Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

melkor323

South park je proste geniaálny. Tvorcovia South parku vedia, ako urobiť za málo peňazí veľa muziky. Jednoduchá animácia (trvajúca len pár dní, kým takí Simpsons sa točia mesiac) im umožňuje reagovať veľmi flexibilne na aktuálne udalosti. A furt je to ftipné. Proste pecka. ()

Schuldiner

Pro mě důkaz toho, že smát se lze naprosto všemu!!! Líbí se mi na tom skutečnost, že tam objevíte v podstatě všechny možný druhy humoru... Tedy samozřejmě hlavně ten černý..někdy vyloženě absurdní.. ale pořád inteligentní..a když někdy ne, tak vás rozesměje ta absurdita.. Skvělej sarkasmus a ironie.. To jak jsou zde parodovány různé společenské jevy a zvyky a všelijaké lidské činnosti a výmysly...to je dokonalost! Jednotlivé postavy mají své osobnosti a charaktery... Taky je nutný si uvědomit, že je to všechno braný ve většině případech z pohledu osmiletých southparských dětí. ...které prožívají různé reálné i naprosto nereálné příběhy a řeší je tak, jak by je řešily (nebo chtěly řešit) osmileté děti. Serie 7-13, které nebyly odvysílány u nás v TV sou snad ještě lepší než těch ůvodních 6.. Ty dva ´´magoři´´ (Parker a Stone) jakoby by popírali klasickou zákonitost o vyčpělosti a postupném docházení nápadů s postupem času... Skoro geniální humor! Někdy i genitální! Moje nejoblíbenější postavičky jsou pan Garrison (s panem Kloboukem i bez), Stanův taťka Randy Marsh a pak hlavně a jednoznačně a samozřejmě rozmazlený, fašistický, sobecký, arogantní, VŠEHOschopný bastard Eriček Cartman! ()

tokyno

Tak k tomuhle seriálu nemusim nic dodávat. Je naprosto nejlepší a nejsprostější! "Seru na vás, du domů!" ()

Prochy38

Tento seriál lze dnes řadit už mezi ty kultovní. Já se úplně neřadím mezi ty hlavní "uctívače", ale rád se podívám. Je to zábava pro dospělé. A tak to taky funguje. Kluci ze South Parku jsou sprostí, rozmazlení, ale kouzelní. Český dabing výborný. ()

venom14

Pro animáky jsem měl vždycky slabost,vulgární,vtipné,někdy kontroverzní a jakoby odfláklé animace jsou super! ()

Disease

Kdysi kult, který se mi poněkud okoukal. V poslední době se ke mně dostala 11. série a baví mě to snad i víc než tenkrát. Od 12. série kvalita docela kolísá a víceméně klesá. 14. série ovšem nastoupila v duchu kvality :-) ()

Spacecore

Pro mě nejlepší animovaný seriál. Matt Stone a Trey Parker dokáží vytvořit kultovní hlášky z jednoho slova, epické ságy z naprosto absurdních a banálních příhod a vtipy, překypující satirou, černým humorem a drzostí. Timmy!!! ()

Peca7

Pro mě bude South Park vždycky jedničkou! Vztah k němu jsem si vytvořil už v dětství, když jsme se na něj dívali potají jako dvanáctiletí. Tehdy nám imponoval hlavně sprostý dabing, a je pravda že první série jsou opravdu hlavně o vulgárnosti. Postupem času mi už nestačilo šest česky znějících sérií a začal sledovat South Park v původním znění dál. Byl jsem svědkem té nejlepší společenské, kulturní a politické satiry, která nemá v televizi obdoby. Tvůrci se nebojí zajít do těch největších absurdností, které dělají ze SP unikát. Seriál graduje od 4. do 11. série, ty nabízejí tu nejlepší zábavu, ke které se budu vždy s radostí vracet. Nejoblíbenější postava: Butters ()

