poster

I Love Lucy (TV seriál)

Komedie / Rodinný

USA, 1951, 179x30 min

Hrají:

Lucille Ball, Desi Arnaz, Vivian Vance, Michael Mayer, Mary Wickes, George Reeves, Janet Waldo, Edward Everett Horton, Peggy Rea, Rolfe Sedan, Parley Baer, Bob LeMond, Brenda Marshall, Desi Arnaz Jr., George O'Hanlon, Florence Bates, Charles Winninger, Elizabeth Patterson, John Emery, Hans Conried, John Eldredge, Hedda Hopper, Lucie Arnaz, Hillary Brooke, Joi Lansing, Sheila Bromley, Sheldon Leonard, Rita Conde, K.T. Stevens, Natalie Schafer, Bess Flowers, Irving Bacon, Bill Erwin, Emory Parnell, Will Wright, Byron Foulger, Bea Benaderet, Frank Wilcox, Paul Harvey, John Litel, Charles Cane, Sue Carol, James Flavin, William H. O'Brien, Don Brodie, Howard McNear, Peter Brocco, Lurene Tuttle, Fritz Feld, Chick Chandler, Bert Stevens, Herb Vigran, Ben Welden, Frances E. Neal, Sam Harris, Lester Dorr, Joseph Crehan, Robert Brubaker, Pierre Watkin, Robert Williams, Moroni Olsen, Norma Varden, Jerry Mathers, Dick Elliott, Jack Chefe, Clarence Straight, Milton Parsons, Gail Bonney, Ida Moore, Shirley Mitchell, Tristram Coffin, Fortunio Bonanova, Eve McVeagh, Verna Felton, Alberto Morin, Walter Kingsford, Robert Foulk, Robert Bice, Peter Leeds, Phil Arnold, Dayton Lummis, Jesslyn Fax, Paul Dubov, James Conaty, James Burke, Virginia Brissac, Lita Baron, Eduardo Ciannelli, Charles Lane, Amzie Strickland, Fred Aldrich, Sheila MacRae, Gertrude Astor, Fred Sherman, Elvia Allman, Ralph Sanford, Marjorie Bennett, John Mylong, Gloria Blondell, Myra Marsh, Jerry Hausner, Max Terhune, Gary Gray, Frank Sully, Benny Rubin, Elliott Reid, Harry Shannon, Olin Howland, Ross Elliott, Olan Soule, John Bleifer, Art Lund, John Gallaudet, Milton Frome, Aaron Spelling, Clinton Sundberg, Helen Kleeb, Jay Novello, Veola Vonn, Barbara Pepper, Mary Ellen Kay, John Hart, Harry Antrim, Harry Cheshire, Vicente Padula, GeGe Pearson, Doris Singleton, Jorge Treviño, Harry Bartell, Kathryn Card, Maurice Marsac, Leon Belasco, Oliver Blake, Barney Phillips, Eve Whitney, Ron Nyman, Bart Braverman, Sandra Gould, Manuel París, Dolores Donlon, Maxine Semon, Monty O'Grady, Jess Kirkpatrick, Ralph Volkie, Mary Alan Hokanson, Frank Gerstle, Phil Tead, Franco Corsaro, Steve Carruthers, Herschel Graham, Paul Cristo, Tyler McVey, Frank J. Scannell, Lou Krugman, Robert Ellis, Bob Jellison, Sarah Selby, Doris Packer, Ramsay Hill, Stanley Farrar, June Whitley Taylor, Don Loper, Mario Siletti, Allan Ray, Jack Reitzen, Hayden Rorke, George Bruggeman, Sam Edwards, Hal March, Amapola Del Vando, David Saber, Jim Hayward, Murray Pollack, Joseph La Cava, Ernesto Molinari, Sammy Ogg, Florence Halop, Mabel Paige, Shepard Menken, Douglas Evans, Hans Moebus, Dick Cherney, Norman Stevans, Louis Nicoletti, Arthur Walsh, Paul Power, Frank Jaquet, Byron Kane, Juney Ellis, Kenneth Gibson, Ralph Montgomery, James Dobson

Producenti:

Desi Arnaz

Střih:

Bud Molin, Dann Cahn

Kostýmy:

Edward Stevenson
(další profese)
 • BlackVelvet
  *****

  Kdyz jsem tohle kdysi videla v americke televizi, tak mne to nechytlo, a rikala sem si jezis, co je na tom vtipneho. JENZE, najednou sem zjistila, ze sem si tento serial zamilovala, ze v jednoduchosti je krasa, ze je to na oko naivni, ale velmi inteligentni humor a ja se vubec nedivim, ze v americe je to doted snad nejpopularnejsi serial historicky. Myslim si, ze tento serial trochu pak zkopiral Dharma and Greg - Dharma je prdla, aktivni, a Greg usazeny, stejne jako model v I Love Lucy.(14.11.2013)

