Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  ****

  8 / 10 Pôvodne som chcel dať päť hviezdičiek, pretože nech si vraví kto chce čo chce, Stratený svet je predsa len absolútne perfektná akčná zábava, ktorá vás bez problémov pohltí a nepustí, no keď som si spomenul na to obrovské sklamanie, aké sa ma zmocnilo pri porovnaní kniha vs. film, musím povedať, že to mohlo byť aj lepšie. O dosť lepšie...(7.9.2005)

 • M.a.t.t.
  ****

  Spielbergova pocta Stratenému svetu a King Kongovi respektive Godzille a mierne kontroverzne prijímané pokračovanie legendárnej jednotky. Ale jedným dychom dodávam, že nie úplne zaslúžene. Výrazne pozmenený príbeh si síce občas potyká s nie najlogickejšími situáciami ale od zbytočnej prekombinovanosti ho drží pevná Spielbergova ruka a snáď ešte vydarenejšia a dynamickejšia akcia, pretože takmer neustále sa niečo deje. Neuškodila ani zmena hlavného hrdinu, v pôvodnom Jurskom Parku upozadený Malcolm je adekvátnou náhradou za Granta a to isté platí aj o Sarah v podaní Julianne Moore. Posledná scéna mohla byť veľmi peknou bodkou za celou sériou.(22.7.2010)

 • POMO
  ****

  Treba si uvedomiť, že Steven nechcel natočiť zrkadlo prvého filmu, ale podstatne temnejší námet Arthura Conana Doylea. Na to, že má snímka 130 minút, je huste akčná a dobrodružná, a v poslednej štvrtine prichádza s kráľovským hamburgerom. Záber na T-Rexa so siluetou mrakodrapou na pozadí je kľúčovým okamihom filmu. A scéna s kamiónom nad priepasťou mi zakaždým vyrazí dych. Technicky dokonale prevedená a nadsázkou opradená americká zábava, ktorá navyše neurazí váš intelekt tak, ako Emmerichove stupidity. Nie som tak rozplynutý ako pri jedničke, ale som spokojný.(2.11.2003)

 • choze
  ***

  Někdejší úžas je pryč, postavy jsou ještě otravnější (vzdor tomu, že se výrazně obměnily a do popředí se dostal Jeff Goldblum) a chovají se vysloveně idiotsky (vzít s sebou mládě tyrannosaura???) a ani slušná akce s karavanem na útesu netrumfne útok tyrannosaura z jedničky. Zato se povedl závěr v San Diegu.(21.7.2006)

 • TheDarKnig
  ****

  Zdatný nástupce legendárního Jurského parku, tentokrát bez dokotra Neilla, zato ale se skvělým hláškařem z jedničky Goldblumem a odvážnou (až moc a někdy mi lezla na nervy) doktorkou Moore. + s otravnou gymnasticky nadanou Jeffovou dcerou. A fajn slizkým záporákem, který samozřejmě není záporák na první pohled, ale každému je jasné, o co mu jde. Stejně jako v Aliens i tady se k velké radosti tyranosaurů a hlavně raptorů rozroste počet návštěvníků ostrova oproti jedničce hodně a přesto, že to všechno jsou drsní žoldáci, to, co na ně čeká na Sorně, těžko mohli předvídat. Děj ubíhá rychle, po počátečním rozkoukání se nastupují hlavní hrdinové večera - masožravci a lov může začít. Jsou tu jisté paralely z jedničkou a trochu se děj i opakuje (nástup raptorů atd), ale naštěstí nepříliš často a nakonec Spielberg vytahuje jako bonus zaocenský výlet jednoho dravce. Záběr Tyranosaura na skalách vedle města je vskutku nádherný a ukazuje opravdovou majestátnost přírody. Vizuální efekty jsou znovu velmi dobré, užijeme si více akce, méně keců a více dinosaurů. A taky pár temných scén (raptoři v trávě rulez). jen to samozřejmě ztrácí to kouzlo jedničky a nemá to na diváka ani takový dopad. Ale Spielbergův úkrok vedle? ani náhodou.(24.2.2011)

 • - Jedna z obětí T-Rexe v San Diegu je i scénárista David Koepp. V titulcích se jeho role jmenuje: "Něšťastný bastard." (cariada)

 • - V závěrečné scéně můžete v televizní obrazovce vidět Stevena Spielberga. (Chrustyn)

 • - Ve scéně, kdy na ostrov poprvé přilétají vrtulníky InGenu, se Ian Malcolm (Jeff Goldblum) dívá do dalekohledu obráceně. (Brousitch)