Boba Fett: Zákon podsvětí

• USA The Book of Boba Fett (více)

Epizody(7)

Boba Fett (Temuera Morrison), který už není nájemným lovcem, objevuje na Tatooinu své nové já po boku Fennec Shand (Ming-Na Wen). (Disney+)

liskam

Já vlastně ani nevím, proč hodnotím tenhle seriál takhle vysoko. prvních pár dílů mi přišlo naprosto zbytečných a trapných. Dalších pár dílů se kecalo, strašilo, chodilo a znovu kecalo posledních pár dílů bylo v celku akčních, ale zase se pro změnu chovali postavy naprosto dementně. Malej Mistr Yoda mě občas nebetyčně sere, občas totálně baví.... Takže já v podstatě vlastně ani nevím. možná je to prostředí do kterého je seriál zasazenej, možná je to časová linka kterou v rámci Star Wars tento seriál (s mandalorianem) "okupuje".... Možná je to ten potenciál který by z těchto začátků mohl vzniknout. Nevím... ale 3* se mi prostě dávat nechtějí. Takže pálím 4 kusy a 77% a vnitřně cítím že trochu nadhodnocuji. Ať vás provází síla přátelé! ()

mzss1

[77%] No sláva  - začíná mě toto seriálové universum ze světa SW bavit. První série Mandalariana nebyla špatná, ale soustředila se spíš na špičkovou, ale přehnanou akci. Druhá série byla už o něco lepší a tento BOBA FETT seriál, který navazuje hned na tu druhou sérii Mandaloriana mi přišel ještě o další kousíček lepší. Hlavní představitel Boba Fett mě bavil, akce byla zdařilá a oceňuji, že nebyla tak přehnaná. Dokonce i samotný Mandalorian se zde po cca půli seriálu objeví a má tu dost výraznou roli. Potěší i jiné známé postavy včetně digitálně upraveného Luka Skywalkera, jehož vlastní epizoda mě zde totálně nadchla. Určitě to má své mouchy, zpočátku mi vadilo to časové prolínání, ale poté jsem se v tom už orientoval. Finální díl byl akční, ale až moc destruktivní, ale nevadí. Dějově to bylo celkem jednoduché, ale určité aspekty bych tam doladil. Hudba byla dobrá. No, víc bych k tomu asi nenapsal, nejsem úplně ohromen, ale slušný počin to je. Těším se na třetí sérii Mandaloriana, která bezpochyby na toto naváže. ()

dr.horrible

Nesúhlasím s tými kto tvrdia, že Kniha Bobba Fetta by sa mala viac venovať Bobba Fettovi a menej mytológii a vedľajším postavám. Naopak, v tých je najsilnejšia; v hosťovaní starých postáv, vo vytváraní nových, dokonca aj ľudské sú všetky fajn. Slabšie je to s hlavnou postavou a postavou jeho pobočníčky, ktoré sú úplne basic, a príbeh za nimi je lacná storka o pomste. Sorry za rúhanie sa, ale mňa citácie “sandáloviek” nudili už v pôvodnej trilógii. Fan service skvelý, týmto štýlom to bude mať diváka vždy. Pre nefanúšikov o dve triedy menej skvelé, hodnotenie pod 2* tu je ale každopádne neobhájiteľné. ()

Sonnery

Serial, který všechny zajímá kvůli Mandalorianovi. Něco jako šnytlik na špagetách. Sníte to, když už to tam je. ()

Kothy

Tak už i Boba Fett se dočkal vlastního seriálu. Začíná to flashbackem, jak se dostal z útrob Scarlacca v Epizodě 6 a co dělal u Tuskenů. Sledujeme jeho snahu stát se vládcem podsvětí Tatooinu. Moc se mu to ale nedaří a naráží na odpor. Akce je celkem slušná. Postupně sledujeme jeho přebírání moci na Mos Espem a jeho minulost prostřednictvím flashbacků. Prožije nějaký čas s Tuskeny na Tooinu a docela se s nimi sblíží. Pak jen vidíme cestu za pomstou a boj o moc. Objeví se tu spousta známých postava a propojí se to i s Mandalorianem. Finále je dost epické, ale ne každému asi sedlo. Uvidíme, jestli to je vše, nebo se o něj dočkáme ještě něčeho. Někomu vadí odlišné uchopení postavy proti minulosti. "Přejete si vyčistit helmy?" ()

AllShallFall

Co dodat závěrem? Boba Fett se vydařil. Úplně mi lahodí ta propojenost s Mandalorianen. Vše zde bylo objasněné. Videli jsme Hutty, rancora v akci, Jedie Luka Skywalkera a i Ashoku Tano, Mandaloriana a i něco z Dead Watch. A také finále s Cadem Banem. Tohle byl příběh Star Wars jak má být. Tohle je ta správná cesta, kterou se Star Wars musí dál vydávat! ()

Chrustyn

Bylo to takové ... divné. To, že se Star Wars vydalo cestou ze které se nejednomu fanouškovi dělá zle, není žádnou novinkou, ale story o Bobba Fettovi je ze všech Star Wars záležitostí asi nejvíce bez chuti a zápachu. ()

SeBig odpad!

