Dvojka postrádá příjemné budování napětí i dobrodružství z jedničky...dinosaury se tu tedy očividně plýtvá (býložravci v první půlce), T-Rex je tu až příliš glorifikován (závěr), Raptoři si načetli od minula víc knížek a aby toho nebylo málo, ke skupince výzkumného týmu se musela vytvořit opozice v podobě nemilosrdných lovců. Co nám z toho vyleze? Zkratkovitost, logické díry, tlačení na pilu. Neříkám, že scéna s přívěsem nebo s Raptory nemají dynamiku a napětí, ale s boží jedničkou se tenhle odvar nedá srovnávat.(1.7.2005)

Ve srovnání s jedničkou je to vážně slabší, ale ne zase tak dramaticky, jak zde někteří prezentují. Ono platí samozřejmě, že nastavovaná kaše bývá často hrozná, nicméně Jurský park 2 ještě není takový propadák a dá se strávit i v rámci hlavního sobotního večerního programu. Minimálně trikově si s jedničkou vůbec v ničem nezadá.(14.9.2002)

Spielberg snad neumí natočit nudný film. Akční pasáže mají dostatek adrenalinu, mistři z ILM dodávají bohaté spektrum prehistorických potvor, postavy chrlí vtipné hlášky. Jen tu demenci scenáristů nezakryje nic - ač ukryto za humornou maskou, nenápaditost do dinosaura nikdo neschoval. Úvodní verbování postav a seznamka s jejich úkoly se dají ještě přejít, ovšem závěrečná destrukce ve městě, ve své potřebě velkolepě finalizovat (finalizovat z ničeho a pro nic - jen mile vzpomínáme na King Konga), staví scénáristovi šibenici. Zatímco Jurský park lehce koketoval s právem člověka ovlivňovat zásahy přírody, Ztracený svět je už jen blboučkou jízdou speciálních efektů... a má jediné štěstí, že díky režisérovi, trikařům a hercům nenudí.(26.12.2006)

Když jsem se díval poprvé, byl jsem zklamán. Efekty byly tak realistické, že jsem zapoměl, jaké je to být ohromen. Tohle je film o efektech a ne o příběhu. Když jsem to viděl později na videu, zjistil jsem, že jde o docela zábavný film. A tak jsem zašel do půjčovny, půjčil si dvd, doma upražil v mikrovlnce popcorn a podíval se potřetí. To byla panečku zábava.(29.9.2005)

Druhej dil zacina trochu zavanet nastavovanou kasi, ale rozhodne jeste ne tolik, jako dil treti. Na prvni dil se vcelku slusne navaze a vysvetli se i par otazek, jakto, ze dinosauri muzou zit bez nejakyho toho vitaminu a podobne a celej film je oproti prvnimu dilu akcnejsi, navic se celej odehrava nekde v dzungli, takze uz to neni jen projizdka zabavnim parkem. Coz bohuzel neplati o zaverecny silne nadbytecny pulhodine ala Godzilla. Co se tyce dinosauru, ty jsou trikove vicemene stejny, jako v prvnim dile, takze perfektne odvedena prace, ale ne bezchybna. Plus je, ze se vratili postavy z minulyho dilu, minus, ze tu neni Sam Neill, protoze Goldblum se na hlavniho hrdinu moc nehodi. No a jinak plati vicemene to, co o prvnim dilu, perfektne napinavy, zajimavy a zbytecne dlouhy.(29.3.2009)

• - Scéna, ve které tyranosaurus pozře psa, byla do filmu zapracována až dodatečně. Vpravena byla do snímku jako „pomsta“ psovi za to, že v průběhu natáčení pokousal režiséra. (Jacinda)

• - Ve scéně, kdy na ostrov poprvé přilétají vrtulníky InGenu, se Ian Malcolm (Jeff Goldblum) dívá do dalekohledu obráceně. (Brousitch)

• - V rámci PR poskytla automobilka Mercedes-Benz pro potřeby natáčení rok před oficiálním představením několik nových terénních modelů ML. Výsledkem po uvedení auta i filmu v roce 1997 byl rekordní prodej modelu v USA. (kenny.h)