Nebýt to zrovna "rodinný" Spielberg, tak se divím, že se prvotřídní režisér nezdráhá zfilmovat scénář tak nedůstojný, ba až urážlivý, k původnímu filmu. Řada dílčích scén (pád auta) není vyloženě špatná, právě naopak v rezii mistra s perfektními kamerovými tahy a dočasně fungujícím napětím se nám dostává pocit, že jsme na chvíli teleportování do jiného filmu! Bohužel v celkovém náhledu je Ztracený svět stupidní vývar, na němž je zajímavý akorát kontrast mezi profesionálním řemeslným provedením a smutně průměrným výsledkem. 6/10(23.3.2011)

Jursky park 2 som videl niekolko krat a tieto negativne hodnotenia, ako najslabsi film v Spielbergovej filmografii su pre mna nepochopitelne. Urcite sa mi pacil omnoho viac, ako napriklad 1941. Prva cast Jurskeho parku bola genialna, pretoze mala revolucne triky a zaujimavy scenar. DNA niekolko milionov rokov stareho komara najdeneho v zivici v zemi. A co bolo v dvojke? Viac novych postav, viac dinosaurov, alebo este lepsie nebezpecnych T-Rexov a Raptorov, viacej trikov, viacej krvi, viac napätia, aspon scena padu na praskajuce sklo je tu chvalena a bombasticke finale T_Rexa v San Diegu a este k tomu skvely Jeff Goldblum s jeho humorom v hlavnej ulohe. Co viac si priat? Trojka klesla u mna na priemer.(26.9.2006)

Opět kvalitní dílo od režiséra Stevena Spielberga a i hudebního skladatele Johna Williamse. Příběh je o něco slabší než v jedničce, ale technická stránka a nápady jsou podobné jako v jedničce. Herecké obsazení dobré. Něco málo k filmu chybělo, ale nevadí, stále se na to dá čas od času dívat. Dvojka má pomalejší tempo, ale velkou chybou to není. 77% = ****(16.11.2012)

Spielbergova pocta Stratenému svetu a King Kongovi respektive Godzille a mierne kontroverzne prijímané pokračovanie legendárnej jednotky. Ale jedným dychom dodávam, že nie úplne zaslúžene. Výrazne pozmenený príbeh si síce občas potyká s nie najlogickejšími situáciami ale od zbytočnej prekombinovanosti ho drží pevná Spielbergova ruka a snáď ešte vydarenejšia a dynamickejšia akcia, pretože takmer neustále sa niečo deje. Neuškodila ani zmena hlavného hrdinu, v pôvodnom Jurskom Parku upozadený Malcolm je adekvátnou náhradou za Granta a to isté platí aj o Sarah v podaní Julianne Moore. Posledná scéna mohla byť veľmi peknou bodkou za celou sériou.(22.7.2010)

Spielberg dostal zadání kout prehistorické ještěry, dokud jsou diváci žhaví a tak se do toho s možná až příliš velkou rutinou pustil. Moment úžasu a překvapení z trikově převratné jedničky je nenávratně pryč, existenci utajeného ostrova bych neoznačil za scénáristickou berličku, ale přímo invalidní vozík s tachyonovým pohonem, osobní vklad režiséra je více než obvykle vytláčen klišé a krom velociraptorů ve vysoké trávě se většina scén jeví jako nezajímavá a zanedbaná ve střižně. Při gymnastické sestavě Goldblumovy dcerušky mě dokonce napadlo, že na karavan strejdy Stevena už zaťukala kmotřička Senilita..(14.6.2012)

• - Do roku 2007 snímek získal na tržbách více než 620 milionů amerických dolarů, čímž se 10 let po uvedení dostal mezi 20 nejúspěšnějších filmů historie. (Čiban)

• - Natáčelo se od 5. září do 11. prosince 1996 v Kalifornii, New Yorku, Havaji, Novém Zélandu, Kanadě a v Austrálii. (Varan)

• - Videopůjčovna, před kterou je sežrán jeden z obyvatel San Diega, inzeruje Krále Leara s Arnoldem Schwarzeneggerem. Takový snímek však nikdy natočen nebyl. (Chrustyn)