Rodriguez očividně nedostal skoro žádný prostor na režii, Favreau očividně uplně neměl volnou ruku při psaní scénáře.. nač dát aspon jednu za vizuál, když je to Disney a prachy na to má.. to je jak chválit miliardáře za to, že si vydělal prachy na lamborgini. Děj - nulovej, to samý jako Mandalorian akorát že snad ještě nudnější. Uplně zbytečná story.. ted jako budem točit všechny příběhy nudných týpku v pustině.. jen né Sithů, jen né Jediů, protože v tom universu JE JICH TAK MÁLO, že není z čeho čerpat.. radši natočímě ZBYTEČNEJ, TÁHLEJ seriál.. protože asi nic jinýho neumíme.. WHO GIVES A FUCK ABOUT THIS GUY tyvole. Opět nadhodnocený hovno stejně jak Rogue One, Duna, Blade Runner 2049.. nikdo už se asi nepotřebuje u filmů/seriálu bavit. Stačí vygumovaně čumět na písek natočenej "kvalitní kamerkou" a hlavně že hudběnka hladí po duši.. SRAČKA. Už mám značky STAR WARS plný zuby.. furt se to točí okolo Skywalkerů, nebo postav, který jsou uplně useless. ()

Scalpelexis

Nepřišlo Vám to odfláklé? Oproti Mandalorianovi je Boba bezradný jak armáda dělníků u výkopu a v rámci děje nabízí méně než vyplněná křížovka. To nezmiňuji fakt, že pokud jste neviděli právě Mandaloriana, tak půlka čistého fanservisu bude pro Vás značně nesrozumitelná. Žil jsem v iluzi, že Fett je chladný nájemní zabiják a ne citlivka, co má nejutlačovanější v srdíčku a plnou hlavu až dětinské naivity. Favreau buďto Bobu využil jako dodatečnou lacinou dojnici anebo vyloženě brzy rupnul v nápadech, co s Bobou má dělat. Proto pro jistotu přepl na beskarjistou kolej Manda a poslední díly hlavní postavu tragikomicky odstavil. Věčně skrytá tvář Djina Djarina vydá na 100x více sympatičnosti a uvěřitelnosti než naopak nesmyslně téměř neustále odkrytý Fett a ani zbylé postavy vůbec nepomáhají (moto gang zhýčkaných LA teenagerů). Čekal bych od Rodrigueze za režisérským pultem více než ty nejhloupější díly plné trapnější akce (Ehm, víte, že jste do těch štítů už vypálili asi 1000x?), a tak jediné, co stojí za vyzdvižení z originálů, jsou solidní flashback pasáže s Tuskeny. To je ukrutně málo, takže verdikt je jasný: Fetta nechat v Bacta tanku a tuhle knížku navždy zabouchnout. Těsně dosáhnuté 3* ()

Darneth

Epic westernovka, díky které mi hrály zas všechny emoce, jak malému děcku. Vše do sebe krásně zapadá a upřímně jsem na pokračování Boby a Manda natěšená víc, jak na Kenobiho. Mám rázem chuť zas naplnit vitríny figurkama a pořídit si svýho baby rancorna. Takže tu vysmeknu jednu velkou poklonu a uháním si to dát znova 👌 ()

luka4615

Četným žádostem fanoušků bylo tímto seriálem konečně učiněno zadost, protože už víme, co se s Bobou Fettem stalo po jeho slavném pádu do díry se Sarlaccem v Epizodě VI. Samotný seriál už od začátku zaujme svým nastaveným tempem, které je například v porovnání se seriálem “The Mandalorian” velmi rozvážné, místy občas i lehce liknavé, což ne každému padne do noty. Musíme si zde tedy “vystačit” s charismatickým Bobou a jeho pobočnicí, snažíc se udržet si svou nově nabytou moc. Celé je to pak prokládáno flashbacky, v nichž se dozvíme celou trnitou cestu této oblíbené postavy Star Wars univerza. Celý tento výjev se poté markantně promění s nástupem starých známých postav zhruba v druhé polovině série, takže to pak působí dynamičtěji a patřičně dramatičtěji. Ve finále tedy dostaneme velmi příjemný seriál, který působivě rozšiřuje portfolio Star Wars projektů a který by si fanoušek této franšízy určitě neměl nechat ujít. Skvělá práce! (Disney+) „Do you know who I am? I am Boba Fett!” ()

Will_X

Nejlepší na tom je, když epizoda skončí, začne hrát super soundtrack a podíváte se na ucházející „malůvky“. Nic víc, nic míň... ()

mm13

Tri* len vďaka tomu, že dokopy o nič nejde (v rámci rozširovania Star Wars vesmíru) a mlátiť prázdnu slamu tak, aby to dalo aspoň ten zmysel, že sa človek na pár chvíľ nezáväzne pobaví, to tiež nie je len tak. Zo všetkého najviac tak serie nezvládnuté finále a zistenie, že pri poslednej epizóde sedel na režisérskej stoličke Robert Rodriguez. Že to nie je neviem aký majster režisér a že sa už roky vezie na roky starých úspechoch, to je jasné tiež už roky. Ale že dnes nedokáže natočiť ani len akčnú prestrelku pre potrebu seriálovej epizódy bez mimoriadnych nárokov na čokoľvek, to je na zamyslenie! ()

Lucasion

Spinoff ke spinoffu. Mě osobně se cesta, kterým Disney nakládá se Star Wars nezamlouvá. Přesto cením, že chce věci nějakým způsobem propojovat. The Book of Boba Fett mi nicméně přijde naprosto zbytečný. Na sedmi epizodách se dvě dozvídáme, co dělal v poušti a až za půlkou seriálu se dozvídáme něco zajímavé. A to něco zajímavého je návrat Manda a Grogu. Vážně si ten seriál nedokázal vystačit sám? No nedokázal. Místo samostatného příběhu se jedná o můstek mezi druhou s třetí sérií Mandaloriana. Tedy - přijde mi naprosto zbytečný. Vše se dalo sfouknout během epizodu u třetí série, a proto tohle vnímám jako nejhorší krok vedle. Příběh Boby je prostě prázdný a není natolik zajímavý na celý seriál. Ochočený Rancor a gang Vespa tomu dodává pouze hořkou korunu. (52 %) ()

Lacike

Za mňa rovnaká tragédia ako Mandalorian. Skvelá technická stránka, sem tam cool akčná scéna alebo cameo nejakej známej postavy, ale hlavné postavy sú mrtvolné rovnako ako ten svet v ktorom sa to odohráva. A je úplne jedno, či sa jedná o nové postavy alebo postavy známe z filmov. Ich príbeh je absolútne nezaujímavý. Boba Fett okrem cool kostýmu nemá čo ponúknuť. Sklame aj meditujúci Luke v totálne zbytočnom cameu. Čakám, že v nejakom ďalšom seriály bude celá epizóda s ním o tom jak sa snaží vysrať. Toto fakt nemá ani štipku Star Wars atmosféry. Ešte vyskúšam seriál o Obi-Wanovi, ale moje očakávania sú nulové, ak to bude robiť rovnaká neschopná zberba ako toto. Disney úplne zničil Star Wars a to som sa pred dávnymi rokmi v preďalekej galaxii mohol zblázniť od radosti pri predstave hraných seriálov zo Star Wars sveta. 4/10. ()

BoPo

Vizuálne skvelo zvládnutý prívesok k Mandalorianovi. Nenudil som sa, nakukol som do odľahlých kútov galaxie, bližšie spoznal niektoré staré známe rasy a cestou pozbieral zopár nových. Akcie dostatok, hlavne ku koncu. Príbeh však občas zbytočne prešľapujúci na mieste. Na záver sa pridal aj samotný Mandalorian + "Baby Yoda", takže spokojnosť. Samozrejme to nedosahuje kvalitu hlavného seriálu, ale ako skracovač čakania úplne v pohode. A treba uznať, že sa tu nachádza zatiaľ asi  najlepšie zvládnuté digitálne omladenie herca. Luke Skywalker nám naplno ukazuje, že zrejme už za pár rokov sa začnú točiť filmy s hercami za zenitom či dokonca po smrti. ()

