ConanVJ

Pro mě prostě klasika žánru a nejlepší film tohoto druhu vůbec. Příběh je hodně chytlavý a i přes svojí délku nestihne ani na okamžik nudit. Jak už boj v germanii tak i gladiátorská část jsou luxusně natočené s velkolepou výpravou. Herecky to snad ani lépe sestavit nešlo. Jak už vizuální stránka, tak i ta hudební je prostě dokonalá. Soundtrack pro mě jeden z nejlepších které znám. Pro mě dokonalé dílo. 100% :) ()

berny2468

Z generála se stal otrok. Z otroka se stal Gladiátor a z gladiátora legenda. Dokonalá sandálová pohádka pro dospělé, které se již bohužel dnes netočí. A Ridley Scott ve své životní formě. Jo to byly ještě časy, kdy Scott dokázal točit výjimečné filmy (Království nebeské, Americký Gangster) a ne průměrné či lehce nadprůměrné filmy jako Robin Hood nebo Exodus. Herecké výkony ať Phoenixe nebo Crowea jsou skvělý. Hudbu také zkritizovat nejde, ta je úžasná. Nejvíce mě bavila bitva s germány a Já jsem Maximus... scéna je stále jen těžko překonatelná. Samozremě v některých jde vidět, že film točili američané a tak historická věrnost je téměř nulová. Ale já Řím vždy zbožňoval a tuhle pohádku pro dospělé mohu vidět kdykoliv. 90%. ()

Kryton

Parádní epický příběh v perfektním prostředí Říma a gladiátorů. Crowe a Phoenix to je radost pohledět. Jejich souboj je jedním z filmových vrcholů všech dob. ()

Andersis

Můj nejoblíbenější film týkající se té doby. Díky bohu, že nevznikla dvojka která se měla podle informací týkat spiše římské politiky. ()

draggo

Podle mě nejlepší historický film co byl kdy natočen. Pravda, s historií to moc společného nemá. To ale budiž odpušťeno, koho zajímá historie nechť shlédne nějaký dokument (jistě jich je spousta). Nyní zpět k samotnému filmu. Je to pastva pro oči i uši, už úvodní bitevní scéna je výborně natočena. Dále nás čeká spousta emocionálně vypjatých situacích (pár slziček ukápne), spousta zápasů v arénách a hlavně excelentní výkon Russella Crowe, s jehož postavou se zkrátka nedá nesympatizovat. Monumentální a epický příběh je ještě podtrhnut strhující hudbou Hanse Zimmera a Lisy Gerrard. A závěr? Nádherný, a emocionálně neskutečně silný. /viděno na BluRay v SE: 100% a 5*/ ()

Johanka

Opravdu povedený film z doby starého Říma. Obzvlášť oceňuji vizuální efekty a hudbu. Russell Crowe zvládl svoji roli na jedničku. Celkové hodnocení ... 5 hvězdiček. ()

Květula

Ať si je to hollywoodskej kýčovitej velkofilm se spoustou historických nepřesností, miluju ho! Btw, jeden z nejlepších soundtracků, jaký jsem kdy slyšela. ()

fannah

Skvělé vizuální efekty, dynamická hudba Hanse Zimmera, skvělý výkon hlavního hereckého tria, celkově strhující atmosféra, dokonalá kamera (jak už je u Scotta zvykem) a tak dále... Filmový epos zasluhující opravdu označení "megafilm". ()

selfesteem

Myslím, že asi nebudu jediná zde, pro koho je Gladiátor po Statečném srdci zatím druhým nejoblíbenějším historickým filmem. Strhující a realistická bitva na začátku filmu je skutečně povedená. Člověka zaujme propracovanost boje i tím, že Maximus je opravdu mužem na svém místě a souboje nejsou jen zmateným plácáním mečů a jiných ničidel do prostoru. Úžasná je komunikace mezi bojovníky, jejich bouřlivá jízda na koních lesem, hudba a Maximův silný hlas, kterým podporuje své příznivce. V každém záběru je něco nového a myslím, že tak moc neprovedu, když napíšu, že zbožňuju tu část bitvy (mimo jiných:), kdy už je slyšet jen dokonalá hudba a bitva pokračuje už jen skoro "v tichu", bez skřeků, bez zvuků zbraní a bez štěkotu psů. Russell Crowe je ideálním představitelem gladiátora, který ovšem není jen pouhým otrokem, ale zachová si svou vážnost generála, jež neujde nikomu, s kým se později setkává. S jeho zvučným a velícím hlasem, s jeho úžasnou schopností předvést utrpení nebo později už jen odhodlání, občas s potutelným úsměvem představuje dokonalého a spravedlivého vojevůdce. Hlavně já se do Gladiátora vždycky tak položím, že i doma zvedám ruce, když on pozvedne svůj meč :). Baví mě filmy, které mě tak moc vtáhnou do děje. Maximova cesta za spravedlností, za pomstou, cesta boje na život a na smrt, dokonalé zápasy v arénách, cit a něha, žárlivost a zlost a neúnavný souboj zla, krutosti a malosti s dobrem, to všechno je v Gladiátorovi a ještě mnohem víc. Úžasná podívaná, ke které se určitě rádi vrátíte. ()

