Reklama

Reklama

Válka světů

(seriál)
  • Velká Británie War of the Worlds (více)
Trailer 1
Drama / Sci-Fi / Mysteriózní
Velká Británie / Francie / USA, (2019–2022), 19 h 37 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Scénář:

Howard Overman

Hrají:

Gabriel Byrne, Stéphane Caillard, Adel Bencherif, Léa Drucker, Daisy Edgar-Jones, Bayo Gbadamosi, Natasha Little, Elizabeth McGovern, Aaron Heffernan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Když astronomové zaznamenají vysílání z jiné galaxie, je to definitivní důkaz inteligentního mimozemského života. Se zatajeným dechem čeká celý svět na další kontakt. A nemusí čekat dlouho. Během pár dní je takřka celé lidstvo vyhlazeno a v hrozivě opuštěném světě zůstala jen hrstka lidí. Ti, co přežili, si při pohledu na oblohu plnou mimozemských lodí kladou palčivou otázku – kdo jsou tito útočníci a proč jsou tak odhodlaní nás zničit? (Disney+)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (22)

PKD odpad!

všechny recenze uživatele

The best comment... numan a MickeyStuma. A odpad je málo. P.s. ještě jedno konkrétní poděkování k MickeyStumovi, páč to s tím oháněním se Wellsem, kurewsky vystihl! A to, že tento pamflet má zde o 4% víc než ta nadprůměrná a o 300% více Wellsovská adaptace (ano, vskutku jde o adaptaci, byť poněkud volnější a která zachází dějově ještě dál) ze stejného roku, netřeba komentovati. ()

numan odpad!

všechny recenze uživatele

Nechutná propagandistická sračka aneb jak totálně zprznit klasickou sci-fi od H. G. Wellse: Především je třeba zaktualizovat postavy, takže do toho narvem jednoho gaye, jednu pošukanou sluníčkářku, dva afroamerické "uprchlíky", zdrhající z Callais (A TO SI FUCKT NEDĚLÁM PRDEL!) v pravděpodobně válkou zmítané Francii do Velké Británie (oblíbené hobby dnešních migrantů) atd. atp. Výsledkem je vskutku libovonná prudce macronizovaná směs minimálně padesáti hoven umixovaná dnešními následovníky soudruha Goebbelse. ()

Reklama

MickeyStuma odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento anglo-francouzský seriál o útoku mimozemšťanů na Zemi se prezentuje jako reimaginace klasiky H.G. Wellse a to ve stylu seriálu 'Živí mrtví' (2010- ) odehrávající se ve Francii. Nejedná se tedy o seriálovou verzi dle původního románu H.G. Wellse, ani o žádný remake či snad nějakou předělávku. Tvůrci si vymysleli zcela nový příběh, čímž má s tím původním pramálo společného. Budiž tedy záhadou jaký má smysl se H.G. Wellesem ohánět. Kvůli inspiraci? No to by mohl být uveden každý snímek, jako třeba 'Den nezávislosti' (1996). A jak známo, není. Stejně tak je záhada, jaký smysl tento seriál vlastně má. První část začíná jako každý katastrofický film o asteroidech. Útok mimozemšťanů je uspokojivý a vzniklá typicky lidská panika je doslova ukázkovým varovným příkladem. Ale to je asi tak vše. Následující části jsou naprosto bez děje, zážitku a nějaké žánrové inovace. Vyobrazený svět je postapokalyptický a tak se nikde nic neděje. Jen se všude válí mrtvoly. Smysl útoku mimozemšťanů naprosto žádný. A jejich podoba? Vypadají jako robotičtí psy a jejich chování je stejné jako u psů jen tak volně pobíhajících. Smysl nedávají ani postavy. Mimo jiné je tu dokonce i africký imigrant pocházející ze Súdánu samozřejmě utíkající před válkou, avšak tady se chopí zbraně a s chutí brání Evropu. Jeho evropská pouť začíná v uprchlickém táboře v Calais a vůbec se nedozvíme, proč leze do cisterny v kamionu. Ale co je propagandisticky nejdůležitější, zasouloží si s bílou nevidomou dívkou, která poté okamžitě začne vidět. Ne, smysl a logiku v tom skutečně nikdo nehledejme. Co se týče černobílého páru, nejsou jediní. Takové tu jsou dva. Inu, kodex je kodex a ten se musí dodržovat.  Proč tenhle seriál vznikl je záhada nejzáhadnější. Větší nudu aby člověk pohledal. Je to seriál konverzační, ale ani ty dialogy nemají žádnou logiku. Tento seriálový počin je zkrátka kandidátem na nejhorší seriál všech dob. ()

RobinPM100 

všechny recenze uživatele

Strašná sračka, když máte malej rozpočet a chcete bejt atraktivní pro diváka, vezmete zápletku s mimozemšťanama a našroubujete jí na telenovelu, kde se furt žvaní o hovnu, nemá to děj, je to mega nudný a mimozemšťani jsou nakonec robopsi se vzhledem a provedení, jak z prvních lidskejch pokusů sestavit robota. ()

Hemlock 

všechny recenze uživatele

No… První epizoda vyloženě namlsá, pak to má rychlý spád do poměrně nezáživné dějové linie hraničící mnohdy až s nudou. Knižní předlohu to nevidělo ani z rychlíku, okatě multikulturní pojetí nikoho nemůže překvapit a podpora páření se s ilegálním migrantem v roli hrdinného spasitele a hlavního moralisty je samozřejmostí. Osobně postapo snímky zbožňuji, ale toto je zřejmě první žánrovka, kdy lusknutím prstu zhebnou všichni zmrdi a přežije promile populace s vyloženě mateřskými a přátelskými pudy - 30%. ()

Galerie (454)

Zajímavosti (6)

  • V několika záběrech používají vojáci i civilisti se zbraní, kolimátor typu Eotech 552, jako optiku a přitom je to pouze zaměřovač se světelným záměrným bodem a nijak nepřibližuje, natož aby měl v sobě záměrný nitkový kříž (jak bylo několikrát ukázáno). (Ace.A.T.L.)
  • Když Johnatan (Stephen Campbell Moore) potká Chloe (Stéphane Caillard), tak jsou pod útokem mimozemského dronu. Chloe Johnatana stáhne pod auto, kde se mají ukrýt. Zatímco Johnatan je pod autem celý, Chloe má viditelně stín auta jen na polovině těla. Nohy má tedy mimo úkryt a dron by ji tak měl vidět. Ale nestane se. (Aporol)
  • Po útoku mimozemšťanů se vědkyně vydá na průzkum okolí. Když vycházejí z observatoře, jde s ní 11 vojáků. Po útoku mimozemských dronů ale tři vojáci zemřou v boji, přesto při cestě zpět s ní jde 9 vojáků, v jednom záběru dokonce 10. (SsgtJira)

Reklama

Reklama