Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

quido.morava

Náměty podle skutečnosti bývají na zpracování docela těžké, proto vždy hodnotím o to více, oč lépe se to povede. A připočtu-li výkon Julie, nemůžu jinak, než za 5 hvězd. ()

Sejkorka

Asi můj nejlepší film s Julií Roberts. Na to, že má 3 děti je neuvěřitelná kočka, což zvýrazňují různé ty blůzky a minisukně, aby byly vidět její vnady, nohy a tak. Ta to vše pak dostala Oscara... Ne , vážně, toho dostala za skvělý herecký výkon v roli matky samoživitelky, která myslí především na to, jak mít prostředky potřebné k výchově svých 3 dětí. No, nakonec dostane šek na 2 milion dolarů. S tím už snad nějaký čas vystačí, že ? ()

Gattolino

Film se dobře sledoval, Julia Roberts byla okouzlující, jako je asi vždy, pan Finney i pan Eckhart hráli moc pěkně. Trochu jsem měl problém s věrohodností děje, byť šlo o skutečnou událost. Asi se něco muselo podřídit stavbě příběhu. Některé epizody mi připadaly trochu schématické a příliš podezřele bezproblémové, zvlášť když člověk ví, co dokáží firemní lobby, prodejní právníci a úřední šiml ve spojení s různým lidským šmejdstvem. Ale možná je cesta ke spravedlnosti reálnější, když jde o zemi jako je Amerika, a měřítka i zkušenosti postbolševické země zde nefungují. Ale toto dilema smete nakonec ze stolu poutavost příběhu, podporujícího uvadající schopnost bojovat za spravedlnost i s malou nadějí, pozitivní vyústění, sympatický motorkář a Juliina prořízlá pusa, která nikomu nic nedarovala a její hlášky. Tři hvězdičky by asi byly málo, skvost na opakovaná vidění za pět to není, takže čtyři za výborný film. ()

kikkyo

Davam filmu 2 hviezdicky a to za to, ze je podla skutocnej udalosti a za to, ze ten jej sef bol dobry chlap. Inak ma postava Erin neskutocne srala. Na 2 hodiny filmu tam bolo skutocne malo z toho, co firma ludom sposobila..neviem, ci sa do toho obula ona firma, ktor abola zalovana ale na 216 (ci kolko) podpisanych zalob som ockavala viac mien a ludskych osudov, aby ma film chytil za srdce a ukazal silu a odhodlanie nie len Erin ale aj jej sefa a to odhodlanie, ktore bolo v tejto kauze vynalozene..tak trochu sa to straca v zavale nadavok, ktore matka 3 deti vypusta z ust... ()

Fibonacci

energetická spoločnosť vykonala skurveninu. niekto zlaknuť. vták. ale erin nie. erin bojuje. hrvozny príbeh ludi, squely film s jedinečnou hlavnou postavou. ()

peproch

Jeden z nejpříjemně sledovatelných lidsky příběhových filmu, které jsem kdy viděla. Pravda krása zvítězily nad lží a bezostyšností. ()

BStone

Julia Roberts alias Erin jako kobra, které její velká, prořízlá pusa přináší jednou trable a jednou úspěch. Příběh zajímavý a stále aktuální. Aaron jako motorkář - hipík dokonalý. 75% ()