JohnCZ

Upřímně, docela jsem s tím zápasil. Hrozně mi vadilo, jak je celá série nekonzistentní a dramaturgicky podivná. Proč se to jmenuje Boba Fett, když nakonec poslední třetina skoro ani o Boba Fettovi není? Snaha vybudovat universum navzájem úzce propojených seriálů jako u marvelovek a dojit to co se dá je očividná. Většinou se to ovšem hrozně táhne, což by nevadilo, pokud by to bylo dobře uchopeno a nadstandardně dobře napsáno. Ale není. Writingově jsou to typické Star Wars ala Filoni. Opět se točí staronová témata a opět se útočí na nostalgii (a ještě se u toho stihne vykrást Duna). V jednotlivých scénách to místy funguje (výcvik), ale jako celek je to takové dost... eh? "Proč zrovna teď a tady v tomhle seriálu?" jsem si opakoval celý šestý díl. Je z toho také strašně cítit i omezený budget a jakkoli mám rád fyzické efekty, někdy jsem měl skoro až pocit, že se dívám na nějaký záznam z LARPu s nedostatečným počtem účastníků. Potom ale zase seriál předvede moc pěkné a viditelně drahé CGI sekvence (a jeden překvapivě kvalitně omlazený xicht), až si zase říkám, proč to mimo tyhle sekvence působí tak levně a filmařsky v určitých chvílích skoro až nezvládnutě (obzvlášť s ohledem na zkušené matadory na režisérské sesli). Dvě jsou málo, ale ty tři hvězdy jsou tentokrát dost umouněné. Bavil jsem se... jen ale daleko méně, než jsem očekával. ()

ArsenalEagle

Jsem jeden z té menší skupinky fanoušků SW, které Boba nikdy v minulosti nějak extra neoslovil a tudíž mě ani upoutávka po finále 2. řady Mandaloriana úplně nenadchla. Nicméně vzhledem k tomu, že právě s před chvílí jmenovaným úzce souvisí, byla nutnost si i tento seriál pustit. A musím říct, že je sakra znát, kdo zrovna u jaké epizody sedí na režisérském stolci. Filoni ale i BDH naprosto skvělí, Rodriguezovi díly ale občas vážně drhnou. Flashbacky spojené s Tuskeny mě opravdu bavily, ale vlastní "ovládnutí" Tattooine je prostě nuda. Za úsměvné považuji, že ty nejlepší díly neobsahují postavu, po které je celý seriál pojmenován, ani na sekundu. Rozhodně potěší staří známí, ať už z Manda nebo z Clone Wars, ale nových postav, co by stály za zmínku je tu vážně jen pár. Finále je (hlavně kvůli tomu, že přichází po dvou vynikajících dílech) drobným zklamáním. Jde sice o nejdelší díl a akce je od začátku do konce, ale všechno přichází vniveč, když schází logika. Bez nadsázky většina boje je prostě špatně. 10 minut se kouká na střelbu do štítů a žádný z ostřílených veteránů není schopný cíl zlikvidovat a ani tento zmíněný cíl není schopný zlikvidovat prakticky nikoho, i když je má jak na dlani. Fan service v celé své kráse, ale příběhově jde o slabší součást SW universa a je škoda, že poslední díl neměl pod taktovkou Filoni, protože by po seriálu asi nezůstala lehká pachuť v puse. Nezbývá než doufat, že Obi-Wan bude lepší - tam ten hype je. určitě mnohem větší ()

Bordoshut

6/10 – The Book of Boba Fett je slabší variance na úspěšnějšího Mandaloriana, sloužící jako výplň mezi jeho 2. a 3. sérií. Hlavní postavou není nikdo jiný než proslulý Booba Fet, jedna z ústředních postav právě 2. série Mandaloriana. Ten se tu dočká své backstory a dozvídáme se i, co s ním bylo po událostech Mandaloriana. Tyto dvě dějové linky jsou spojeny velmi uměle, nevybraně a navzájem si kradou pozornost. Linka z minulosti ani ta z přítomnosti není dovedená k dokonalosti či tak vypiplaná, jako bylo u zmíněného seriálu zvykem. Většinou sledujeme polovinu epizody jednu z nich, a když nastane pomyslná pomlka v příběhu, tak se přesuneme k té druhé. Je to takové trochu křečovité, jakoby nakloubené přes koleno. Kvůli tomuto pojetí bohužel ani jeden z dvou dějů pořádně nevynikne ani nezaujme. Seriál samozřejmě těží hlavně z úspěchu svého velkého samospásce Mandaloriana a nakonec v posledních třech epizodách dokonce i z oblíbenosti této samotné postavy, jelikož se zde po zmíněné epizody objeví a naprosto převezme celý seriál. To na jednu stranu projektu pomůže, ale na druhou zase vezme Fetovi pozornost, která už tak byla roztříštěná mezi 2 dějové linky. Z toho důvodu velmi rozporuplný seriál. Herecké výkony a všechno ostatní ujde, možná lehký nadprůměr. Jako fanoušek Mandaloriana jsem si závěrečné tři epizody velmi užil a proto nadhodnocuji. Verdikt: "Trošku šedší a tuctovější než Mandalorian, ale cokoliv lepší než SW 9." ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023