Hyb_rid

Vždycky když se rok s rokem sejde a rozjede se nová série si říkám ... vždyť už to přece nemůže fungovat, 14 sezón a ono to má být pořád vtipné? Světe div se ono to skutečně pořád vtipné je a kolikrát ostré jako břitva, takže si všichni nacpěte svou politickou korektnost ... kam chcete, protože jew&nigger bashing never gets old :-)) ()

iampatrik

90% Pro někoho pouhá snůžka vulgárních slov, nevybíravých vtipů, nic neříkajích 20 minut hrozné animace. Jenže chyba lávky. Originální seriál jak svým grafickým tak vyjadřovacím pojetím, který se snaží poukázat na společenské problémy, reagující na aktuální dění ve světě, ale taky často parodující a zesměšňující např. známé osobnosti. Za vše mluví také fakt, že samotný seriál funguje více než 10 let, získal mnoho nominací a cen (např. Emmy), to stejné platí pro oba autory seriálů, což může sloužit jako vizitka sice svérázné, ale kvalitní podívané. ()

Beaumont07

Tento seriál je často podceňovaný, mkay, pretože kvôli veľkej miere vulgarizmov, mkay, obscénnych tém a schválne katastrofálnej animácie (predovšetkým v prvých sériách) ho veľa ľudí považuje iba za pokus pobúriť, mkay, a šokovať, mkay. Pravda je však taká, mkay, že SOUTH PARK je mimoriadne kreatívny, mkay, vtipný a pohlcujúci, mkay, a to vo svojich dvoch hlavných rovinách: jedna rovina je sociálna, kultúrna a ekonomická kritika, mkay, ktorú SOUTH PARK zvláda skvele a trefne, mkay, na základe svojich úžasne presných, melodramatických metafor, mkay, ako napríklad keď počas hospodárskej krízy považovali obyvatelia mestečka ekonomiku za Boha, mkay, a keď sa im ju Kyle snažil vysvetliť, mkay, považovali ho za heretika, mkay, a mimovoľne tak zinscenovali biblický príbeh o Ježišových posledných dňoch. Druhá rovina, mkay, je vývoj samotného fikčného sveta seriálu, mkay, v momentoch (alebo celých epizódach), ktoré sa akurát nevenujú žiadnej kiritke, mkay, ale vývoju postáv, mkay, a ich svojských charakterov, mkay. Väčšina z nich má totiž všelijaké bizarné vlastnosti, mkay, rôzne katastrofálne nedostatky, mkay, jazykové alebo vokálne tyky, mkay, a aj vzťahy medzi nimi sú natoľko zaujimavé, mkay, predovšetkým antagonistický vzťah Cartman - Stan, Kyle, že aj vďaka nim je celý seriál originálny, mkay, trefne satirický, mkay, a hlavne neskutočne zábavný. Jednoznačných 5*, mkay. ()

ClimbVibe

Přestože jsem zdaleka neviděl všechny série tak můžu říct, že je to jedna z nejlepších věcí, která se kdy objevila v tv. ()

J*A*M*A*L

Je to naprostá magořina to uznávám, ale magořina která se mi moc líbí.Animované seriály pro dospělé to asi jen tak někoho bavit nebude si říkám, ale jak vidím tak to je zřejmě oblíbené a i mě se to moc líbí.Spolu s Futuramou, The Simpsons a Family Guy je to asi nejlepší animovaný seriál.Trey Parker spolu s Mattem Stonem vymýšlejí skutečné bejkárny které nikdy nepřekoná, ale které rozhodně mají úspěch.97% ()

Drirr

Kdyby to bylo opravdu o té inteligentní sprosté zábavě, jak tu mnozí píšou, tak s tím nemám problém. Bohužel 90 procent gagů je založených jenom na tom "šokování" extrémním výrazivem. A to mi přijde fakt ubohý. ()

Itar

Nekompromisní zlo animované těmi nejjednodušími možnými způsoby. Seriál, ve kterém na první pohled vítězí obsah nad formou, abyste si ve výsledku uvědomili, že ta forma tomu obsahu sedí jako nic dalšího. ()

