Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  **

  Film by nebyl špatný sám o sobě, ale v kombinaci s prvním Jurským Parkem je to opravdu kravina. Napětí sice funguje, efekty jsou úžasné, a občas potěší odlehčený scénář ( - Tak co chcete? - Lano! - Eště něco? -Jo.. 3 Chesbrurgy s oblohou! -A pro mě bez cibule! ) ale naprostou většinu máme co do činění s naprosto standartní vymíračkou, se spoustou bezejmených postav určených pouze a jedině k likvidci (konzumaci). Příběh je zbytěčně natahován (celá zbytečná pasáž s Velociraptory) a (byť opět do určité míry odlehčené) finále s T-Rexem mnoho nezachrání. Todle si Spielberg opravdu mohl odpustit.(24.7.2006)

 • m.krudenc
  ****

  Ve srovnání s jedničkou je Jurský park 2) o trochu slabší, ale ne zase tak dramaticky, jak zde někteří prezentují. Ono platí samozřejmě, že nastavovaná kaše bývá často hrozná, nicméně Jurský park 2) ještě není takový propadák a dá se moc hezky strávit. Minimálně trikově si s jedničkou vůbec v ničem nezadá. Mě se to líbilo.(2.5.2015)

 • POMO
  ****

  Treba si uvedomiť, že Steven nechcel natočiť zrkadlo prvého filmu, ale podstatne temnejší námet Arthura Conana Doylea. Na to, že má snímka 130 minút, je huste akčná a dobrodružná, a v poslednej štvrtine prichádza s kráľovským hamburgerom. Záber na T-Rexa so siluetou mrakodrapou na pozadí je kľúčovým okamihom filmu. A scéna s kamiónom nad priepasťou mi zakaždým vyrazí dych. Technicky dokonale prevedená a nadsázkou opradená americká zábava, ktorá navyše neurazí váš intelekt tak, ako Emmerichove stupidity. Nie som tak rozplynutý ako pri jedničke, ale som spokojný.(2.11.2003)

 • Kaka
  ****

  Bohužel už ani zdaleka ne tak harmonické, sympatické a příjemně dobrodružné, jako byl díl první. Technicky naprosto dokonalé, bez jediného kazu, avšak to není všechno. Spielberg se v tom dosti plácá a neví kudy kam, což je na režiséra jeho formátu vcelku trestuhodný nedostatek. Klišé je požehnaně a jak napotvoru máme v klíčových scénách snímku opětně slejvák jako blázen. Goldblum je fajn civilní hrdina, s několika originálními hláškami, avšak bezesporu geniální je druhý největší dravec všech dob Pete Postlethwaite. Humor je na každém kroku a občas působí vzhledem k dění na plátně trochu nekonzistentně, z čehož si tvůrci evidentně hlavu příliš nedělali. Spielbergův nejvíce dolarový film, který dokáže ohromit víceméně jen svými technickými přednostmi a bombastičností. Bohužel jsou tu tyto dvě atributy v tak hojné míře, že nemohu pod 4*.(16.6.2006)

 • 3DD!3
  ****

  Po trikové stránce je ZTRACENÝ SVĚT monhem propracovanější než první JURSKÝ PARK. Spielberg využil všech dostupných možností, aby natočil velkolepé pokračování více než výborné jedničky. Je vidět, že do projektu nešel s úmyslem natočit kopii prvního PARKU, ale něco zcela jiného, nového. A to se mu rozhodně povedlo. Nový ostrov, více druhů zvířat (jako milovník dinosaurů jsem byl tehdy unesen), jiný tým (z původního zůstal pouze Ian Malcolm v podání Jeffa Goldbluma). Malcolm z dvojky se sice po událostech z jedničky hodně změnil, ale jeho vynikající hlášky nezmizely. Mám tři oblíbené :). První: "Hajzlbergův princip nepředvídatelnosti." Druhá: "Někdy je životně důležité nedokončit větu". A třetí: "Odvézt dinosaury z ostrova je ten nejblbješí nápad v truchlivé historii blbých nápadů." Jako malý jsem je přímo zbožňoval. Přes všechny klady a spoustu vynikajících scén (lov dinosaurů, scéna v autobuse, přepadení tábora Tyranosaury, Velociraptoři, finále v San Digeu), ZTRACENÝ SVĚT neuspěl tak jak by se očekávalo. Ne že by se nezaplatil, ale publikum ani kritici nebyli úplně spokojení. Mě osobně vadila jakási nesoudržnost finále s celým zbytkem filmu, moc rychlý přechod z ostrova do města dalo by se říct. Nicméně ZTRACENÝ SVĚT: JURSKÝ PARK si svou pozornost určitě zaslouží.(24.7.2006)

 • - Ve scéně, kdy lze z vrtulníku spatřit tyranosaura uspaného v kleci, si lze všimnout, že mu chybí ocas. (chleba24)

 • - Během filmu zemře v záběru 13 lidí. 10 na ostrově a 3 v San Diegu. Je to nejvíc úmrtí z celé trilogie. (cariada)

 • - Spoiler: Když připlouvá lod do  přístavu v San Diegu, tak narazí do mola, protože posádka je mrtvá. Jenomže námořníky nemohl usmrtit veleještěr, protože jediný dinosaurus na palubě byl v nákladovém prostoru, a ten se otevřel až po připlutí do přístavu. (Mckay)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace