Solidní řemeslo. Vůbec ne špatný film - naopak, komu se na Jurském parku líbily především akční scény, zde jich najde více a lépe propracované. Pravda je, že příběh je slabší a s knihou film nemá prakticky nic společného, ale hlavní je, že se člověk nenudí. Závěr je fantastický ("Visitor in San Diego"), protože je to jedna velká legrace (skvělý je ten probuzený klučina). A jako bonus výborný Postlethwaite nebo překvapivě zde Stormare, dost mi tam ale vadila ta malá holčička.(16.7.2003)

Přesun děje z Isla Sorna na Isla Nublar nebyl vůbec špatný nápad... A co teprve přesun hladového a pořádně naštvaného T-Rexe z odříznutého ostrova kdesi v Kostarice do rušného velkoměsta!;-) Velmi potěšil návrat Jeffa Goldbluma coby (teď už NErockové hvězdy) Iana Malcolma, absence Sama Neilla ovšem bolí jako čert. V každém případě... Díky bohu za to množství Velociraptorů, které vše kompenzuje.;-)(25.11.2007)

Původní Jurský park dozrál do absolutní klasiky a i mnou původně nenáviděné pokračování nakonec rozkvetlo ve snesitelné dobrodružství. Veškeré zištně-vojenské akce sice pořád nemám rád a finální večírek s Godzillou mi silně vadí, ale o to víc vynikne příjemné, přírodu-milující poselství. Se Ztraceným světem jsem se tak konečně smířil, ale bez jeho existence bych se v klidu obešel.(2.7.2005)

Dvojka postrádá příjemné budování napětí i dobrodružství z jedničky...dinosaury se tu tedy očividně plýtvá (býložravci v první půlce), T-Rex je tu až příliš glorifikován (závěr), Raptoři si načetli od minula víc knížek a aby toho nebylo málo, ke skupince výzkumného týmu se musela vytvořit opozice v podobě nemilosrdných lovců. Co nám z toho vyleze? Zkratkovitost, logické díry, tlačení na pilu. Neříkám, že scéna s přívěsem nebo s Raptory nemají dynamiku a napětí, ale s boží jedničkou se tenhle odvar nedá srovnávat.(1.7.2005)

Jako malej jsem zbožňoval všechny díly, i když si myslím, že jsem i tehdy cítil, že jednička je prostě nejlepší. Dvojku jsem ale neviděl tolikrát jako jedničku a to zejména z toho důvodu, že jsem neměl rád noční sekvence, kterých je dvojka plná. Jinak se zde ale vyskytuje spousta dinosaurů a to na mě prostě tehdy fungovalo a troufám si tvrdit, že i nadále fungovat bude. Musím trvat na tom, že z nostalgie dávám 90%(14.7.2013)

• - Když lovci zkoumají v bahně otisk tyranosaura, má cca 80x60 cm. Když ale poté skupina lidí utíká před tyranosaurem k vodopádu, tyranosaurus jednoho v detailním záběru zašlápne a chodidlo tyranosaura má cca 200x150 cm. (icewhite)

• - Televize FOX zaplatila za filmová práva neuvěřitelných 81 000 000 amerických dolarů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jedna loď v San Diegu se jmenuje "The Venture". Stejná loď se vyskytuje i ve filmu King Kong. (cariada)