Zik2

V Moorově dokumentu Bowling for Columbine se dozvíte, že Parker a Stone pocházejí z coloradského Denveru. Na jiném předmětí tohoto města, než žili tito dva, došlo k masakru na střední škole v Columbine. Moore (v jehož dokumentu sami tvůrci South Parku mluví) to vysvětluje tak: Parker a Stone se stejně jako Harris a Klebold museli vyrovnávat s dusivou atmosférou amerického zapadákova (s omezeností, slepým vlastenčením, náboženským bigotismem...), avšak zatímco Harris a Klebold postříleli třináct nevinných středoškoláků, Parker a Stone vytvořili celosvětově známý, kultovní seriál. Ten Moorův výklad se nám nemusí líbit, už proto, že omlouvá masové vrahy, ale něco na něm je. South Park je čistá kontrakultura, monumentální zesměšnění americké společnosti, nejen ovšem vnitrozemských konzervativců, ale zhusta i liberálů z New Yorku či Los Angeles. Kritiky Ameriky, kteří mají vážnou tvář, už dnes málokdo poslouchá, už jsou ohraní, často jenom opakují převzaté myšlenky; se South Parkem se Americe směje celý svět. Mimochodem tím nepopírám, že USA jsou ze všech velmocí nejsnesitelnější - Rusové a Číňané si totiž patetický majestát svých říši rozvracet nedají. ()

Kuzzie

Nejsem fanda kreslených filmů. Je to moc jednoduché. Každej miluje Barta Simpsona, protože je kreslenej. Nemá za sebou žádný skandály, je a bude takovej, jakýho ho lidi chtějí mít. Ale South park je jiný kafe. Eric Cartman je dokonalý ztělesnění veškerýho zla, jeho kurvadrátování se hodí na každou situaci, hranice slušnoti mu nic neříká. Zkrátka naprosto dokonalej malej, tlustej, prolhanej, antisemitistickej, rozmazlenej a totálně vtipnej fracek. Kenny, kterýmu neni rozumět, nemá důležitou roli v seriálu a přesto byla sedmá série bez něj hrozně smutná. Kyle(když v tom díle o globálním oteplováním vážně vytáh pytlíček se zlatem, málem jsem praskla smíchy!) společně se Stanem(Tom Cruise neni tak dobrej jako Leonardo DiCaprio!) nejvíc rozebírají morálku a já se nejednou musela opravdu zamyslet, jak to vlastně je. Například "právo nevolit" v 8x08?Nechápu, kdo nechtěl volit vyplachovač, vždyť to byla přeci jasná volba! :D. A i ostatní postavy totálně válí. Mackie je ten nejbombovější výchovnej poradce, pan Klobouk ten nejnevychovanější homosexuální maňásek orientovaný na ženy na světě(R.I.P. pane Klobouku :-( ), Butters je tak dojemně naivní, všichni rodiče tak geniálně ovlivnitelní, Timmy a Jimmy jako tandem soucitu, Wendy , která by konkurentku v milostném životě bez milosti přetáhla přes prdel klackem. PS: jednu nespornou výhodu sledování SP má. Taky patříte mezi ty, kteří bytostně nenávidí reklamu na Alza.cz, kde takový divný zelený stvoření vykřikuje něco o tabletech a pozemšťanech? Já věřim, že je to jen Cartmanovo vtělení a ta reklama mě kurvadrát baví, ráda na televizi řvu: " Drž hubu, Cartmane!" Tak a máte to. ()

Káronoš

Přeskočim všechny vychvalující superlativy a půjdu rovnou k samotný podstatě SP, která mě nikdy nepřestane udivovat,naplňovat a bavit a to je: vzít globální problém (senzaci) - zasadit ho do naprosto stupidních souvislostí - nafouknout ho jako balon stupidity a pomalu ufukovat reálný dopad problému - když je balon uplne vyfouknutý nasadit ho Kennymu na hlavu, nechat Kennyho udusit (you bastards), simulovat balon na hlavě jako kondom na penisu a omrdat prdel velikonočnímu zajíčku na velikonoční svátek - vše provést nejvíce vulgárním a kontroverzním stylem = I'm goin' down to South Park gonna have myself a time, (Kyle + Stan) Friendly faces everwhere humble folks without temptation, I'm goin' down to South Park gonna leave my woes behind, (Cartman) Ample Parking Day or Night, people spouting, "Howdy, Neighbor" I'm headin' down to South Park gonna see if I can't unwind, (Kenny) I like girls with big vagina, I like girls with big fat titties So come on down to South Park, and meet some friends of mine. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi