Dannyho parťáci

• USA Ocean's Eleven (více)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

iXtr3m3

Mohlo z najvhiezdnejšieho obsadenia tej doby vzísť niečo horšie? To sa snáď ani nedá. A tak to aj dopadlo. Heist movie ako lusk. ()

Zagros

Každý má jistě několik srdcovek, které nekriticky miluje. Pro mě jsou jedním z podobných filmů první Dannyho parťáci. Důvodů proč to tak je, je celá řada. Výborné obsazení a herecké výkony, kupodivu je hvězdná sestava sehraná naprosto dokonale, nikdo nevyčnívá a všechny postavy dostanou prostor. Dále například výborný scénář a režie, kdy vás po pozvolném rozjezdu a představení jednotlivých charakterů čeká napínavá a promyšlená loupež, kterou je radost sledovat. K tomu se přidává parádní hudba, mimochodem tu si také na soundtracku pouštím docela často. Zkrátka a dobře nám Steven Soderbergh namíchal skvělý koktejl akční krimi-komedie, má moje poděkování a velké čtyři hvězdy k tomu. ()

klukluka

To je překvapení, že se to povedlo, byť teoreticky to bylo zhola nemožný. A cesta k tomu předvídatelnýmu konci? Za mě nic tak světobornýho, ať se na mě nikdo nezlobí. P.S.: Bejt herec je mnohem lepší job, než ta nejistá rachota lupiče. ()

LEATHERFAC

Když pominu, že je to celé úplný nereálný nesmysl, jako třeba že tam nechali hromadu otisků prstů, takže by je jako povětšinou lidi s rejstříkem brzo vyhmátli, větší problém je fakt, že je to celé zdlouhavá nuda a Klouny pro mě fakt není sympaťák... Jo a taky mi asi začínají lézt na nervy filmy, co se nás snaží přesvědčit, že gaunerové, mafiáni a zloději jsou cool... ()

cold

Od tohoto filmu jsem toho moc neočekával a právě proto mě celkem překvapil. Za prvé je na všech zůčastněných vidět, že si tento film udělali pro zábavu. Tak od toho nečekejte nic víc nic míň. Za druhé právě tento přátelský nádech je z filmu cítit a to mu dává sílu. Trochu rychlejší spád by nebyl naškodu, ale i tak je to slušné dílko, které dokáže pobavit. ()

Jancll

Já nevím, ale mně ten plán až zas tak nenadchl. Navíc tolik štěstí nikdo nemá... A taky nechápu, co kdo vidí na Julii Roberts, je mi krajně nesympatická. ()

B4TM4N

Nedotažený kousek. Jako krimi dobré, nikterak originální zápletka je v rámci možností pěkně promyšlená. Po stránce humoru hrůza, za žánrově podobným Snatchem zaostává o několik galaxií far far away, zasmál jsem se tuším jednou. Tomu nepomůže ani hollywoodský all-star tým různých handsome boyů, který je zde dle mého čistě na efekt: Matt Damon je milionkrát lepší jako Bourne než uhlazený zlodějíček a Clooney se hodí tak do živého obrazu, ale rozhodně ne do jakéhokoli ambiciózního filmu (pokud tedy těmi ambicemi nejsou rozvzdychání dámského publika). Pitt a Garcia předvádí svůj tradiční nadprůměr, Julia Roberts dokonce zvládla na své poměry věc nevídanou, a to nezničit celý film svou přítomností. Výsledkem je lepší nadprůměr - mnohem lepší mafiány posbíral Soderbergh do Trafficu. ()

pipapaja

Řeknu na rovinu, že George Cloonyho prostě nemusím ale zde mi ani moc, nevadil. V tomto filmu se sešly opravdu velké hvězdy a funguje všechno parádně, scénář je velice originální a samotná loupež také docela ujde a chemie mezi herci funguje tak jak má. Brad Pitt opět nezklamal a ostatní také docela dobře hrají, ale film není tak dobrý, abyste z něho, byly paf. Velice dobrá oddechovka ale nevím, jestli se na ní kouknu podruhé. ()

Paity

Vskutku příjemná záležitost, která dělá z krimi-komedie žánr pro širokou škálu diváků. Řadou skvělých herců, hezkých herců a dějových zlomů se stal z Ocean's Eleven snímek, který zaujme jak mužské tak ženské pokolení. Navíc scénář nemá chybu. Tohle se prostě a jednoduše povedlo. ()

F.W.Colqhoun

Steven Sodergergh školí Hollywood, jak se dělá nadčasový komerční trhák - hyper-zábavný, mega-poslouchavý [David Holmes! David Holmes! David Holmes!!!], stejně napívaný jako vtipný, obdařený emocionálním nábojem, který nemůže nezasáhnout, technicky na hranici možností, opentlený nerušivými prvky z dílny skutečného vizuálního titána a s obsazením, které bere dech - i kdyby dialogy nebyly tak skvěle napsané, nasnímané [rozhovor Clooney - Pitt v kabrioletu cestou z herny] a pánové * protože Julia svým transkovým xichtem do party vyloženě zapadá * předčtali příslovečný požární řád [nebo katalog od Gucciho], charisma ansámblu by prýštilo z plátna nepřerušovaně dál. Přes všechnu chválu a respekt k přetrvávajícím kvalitám trilogie oceňuji spíš ty angažovanější, podvratnější Soderberghovy snímky. ()

Hanys_

Clooney, Pitt, Damon a Soderbergh. Tohle asi jinak ani dopadnout nemohlo. Fakt pohodovka s luxusním obsazením, kterou jsem ale celou viděl poprvé až teď. ()

aquiver

Americký remake stejnojmenného originálu Ocean's Eleven z roku 1960, u kterého nadšení většiny nesdílím. Jedná se o zábavu popcornového typu, a to celkem povrchní. Potenciál tolika hereckých hvězd je spíš promarněn, i právě proto tu máme až příliš velké množství postav, kterým nemám důvod fandit. Sám Soderbergh natočil hned několik o dost lepších filmů, jeho rutinní režie Dannyho parťáky ale ještě drží. Vzhledem k velkému komerčnímu úspěchu vznikly další díly, které jsou opět jen málo zábavnou, ale spíše zapomenutelnou a zbytečnou nastavovanou kaší. 50 %. ()

SpaceOdyseus

Dobry heist v rytmu funku se neokouka. A plati to i Dannyho partacich. Herci jsou krasni, heist je poradne sofistikovany, twist je neocekavany a vsechno to ma proste smrnc. ()

Bouřňák

Hvězdička navíc za krásné Las Vegas (evokovaly se mi krásné vypomínky, cimž si mě atmosféra filmu prostě získala - Bellagio je jednoduše úžasné). Velice příjemný film, který alespoň u mě přesně splnil, to co jsem od něj chtěl - odpočinout si a dobře se pobavit (dokonce se obšas trochu zasmát). Díky ()

Bafo

Nevim nevim ale tendle film me nikdy nejako nevzal... Proste mi neprisel ani nejak vtipny nebo originalni nebo napadity nebo technicky dobre zvladnuty... Proste lehky americky nadprumer... Nic vic nic min ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)