Výjimečná výpověď studenta Trevora Adamse o zážitcích, které zakusil na Rivervale High. Trevor se stal obětí takového traumatizujícího týrání, že ho dovedlo až k pokusu o bombový útok na školní fotbalový tým. Pomocnou ruku mu pak podal učitel dramatické výchovy, když Trevorovi nabídl hlavní roli ve školní hře. Učitel pomáhá Trevorovi zůstat přímým a skromným. Hra je ale riskantní - její temný scénář popisuje život zabijáků a ve spojení s Trevorovou problémovou minulostí provokuje místní rodiče, kteří ji chtějí zakázat. Jestli uspějí, Trevor si už možná nikdy nezahraje - a to by mohlo být spouští lidské časované bomby. (oficiální text distributora)

fefee

Film ako taký zaujímavý len samotnou problematikou, inak dosť lacno pôsobiaci, koniec však divadelnej hry bol sto percent naj z celého filmu. Paradoxne divadelné predstavenie verím že musí byť pecka! (3,5*) ()

JKL

Velice povedený snímek. V souvislosti s tím, co se stalo v sousedním Německu je to téma více než ožehavé... ()

evuline

Filmů na toto téma je víc než dost, pro mě byl tento speciální v tom, že vytvořil jakousi omáčku pro divadelní představení, které jsem viděla v našich luzích a hájích a bohužel musím říct, že výkon lokálního dobrovolnického divadelního spolku mě nikterak nenadchl. Snad proto jsem měla chuť podívat se na tento film, kde už výkony herecké byly přece jen lepší, i když místy na mě působil film naivním dojmem a vyšinutost zde byla popisována jako věc, která se dá změnit či ovlivnit pár okamžiky pospolitosti. Na druhou stranu oceňuji popis toho, co člověka k takovým stavům vede...mno zakončím to svým hodnocením 7/10, přičemž můžu říct, že nebýt toho představení, tak asi bod uberu. ()

Seti

V dnešní době dvakrát tak zajímavé a dvakrát tak kontroverzní. Nechci obhajovat střelce ve školách, ale ne vždy to musejí být po krvi lačnící psychopatická monstra, která svoji motivaci mají z videoher a filmů. Film podává také jiný možný úhel pohledu a ukazuje, jak dokáže člověka poznamenat a úplně změnit soustavná fyzická a psychická šikana. Skvělý Ben Foster (škoda, že točí tak málo filmů) a jsem přesvědčen, že naživo musí být tato hra fakt zážitek. ()

noctambule

Dlouho jsem se rozhodovala mezi dvěma a třemi hvězdami. Nakonec tři, ale stěží. Možná mě dost ovlivnilo, že jsem nedávno viděla vynikající Klass, možná není prostě tak dobrý a možná obojí. Film se mi zdá nerealistický, většina postav je buď čistě dobrých (učitel, který všechno ví, všechny chápe, prostě dokonalost sama) nebo špatných (rodiče, kteří nerozumí dětem, křičí na ně, ředitelka, která je opakem pana učitele, tedy nechápe nic a neposlouchá nikoho). Samotná postava hlavního hrdiny (a to nakonec doslova) Trevora se povedla asi nejlépe a to hlavně díky Benu Fosterovi. Téma je zajímavé, ale nedělá vše, tento pokus na mě působí moc uměle a to tematice nesvědčí. Švédové a Estonci to prostě umí líp. A k té divadelní hře bych jen podotkla, že já bych ji vidět celou nechtěla. Nevěděla jsem, jestli se smát nebo plakat, ale divadlu nijak zvlášť nerozumím, takže třeba tam jen neumím vidět nějaký hlubší smysl či co. ()

