poster

Mládí královny Viktorie

 • český

  Královna Viktorie

 • německý

  Mädchenjahre einer Königin

 • slovenský

  Mladosť kráľovnej Viktórie

 • anglický

  Story of Vickie, The

 • anglický

  Pursuit and Loves of Queen Victoria, The

Komedie / Historický / Romantický

Rakousko, 1954, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kamisu
  ***

  Promítání tohoto filmu ve škole bylo rozhodně záživnější než klasické hodiny - z tohoto pohledu by si Viktorie zasloužila hvězdičky i čtyři (kolik domácích úkolů jsem stihla počas filmu dodělat). Samotný film je směsicí pohádky a klasických německých romanťáků vysílaných pravidelně na stanici Prima, ale i tak je docela slušným průměrem, zvláště pokud během filmu posloucháte sarkastické komentáře dějepisářky...(2.3.2009)

 • elizabeth_ba
  ****

  Tak jestli o filmu "Královna Viktorie" (2009) bych prohlásila, že je romantický, tak to proti tomuhle je ještě drsný, akční drama. I když „zdejší“ princ Albert nebyl tak přitažlivý jako Jonathan Firth (ve Viktorii a Albertovi) a už vůbec ne jako Rupert Friend (v již zmiňované Královně Viktorii z roku 2009), přece jen vypadal docela hezky, a tak bych film nazvala "dámským" k odpolední kávě nebo na zlepšení nálady, a to při jakémkoli počasí. Rozhodně bych film dámám a dívkám doporučila. Byť "Královna Viktorie" se mi líbila více, rozhodně i vzhledem k některým originalitkám film neurazí. Celkem poctivé čtyři hvězdičky, moc pěkně se na to koukalo a občas jsem se i zasmála...(26.9.2011)

 • tomtomtoma
  **

  Romanticky sentimentální film o dospívání anglické královny Viktorie (patnástiletá Romy Schneider). Musí přijmout zodpovědnost za vládu na trůnu a vše navíc ve prospěch lidu. Vyberou pro ni ženicha a náhodou se při cestě vzdoru do něj zamiluje. Je jím německý princ Albert (Adrian Hoven). Je to její první a hned osudová láska. Zajímavý je film po výpravné stránce. Trochu vtipu přinášejí premiér lord Melbourne (Karl Ludwig Diehl), bujarý profesor Landmann (Paul Hörbiger) a královnin sluha George (Rudolf Vogel). A je dosti sentimentální ve své romantické naivní prostotě ideálního vladaře a ideální lásky.(4.4.2010)

 • stration
  ****

  Neuvěřitelná romantika, která s realitou, natož s historickou výpovědní hodnotou nemá absolutně nic společného. Všechno je stylizováno jako pohádka, nebo naprosto kýčovitá kravina, která ale dokonale funguje, protože si na nic jiného nehraje a ve své naivitě okouzlí nejednu paničku u nedělního žehlení. A k tomu kouzelná Romy.(30.8.2015)

 • Sammya
  ***

  Tak samo o sobě to asi nebylo tak špatné, průměrný snímek tohohle typu, ale mě u toho vadilo spoustu věcí. Já se sice pořád holedbám, jak dokážu odlišit herce od postavy, ale tady jsem prostě nemohla v Romy nevidět Sissi. To nešlo, ještě ty stejné šaty, stejná doba. Tu Viktorii jsem jí prostě nevěřila, navíc k tomu ta němčina...Druhá věc byla to, že jsem tuhle verzi neustále musela srovnávat s britskou verzí Královny Viktorie z roku 2009, která je jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, a tahle verze z toho nevyšla vůbec dobře. Bylo to takové naivní a těžko uvěřitelné, vyznání lásky přišlo po dvou dnech od prvního setkání a vůbec, Albert se mi nelíbil. Nicméně dávám 3*, občas to bylo docela roztomilé.(21.2.2011)

 • - První film z celé řady remaků, kterým se věnovala Romy Schneider po celá 50. léta. Věnovala se nejčastěji látkám, které postupně zmapovaly éru od počátku 19. století až po počátek 20. století. (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace