se jí dočkáme.(16.2.2020)

Tak nějak napůl. Jako fanda Bournovy trilogie, dnes už pentalogie jsem si to sice někdy odtrpěl, ale hanit to nebudu. Zhlédnul jsem v kuse. Neumím si představit, že bych se na to koukal vždy po týdnu na jeden díl. Už to neustálé přeskakování z jednotlivých příběhů, z minulosti do přítomnosti, ze státu do státu, uf. Nejméně mě zaujala asi "černá" linka, která byla dost mimo. Konec? Seriálový.(13.4.2020)

Hodnotím po 7 dílech, tak snad mě závěr nezklame, docela se divím, že seriál nemá celkově vyšší hodnocení. V současné záplavě to vidím určitě na víc než současných 69%. Dokonce ani skoky v časové ose děje tady neruší, obvykle to nesnáším. Akce tvrdá, kvalitní choreografie, sice ne uvěřitelná, ale prostě fajn. Dívá se na to dobře.(31.3.2020)