-Dawe-

Nejpůsobivější snímek, který jsem za poslední dobu viděl. Neskutečné tempo a herecké výkony. Oproti snímkům Zlo mezi námi a Zkažená mládež navíc s myšlenkovým přesahem. A co mě bavilo nejvíc? No přece to, že jsem absolutně nevěděl, kam to všechno bude směřovat. Budu doporučovat, kde půjde. Škoda, že už se nevejde do topky. Geniální! 100% ()

dopita

Film kterej se otírá o divadelní hru. Chvílema je i docela zajímavej, chvílema ovšem velmi nepravděpodobnej, ale hlavně povrchní a lacině efektní. Nicméně jistý kouzlo má, ale podle mě je to dost přeceněnej film. ()

jakeer

Narozdiel od európskej tvorby americké nezávislé filmy veľmi nemusím. No tento bol výnimkou, napriek istej šablónovitosti. Veľmi kvalitné spracovanie témy šikany, zdanlivo neriešiteľného problému (nielen) amerických stredných škôl. ()

Haymar

Překvapivě dobrá podívaná! Na film, který je direct-to-TV, si dokonce troufnu říct, že výborné. Mrazivě a syrově - přesto ale nezaujatě a chytře zpracované téma, které je v dnešní době zatraceně aktuální... Jen tak dál! ()

Vejrrr

Nesmírně inteligentní snímek. Zkrze Trevora Adamse můžeme nahlédnout do mentality studentů amerických středních škol a pochopit, kam až může vést na oko nevinná šikana. Je jen dobře že jsou a dále vznikají (Klass) filmy zaobírající se tématikou katastrofických důsledků šikany. Takže v Bang Bang, seš mrtvej uvidíme zbraně v rukách hloupých kluků tak, jak se dosávají do rukou klukům ve Finsku nebo Neměcku... Film je z veké části bojem o právo tvořit divadelní hru "Bang, Bang, seš mrtvej", která pojednávala o masové vraždě ve školní jídelně, ve které hraje "nejproblémovější" kluk ve škole roli vraha... Realita a divadelní hra se chvílemi spojily, pak zas rozdělily ... Myslím, že se jedná o skvělý podceněný film ()

Martin_W

Nezajímavá céčkařina s nesympatickými herci a nezáživným příběhem. Ne, vůbec mě to neoslovilo a čekal jsem pořádné finále. To bohužel nepřišlo. Škoda. 39% ()

Pavelos

Ještě že nežiju v Americe a základku mám dávno v poklidu za sebou.. Rozhodně jako propagační materiál to musí mít obrovskou váhu.. Samotnou divadelní hru bych snad ani vidět nemusel, pro mě už tento film na dané téma byl dostačující.. ()

M.E.K.Y

Momentálně jsem v "po filmovém" opojení a tetelím se blahem a možná to není profesionální psát a být plný dojmů, ale nedá mi to, nevyjádřit se. Bang, bang, seš mrtvej! je strhující podívaná o šikaně a jejich následcích, inspirovaná skutečnými události, kterých je na školách mraky, ale systém je jen málokdy odhalí. Je to škoda, protože následky jsou v drtivé většině případu tragické. Před několika lety jsem viděl švédské drama Klass a doslova mi učarovalo. A díky němu jsem našel i tento film. Oba filmy mají stejný základ - šikanu ve školách, ale oba jsou jiné. Klass je drama více živočišnější. Bang bang jde mnohem hlouběji a je to jakási sonda do psychického rozpoložení teroristy. Proč teroristy? Protože tento film se zaměřuje spíše na "posttraumatický" stav a východisko z této situace (po šikaně), které v některých případech končí pomstou v té nejděsivější podobě. Příběh Trevora se rozjíždí pomalu, ale postupem času nabírá na obrátkách a výsledkem je strhující finále. Měl jsem strach, že by Trevor neměl svědomí a dopustil by tuto rysující se tragédii, ale nakonec vše dobře dopadlo. Na úplný závěr si "rejža" schoval divadelní hru, která je jádrem všeho. A musím říct, že je to opravdu bonbónek na závěr. Ten koloběh myšlenek, kterými Vás nakonci tento snímek počastuje je grandiózním vyústěním celého filmu. Vizuální stránka filmu vsází na přirozenost, což je v podobných typech filmů nutností. Snímek je extrémně reálný, syrový a snadno podmanivý. Herci jsou vesměs neznámí, ale výborní, Především Ben Foster, Thomas Cavanagh a Jane McGregor, do které jsem se asi zamiloval. Nemyslete si, že je Trevor tím typickým, tichým, utlačovaným slabochem, který si nechá všechno líbit... možná byl, ale tady se z něj stal sebejistý, inteligentní a sympatický kluk, kterého není třeba litovat. Jeho charakter je opravdu velmi zajímavý a jakožto společenský vyvrhel si hlavně nakonci filmu u mě vydobyl respekt! Závěr? Kontroverzní film s ostře čnějícími dramatickými prvky, strhující akcí, maximálním napětím a hlavně, bohatými myšlenkami, které mají co nabídnout! Tento film je ideálním prostředkem k tomu, aby mládež pochopila tento problém a mohla s ním bojovat. Takových filmů si je třeba cenit a proto bez ostychu (i když pořád plný dojmů) hodnotím metou nejvyšší... ()

Martyr

Bang bang/you are dead. Divadelne predstavenie o zabijani spoluziakov aj ked so spravnou myslienkou mozu hrat na strednych skolach asi len v krajinach, ktore su kulturou diametralne odlisne od tych nasich. Touto krajinou je samozrejme vsemohuca amerika/can, v ktorej dianie na strednych skolach ma spolocne znaky s dianim tunajsim akurat tak sikanu, o ktorej to cele je, a preto som nevedel uverit. Sladucki ucitelia, typicky americki rodicia, sikanujuci fesaci, vsetky deti zarovnane do nejakej subkultury bez moznosti byt obycajnym deckom, to vsetko mi prislo ako lacny sposob zaujat nenarocneho divaka sokujucou temou. Na druhu stranu je tato tema stale aktualna a neviem objektivne posudit, ci sa mi ta amerika taka drbnuta len zda, alebo v skutocnosti aj taka je a toto vsetko sa tam deje. Velkym plusom sa na konci ukaze spociatku najviac debilna linia - kontroverzne divadelne predstavenie, ktore nesie nazov filmu a ma nejaku vypovednu hodnotu. Skoda vsak, ze tento film je tak trochu pirat, ma totiz cez jedno oko prelepenu pasku. Ludom Tam vsak asi staci pozerat jednym okom. Bang bang sa s Klass porovnavat neda, pretoze Klass je z pohladu emocii rozbehnuty balvan z kopca, ktory vam pristane priamo na zaludku a Bang bang film s mozno krajsim rozuzlenim a myslienkou, no slabsim dojmom a filmovym zazitkom. Silnejsie 3. ()

KOZEL84

Celkem by mě zajímalo jak by na mě tenhle film zapůsobil kdyby mi bylo tak 17.Každopádně na televizi je to klenot.Všechny Trevorovy videa a samotná hra byly perfektní.Jinak celkem souhlasím s tím co napsal Janek. ()

Radek.SCH

Celkově dobrý dojem mi kazil až přílišný moralní apel na konci, jinak výkon Bena Fostera byl vynikající. Škoda jen toho dabingu. A reklam. A vysílání v 00:50. A do soundtracku mohli taky dát jednu mou oblíbenou písničku - You Shot Me Down. Pak by to bylo dokonalé. ()

Hapretor

Ze všech počinů o šikaně, které jsem viděl, tak tento je více táhlý, nudnější, méně akční. Ani trochu šokující. Takový nemastný neslaný. Jak si vše nahrál na kameru, a tím odhalil všechny kretény, co otravují spořádané studenty, tím prostě všechny přechcal a dokázal, jak je to doopravdy. Pokud budu chtít ale poutavý příběh, který mě donutí opravdu přemýšlet nad lidskou blbostí a hnusotou, pustím si něco jiného. Pár tipů bych měl: Klass, Die Welle,...) ostatní nechť doplní. ()