Reklama

Reklama

Mládí královny Viktorie

  • Česko Královna Viktorie (více)
Trailer

Obsahy(1)

Anglie devatenáctého století. Mladá Viktorie je právě korunována panovnicí celé Anglie a jejím hlavním úmyslem je taková vláda, jenž zajistí zemi blahobyt a prosperitu. Její rodina a hlavní rádce Lord Melbourne pro ní již také chystají sňatek. Chtějí, aby si Viktorie vzala německého prince Alberta. Viktorie však vidí svou budoucnost jinak a odjíždí na pár dní do Francie. V Doveru, kde se pohybuje incognito, potkává muže, do kterého se ihned bláznivě zamiluje. Později se však za velmi podivných okolností dozvídá, že onen muž je sám princ Albert... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Agatha 

všechny recenze uživatele

Celkem obstojné, ale podle mě dost přikrášlené pojetí začátků slavné Viktorie. Je docela těžké se v myšlenkách přenést na anglický dvůr, když jsme se s Romy Schneider měli možnost 3x setkat v legendární trilogii o Sissi. Avšak tento snímek byl natočen ještě před Sissi. Divák si nemůže nepovšimnout, že celý děj se ve skutečnosti odehrává na rakouské půdě, interiérové záběry jsou samozřejmě z Hofburgu a Schönbrunnu. Ale i tak se nám naskýtá celkem solidní pohled na tehdejší dvorní ceremoniál, trošku i politiku a vztahy na dvoře. Na rok 1954 je velmi kvalitní kamera a záběry většinou s pohledem na krásnou Romy lahodí oku i srdci. Kostýmy byly vybrány tak, aby byl divák uchvácen, ale na dobovou věrohodnost se zřejmě moc nepoukazovalo. Kostýmy jsou témeř stejné jako ve filmech o Sissi, ale ve skutečnosti asi královna Viktorie nenosila v rozervené a deštivé Anglii šaty na ramínkách s hlubokým dekoltem. Ale s trochou nadsázky jde o milý romantický příběh, místy s vtipnými dialogy, slušnou hudbou a povedeným dabingem. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je přece tolik německých kladů na anglickém královském dvoře :) Ať žije první remake dobré kariéry Romy Schneiderové 50. let. Původní verzi Mädchenjahre einer Königin natočila Jenny Jugo už v roce 1936. Nemůžu si pomoct, ale tohle je ten film, na rozdíl od Casablancy, který mě nutí se neustále usmívat. Scéna se zatápěním krbu je bezkonkurenční. "Dal jste tam moc dřeva." "A teď vy zase moc papíru." :)) A všem, kteří srovnávají Viktorii se Sissi vzkazuji - vážení, tohle byl první film, který dělala Romy s Ernstem Marischkou, pak přišla Hudba pro císaře a trilogie o Sissi byla až vyústěním jejich úspěšné spolupráce. Čili aha? Čili toto není odvar. Takže příště lépe čteme ve filmografiích. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Značne zromantizovaný a zidealizovaný príbeh akoby vystrihnutý z červenej knižnice rozpráva o mladučkej Viktórii, ktorá usadla na anglicky trón. Film sa nevenuje obdobiu panovania, akoby velil životopisný historický film, tu ide predovšetkým len o romantický výsek zo začiatku panovania a prvej lásky. Je to však milé, farebné kostýmy oku lahodiace. Pre úspech sa tvorcovia pustili o rok do podobnej rozprávky o Sissi, ktorá bola ešte úspešnejšia. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Tak jestli o filmu "Královna Viktorie" (2009) bych prohlásila, že je romantický, tak to proti tomuhle je ještě drsný, akční drama. I když „zdejší“ princ Albert nebyl tak přitažlivý jako Jonathan Firth (ve Viktorii a Albertovi) a už vůbec ne jako Rupert Friend (v již zmiňované Královně Viktorii z roku 2009), přece jen vypadal docela hezky, a tak bych film nazvala "dámským" k odpolední kávě nebo na zlepšení nálady, a to při jakémkoli počasí. Rozhodně bych film dámám a dívkám doporučila. Byť "Královna Viktorie" se mi líbila více, rozhodně i vzhledem k některým originalitkám film neurazí. Celkem poctivé čtyři hvězdičky, moc pěkně se na to koukalo a občas jsem se i zasmála... ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Načančaná kostýmní kostka cukru, ve které se mladičká královna Viktorie zamiluje do svého prince proto, že umí topit v krbu a tančit valčík. Viktorie vypadá a kolikrát se i chová jako panenka. Když zemřel její královský otec, vypadala jako barbína, které rozbili její oblíbený hrníček. Tíha panovnických povinností ji drtila jako zodpovědnost určitě vyhrát tu partii Člověče, nezlob se. Prázdná královna v rámu prázdného filmu, který nedokáže ani povznést ani pobavit. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • První film z celé řady remaků, kterým se věnovala Romy Schneider po celá 50. léta. Věnovala se nejčastěji látkám, které postupně zmapovaly éru od počátku 19. století až po počátek 20. století. (NinadeL)

Reklama

Reklama