NinonL

Možná se příběh stal, možná ne. Co na tom ale záleží, když je v něm drama, čest, boj, zrada i láska :-). Russell Crowe ve své možná nejlepší roli i skvělý zloduch Joaquin Phoenix, spousta dobře udělaných efektů a v závěru třeba i nějaká ta slzička. ()

Krissty

Uznávám, že tohle by mohl být jeden z nejlepších hollywoodských filmů, ale mě prostě neoslovil.. Nenašla jsem v něm žádný hlubší smysl, nějakou významnou myšlenku.. Viděla jsem prostě jen chlapa, který bojoval v "ringu" a až na pár opravdu dobrých scén mě to vyloženě nebavilo.. Vesměs se mi líbily scény s Joaquinem a jeho sestrou, ty byly úžasné.. Nebo druhý rozhovor Joaquina a Russella, ze kterého jsem byla doslova nadšená! Pořád jen ten Joaquin.. Podle mě mu role tohoto záporáka skvěle sedla a v mém žebříčku se díky tomu posunul zase o krok dál.. Co bych ještě vyzdvihla byla hudba, která tomu dodala alespoň nějaký šmrnc.. A závěr byl také dobrý, i když snadno předvídatelný.. Film jako celek mě ale jednoduše nezaujal... ()

zdepapepa

Ridley Scott asi upsal duši ďáblu, aby mohl točit všelijaké blockbustery - tohle je jeden z nich. Tématika a doba Římanů mě nikdy přiliš nevábila a to se 100% promítlo i do mého hodnocení. ()

Adasin

Biják, jenž mi jak příběhem tak velkolepostí připomněl můj oblíbený velkofilm Ben Hur (původní z roku 1959). Crowe je v hlavní roli úžasný a Phoenix je správně slizký záporák, plus ještě ta hudba! Jakékoliv historické nesrovnalosti neřeším, nebudu si tím zbytečně kazit zážitek. 9/10 ()

nirvana91

Filmu som sa dlhé roky vyhýbala, pretože som myslela, že to rozhodne nie je moja šálka kávy. V konečnom dôsledku ani nebola, ale bola prekvapujúco stráviteľná. Hlavne preto, že moja predstava toho, o čom film je sa vôbec nestretala s jeho reálnym obsahom, ktorý ma nemôžem povedať milo prekvapil, ale určite šokoval natoľko, aby som ho dopozerala a prekonala svoj "detský odpor", ktorý pramenil z nezáujmu o históriu. Gladiátor bol svojim dejom hodný boja s mojim časom. P.S. Joaquin bol pre takéto úlohy asi stvorený. ()

-Ravee-

Velkolepý heroický "revenge" epos bez sebemenších filmových chybiček (a nad těmi historickými rád přimhouřím oči), Crowe v životní roli a Scott ve vrcholné formě. Malebnost každého záběru (stejně jako jeden z nejlepších filmových soundtracků) podtrhuje emocionálně vypjatý příběh o cti, hamižnosti, zradě a pomstě. Všechna čest Scottovi za to, že měl ty koule a vydal se do neprobádaných vod, aby natočil akční "popcorn film" zahalený do historického kabátu, který dopadl úžasně.. ()

Wysch

Těžko něco dodávat k nejpopcornovějšímu a nejkulantnějšímu (jak jinak říct, že to jinak je historicky naprosto nekorektní?) snímku devadesátých let minulého století. Ridley Scott a Russel Crowe a k tomu neskutečný Hans Zimmer (který o pár let později vykrade sám sebe) a nakonec notná dávka toho klišé. ()

Z0oMb3E

Film v ktorom sa ukázal Russell Crowe svetu. Sú role, ktoré vedú svojich predstaviteľov do sálu nesmrteľných, a z ktorých sa už herci nevymania. Ako bude D.Schwimmer vždy len Rossom, D.Duchovny Muldrom, či T.Hanks Forrestom, tak R.Crowe ostáva už navždy Gladiátorom. ()

pools

Hezky natočená pohádka, která Russellu Croweovi navždy zajistila prvenství ve všech homosexuálních žebříčcích a mi naprosto nic neřekla. ()

mysiak

Filmový epos, legenda medzi historickými filmami, réžia Ridleyho Scotta...pamätné bojové scény, film na ktorý sa len tak ľahko nezabúda... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal