Reklama

Reklama

Treadstone

(seriál)
  • Velká Británie Treadstone
Trailer 2
USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma (více)
(další profese)

Epizody(10)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

celticek 

všechny recenze uživatele

První díl je velmi dobrý, pak už to bohužel jde strmě z kopce. Líbily se mi bojové choreografie, dá se jim uvěřit. Když ženská dokope chlapa, tak to obstojí, žádný John Wick revival. Vrcholem je totální herecký výbuch Vašuta v jeho minutovém štěku snad ve dvou epizodách. S přehledem sobě vlastním podává suverénně nejhorší výkon ze všech zúčastněných. ()

neo93 

všechny recenze uživatele

Důstojné seriálové pokračovaní ze světa Jasona Bourne. Pro mě určitě jeden z očekávaných seriálů, na který jsem byl opravdu zvědavý, jak dopadne. A řekl bych, že seriál Treadstone nedělá vůbec ostudu bournovskému vesmíru (oproti např. filmu s Jeremy Rennerem). Samozřejmě nestojí kvalitativně tak vysoko jako původní trilogie zabijáckého agenta, který se potýká se ztrátou paměti, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, pokud vás tato série zajímá. Seriál má velmi slušné tempo, v němž nechybí akční honičky, pěstní souboje ani sledovací akce. Co mě také velice potěšilo, byla tepající hudba, přesně ve stylu bournovských filmů. Taktéž nejsme ochuzeni o rozlišné lokality jako např. Berlín, Londýn, Severní Korea, Amsterdam apod. Jejich časté střídaní, ovšem může pro někoho znamenat problém, minimálně v úvodních epizodách, když sledujeme několik postav, které ještě navíc také často různě cestují, někdy až opravdu příliš rychle. Když už jsem u těch postav, resp. jejich příběhových linek, asi nejméně se mě líbila ta ze 70. let, tu mohli autoři poněkud poupravit. Naopak nejlepší se mi jevili ty ze současnosti, konkrétně s postavou Douga, jehož hraje Brian J. Smith, tak i s korejskou hrdinkou SoYun, kterou představuje Hyo-Joo Han. Docela mě překvapila a zároveň potěšila přítomnost Marka Vašuta, který se mihne ve dvou epizodách. Přeci jen zahlédnout českého herce či herečku v zahraniční, resp. americké produkci se málo kdy vidí, třebaže jen na moment. Otevřený konec slibuje druhou řadu, tak snad se jí dočkáme. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nový seriál, který vychází z filmové série o Jamesi Bourneovi. Začátek v 70. letech v Německu mi trochu připomněl Atomic Blonde. Dost se cestuje po celém světě. Podíváme se na Aljašku, do Londýna, Severní Koreji, Paříže nebo do Ruska. Akční scény mají dost propracovanou choreografii. Cestuje se po celém světě a vše se komplikuje. Nevíte, kdo je na čí straně a kdo je vlastně agent. Ke konci se to dost zamotá. Další série zřemě nebude, takže me trochu štve otevřené finále. No co už.... "Najděte mou dceru." ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Nakoľko to uťali príliš skoro a v závere zostalo totálne všetko totálne otvorené, tak s vedomím, že druhá séria nevznikla a nevznikne, dávam o niečo vyššie hodnotenie. Seriózne by to bolo za tri hviezdy, ale musím priznať, že tento typ konšpiračných a špionážnych trilerov mám podvedome veľmi rád, napriek tomu, že navonok som väčší fanúšik sci-fi a komixov. Pozrel som si teraz v rýchlom slede počas PN druhú sériu Alexa Ridera, teraz Treadstone a nemôžem si sťažovať. Treadstone vyniká jednak v spletitosti dejov a postáv, keďže tu nie je jeden hlavný hrdina, ale dej sa odohráva v dvoch časových líniach a naviac s viacerými postavami na viacerých miestach sveta, je to jednoducho výborne spracované. Súboje sú maximálne efektné, dobre sa na ne pozerá, choreograf bol človek na mieste, hercom verím to, čo dokážu a má to aj svoje dramatické momenty, keď cikády zistia, že sú cikády a čo ich čaká, či s tým súhlasia alebo nie. Veľká škoda tohoto seriálového počinu, lebo naozaj bol pútavý. Jasné, nič, čo by vyslovene dvíhalo zo stoličky, ale udržať napätie, akciu, odhalenia a zvraty počas celej série, to sa tak často u seriálov nevidí, minimálne nie z takejto relatívne malej produkcie, keďže napriek cestovaniu po celom svete a multikultúrnom obsadení sa stále jednalo o maximálne civilný a pri zemi sa držiaci seriál. Za mňa za celkové spracovanie 75-80% a koniec musím prekusnúť podobne ako pri Rennerovom Bournovi. Teraz ma čaká Hanna, Jack Ryan a potom Reacher. Už sa nemôžem dočkať. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

I když se to odehrávalo ve dvou časových pásmech, postav tam bylo poměrně dost a hlavní postavy rovněž byly ve dvou časových pásmech a aby toho nebylo málo, destinací tam bylo víc jak má v nabídce Čedok, bylo to kupodivu přehledné, akční, nápadité a vůbec mě ta ochutnávka ze světa pana Bourneho dost bavila, jen s poledním dílem se dost neztotožnuji. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (1)

  • Označení rakety jako Stiletto figuruje pouze v kódovém označení NATO. Je dost nepravděpodobné, že by ji tak znali a pojmenovali sami Severokorejci (jak bylo napsáno na deskách tajného projektu). Raketa je původem sovětská ze 70. let a nese označení UR-100N. (FiVe)

Reklama

Reklama