Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (231)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Z mlhy vystupující sherwoodský "Cornuto" Herne, dvěma meči vybavený saracénský Walda Matuška Nasir a švarný Robin z Loxley, který se mě pokoušel v pubertě zviklat ke zřeknutí se heterosexuální orientace. Díky nádhernému theme song od Clannad "The Hooded Man", mystické atmosféře a nepopsatelné divácké přitažlivosti rozhodně nadprůměr mezi tvorbou o zbojnické legendě napínající tětivu a je škoda, že si na ni člověk může nostalgicky zavzpomínat už jen leda tak na Youtube (doporučuji The Swords of Wayland). ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá je spíš z nostalgie, protože už je to fakt dlouho, co to šlo naposledy, a obávám se, že vidět to teď poprvý, víc jak tři by to nebyly, ale hrozně rád bych tohle hodně netradiční pojetí viděl znovu. Nejvíc se mi líbily mystické díly, třeba ten o boji s ďábelskou sektou Waylandovy meče. U toho jsem se jako malej klepal jako ratlík. Krásná hudba Clannadu a famózní Nickolas Grace jako hláškující šerif z Nottinghamu: "Mám sto jednání za dva dny, ve čtvrtek se mám účastnit šesti poprav a na víkend přijede moje matka." P.S. Pamatujete, jak do Vegy přišlo asi 150000 hlasů pro tenhle seriál? A dneska? Nemáme práva, nechceme, nezajímá... Zk*rvená ČT. ()

Reklama

klima777 

všechny recenze uživatele

Jak tak vidím plakát na čsfd, napadá mě, že ve svých vzpomínkách tento seriál nadhodnocuji. Takže zkusím být objektivnější: 1) Byla jsem tenkrát malá. 2) Hudba Clannad seriál zajisté povznášela. 3) Ještě jsme neměli barevnou televizi a jak známo, černo-bílý obraz často přinejmenším dotváří umělecký dojem. 2,25* Ale stejně... Ty staroanglické a keltské motivy byly fajn. Zdravím Roberta Holodstocka a spřízněná mytága. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Seriál mého mládí. Ja vspomínám na jednú časť kedy bola Robinova partia prekliatá a všetci mali biele oči. Vtety som sa v posteli bál otočiť či tam náhodou nebudú. Matne si pamätám, že tento seriál bežal vo verejnoprávne niekoľko krát obrok. Bolo by fajn, keby sa znova objavil, aby fanúšikovia Xeny, Herkulesa a podobných patvarov videli ako vyzerá kvalitný fantasy seriál. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

trochu připitomělé a jednotlivé díly na sebe spíš ne-navazují, ale díky skvělé a takové procítěné hudbě, která se k tomuto žánru hodí jak prdel na wc, je to stejně poutavé a skvěle oddechové ...povedlo se ... a to tehdy mnohem lépe a pár babek než nyní s mega rozpočtem a nudnými herci / čkami a super CGI triky ... pche ! ... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • Důvodem odchodu Michaela Praeda ze seriálu byla nabídka na hlavní roli v muzikálu o Třech mušketýrech na Broadwayi. Bohužel byl tento muzikál ukončen po pouhých devíti odehraných představeních. Ani tak Michael Praed svého odchodu ze seriálu nikdy nelitoval. (Muffino)
  • Natáčelo se v oblasti bristolských lesů, kde složení vegetace ještě odpovídá stavu 11. století. Na většině území Anglie byly totiž v 19. století vysázeny jedle. (Gwilwen)
  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)

Reklama

Reklama