 • Blofeld
  *****

  Nebýt tohoto seriálu, nemuseli jsme nikdy vidět seriály jako Přátelé, Ženatý se závazky, Kutil Tim a podobně. Mnohdy by t sice nebyla žádná škoda(;oD), ale tenhle seriál dokazuje, že sitcom se dá zvládnout i bez pitvoření a laciných fórů. Netvrdím, že jsem viděl všechny díly, ale pár ano - a tak radím: kdo můžete, sežeňte si to, stojí to za to!(7.6.2006)

 • Bláža
  ****

  Série „I Love Lucy“ je americkými kritiky označována jako nejlepší, co kdy vzniklo na poli sitomu. Strukturně šlo o klasický sitcom – poklidné domácké prostředí, ve kterém sledujeme dva hrdiny – Ricarda a Lucy – v nejrůznějších situacích. Tedy schéma, které přebírá mnoho dalších sitcomů – namátkou The Cosby Show, Ženatý se závazky nebo i Novákovi. Významným na tomto seriálu byl zejména kontrast mezi Lucyiným přitroublým chováním a neuveřitelnou energií, kterou dokázala vyvinout k uskutečnění svých nápadů a naproti tomu zcela běžná zápletka. Lucy působí směšně, protože mechanicky reaguje na stav bez přemýšlení, jak by následky mohli změnit další situace. Vždy to začalo logicky, normální americká rodina 50. let dělá normální americké rozhodnutí. Lucy a Ricardo se dostávají do skutečných situací, které se mohou běžně stát komukoliv. Právě zobrazení obyčejné rodiny, americké posvátné instituce, prezentuje ideální verzi typické rodiny, s obyčejnými nedokonalými lidmi, kteří momentálně čelí sérii nerůznějších krizí – tedy snaha přiblížit se obyčejným lidem prostřednictvím hrdinů, kteří řeší stejné problémy jako v normálním životě. Za rouškou humoru se tak často skrývala mnohem hlubší témata, reflektující dění v soudobé společnosti (například bytová krize, mladé rodiny nucené žít v jednom bytě společně s rodiči ). Také šlo o první sitcom vsazený do Kalifornie a ne do New Yorku, jak bylo tehdy obvyklé. Tento sitcom nepřinesl změnu jen v nastolení nových témat, ale byl nový i co se týče postupů při natáčení. Nebyl natáčen živě a vysílán do celé země, jak bylo zvykem, ale byl předtočen – jednak to znamenalo lepší kvalitu obrazu než při přímém přenosu, a navíc se nabízela možnost opakování dílu. Také namísto jedné kamery byly použity tři, snímající prostor z různých úhlů a v sekvencích. I Love Lucy je také počátek ustálení typologie postav v sitcomu - energická žena, pasivní manžel...(27.10.2005)

 • Huguette
  *****

  Ještěže existuje internet, jinak bychom byli ochuzeni o jeden z nejlepších sitcomů vůbec and vlastně o takového průkopníka tohoto žánru. A můžeme být rádi, že autory napadlo převést původní rozhlasovou hru na televizní obrazovky, už jako radio show to bylo geniálně napsané a TV podoba tomu nic neubírá, naopak... nejen slyšet, ale i vidět Lucille je neskutečný zážitek. Tato dáma byla ohromně komediálně nadaná, její mimika, hlasová intonace, obecně fyzická komedie,pohybový talent a neskutečně precizní načasování-to je obdivuhodné. Desi Arnaz a ani William Frawley nijak nevadí, naopak Desiho španělský přízvuk byl mnohokrát použit pro pobavení. A naprosto senzační tzv. "co-star" je Vivian Vance, bez které by ILL byla poloviční legrace (stejně tak i The Lucy Show). Opravdu nemám nic proti Billu Frawleymu, ale přece jen mám slabost pro Galea Gordona, který měl hrát Freda, protože hrál přítele manželů již v My Favorite Husband (zmiňovaná radioshow). Nicméně, Gale se objeví alespoň v epizodních rolích...a do syta si ho můžeme užít v The Lucy Show. Ještě k ILL - viděla jsem všechny epizody, a musím říct, že dle mého názoru je trochu slabší až poslední 6. série, ale stále je to velice zdařilé. Jsem ráda, že 13 hodinových dílů, které se objevily po skončení ILL (nicméně se stále jednalo o ty samé lidi, v podstatě to bylo pokračování ILL, avšak s názvem Lucy-Desi-Comed-Hour) rozhodně předchozímu ILL neudělo ostudu, naopak. A ještě poznámečka - malý Ricky NENÍ skutečný syn Desiho a Lucy, i když Lucille opravdu byla během natáčení v jiném stavu (čekali své druhé dítě - Desiho mladšího). Lucille Ball je neskutečná, ale bez Vivian Vance by to taky nebylo ono. Její Ethel je naprosto senzační a nepostradatelná. Možná, že byla oblíbenější než samotný Desi.(11.12.2011)

