Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Scénář:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (více)

Série(2) / Epizody(16)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

AgnesDee

Místy naivní, ale námětové zajímavý seriál (neberu v potaz německý originál), který si hraje s konceptem, že všichni policajti jsou naprosto idioti a jen za pomoci geniálního fyzika můžou vyřešit své případy. Bohužel policajti jsou až takoví idioti, že hlavní hrdina z nich vychází jako naprosto racionálně uvažující člověk, jehož koníčkem jsou fyzikální zákony. Musím ale televizi Prima pochválit za to, že konečně ví, kdy má seriál ukončit (i když jeho konec přišel v podstatě odnikud a cliffhanger naznačuje, že se dočkáme i druhé řady. ()

Mamlas odpad!

1. díl: Neobyčejně hloupá trapárna. Smát se tomu nedá, jen kroutit hlavou. 70% času jsou prostoje, 90% času blbé kecy, 20% jakési otřesně špatné dětské scénky. Je to mírně nad úrovní Ulice. Ještě zkusím 2. díl než to vzdám. ||| 2. díl: Stejně blbé, protivné a trapné jako 1. díl. Nedodíváno, vypnuto. ||| Zkusil jsem chvilku 7. dílu. Trapný hnůj. Další díly už zkoušet nebudu. (4%) ()

MartinTerran

Je jasné, že se tento seriál nesmí brát vážně (což platí u většiny kriminálek), ale je to zábavné a o to dle mého názoru zde jde v první řadě. Úmrtí jsou zde často bizardní a nápadité. Kotek jako génius je skvělý a ostatní ansámbl mu zdatně sekunduje. Hodnocení: 84/100. ()

Stejšn

Je to doslovná kopie německého seriálu Einsteinovy záhady z roku 2015 a je to na tom strašně vidět. Kotek velice nepřesvědčivý a jeho postava extrémně nesympatická. Nicméně neviděl jsem celé, tak to nebudu ani hodnotit. ()

borohub

Poslední dobou je českých krimi seriálů jako hub po dešti, většina z nich je nezajímavá a nudná, tudíž je příliš nevyhledávám. Tento seriál jsem sledoval primárně kvůli Anně Polívková a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Trošku mi to připomínalo takovou českou variantu vražedných čísel. Oceňuji i prostředí, kde se část děje odehrává - prostory nové budovy ČVUT, popř. střecha fakulty stavební. Upřímně doufám, že se natočí druhá série, polootevřený konec rozhodně k tomu dává prostor. <b>75%</b> ()

ostravak30

Po shlédnutí tohoto seriálu se ve mě mísí dva pocity. První se mě ptá, zda mám tohle brát vážně. Pokud ano, pak tvůrci asi jeli po celou dobu na docela kvalitním materiálu. Ovšem ani s druhým pocitem, který mi našeptává, že se jednalo o komedii, nemůžu tak úplně souhlasit. Ono to totiž nebylo nic. Ani tak, ani tak. Když pominu, že policisté tento seriál musí úplně nesnášet, pak už toho moc k hodnocení nezbývá. Z policie totiž tvůrci udělali takové pitomce, že je vůbec zázrak, že se zatím nepostříleli. Vtipy na policajty jsou oproti tomuto sci-fi. V jednom má Filip pravdu, alespoň co se tohoto veledíla týče, bez něj by evidentně nevyšetřili vůbec nic. Stejně tak ale je otázkou, zda vůbec něco vyšetřil, na co by bez něj nepřišli nakonec sami. Vůbec nejtrapnějším příkladem je závěrečný díl, kde si BIS nechá vyšetřit dva případy, na které sama nestačila, ale Einstein je vyřešil v klidu. Ti ho klidně pustí, přestože jim mele jen svoje domněnky, důkazy, podložená fakta už neslyšíme, zřejmě má divák prostě jen věřit jeho genialitě. O diletantském uvažování Pavla Zedníčka a Anny Polívkové snad netřeba mluvit. Konkrétně její postava je ráda, že vůbec umí držet pistoli a když už má dojít k nějakému zásahu nebo akci, tak si počínají jako tlupa špatně vycvičených goril. Celá anabáze s tím, že po geniálním vědci jdou Číňani je také kapitolou sama o sobě. Když k tomu připočtu naprosto stupidní dialogy, které se snad dají poslouchat jen po lobotomii, tak se jedná o opravdu šílenou záležitost. A přiznám se, že ten humor jsem taky postrádal. Nebo asi tvůrci vidí zábavu jinak než já. Těch neuvěřitelných věcí bylo víc, s každým dílem několik, ovšem nedělal jsem si poznámky. Jsem rád, že je to za mnou a už nikdy víc... A druhá série dojem nevylepšila, ba právě naopak. Jen jsme se zase něco nového dozvěděli o současných moderních technologiích. Z policistů nejsou jen idio.i, ale též feťáci a zloději a Filip došel poučení, že o vynálezy pro dobro světa nikdo nestojí. ()

