Reklama

Reklama

Válka světů

(seriál)
  • Velká Británie War of the Worlds (více)
Trailer
Drama / Sci-Fi / Mysteriózní
Velká Británie / Francie / USA, (2019–2022), 19 h 37 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Scénář:

Howard Overman

Hrají:

Gabriel Byrne, Stéphane Caillard, Adel Bencherif, Léa Drucker, Daisy Edgar-Jones, Bayo Gbadamosi, Natasha Little, Elizabeth McGovern, Aaron Heffernan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Když astronomové zaznamenají vysílání z jiné galaxie, je to definitivní důkaz inteligentního mimozemského života. Se zatajeným dechem čeká celý svět na další kontakt. A nemusí čekat dlouho. Během pár dní je takřka celé lidstvo vyhlazeno a v hrozivě opuštěném světě zůstala jen hrstka lidí. Ti, co přežili, si při pohledu na oblohu plnou mimozemských lodí kladou palčivou otázku – kdo jsou tito útočníci a proč jsou tak odhodlaní nás zničit? (Disney+)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (22)

PKD odpad!

všechny recenze uživatele

The best comment... numan a MickeyStuma. A odpad je málo. P.s. ještě jedno konkrétní poděkování k MickeyStumovi, páč to s tím oháněním se Wellsem, kurewsky vystihl! A to, že tento pamflet má zde o 4% víc než ta nadprůměrná a o 300% více Wellsovská adaptace (ano, vskutku jde o adaptaci, byť poněkud volnější a která zachází dějově ještě dál) ze stejného roku, netřeba komentovati. ()

MickeyStuma odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento anglo-francouzský seriál o útoku mimozemšťanů na Zemi se prezentuje jako reimaginace klasiky H.G. Wellse a to ve stylu seriálu 'Živí mrtví' (2010- ) odehrávající se ve Francii. Nejedná se tedy o seriálovou verzi dle původního románu H.G. Wellse, ani o žádný remake či snad nějakou předělávku. Tvůrci si vymysleli zcela nový příběh, čímž má s tím původním pramálo společného. Budiž tedy záhadou jaký má smysl se H.G. Wellesem ohánět. Kvůli inspiraci? No to by mohl být uveden každý snímek, jako třeba 'Den nezávislosti' (1996). A jak známo, není. Stejně tak je záhada, jaký smysl tento seriál vlastně má. První část začíná jako každý katastrofický film o asteroidech. Útok mimozemšťanů je uspokojivý a vzniklá typicky lidská panika je doslova ukázkovým varovným příkladem. Ale to je asi tak vše. Následující části jsou naprosto bez děje, zážitku a nějaké žánrové inovace. Vyobrazený svět je postapokalyptický a tak se nikde nic neděje. Jen se všude válí mrtvoly. Smysl útoku mimozemšťanů naprosto žádný. A jejich podoba? Vypadají jako robotičtí psy a jejich chování je stejné jako u psů jen tak volně pobíhajících. Smysl nedávají ani postavy. Mimo jiné je tu dokonce i africký imigrant pocházející ze Súdánu samozřejmě utíkající před válkou, avšak tady se chopí zbraně a s chutí brání Evropu. Jeho evropská pouť začíná v uprchlickém táboře v Calais a vůbec se nedozvíme, proč leze do cisterny v kamionu. Ale co je propagandisticky nejdůležitější, zasouloží si s bílou nevidomou dívkou, která poté okamžitě začne vidět. Ne, smysl a logiku v tom skutečně nikdo nehledejme. Co se týče černobílého páru, nejsou jediní. Takové tu jsou dva. Inu, kodex je kodex a ten se musí dodržovat.  Proč tenhle seriál vznikl je záhada nejzáhadnější. Větší nudu aby člověk pohledal. Je to seriál konverzační, ale ani ty dialogy nemají žádnou logiku. Tento seriálový počin je zkrátka kandidátem na nejhorší seriál všech dob. ()

