Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

marsz odpad!

tento film je uplne hrůzný, jestli ste ho nevideli, tak nectete dal zena se raduje, ze za nadra a delohu dostane 5 milionu$, erin se raduje, ze dostane 2 miliony$, pravnik rika, ze bere 40% z vysouzene castky? NECHAPU asi NIC. Absurdni scifi pribeh ze zeme neomezenych moznosti. ()

cane991

jeden z mála filmov ,v ktorých sa mi dá pozerať na Robertsovú ,je to fajn film ale nechápem tú nom.na oscara akademici sa ale často seknú ()

babuca

Úžasný príbeh podľa skutočných udalostí / tento žáner mám najradšej /, s relatívne malým nákladom / mandes udáva okolo 50 mil USD a skvelými hereckými výkonmi !!! Od tohto filmu Juliu Roberts už uznávam ako fakt superherečku ()

Mirrabel

Jedna z nejlepších rolí Julie Roberts, oskarově napsané a oskarově zahrané. O to lépe že jde o film podle skutečné události, pro které mám slabost.Tento snímek jsem viděla mnohokrát a určitě ne naposledy, vždy mě dostane její charakter, rázné vystupování, její šatník a prohlášení, že dokud bude mít jeden zadek místo dvou tak si bude nosit, co chce. Určitě stojí za shlédnutí. ()

enterama

pribeh cielavedomej zeny, ktora napriek svojej zivotnej situacii pomaha ludom a vysetruje umrtia a ochorenia na rakovinu v jednom malom mestecku. Skvele predstavenie ludskych vlastnosti v podani Erin Brockovich alias Julii Roberts. Je to zaujimave , pretoze som ovpyvnovani vybornym pribehom na zaklade skutocnych udalosti a neviem ako by vyzerala ina verzia mozno lepsieho rezisera , nechcem krivdit stevenovi len som sa zamyslel. Skutočný pribeh akoby zatienil vsetky nedostatky a hluche miesta vo filme, ktore som za tych 123 minut uvidel, ale aj napriek tomu 90 percent. Erin brokovich by mala byt vzorom pre nas vsetkych, ktory mame niaky ciel ... ()

9HK

Nejhorší výkon Julie Roberts v životě...za který navíc dostala oskara...asi tomu nerozumím... ()

qwxyz

Slušný příběh. Jenže, to hlavní...Julia Roberts tam podle mě vůbec nepasuje(ať už je to z jakéhokoliv důvodu). K tomu, abych dal "alespoň" 4 by na jejim místě musela býti prostě lepší herečka. Neříkám, že v ostatních není něco, ale zde se nachází hlavně jedna role a ta padla na J.R. a to je nejspíše pro možnost vzniku kvalitního filmu chyba. 67% ()

pepito25

Toto Julii sadlo. A Albert Finney je tu tiež vo svojej koži, v jednej zo svojich najlepších. A starostlivý rocker Aaron Eckhart. To, že sledujem film natočený podľa skutočnosti, ma vždy posunie do úplne inej dimenzie pozorovania a vnímania udalostí, čo pred mojimi očami plynú. Ak je pravá Erin Brokovich takáto, tak pokľaknime. Ak vytĺkla miesto pre seba a svojich blízkych na tomto svete spôsobom, aký sme videli, tak nech sa naklonuje do tieňa každej veľkej spoločnosti a nech z neho vystúpi v pravý čas. Húževnatosť, odhodlanosť a viera v správne veci. A presne takto zahrané. To je všetko, čo som chcel povedať. ()

milda2007

Výborně zahrané drama. Všem hercům to sedlo a hrají úžasně. Nejvíc se mi líbil nadřízenej od Julie (Erin) Motorkářova trpělivost byla skoro svatá. ()

JARDAHONDA

Julia Roberts zahrála svou roli naprosto brilantně. Ve filmu oceńuji obětování pro druhé lidi a touhu po spravedlnosti, která se nakonec podaří.. Zaslouženě 85% ()

xninjax

Film není ničím zajímavý, ale Robertsová je skvělá. Oscara pro ni uplně chápu, protože je to velmi složitá role. Nechápu třeba Oscara pro R. Witherspoon za Walk the line. Za co? ()

BaMia

Je skutočne obdivuhodné to čo dokázala Erin, to všetko čo obetovala, aj keď nato najviac doplatili len jej deti. Tento film je tiež dôkazom toho, že škola často krát nie je všetko, a že mnoho krát dôležitejšie je to, čo človek dokáže ponúknuť svetu. Avšak veľmi nedocenený bol chudák George, ktorého mala často krát len ako poskoka. ()

Ravel

tak jsme po letech zjistil, že jsem to ještě nehodnotil, ačkoli je to můj oblíbený film. geniálně napsané, geniálně zahrané! rozhodně milionkrát lepší než Pretty Woman ()

rebel2009

Dobrá sociální komedie,mezi Edem a Erin to ve filmu neustále jiskří a pomáhá udržet tempo filmu. Krásně je ukázáno, že svobodné matky nemají ani v Americe na růžích ustláno....problémy se složenkamy, s jídlem , s nájmu jsou všude stejné. Na druhou stranu, ukázka toho, že žijeme ve světě kde vládnou peníze z korporací, nikoliv morálka, máme milardy v cashi, tak si to můžeme dovolit.......Musím uznat, že Julie má pořád krásné tělo, ale její hláška, že "obsloužila za týden 650 ptáků" mě dostala... ()

splaty

Na začátku filmu Erin říká: I am great with people. Ano, to je pravda. Je to opravdu borka. Přesvědčivá obyčejná ženská, která si dokáže podmanit všech 634 lidí. Do jednoho. Včetně mě. 85% ()

RenataD

Film se líbil, přestože Julii Roberts nemám zrovna v lásce. Může obyčejná sekretářka bojovat s mocnými firmami? Pokud má hodně vůle a obětuje boji i svou rodina, tak možná bude úspěšná. ()

DavidAAAA

Nejdřív mi do téhle role Julia Roberts opravdu neseděla, ale po chvíli mi došlo, že to je ono. perfektně natočený dobrý příběh. Silné téma, dobří herci. A jak se tu v několika komentářích objevuje, hlavně že tam má toho svého motorkáře, ten je úplně svatej. ()

macherano

Výborný námet dobre obsadenie ale celý čas som čakal na súdny proces kde by to nejako vygradovalo A toho som sa nedočkal zbytočne naťahovany film kratšia minutáž by mu neuskodila ()

quido.morava

Náměty podle skutečnosti bývají na zpracování docela těžké, proto vždy hodnotím o to více, oč lépe se to povede. A připočtu-li výkon Julie, nemůžu jinak, než za 5 hvězd. ()