anca_007

Je-li chápán seriál, jako parodie zejména na Sherlocka Holmese v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem, nebo na Dr. House, pak je to skvělá komedie. Autorům se povedlo vystihnout charakteristiku hlavního hrdiny Filipa Königa (V. Kotek), podle již dvou zmíněných postav. Více, než detektivka, která by odpovídala logickým vyšetřovacím krokům, je seriál spíše komediálního rázu s občas až zázračnými prorockými myšlenkami, který kdoví kde König objevuje. Co díl, to jednotlivý příběh, avšak na pozadí se odehrává ještě jeden příběh, který diváka provází celým seriálem. Ten mi nepřišel zcela ukončený. Hvězdičky ubírám za přílišné milostné scény, které měly vystihnout bohémský život, přelétavost a promiskuitu hlavního hrdiny. Myslím, že to šlo vyjádřit i kulantnějším způsobem. Jinak za mě dobrý. ()

sorrow odpad!

Popravdě, když něco rozkoukám, i když je to někdy hloupé, mám trpělivost to dokoukat. U tohoto seriálu jsem udělal výjimku, kdy jsem viděl jen asi prvních 15 minut první epizody. Důvod? Policistka Polívková předvádí k výslechu spoutaného Kotka (údajně génia s IQ 210). Co čert nechce, přijde kolega Zedníček, že musí jít okamžitě usvědčit jiného podezřelého z vraždy, kterému zrovna končí vazba a dává jí na stůl spis. Génius Kotek zavětří, že by ho snad mohla Polívková pustit, ale ne, nejdřív vyřídím Tebe a pak půjdu na toho druhého, ale teď si půjdu dát kávu!!! Předvedeného Kotka nechává u stolu i se spisem, ten si velmi jednoduše podvlékne pouta dopředu a během pikosekundy nastuduje celý případ, jak se později dozvíme, případ, na kterém 2 roky pracovalo 20 policistů. Jelikož Polívková je taková husa, že si nedokáže koupit kávu v automatu, Kotek se nezištně vydává do výslechové místnosti (je tak geniální, že ví přesně kam v tak velké budově jít) a navíc k mému velkému překvapení má už zase ruce spoutané za zády, tedy mimo záběr si asi jen tak z dlouhé chvíle zase podvlékl pouta za záda, aby pak dorazil do výslechové místnosti a opět si lopotně podvlékal pouta dopředu, proč, to ví asi jen tento „Einstein“… Během dvouminutového výslechu se pak obviněný přiznává člověku s pouty na rukou a to akorát v době, kdy vytřeštěná policistka Polívková s namířenou bambitkou vtrhne do výslechové místnosti. Tento úvod má pak za následek, že banda hloupých policistů z tohoto stupidního seriálu nabídne konzultační spolupráci tomuto neotřelému géniovi, který jim pak v osmi epizodách pomůže s vyšetřením každého případu svými mimořádnými schopnostmi. U toho já ovšem už nebudu, protože ten úvod na mě měl tak odpudivý dopad, že bych se musel stydět tohle sledovat… ()

