Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

hrumsrt

Adam Sandler sice drží spíše škatulku rodinného herce, jaký hrál ty stejně podobný postavy pořád dokola, až díky Netflixu to vypadá, že by v něm mohl být i nějaký dramatický talent. On dost možná tohle je jeho nejlepší film vůbec.. Na stará kolena se z Adama stává basketbalový skaut. A teda Netflix pro tenhle sport dělá divy.. Fantastické Poslední představení je to nejlepší, co kdy Netflix vymyslel, ehm zaplatil. Tentokrát si vybírá záměr na složitost skautingu hráčů, ten podobný princip si jde představit jak ve fotbale, tak v hokeji.. Basketbal mě jako sport tolik nebere, ale z těch amerických volovin jako je baseball, či "fotbal", mě přijde tenhle sport jasně nejkoukatelnější.. Příběh, která jasně zhrunuje téma "from 0 to star", a jak se jde třeba dočíst na profilu, tak tohle téma mám vůbec ze všech na filmech nejradši. A Životní trefa splňuje všechny prvky, jak jen může a to vše ještě mísí s poutavým tréninkovým procesem. Je úplně úžasný, kolik lidí z oboru se podařilo do projektu uvrtat. Tolik ať současných tak legendárních basketbalistů, že všichni potěšili. Jen teda být tam Michael Jordan, tak bych opravdu nemohl být asi spokojenější.. Fajn lidskej příběh, který nese jak pády tak i tolik sportovních vzestupů. Další klenot do sportovních filmů, z kterého je ultimátní klenot. Moc jsem si to užil a právě třeba vztah Boa se Stenley je parádní.. A stejně tak se nezapomíná na tolik citlivých rodinných pomrknutí. Super okno do all-in skautingu! 80% ()

cernakus

Sandler si zopákl vážnou roli podobnou (naštěstí ne se vším všudy) tomu v Drahokam (2019) a opět trefil hřebíček na hlavičku. Sice mi jeho bílé negerství občas připadalo až moc přepálené, ale k té hře opic to patří, takže nakonec proč ne. Jeho multikulti rodina mu nezabránila mít jeho obvyklý ostrý jazyk a jeho obligátní útoky na děti zde kulminoval v nosné vlně příběhu a bylo to poprvé, kdy mi toto násilí na dětech bylo i nepříjemné. Tudíž perfektně uchopené. Samozřejmě na 5 hvězd tomu chybí lepší kamera, tah na branku a hudba. Ale 4 hvězdy s přehledem a další fakáč Sandlera všem jeho kritikům. ()

wowylgu313

Viděl jsem spoustu "zrodů" hvězd. Ať to byl závodník, boxer, fotbalista atp... Zde je to basketbalista. Nebylo to vůbec špatné, řádná dávka emocí by tu byla. Po dlouhé době jsem viděl na plátně Adama, což samozřejmě potěšilo i když jeho scénář byl vlastně jen o povídání. Jenže jako celek tomu prostě chybělo takové to wau! Úctyhodných 65-70% ()

AndrewNewman

Tentokrát ma Adam zase brutálne prekvapil. Skvelým výkonom, pútavým príbehom, emóciámi a predovšetkým skvelým basketom. Práve ten má v tomto filme hlavnú úlohu. Adam tento šport miluje a tak s citom a láskou pristupoval aj k tomuto dielu a je to vidieť v každej scéne. Nedám však plný počet hviezd, už len preto, že sa tvorcovia silne inšpirovali pre mňa kultovým Goalom z prostredia anglického futbalu. Ale inak to bola šmakocinka po každej stránke. ()

Brock

Je vidět, že mají tvůrci basket v lásce, jinak klasická pohádka... Každopádně Sandler je pro mě v komediích nesnesitelnej. Tak jsem alespoň měl šanci další z jeho filmů dokoukat do konce... ()

Karlos8

Adam Sandler patří mezi ty herce, kterého bych v této roli rozhodně nečekal. A popravdě jsem se s tím trochu celý film pral. Nicméně to je vlastně jen jediná kaňka na jinak velmi dobře zrežírovaném filmu. Basketbalových záběrů je zde poměrně dost, ukázky z tréninků zahřejí na duši a motivace zde rozhodně není málo. Ben Foster zde sedí úplně náramně. Prostě jeho tu chcete mít. Kamera, která se občas třepe a ostří trochu neplánovaně působí v konečném důsledku atraktivně a snímku dodává na zvláštnosti. Určitě jeden ze solidních zářezů basketbalové kinematografie. ()

BradleyT

Zivotni nuda s otiskem komedialniho talentu Sandlera. Sandlera mam rad, ale roli jsem mu vubec neveril a uz vubec ne, ze s tou manzelkou ma laskyplnou chemii. ()

mkee

Asi najlepšia Sandlerovka všetkých čias, ktorá je vysoko pozerateľná, vtipná a čo je unikátne... ústredné postavy (ofc s výnimkou Sandlera) sú skutočné hviezdy NBA, tak ako aj producent LeBron. Vo filme sa dokonca objaví aj youtube hero "The Professor". S dávkou nadsázky možno povedať, že ide o film o NBA od NBA. Má to pár nedostatkov (zopár ošúchaných klišé momentov) a na The Last Dance sa to, samozrejme, nechytá už len z dôvodu žánru a teda koncepcie a produkčného poňatia. Aj tak je to však výborná podívaná, ktorá vôbec nenudí a z môjho pohľadu ju nie je dôvod nezaradiť medzi top športovo ladené inšpiratívne kvalitky. ()

megajalec

Je to rozprávkové (asi až príliš), predvídateľné, šablónovité. Ale nemôžem si pomôcť, športové drámy from zero to hero ma bavia. ()

smarkus

Napriek kritike miestnych, je treba uznať šablónovitosť snímku a rôzne "netflix stereotypy". Každopádne ma film pobavil aj keď sme so ženou triafali správne čo sa bude diať v nasledujúcich minútach. Film bol dobrý, Sandler sa predviedol v dobrom svetle, poloha bola veľmi uveriteľná. 4/5 a to ma basket nebaví. ()

Gabogabec

Veľmi dobrý film, námet nie je najoriginalnejši ale film sa mi aj tak veľmi páčil hlavne kvôli hereckým vykonom hlavných ale aj vedľajších postáv. Celkovo film hodnotím 8/10 ()

Blazis34

Baví mě sledovat filmy, kde hlavní hrdina dře více než ostatní a jednou za to je odměněn. Oba hlavní protagonisté podali velmi dobrý herecký výkon. Děj byl chytlavý, nejvíce mě bavila pasáž, kdy Bo makal, běhal, posiloval a nakonec vyběhl schody po vzoru Rockyho. Také chválím zapojení mnoha basketbalových hvězd různé doby. Dávám 65%, lepší tři hvězdy. ()

blazma

Těžko si představit Adama Sandlera ve vážnější roli, ale zvládl to fakt dobře. Překvapení to pro mě rozhodně bylo. Velmi příjemná podívaná. ()

quido_zidle

Adam Sandler - actor, thats new for me! Reinkarnace filmů, které jste už viděli stokrát, přesto baví od začátku do konce. A Adam Sandler se konečně oprostil od těch stupidních rádoby komedií. Příjemné překvapení! ()

rigby

Standartní film ze sportovního prostředí. Možná jsem čekal trochu víc, než jen běžnou zábavu, kterou jsem viděl už mnohokrát v jiných filmech a o jiných sportech. Výkon Adama Sandlera je výborný, ani nic dalšího neurazí. Ale nepřinese ani nic nového. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023