Reklama

RobinPM100 

všechny recenze uživatele

Strašná sračka, když máte malej rozpočet a chcete bejt atraktivní pro diváka, vezmete zápletku s mimozemšťanama a našroubujete jí na telenovelu, kde se furt žvaní o hovnu, nemá to děj, je to mega nudný a mimozemšťani jsou nakonec robopsi se vzhledem a provedení, jak z prvních lidskejch pokusů sestavit robota. ()

nudlis 

všechny recenze uživatele

Po výborné první sérii doufám, že bude ještě tak max jedna nebo dvě, tvůrci udrží kvalitu a nestane se z toho nekonečná sračka, ze který další série ždímou už jen jméno a zašlou slávu té první. A robopsi jak od Boston Dynamics byli výborný :-) EDIT: po 4 dílech série druhé musím své hodnocení snížit, neboť děj a dynamika se nám (překvapivě) začínají poněkud rozplizávat do dlouhých zbytečných dialogů. Což je buď první znamení scénáristické krize nebo snaha vyrobit další nekonečný seriál. Po 6. dílu druhé série pomalu přestávám věřit, že přibude akce a skončí dlouhé a zbytečné dialogy. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Ja musím povedať, že je to fakt nadpriemerne a pútavo urobená "nová" verzia vojny svetov. Akurát počet dielov na sériu, akurát okamihov, ktoré za to stáli. Úderný úvod som nečakal, fakt skvele vygradovaný. Herecky slušné, výprava vynikajúca, rovnako kamera. Emzáci ako od Boston Dynamics potešili a po závere dúfam v aspoň jednu ak nie rovno dve ďalšie série. Bola by škoda, zatnúť to skoro, potenciál to má totiž veľký. UPDATE po druhej sérii. Musím stiahnuť hodnotenia na tri hviezdy, lebo sa z toho stal lacný survival s rodinnými problémami, presne taký, aký sa stal z The Walking Dead, až na to, že tam vždy tá technická stránka bola na inej úrovni. Dávam tomu šancu kvôli skvelej prvej sérii aj do budúcna, ale druhá séria veru bola slabšia, nie celá, ale ku koncu to už viazlo a cliffhanger to dostalo taký, že keby už nič nenatočili, tak to možno ani tak moc mrzieť nebude, pretože od extra lákavého to má extra ďaleko. UPDATE po tretej sérii. Riadna slabota, dokonca ešte slabšie ako druhá séria. Drámy mikrominimum, sci-fi takmer nič a akcia je tam asi dvakrát-trikrát za 8 častí? Seriál začal slušnou prvou sériou, ale myslím si, že sa sám zabil a ak bude ešte pokračovať, aj keď nie je dôvod, keďže cliffhanger sme nedostali žiadny, tak to bude len kvôli tomu, že náklady sú asi fakt minimálne, pretože sa tam vlastne nič nedeje. To rovnomenný trojdielny seriál z rovnakého roku, ako bola prvá séria tohoto, tak to bola iná dráma, napriek tomu, že som tomu dal taktiež len tri hviezdy. Toto je len už dve série zbytočne rozťahovaná vata a nuda bez hlbšej myšlienky so sem tam pseudovedeckými vstupmi. Asi to malo skončiť prvou sériou. Uvidím, či ma dokážu nalákať aj na pokračovanie, ak teda nejaké vznikne, ale ak aj vznikne, tak to bude vlastne hanba, keď končí kopa skvelých seriálov a takéto "čajíčky" si to ťahajú ďalej. Westworld skončia po štvrtej sérii a toto ide ďalej? Jasné, náklady sú nezrovnateľné, ale ide o princíp. ()

Galerie (454)

Zajímavosti (6)

  • V čase 12:01 postupuje policista s namířenou zbraní proti mimozešťanům. Avšak ta by mu nebyla nic platná, neb je vidět, že je závěr pistole v zadní poloze. Tedy jeho zásobník je prázdný a nemá náboje. (Aporol)
  • V epizodě spěchá Jonathan (Stephen Campbell Moore) zpět za rodinou do Londýna, na ulici si v zácpě najde taxi – stříbrná Škoda Octavia kombi druhé generace, které si najme. V dalších záběrech ale jede v taxi stříbrná Škoda Octavia první generace, která s ním v nastalém zmatku havaruje a spadne do řeky. (SsgtJira)
  • Po útoku mimozemšťanů se vědkyně vydá na průzkum okolí. Když vycházejí z observatoře, jde s ní 11 vojáků. Po útoku mimozemských dronů ale tři vojáci zemřou v boji, přesto při cestě zpět s ní jde 9 vojáků, v jednom záběru dokonce 10. (SsgtJira)

Reklama

Reklama