erpe

Příšernost! Celý to vypadá, jakoby to napsali lidi, kteří o podobných věcech jen četli nebo něco takovýho zaslechli a nedošlo jim, že si z nich udělali srandu. Nevím ani kde začít, tak to rovnou vzdám. Od práce s počítači, jejich možnostech, práci policie a tak podobně. Bohužel nemůžu zhodnotit smysluplnost těch vzorečků, který neustále lítaj kolem Kotka, ale vsadil bych se, že jsou to podobný kraviny. Ano, chápu, že to má být zábava a na realitu se hledět nemusí, ale co je moc, to je moc... :-( Takže nejdřív jsem se těšil, už kvůli obsazení, ale jen kvůli obsazení tomu dám ještě další šanci, jestli se to ale nezlepší, tak na to kašlu. Zatím to vypadá strašlivě... ()

fafejt001

ALE JOOOO. První díl celkem ušel . Ta hlavní trojka je dobrá . Jen mi přijde dosti divné, že hodil návnadu a lehce ho vystopovala ta dcera policajta , co si rád šnˇupne . Myslel jsem , že je v nadpisu geniální . Tak asi moc není . Uvidím jak to pojede dále . Pořááád stále lepšííí než - Zahrada , Slunečná , Modrý ko´d a jim podobné seriály . ()

Grázl83

Dějově je to docela blbost plná absurdních náhod a nesmyslů. Komediální stránka ale docela funguje a Kotek pořád perlí. Celkově tedy solidní podívaná. Výjimkou byl 7 díl, který byl úplně debilni a nezábavný. ()

klara.leb

Takhle. Že to nebude nějaký skvěle zpracovaný kriminální seriál jsme věděli, jsme v Česku. Je tam hodně klišé, hodně chyb (jako vážně, ty Windows Media Playery viditelné skoro v každém záběru na obrazovku? Extrémní cringe), v hodně ohledech je to nedodělané. Ale celkově se jedná o povedený seriál se svižným spádem, námětem, svěžím nápaditým příběhem a vtipnou hlavní postavou. Kotek exceluje - možná proto, že jeho scénář je asi jediný opravdu neodfláknutý. Josefíková nepřestává ukazovat, že na obrazovky prostě nepatří - její projev je horší než z amatérského divadla. Polívková hraje víc sama sebe, než Vrabcovou. Česká verze seriálu Sherlock, která si z toho vzala to nejlepší, nejlépe to sice nezpracovala, ale jedná se o něco, co se Primě vážně povedlo. Chtělo by to ale více dbát na detaily. ()

aktakanamor

Po shlédnutí upoutávky na Primě jsem očekávala, že to bude jen okopírovaná německá verze. Případy byly sice stejné, ale kvarteto ( Polívková, Zedníček, Josefíková a Kotek) se mi jevilo mnohem vtipnějšími než jejich německé protějšky. Oceňuji vtipy na českou policii, hlavně vtip v podobě automatu na kávu. ()

meda2016

Podle reklamních spotů (trailers) bude tento seriál útokem na žaludek. Kdyby aspoň byl vtipný a zábavný víc než bláznivě nepravděpodobný. První tři minuty prvního dílu daly tušit, že to bude prů$€r. Česká seriálová škola jde čím dál víc vlastní cestou, ne tou ověřenou pro úspěch u diváků. Tedy ...úspěch bude - u diváků z doplňkové množiny k množině hrdiny. "Noční solární panely." ()

DAJAAAA

Obsazení seriálu vypadá dobře,až na jednoho.Nesnašim Kotka a kvůli němu se mi na to nechce koukat.Třeba tomu dám časem šanci,ale zatím ne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna