Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

NICOX

Moje druhá nejhorší dětská noční můra hned po Freddy Krugerovi a tuším, že můj úplně první horor. Takže ty 4* spíš z nostalgie. Docela by mě zajímalo, co bych na to řekla teď. Asi to budu muset brzy zjistit :) 75 % ()

chmíří

Bohužel si tvůrci vzali na paškál knihu, která je sama o sobě nezfilmovatelná a i když film trvá 3 hodiny stejně z knihy nepoužije ani polovinu (kniha má přes 1000 stránek). A ani se jim nedivím sám jsem ji četl a kdyby měli použít každý motiv a příběh v ní obsažený musel by mít film minimálně 8 hodin a to by asi každý neunesl... ()

masr

Po intelektuální stránce pochopitelně seberecyklační kingovský blábol. Ale na druhou stranu jsem byl z úchylného klauna vskutku řádně podělán - a to už se nějakou dobu nestalo. ()

BlackTom

Ja viem, že je ťažké natočiť dobrý film z vyše tisíc strán snáď najlepšej hororovej drámy, ale toto?? Všetko je pomiešané, podstatné veci sú vystrihnuté (napr. Rituál Chüd, indiánsky rituál, ktorý dokázal zničiť TO; kto čítal knihu, vie), dospelí herci výrazne zaostávajú za detskými (teda až na predstaviteľa Mika Hanlona a herca Johna Rittera). Špeciálne mi vadil ukričaný neurotik, ktorý mal stvárňovať Richieho Toziera. Keby som s ním mal hrať ja, asi by vo filme bolo o vraždu viac. Klaun Pennywise (skvelo maskovaný Tim Curry) bol dokonalý, škoda, že ho nebolo vidno až tak často. Henry Bowers (v staršom podaní) vyzeral skôr ako geriatrik s nožom (pritom v knihe z neho aj o 28 rokov neskôr išiel strach). Ďalej: vodcom Losers Club bol Bill Denbrough, no tu to skôr vyzeralo, že Mike Hanlon. Ergo, mal by som sa konečne zmieriť s tým, že dokonalú "kingovku" nenatočí nikto okrem Franka Darabonta. Odporúčam ale Pavučinu snov, ktorá k mestu Derry a k téme TO celkom dobre naväzuje. Týmto si dávam záväzok, že v budúcnosti natočím amatérske TO s priateľmi, ktoré bude kvalitnejšie, detailnejšie (veď napr. Bill Denbrough mal byť takmer lysý a tu mu dali ešte cop!) a zachová si primeranú stopáž. Držte mi všetci palce ;) ()

iXtr3m3

Jedno z najlepších TELEVÍZNYCH spracovaní Kingových kníh, ale zároveň jedno z najhorších spracovaní Kingových kníh všeobecne. Ale pamätám si, že keď som to videl ako malý, tak niektoré momenty boli fakt super... :-) ()

Schizeus

Stephen King jako předloha k filmu? Co více bychom si mohli přát? Pokud jste četli stejnojmenný román, určitě budete se mnou souhlasit, když se odvážím tvrdit, že jde o jedno z vrcholných děl mistra absurdity a hororu. A co se filmu týče? Je fakt, že vhledem k délce je snímek rozdělen na dvě přibližně stejně dlouhé části, ale první se zdá být zajímavější a celkově po tvořivé stránce pestřejší oproti druhé. Co se kamer týče, občas se divák může divit, co že to za úhel pan režisér vymyslel, herecké výkony jsou občas hodně chabé. Obzvláště Bill "kokta" je opravdu nechutný s jeho přihlouplým výrazem... Co se masek, figurín nebo vizuálních efektů týče, i když je rok 1990 jeden z nejplodnějších etap filmu, tomuhle krasavci se nějak veškerá moderní technika vyhnula. Fakt je ten, že hororová hudba, která by měla doplňovat děsivou atmosféru, celý film spíše táhne do kanálů, kde se sem tam děj odehrává. Opravdové obrovské PLUS bych chtěl věnovat maskérkám onoho děsivého klauna a hereckému výkonu samotného Pennywise. Vzhledem k roztahanosti děje, kdy jsou některé scény tak nudné, že byste nejraději šli spát, bych film doporučil spíše fanouškům béčkových záležitostí a milovníkům S. Kinga, i když knihu byste si užili určitě mnohem více. ()

ElizabethBay odpad!

Naprosto ubohá napodobenina fenomenálního hororu Stephena Kinga. Místy až ochotnické vystupování herců spojené s až groteskně trapnými triky se může ucházet o post nejhorší filmové adaptace všech dob. On už samotný nápad vměstnat toto rozsáhlé epochální dílo do jednoho filmu je značně absurdní. Prostě a jednoduše - tohle se nikdy nemělo stát. ()

SheenaStaley

Oproti knihe je to slabučký vývar, ktorý ani zdaleka nepredstavil skutočnú myšlienku a potenciál knihy..... čo je škoda a dufam že pripravovana nová verzia práve toto napraví..... 3 hviezdičky sú v podstate len za geniálne urobeného Pennywisea :) ()

Sygi

Zklamání. Chápu, že 1100 stran z knihy se prostě do jednoho filmu narvat nedá, ale o to tu ani tak nejde. Jde spíš o to, že se to hororu moc nepodobá. Vůbec to nevystihuje tu atmosféru knihy. A spousta scén mi přijde pohádkových. Postava Pennywiseho byla ztvárněna nejlépe. ()

Han22

To se vrátilo. Nolagie za ztraceným dětstvím je mrcha, ale jak jinak hodnotit film, který je přímo o ní? To bylo v dětství jeden z mých nejsilnějších zážitků. Z jedné části za tím byl děsivý vraždící klaun, který si libuje v krvi, hororových scénách téměř Krugerovských kvalit (sprchy), atmosféře a děsivých hláškách (všichni se tu vznášíme). Dá se říct, že to funguje pořád, protože Curry je jako klaun geniální, nadpřirozený lekačky můžu pořád a až na hodně televizní a béčkové finále s obřím pavoukem je to výborný horor i dnes. Ale je tu ještě druhá část a tou jsou tradičně Kingovské postavy. Dá se říct, že vidět to dnes prvně, byl by to hezký, možná trochu přeslazený film. Jenže když mi bylo 13-14 a byl jsem tlustý šikanový kluk bez kamarádů, tenhle film mi dal naději, že i takový loser může mít partu kamarádů. O tomhle ten film je především o partě dětí (týraná holka, žid, černoch, tlusťoch, malý astmatik, koktal a hyperkativní kluk), kteří se dají dohromady a porazí své trapiče i velké zlo. A po 30 letech koukáme, jak se jejich životy posunuly, jak návážou a vyvinou se jejich vztahy. Takový film donutí i mě, životem omláceného, alkoholem prolitého cynika zastavit se a zamyslet kam jsem se za těch 20+ let posunul. A to je něco, co nezvládne 99% filmů. ()

Flaveus

Rozhodně mi tři hodiny utekly velmi rychle. Nebýt trapně zpracovaného závěru a trochu slabší dospělé části byla by to pecka, takhle jen za tři hvězdy. ()

LEATHERFAC

Dětská část za čtyři, dospělá za dvě. Ve druhé polovině s nástupem dospěláků tak nějak odvane i to kouzlo vzpomínek na naše dětství a jeho magie. Herci na rozdíl od těch dětských už nejsou zdaleka tak sympatičtí (snad jen s vyjímkou Billla, Beverly a tlouštíka) a tísnivá atmosféra zrovna tak. Richie i Eddie jsou v dospělé verzi naprosto otřesní, stejně jako do nebe volající trapné finále. Škoda. Jinak u nové verze je mi sympatické, že dětská část neprobíhá tak jako tady formou vzpomínek ale sledujeme příběh chronologicky a dospělí se objeví až ve druhé části. Mě osobně je to příjemnější. Jsem zvědavý na druhou část, jak se tvůrci poperou s tou dospěláckou částí... ()

borec999

Jeden z mála filmov, ktorý si skutočne pýtal remake. Film má neuveriteľné 3 hodiny a 10 minút a skladá sa z 2 častí- dej dnes už 2 samostatných moderných remakeov tu máme zhrnutý do 1 filmu. Prvá časť, je ešte celkom dobrá. Scenáristicky a dejovo zaujímavá (určite najmä vďaka knihe Kinga a nie umeniu scenáristov), detskí herci sú na prekvapenie veľmi dobrí, podobne ako Tim Curry v roli Pennywisea, ktorý tu nemá tak desivý oblek a výzor ako Skarsgard a musel si plne vystačiť iba so svojim herectvom, rečou a gestami aby nás postrašil. Čo sa mu aj podarilo a celkovo jeho výkon patril určite k najsvetlejším bodom filmu. Jediná vec, ktorá kazí dojem v prvej časti sú efekty, ktoré veľmi škaredo zostarli. Po solídnej prvej časti prichádza časť druhá a tu už je to prúser. Dospelí herci sú príšerní, dej stráca tempo a záver je, veľmi bolestný na sledovanie, pričom prináša plno regulérne smiešnych a hrozných vizuálnych efektov, ktoré sa miešajú s rovnocenne hroznými hereckými výkonmi. Celkovo po spriemerovaní oboch častí mi to vychádza na 2*. Film má plno pozitív, ale aj negatív, no najmä kvôli šialenej dĺžke 3 hodín a veľmi zlým efektom po dopozeraní prevažujú skôr tie negatívne stránky. 40% ()

Hopper

Kniha je síce neporovnateľne lepšia, ale z filmových adaptácii ešte stále jedna z najlepších. Na Kubricka však určite nemá. ()

Kalper

Nejspíš první "kingovka", kterou jsem viděl. Udržuje diváka ani ne tak ve strachu, jako spíš v napětí co bude dál a jak se vše vyvine. Nicméně od té doby nemám ke klaunům důvěru... ()

AngiS

TO je jedna z nejlepších Kingových knih... Když jsem si ji přinesla z knihovny domů, a zjitila, že má přes 1000 stránek, málem to se mnou praštilo..ale dočetla jsem to dokonce.. a díkybohu za to.. za TO.. Vecpat tisíc stránek do jednoho film.. no co dodat.. Tohle se fakt nepovedlo... Co se týká Kinga.. proboha nechte jeho knihy JEN na papíře.. ()

TommyFree

Bohužel jsem před zhlídnutím, přečetl knížku. Kdyby tento film nebyl podle předlohy, nebo bych předlohu nečetl, asi bych dal 3* přece jenom dětské herecké výkony byly na tv film skvělé. Efekty .. no tv film a rok 1990 – asi odpovídající … ALE. Film se natočil podle předlohy a jak se něco takového udělá tvůrci musí čekat, že se film bude srovnávat s knihou. Oproti knize to je naprostý odvar. Knihu naprosto ořezali, (řekl bych) „kultovní“ scény se zde vůbec nenacházejí. Pravda jak chcete zfilmovat přes tisíc stránek do dvou hodin .. opravdu to nejde! Tak proč se do toho pouštět. Kingovská atmosféra se zde vůbec nenachází, ale abych furt nekřivdil .. asi dvě (jak jsem už nazval kultovní) scény se zde našli. Bohužel, co jsou dvě scény z mnoha a mnoha skvělých scén, které mi tam prostě chyběli. 4/10 a to jsem ještě hodný. ()

Dr.Horror

Moje nejoblíbenější kniha hororového krále S.Kinga. Film mi příjde jako většina zfilmovaných Kingovek ne moc povedený. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)