Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ***

  Pokračování Jurskýho praku je už slabší, to je vidět hned na první pohled. Z původního filmu tady zůstalo jen pár herců a Steven Spielberg, ale jaksi kvalita nezůstala. Příběh je jen dostačující na posun v čase, napětí skoro žadný a Rex ve městě neni moc dobrej nápad. Za víc než 2 hodiny mě to nedokázalo moc vtáhnout do děje a občas to nudí, určitě by to chtělo upravit stopáž tak o půl hodiny.Je to jenom průměrný pokračování(28.7.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Spielberg snad neumí natočit nudný film. Akční pasáže mají dostatek adrenalinu, mistři z ILM dodávají bohaté spektrum prehistorických potvor, postavy chrlí vtipné hlášky. Jen tu demenci scenáristů nezakryje nic - ač ukryto za humornou maskou, nenápaditost do dinosaura nikdo neschoval. Úvodní verbování postav a seznamka s jejich úkoly se dají ještě přejít, ovšem závěrečná destrukce ve městě, ve své potřebě velkolepě finalizovat (finalizovat z ničeho a pro nic - jen mile vzpomínáme na King Konga), staví scénáristovi šibenici. Zatímco Jurský park lehce koketoval s právem člověka ovlivňovat zásahy přírody, Ztracený svět je už jen blboučkou jízdou speciálních efektů... a má jediné štěstí, že díky režisérovi, trikařům a hercům nenudí.(26.12.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Když jsem se díval poprvé, byl jsem zklamán. Efekty byly tak realistické, že jsem zapoměl, jaké je to být ohromen. Tohle je film o efektech a ne o příběhu. Když jsem to viděl později na videu, zjistil jsem, že jde o docela zábavný film. A tak jsem zašel do půjčovny, půjčil si dvd, doma upražil v mikrovlnce popcorn a podíval se potřetí. To byla panečku zábava.(29.9.2005)

 • Douglas
  *****

  Po mnoha letech jsem se na film zase podíval na DVD a připadal mi mnohem lepší, než jsem si jej pamatoval. Vyprávění má přímo ďábelský rytmus postupně gradujícího střídání scén (od určité chvíle až závratný - scéna ve stanu, útok na vodopády, velociraptoři v poli, velociraptoři v budově, San Diego) , malá holčička mě štvala vlastně dost málo a hlavně jsem extrémně docenil velmi často přímo úžasné jízdy kamery, střihové montáže a hru se zvukem. Hlavně prostorové blbnutí během útoku velociraptorů na budovu mě strašně bavilo - neustálé probíhání dveří tam a zpět, skoky nahoru, dolů, hrabání ze dvou stran. Je to jak slapstick od Bustera Keatona (vs. keastonští četníci), napínavé i mimořádně vtipné.(30.4.2002)

 • Satan
  ***

  Dvojka postrádá příjemné budování napětí i dobrodružství z jedničky...dinosaury se tu tedy očividně plýtvá (býložravci v první půlce), T-Rex je tu až příliš glorifikován (závěr), Raptoři si načetli od minula víc knížek a aby toho nebylo málo, ke skupince výzkumného týmu se musela vytvořit opozice v podobě nemilosrdných lovců. Co nám z toho vyleze? Zkratkovitost, logické díry, tlačení na pilu. Neříkám, že scéna s přívěsem nebo s Raptory nemají dynamiku a napětí, ale s boží jedničkou se tenhle odvar nedá srovnávat.(1.7.2005)

 • - Ve scéně, kdy lze z vrtulníku spatřit tyranosaura uspaného v kleci, si lze všimnout, že mu chybí ocas. (chleba24)

 • - V původním románu, podle něhož byl snímek natočen, se objevují také dinosauři ornitholestes a carnotaurus, kteří však ve filmu chybí. (Žralok)

 • - Videopůjčovna, před kterou je sežrán jeden z obyvatel San Diega, inzeruje Krále Leara s Arnoldem Schwarzeneggerem. Takový snímek však nikdy natočen nebyl. (Chrustyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace