Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (710)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Film by nebyl špatný sám o sobě, ale v kombinaci s prvním Jurským Parkem je to opravdu kravina. Napětí sice funguje, efekty jsou úžasné, a občas potěší odlehčený scénář ( - Tak co chcete? - Lano! - Eště něco? -Jo.. 3 Chesbrurgy s oblohou! -A pro mě bez cibule! ) ale naprostou většinu máme co do činění s naprosto standartní vymíračkou, se spoustou bezejmených postav určených pouze a jedině k likvidci (konzumaci). Příběh je zbytěčně natahován (celá zbytečná pasáž s Velociraptory) a (byť opět do určité míry odlehčené) finále s T-Rexem mnoho nezachrání. Todle si Spielberg opravdu mohl odpustit. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Nechápem to malé hodnotenie! Strašne veľa ľudí vraví, že oproti jednotke je to sračka. No ja to tak nevidím. Ano mate pravdu. Jednotka sa aj mne osobne viac páčila, ale dvojka je výborne pokračovanie. Stále je to akčne a dobrodružne. No miestami je to až dobrodružno rodinne a zbytočne prehnane vtipne, kde sa vytráca ta atmosféra prvého filmu. Keby nebolo tej malej černošky bol by som spokojnejší. Je tam síce ešte viac takých veci,ktoré mi tam vadia ale niektoré akcie (scéna s T-Rexami a kamiónom) a hlášky sú fakt vydarene. Takých kvalitných filmov o dinosauroch ako je tento moc nieje a ja som vďačný aj za toto. John Willians stále super. Obľúbený soundtrack: The Lost World, The Hunt. 80% - 4* ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Přesun děje z Isla Sorna na Isla Nublar není vůbec špatný nápad, stejně tak přesun naštvaného T-Rexe do rušného velkoměsta. Tak kde je sakra problém? Čím vícekrát "Ztracený svět" vidím, tím více musím potřásat hlavou nad tím, jak hloupé tohle pokračování je. Příběh má díry velikosti dospělého brontosaura (např. masakr na lodi - JAK?!?), postavy jsou nesympatické a chovají se naprosto idiotsky a vše, co se na obrazovce děje, je prvoplánové a nezajímavé. Díky bohu za návrat Iana Malcolma, i když ani ten už není, co býval. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Solidní řemeslo. Vůbec ne špatný film - naopak, komu se na Jurském parku líbily především akční scény, zde jich najde více a lépe propracované. Pravda je, že příběh je slabší a s knihou film nemá prakticky nic společného, ale hlavní je, že se člověk nenudí. Závěr je fantastický ("Visitor in San Diego"), protože je to jedna velká legrace (skvělý je ten probuzený klučina). A jako bonus výborný Postlethwaite nebo překvapivě zde Stormare, dost mi tam ale vadila ta malá holčička. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

První Jurský Park byl skvělý. Kvůli tomu, že předvedl do té doby nevídanou podívanou na přerostlé ještěrky:) Jenže druhý díl už nebyl co se efektů týká nijak vyjímečné dílko, i když ty scény z lovu byly opravdu dobré. Tyrannozilla to ale rozhodně nenarovnala... Prostě klasické velkorozpočtové béčko. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (55)

  • V rámci PR poskytla automobilka Mercedes-Benz pro potřeby natáčení rok před oficiálním představením několik nových terénních modelů ML. Výsledkem po uvedení auta i filmu v roce 1997 byl rekordní prodej modelu v USA. (kenny.h)
  • Ve 22. minutě mluví Nick (Vince Vaughn) s kapitánem lodi, který je na ostrov veze a je překvapený z názvu souostroví Las cinco muertes, tedy Pět smrtí. Ovšem jen o dvě minuty dříve se Kelly (Vanessa Chester) dívá v expedičním vozidle na velkou mapu, kde je tento název vytištěn. (HonzaR.)
  • Asijští turisté, utíkající před T-Rexem, v překladu křičí: "Odjel jsem z Japonska, abych utekl před tímhle!" (Chrustyn)

Související novinky

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (více)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (více)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (více)

Reklama

Reklama