Má to svoje chvíle, řádění tyranosaura ve městě pobaví a Goldblum párkrát slušně zahláškuje. Scény se dvěma tyranosaury nemají chybu a přítomnost velociraptorů taktéž potěší. Mou nejoblíbenější postavou je Vaughnův ekolog a drsňák lovec Pete Postlethwaitea. Velké plus je, že se tu Hammond skoro neobjevuje. Na můj vkus je to ale příliš přitažené za vlasy a jednání postav je často do očí bíjící svou demencí (z dlouhé seznamu aspoň: ošetřování tyranosauřího mláděte, že Julianne Moore ani nenapadne, že krev na její vestě by mohla přilákat tyranosaury - to by napadlo snad i naprostýho troubu, mexičan se sluchátky na hlavě - kdo by v takové situaci nechtěl radši vědět, co se děje kolem?, kdo zabil lidi na lodi, když tyranosaurus byl zavřený ve skladu a nic jiného nepřeváželi? a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna) Navíc je tam skoro pořád tma nebo strašně prší. Čas od času se na tohle ale ráda podívám, asi jako všechny Jurské parky.(13.1.2011)

První Jurský Park byl skvělý. Kvůli tomu, že předvedl do té doby nevídanou podívanou na přerostlé ještěrky:) Jenže druhý díl už nebyl co se efektů týká nijak vyjímečné dílko, i když ty scény z lovu byly opravdu dobré. Tyrannozilla to ale rozhodně nenarovnala... Prostě klasické velkorozpočtové béčko.(21.2.2003)

jednotka bola scenáristicky pomerne priamočiara, ale aspoň nebola tak plochá a jednotvárna ako toto pokračovanie. Na základe úspechu jednotky sa dalo čakať pokračovanie, no zdá sa, že trojročná pauza nebola dostatočne dlhá na poskladanie uceleného príbehu, ktorý by hrdo niesol názov prvého dielu. Inak sa ale nejedná o nejaký prepadák, dej pomerne rýchlo ubiehal, príbehovo rozčlenený mal síce pomalší rozbeh a nezmyselný záver, ale herci sa snažili, množstvo vedľajších postáv priadlo na atraktivite a celkový dojem tak nakoniec vyšiel ako silnejší nadpriemer. 75%.(21.5.2013)

• Djkoma

Pokračování trháku, který skoro změnil svět, byl dlouho očekáván a tržby za první týden byli podle očekávání obrovské. O to však větší přišel šok z kvality filmu, který prvnímu dílu nesahá ani ke kolenům. Spielberg tentokrát vytvořil opravdu prazvláštní mix techniky, herců a nádechu vzdálené minulosti. Cosi však budem povídat, první díl stojí na Spilebergovi a možná ještě více na tricích, které byli opravdu silné kafe. První díl přišel ve správnou dobu a dvojka přišla pozdě.(31.8.2005)

Na jednu stranu trhají tyranosauři nebožáky na kousky, na druhou stranu není divákovi dopřáno vychutnat si pohled na holčičku či vojáka, které si podali ti malí mrchožrouti. A že to muselo být masakrální, když se jen dozvídáme:,,Našli jste ho?" ,,Jen kousky, co jim nechutnaly..." Velmi mě potěšily pohled na majestátní stegosaury či davové scény s dinosaury. Spielberg dodal dvě scény, které se z knihy nevešly do prvního filmu. První je útok Rexe na skupinu schovávající se za vodopádem (v knize jsou to dvě děti) - i s olíznutím. ,,Panebože, had!" Chramst! ...a červený vodopád. Druhá je útok velociraptorů, kdy jsem si ovšem v jednom momentě připadal jako při sledování Indiana Jonese (nu, když ho spolupáchal Spielberg, je to logické). Snad jen v předloze je navíc zajímavý motiv s bazénem.... A pak už nám připlouvá loď...,,Kde je posádka?" ,,Všude." Cha, cha. A dalším vtípkem byl moment, kdy skupina Japonců prchá před Rexem, co se proměnil v Godzillu. Škoda, že má film tolik hluchých míst. Vystříhat půl hodiny...nu, ale oddechovka to pořád je. Viděno 4x.(7.7.2013)

• - Scéna ze začátku filmu, kdy skupina dinosaurů rodu Compsognatus napadne malou holčičku na pláži, pochází z knižní předlohy k prvnímu filmu Jurský park (1993), do kterého se nakonec nedostala, jelikož nezapadala do celkového konceptu snímku. (Žralok)

• - Když lovci zkoumají v bahně otisk tyranosaura, má cca 80x60 cm. Když ale poté skupina lidí utíká před tyranosaurem k vodopádu, tyranosaurus jednoho v detailním záběru zašlápne a chodidlo tyranosaura má cca 200x150 cm. (icewhite)

• - Během filmu zemře v záběru 13 lidí. 10 na ostrově a 3 v San Diegu. Je to nejvíc úmrtí z celé trilogie. (cariada)