 • Tom Riddle
  ***

  Jestli jste někdy pozorně sledovali jakýkoli delší americký seriál, nevyhnutelně jste v něm museli slyšet zmínku o I Love Lucy. ILL je americký sitcomový poklad, na který nejvlivnější velmoc světa nedá dopustit, a i šedesát let po premiéře má padesáté opakování vyšší sledovanost, než většina nových seriálů. Zda je tenhle postoj k Lucy oprávněný, toť otázka. Lucy Ricardo je žena v domácnosti, co má za manžela úspěšného kapelníka Rickyho, za nejlepší kamarádku svojí bytnou, sousedku Ethel, a partu uzavírá manžel Ethel, držgrešle Fred. Jako nějaká základní šablona nejsou čtyři ústřední hrdinové vůbec špatní, problém ale spočívá ve faktu, že drtivá většina dílů vychází z jenom několika málo nápadů, především potom z Lucyiny touhy prosadit se v šoubyznysu (což se vzhledem k absenci jakéhokoli talentu pochopitelně nedaří). Tenhle motiv se v různých obměnách opakuje minimálně v polovině všech dílů, není proto až takovou nadsázkou říct, že jestli jste viděli jeden díl Lucy, viděli jste všechny. Jednou Ricky zmíní, že do klubu hledají doprovodnou zpěvačku, a díl se motá okolo Lucyina krákorání, v dalším zase hledají tanečnici, a tak Lucy oprašuje svoje boty na step, když potom hledají saxofonistu, klauna nebo někoho, kdo by uměl žonglovat na chůdách.. Zbytek si předpokládám domyslíte, ale pokud náhodou ne, tak tohle je seriál přesně pro vás! Dalším důležitým (a neustále se opakujícím) prvkem seriálu jsou naprosto obyčejné a snadno řešitelné situace, které ovšem díky Lucyiným za vlasy přitaženým plánům dorostou do absurdních rozměrů. Pro představu řekněme, že jste se svým partnerem/partnerkou na dovolené, a trápí vás, že on/a přitom většinu času tráví sám/sama na rybách. Nabízí se například si o situaci s partnerem promluvit. Teď si místo takové promluvy zkuste představit tu nejstupidnější šílenost, co vás napadne, a získáte Lucy (pokud vás napadlo do partnerovy lodi vyvrtat díry, a potom při nečekaném pozvání na tu loď ucpávat ony díry zuby nehty a hlavně obrovskou zásobou žvýkaček, byli jste podezřele blízko). ILL má svá jednoznačná pozitiva, Lucille Ball byla ve skutečném životě nádherná a elegantní dáma, před kamerou potom neuvěřitelný živel a rozený klaun, ony banální a stupidní situace jí dávají prostor se neskutečně vyřádit, co se týče ksichtů, držkopádů, "zpěvu," "tance," i všeho dalšího, chemie mezi ústřední čtyřkou je skutečná (vzhledem k opravdovému manželství Lucy a Rickyho, opravdovému přátelství s Ethel i hašteření Ethel a Freda, vzhledem k bublající nenávisti mezi Vivian Vance a Williamem Frawleym), a navíc jen stěží můžu uvěřit, že seriál vytvořený před šedesáti lety se tak umně vyhnul takřka čemukoli, co by v dnešní době mohlo být považované za urážlivé (a proto nejspíš ILL skutečně nadčasová je), je to zkrátka taková jednoduchá, pohodová a neškodná rodinná zábava, která ve svojí době asi musela být přelomová (a do jisté míry v podstatě pořád je, vzhledem k faktu, že tou největší a nejvtipnější hvězdou tu je ta "ženská"), ale pro mě je to dneska tak tak na tři hvězdy. PS, vůbec nic osobního, ale naprosto nechápu komentář Blofelda, Lucy je prakticky JENOM o pitvoření a laciných fórech.(29.9.2015)

 • - Jeden díl seriálu (epizoda "Lucy's Italian Movie" z páté série) se objeví ve filmu Pretty Woman (1990), když se na něj Vivan v hotelovém pokoji dívá. (Elbarto08)

 • - Když Lucy (Lucille Ball) a Ricky (Desi Arnaz) předváděli před publikem ve studiu své skeče, snímaly je tři kamery ze tří různých úhlů. Nahrávku bylo možné rychle sestříhat a vysílat. (aadulka)

 • - Některé příběhy (zvláště v první sérii) byly v podstatě zfilmované, jen lehce pozměněné, příběhy z radio-show "My Favorite Husband" z roku 1948, kde hlavní roli ztvárnila Lucille Ball, jejího manžela hrál Richard Denning, obdobu Freda a Ethel hráli Gale Gordon and Bea Benaderet. Na psaní "My Favorite Husband"  (s výjimkou několika epizod) se podíleli scenaristé, kteří pak psali scénáře k I Love Lucy - Bob Carroll, Jr., Jess Oppenheimer a Madelyn Davis. (Huguette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace