8 / 10 Pôvodne som chcel dať päť hviezdičiek, pretože nech si vraví kto chce čo chce, Stratený svet je predsa len absolútne perfektná akčná zábava, ktorá vás bez problémov pohltí a nepustí, no keď som si spomenul na to obrovské sklamanie, aké sa ma zmocnilo pri porovnaní kniha vs. film, musím povedať, že to mohlo byť aj lepšie. O dosť lepšie...(7.9.2005)

Spielbergova pocta Stratenému svetu a King Kongovi respektive Godzille a mierne kontroverzne prijímané pokračovanie legendárnej jednotky. Ale jedným dychom dodávam, že nie úplne zaslúžene. Výrazne pozmenený príbeh si síce občas potyká s nie najlogickejšími situáciami ale od zbytočnej prekombinovanosti ho drží pevná Spielbergova ruka a snáď ešte vydarenejšia a dynamickejšia akcia, pretože takmer neustále sa niečo deje. Neuškodila ani zmena hlavného hrdinu, v pôvodnom Jurskom Parku upozadený Malcolm je adekvátnou náhradou za Granta a to isté platí aj o Sarah v podaní Julianne Moore. Posledná scéna mohla byť veľmi peknou bodkou za celou sériou.(22.7.2010)

Treba si uvedomiť, že Steven nechcel natočiť zrkadlo prvého filmu, ale podstatne temnejší námet Arthura Conana Doylea. Na to, že má snímka 130 minút, je huste akčná a dobrodružná, a v poslednej štvrtine prichádza s kráľovským hamburgerom. Záber na T-Rexa so siluetou mrakodrapou na pozadí je kľúčovým okamihom filmu. A scéna s kamiónom nad priepasťou mi zakaždým vyrazí dych. Technicky dokonale prevedená a nadsázkou opradená americká zábava, ktorá navyše neurazí váš intelekt tak, ako Emmerichove stupidity. Nie som tak rozplynutý ako pri jedničke, ale som spokojný.(2.11.2003)

Někdejší úžas je pryč, postavy jsou ještě otravnější (vzdor tomu, že se výrazně obměnily a do popředí se dostal Jeff Goldblum) a chovají se vysloveně idiotsky (vzít s sebou mládě tyrannosaura???) a ani slušná akce s karavanem na útesu netrumfne útok tyrannosaura z jedničky. Zato se povedl závěr v San Diegu.(21.7.2006)

Zdatný nástupce legendárního Jurského parku, tentokrát bez dokotra Neilla, zato ale se skvělým hláškařem z jedničky Goldblumem a odvážnou (až moc a někdy mi lezla na nervy) doktorkou Moore. + s otravnou gymnasticky nadanou Jeffovou dcerou. A fajn slizkým záporákem, který samozřejmě není záporák na první pohled, ale každému je jasné, o co mu jde. Stejně jako v Aliens i tady se k velké radosti tyranosaurů a hlavně raptorů rozroste počet návštěvníků ostrova oproti jedničce hodně a přesto, že to všechno jsou drsní žoldáci, to, co na ně čeká na Sorně, těžko mohli předvídat. Děj ubíhá rychle, po počátečním rozkoukání se nastupují hlavní hrdinové večera - masožravci a lov může začít. Jsou tu jisté paralely z jedničkou a trochu se děj i opakuje (nástup raptorů atd), ale naštěstí nepříliš často a nakonec Spielberg vytahuje jako bonus zaocenský výlet jednoho dravce. Záběr Tyranosaura na skalách vedle města je vskutku nádherný a ukazuje opravdovou majestátnost přírody. Vizuální efekty jsou znovu velmi dobré, užijeme si více akce, méně keců a více dinosaurů. A taky pár temných scén (raptoři v trávě rulez). jen to samozřejmě ztrácí to kouzlo jedničky a nemá to na diváka ani takový dopad. Ale Spielbergův úkrok vedle? ani náhodou.(24.2.2011)

• - Jedna z obětí T-Rexe v San Diegu je i scénárista David Koepp. V titulcích se jeho role jmenuje: "Něšťastný bastard." (cariada)

• - V závěrečné scéně můžete v televizní obrazovce vidět Stevena Spielberga. (Chrustyn)

• - Ve scéně, kdy na ostrov poprvé přilétají vrtulníky InGenu, se Ian Malcolm (Jeff Goldblum) dívá do dalekohledu obráceně. (Brousitch)