Výjimečná výpověď studenta Trevora Adamse o zážitcích, které zakusil na Rivervale High. Trevor se stal obětí takového traumatizujícího týrání, že ho dovedlo až k pokusu o bombový útok na školní fotbalový tým. Pomocnou ruku mu pak podal učitel dramatické výchovy, když Trevorovi nabídl hlavní roli ve školní hře. Učitel pomáhá Trevorovi zůstat přímým a skromným. Hra je ale riskantní - její temný scénář popisuje život zabijáků a ve spojení s Trevorovou problémovou minulostí provokuje místní rodiče, kteří ji chtějí zakázat. Jestli uspějí, Trevor si už možná nikdy nezahraje - a to by mohlo být spouští lidské časované bomby. (oficiální text distributora)

Pan_Dom

Závěrečná scéna z divadelního představení neměla chybu, tajil se u ní dech...a vlastně podtrhla celý příběh. Na tomto snímku je zcela jistě zajímavé, že zde nemusela být na rozdíl od jiných tématicky podobných filmů prolita krev, a přesto si divák uvědomuje možné důsledky psychického i fyzického ponižování druhých. Jen postava empatického učitele, a na konci i charakter hlavního hrdiny jsou vykresleny na můj vkus až příliš nadlidsky, dokonale a pozitivně. ()

agassi68

Nuž ako sa do hory volá alebo kde je dostatok zbraní je aj dostatok príležitostí na zneužitie. A tie americké srajdy okolo toho by som vypustil - ty si zachránil život mne tak ja ho zachraňujem tebe, bŕŕ.. ()

shudeee

Tenhle film ve mě zanechal poměrně silný dojem, protože je obžalobou špatné a prudérní výchovy, ale zároveň i ukázkou krutosti dětí. Šikana skýtá mnoho podob a má na postiženého jedince hrozivý dopad. Ten pak může jednat velmi neuváženě a zkratovitě. V co vše to může vyústit, ale i že do určitého momentu existuje také cesta zpět, reflektuje tento pro mne strhující televizní film. ()

Blaogranas

Pane jo! Tak první půlhodinku jsem neviděl nic, proč bych měl považovat Bang Bang za něco výjimečného či zdařilého. Pak se ale člověk začne dostávat do kůže Trevora a začne koukat jeho očima. Vidí všechnu tu šikanu kolem a bolest, která z ní vyplývá. Trevor "padá" a kromě něj "padají" i další. Až si řeknou dost ... ( Jejich řešení je bohužel smutnou realitou Ameriky, která se šíří do Finska, Německa, ...) Když ostatní viděli Trevorovo video, asi tak uprostřed filmu, tak jenom zůstali tupě civět, stejně jako všichni zúčastnění po závěrečném představení. A v tom má film sílu ... v těch tupých ksichtech namyšlenců a nadutejch prázdnejch palic, ale bohužel i těch, kteří jsou nablízku, ale nevidí nebo vidět nechtějí. Alespoň že Trev nakonec opět našel smysl, jak pokračovat dál. ()

Vabr

Lepší než Ben X. Příběh je na poměry ostatních televizních filmů zajímavý a mou pozornost si udržel. Postavy jsou vcelku sympatické a hezky film běží. Nejlepší by se mohla zdát všemi očekávaná scéna ve škole, ale ta je bohužel okamžitě zazděna. Ano, odůvodnění je logické, ale prostě jsem ji zde očekával a chtěl vidět. Divadelní závěr se mi však dost líbil a rozhodně bych tu hru rád viděl i na vlastní oči. Vyhodnocení: Škoda, že to byl TV film. Kdyby se snažili o propracovanější úhly nebo střihy, tak by to body přidalo. ()

GTS_PUNK

"Why do you bring a video camera to school?" "The same reason you bring a gun to work. To shoot people." Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tento film pojednáva len "o ďalšej streľbe" kdesi na americkej strednej škole, nie je tomu úplne tak. Dej sa zameriava na študenta Trevora (Ben Foster), ktorý minulý školský rok všetkých vystrašil tým, že chcel bombou zabiť školský futbalový tím. Vďaka týmto vyhrážkam sa na neho dnes celá škola pozerá zvláštne a drží si od neho odstup a dokonca pri vchode musia študenti prechádzať detektorom kovov. Jediný kto v neho verí, je učiteľ Val (Tom Cavanagh), ktorý mu ponúkne rolu v divadelnej hre. Všetko vyzerá tak, že sa veci dávajú do poriadku, ale na škole sú Trevorovi podobní žiaci, ktorí svoje plánované činy myslia smrteľne vážne. Na TV film je toto neuveriteľne kvalitné dielo. Nielenže dokáže zaujať samotným námetom, ale všetky dôležité filmové faktory sú v ňom na veľmi vysokej úrovni. Námet a dej prvoplánovo vyzerá, že sa jedná o vyobrazenie školskej masakry, ale akonáhle sa zapozeráte a postupujete filmom ďalej, vidíte, že je to hlboká výpoveď šikanovaného chalana, ktorých sú na amerických školách tisíce. Niektorí to v sebe dusia, v iných sa to zlomí a konajú radikálne. Práve táto paralela je vyobrazená v tomto prípade. Hlavná postava zdvihla len pomyselný varovný prst, na ktorý chcú však reálne nadviazať iní. A aj keď v sebe aj postava Trevora stále má značnú zlosť, uvedomí si, že ju nemôže len tak ventilovať na ľuďoch, ktorí mu nič neurobili. Nemôže si ju ventilovať na nikom. Film takisto dobre zachytáva aj vývoj postáv, zmeny v ich správaní a konaní. Najlepšie to vidno pri scéne s homevideom a scéne potom. Vo výpovediach jednotlivých postáv zreteľne badať zmeny v charakteroch a divácky to na mňa zapôsobilo. Dobrý dojem rozhodne zanechávajú aj herci. Výkony kvázi neznámych tvárí sú solídne a určite nesklamú. Najsympatickejší dojem vo mne zanechala postava spomínaného učiteľa, ale za zmienku stoja výkony všetkých. Bang, Bang, You're Dead kladie silný dôraz na myšlienku, ktorú nesie. Šikana je zbabelosť, nič nedokazuje a môže viesť k ešte horším veciam. Nemožno pred ňou zatvárať oči a tváriť sa, že neexistuje. Film na mňa značne zapôsobil a poslednú scénu by som by dovolil skromne označiť za geniálnu. Viacero myšlienok, ktoré v nej odznievajú, majú hĺbku a silu znásobenú tým, že sa divák na konci dozvie, že pochádzajú z reálnej divadelnej hry s rovnakým názvom, aký nesie film. Čo je pomerne smutné je fakt, že pôvodná divadelná hra mala premiéru len necelé dva týždne pred nechválne známym masakrom na strednej škole Columbine. Posolstvo, ktoré ale táto divadelná hra, rovnako ako aj film, nesie, je veľmi dôležité. Môžem len odporúčať. ()

Bezda22

Já těmhle filmům prostě dávám 5 hvězd. Protože to odhaluje tu pravdu za kterou se skrejvá to nechutný shooting spree. Už sem viděl pár filmů s timhle motivem. Vždycky je to dobrý. Ovšem, tady mile překvapil konec. Kdyby se všechno dělo podle očekávání, tak dobrý by to nebylo....85% ()

LilyDeLarge

Já upřímně nevím, kde začít. Snad jen, že po tomhle filmu jsem si Fostera strašně oblíbila. Ale k věci - tenhle film je moje srdeční záležitost (nebudu tu vyprávět srdcervoucí příběh proč...). Tenhle film vznikl pár let po Columbine, stejně jako stejnojmenná hra, která se ve filmu objevila. Film vznikl jako varování před šikanou. Je tu pohled na jedince, kteří se chtěli pomstít, protože už prostě všeho toho posměchu. tý šikany měli dost. Je to pohled - ne na masový vrahy a jejich činy - ale pohled na zoufalý lidi a jejich situaci. Šikana je pro mě tak hroznej čin stejně jako znásilnění. Je to hnusný a zvrácený. Prý jsem magor, protože obhajuju lidi, co vystříleli školu. Nedívejte se na ně ale jako na psychopaty. Podívejte se na ně - jako na lidi. Upřímně...vám by bylo taky jedno, kdyby se vám celá škola posmívala, protože jste denně máčenej v záchodě nebo skončíte v odpad'áku? Taky by vám bylo jedno, kdyby jste chtěli pomoct, ale všichni se k vám obrátili zády s tím "že si za to můžete sami, protože jste jinej?" Asi ne. No, trochu jsem se rozkecala, co? Pokud vás ale neosloví/nezasáhne příběh, kterej Trevor vystihl na videokazetu, která mu byla sebrána poté, co měl být vyloučen...pak spadáte do stereotypu fotbalistů a roztleskávaček. Pokud vás to osloví, pak se nad sebou třeba i zamyslíte. Tenhle film je hodně inspirovanej událostma v Columbine a můžete tady najít i spoustu narážek - ať už jde třeba o Trevora, kterej má při sobě neustále kameru. Nebo na "Trogs", jakožto narážka na "TrenchCoat Mafia". "Hey Trevor! Wanna manage some anger?" ()

VvV14

Hmm... tenhle typ filmu se nehodnotí snadno. Vždycky je tam to dilema o objektivnost. Důvod je ten, že zde nejde o hodnocení pouhého obsazení, výkonů či zápletky.... Tohle je přesně to, kde je nutné přihlédnout i k samotné podstatě, proč ten film je a posoudit tu zprávu, kterou se snaží podat. Když to vezmu z tohoto konce, je jasné že jde o uvědomění si možných důsledků šikany. Ale pozor! nejde jen o fyzickou újmu. Zvlášť u té divadelní hry je vidět, že ač si to neuvědomujeme, jde ve velké míře ruku v ruce s fyzickým ublížením také to psychické týrání. A v podání, jaké je zvoleno v tomto filmu vyniká a dá se považovat za velice účinné. Nejsem psycholog, takže rozhodně neposoudím, zda myšlenkové pochody postav mohou být správné, ale ty, které jsme viděli, na mě působí bohužel logicky. Toto poselství, v kombinaci s hereckým obsazením film uvádí do velice dobrého světla. Charaktery postav se hodí k hercům jak šité na míru a jsem si jist, že se přídomek TV film naprosto hodí. Za mě nula výčitek a 5* k tomu. ()

Prankster

Spousta hrozně zajímavých faktů a myšlenek a taky docela brutální obraz toho jak to může dneska vypadat na školách a nejen v Americe. Film o tom jak šikana psychicky likviduje své oběti, o nemožnosti komunikace s okolím a rodiči. Nevzpomínám si na lepší Tv film. Občas se sice objeví nějaký ten kýč, ale celkové hodnocení je 76% ()

Tales

Kvalitne zpracovany film na zajimavy tema problematiky sikany na skole. Forma, kterou je to podavany se mi libi, hlavne teda kamera a strih tomu dost dodavaj na atmosfere. Skoda, ze k tomu filmu nejsou cesky, nebo aspon anglicky titulky, protoze sem obcas nestihal. ()

MaxForValue

Snímok veľmi podobný estónskemu "Klass", avšak v podstatne umiernenejšej podobe a s menej charizmatickými hercami. Na TV film však nesmierne slušný počin, ktorý však svojmu estónskemu kolegovi vysoko nesiaha a to všetko aj práve kvôli, patrilo by sa povedať, logicky nezvládnutému záveru. ()

pOne

Zprvu standardně vypadající film ze středoškolského prostředí nabere otáčky a poskytuje zajímavý pohled, zabývající se problematikou, že se často řeší důsledky, ale tak nějak se pozapomíná na příčiny. Skvělá je z tohoto pohledu scéna, kdy je hrdina vyslýchán před jakousi policejně-školní radou a jeden z učitelů pustí ostatním video, které již dříve Trevor Adams natočil. Příjemné překvapení na poli TV zábavy. Příště bych to dal radějí až v půl třetí ráno, aby se na to náhodou někdo nekoukal :) ()

Parisée

Co všechno člověk může udělat, když je zoufalý a na úplném dně? Ferland nabízí jednu z možných odpovědí a musím říct, že je to velmi zdařilý pokus. Strhující, hluboká a drsná sonda do nitra člověka, který udělal krok vedle a musí pykat, zároveň společnosti nastavuje kritické zrcadlo. Plný počet! ()

Sticks

Burani, policajný štát, status quo, škatuľkovanie...ale aj precitnutie a rozprávka? Trevorov kraťas je za päť. Tento snímok však len za 5,75/10. Po sledovaní Bena X(2007) som čakal obdobnú drámu, no dostal som len schématické postavy a ich precitnutie, ktoré ani nieje poriadne vidieť. Film sa pohybuje na hranici priemernosti, občas prekvapí a vyšle dobrý signál, vzápätí sa ho však zľakne a opäť zavíta k šedej farbe. ()

mr.sulas

Možná,že kdybych ho viděl v 20:00 měl bych jiný dojem.Ale všem filmům uvedeným v tuhle pozdní hodinu,jako je 23:00 na TV Nova příliš nedůvěřuji a nevěnuji tolik pozornosti.Asi je to škoda,možná,ale prostě takovej dojem jsem měl! ()

Saxos

Po End se ani nedivím, že má film vysoké hodnocení. Jediné povolání, které bych určitě nechtěl dělat je učitel. ()

Azareth

Viac než dobré herecké obsadenie, mierne depresivný tragický scenár, dobrý námet aj kamera. Nie je to môj obľúbený film, ale určite by aom ho mohol doporučiť každému (hlavne ľudom pod 19) ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

fikee

Nízkorozpočtová záležitost z které občas tuhne krev v žilách. Proč ? Protože Bang, Bang si nebere servítky a nastavuje zrcadlo nám všem. ()