Reklama

Reklama

Miroslav Donutil

Miroslav Donutil

nar. 07.02.1951 (73 let)
Třebíč, Československo

Biografie

Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti, Miroslav Donutil, pochází z Třebíče, ale vyrůstal v Brně. Oba rodiče hráli ochotnické divadlo, sám Donutil za středoškolských studií účinkoval v amatérském divadelním souboru Debakl. Tyto první herecké zkušenosti spolu s nevalným prospěchem na jazykovém gymnáziu jej přinutily rezignovat na zamýšlené studium žurnalistiky a lesního inženýrství, načež nastoupil na brněnskou JAMU a v roce 1973 zde dokončil studium herectví. Již v době studií spolupracoval s brněnským divadlem Husa na provázku, kam po absolutoriu nastoupil do stálého angažmá, v němž setrval do roku 1990. Tato progresívní a dnes již legendární scéna umožnila Miroslavu Donutilovi vyzrát ve specifickou hereckou osobnost se schopností obsáhnout široký žánrový a charakterový rejstřík. Pod vedením významných režisérů (Petr Scherhaufer, Eva Tálská) pracoval na svém hereckém profilu a na „provázkovém" jevišti vytvořil okolo pěti desítek velkých rolí (Pohádka máje, Richard III., Bratři Karamazovi a především Balada pro banditu).

Poslední zmíněné představení dalo vzniknout stejnojmennému filmu BALADA PRO BANDITU (1978), který ve formě muzikálu na motivy příběhu Nikoly Šuhaje poskytl Donutilovi první a hned hlavní roli. Tomuto filmu se dnes nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužil, sám Donutil jej ale udržuje v obecném povědomí díky vyprávění četných historek. Vedle několika domácích ocenění si film přivezl také trofej z filmového festivalu v italském Avellinu. Slibný vstup Miroslava Donutila na filmové plátno zůstal však bez odezvy a v následujících letech se musel nadále spokojovat s nevelkými a nijak častými hereckými úkoly, zaznamenat jej můžeme například ve slavných POSTŘIŽINÁCH (1980), v malých rolích se uplatnil také ve filmech Juraje Herze (ČAROVNÉ DĚDICTVÍ, 1985). Více příležitosti mu začala poskytovat brněnská televize, kde účinkoval v inscenacích, dodnes jsou uváděny v televizních reprízách pohádky z 80. let s jeho účastí (ROZSUDKY SOUDCE OOKY, 1988).

Zásadním zlomem v životě Miroslava Donutila byl rok 1990. Jako herec sice slavného, ale stále jen mimopražského a nevelkého divadla dostal nabídku, která se neodmítá, a v roce 1990 byl angažován do Národního divadla, kde působil bezmála čtvrstoletí. Komplexy brněnského herce z naší první scény odboural Donutil záhy a na jevišti Národního divadla debutoval titulní rolí v představení Strýček Váňa. Po svém příchodu do Prahy začal být Donutil značně vytížen filmem a televizí, což zvláště v některých obdobích částečně omezovalo jeho jevištní práci, přesto v Národním divadle odehrál pětadvacet velkých rolí. Významnou položku ve výpisu jeho rolí tvoří shakespearovský repertoár (Jak se vám líbí, Sen noci svatojánské, Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový), hrál ale i v dalších dílech klasických i moderních autorů (Pronásledování a umučení dr. Šaldy). V rámci angažmá v Národním divadle byla jeho poslední nastudovanou premiérou titulní role v Molièrově hře Don Juan z roku 2008. Divadelní herectví Miroslava Donutila reprezentuje ale především slavná Goldoniho komedie Sluha dvou pánů, kterou Národní divadlo uvádí přes dvacet let a počet repríz již dávno překonal rekord legendární Kočičí hry s Danou Medřickou.

Zatímco řada jiných herců trpěla počátkem devadesátých let nedostatkem příležitostí na jevišti i před kamerou, Miroslav Donutil jako neokoukaná tvář a přitom kvalitní herecká osobnost vstoupil po svém příchodu do Prahy ve velkém stylu i na filmové plátno. Jeho herectví z té doby zastupují především velké role omezených důstojníků v retrokomediích z vojenského prostředí TANKOVÝ PRAPOR (1991) a ČERNÍ BARONI (1992), spolu s dalšími brněnskými herci v čele s Bolkem Polívkou se pak objevil jako advokát v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG (1992). Hodnotnější herecké příležitosti dostal jako kostelník v oceněném melodramatu FANY (1995) nebo v černé komedii PASTI, PASTI, PASTIČKY (1998), v níž mu jeho kreace vykastrovaného náměstka Dohnala vynesla Českého lva za mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Postavu důstojníka, i když v trochu odlišné poloze, zopakoval v divácky vděčném Hřebejkově filmu PELÍŠKY (1998). Opětovnou nominaci na Českého lva za výkon ve vedlejší roli mu vynesl film NUDA V BRNĚ (2002), zaujal také rolí faráře ve filmu ŽELARY (2003) nominovaném na Oscara.

Široké pole působnosti našel Miroslav Donutil také v televizi, kde od počátku devadesátých let hrál v řadě inscenací, pohádek i seriálů. Z jeho práce před televizní kamerou stojí za zmínku adaptace literárních nebo divadelních předloh (MISTR KAMPANUS, 1991; TŘI ALBERTI A SLEČNA MATYLDA, 1993; SPOLEČNICE, 2000; I VE SMRTI SAMI, 2003). Hrál také v několika seriálech, jediný větší úkol v tomto žánru však zůstal bez širší odezvy (HOTEL HERBICH, 1998). Česká televize mu pak poskytla i další velké příležitosti, například v cyklu příběhů 3 PLUS 1 S MIROSLAVEM DONUTILEM (2005).

Nedílnou součástí tvorby Miroslava Donutila jsou jeho one man show založené na humorných vyprávěních. Právě v této sféře dosáhl Donutil největší popularity a dokázal se prosadit jako vtipný vypravěč a glosátor s ironickým nadhledem a laskavým humorem. Historky ze studentských let, divadelních počátků i současnosti uváděl ve vlastních pořadech POŘÁD SE NĚCO DĚJE, FURT VE STŘEHU nebo PTEJTE SE MĚ, NA CO CHCETE, JÁ NA CO CHCI, ODPOVÍM. Přes prvoplánově humorné založení těchto představení je z Donutilova projevu cítit skromnost, pokora a úcta k lidem, kteří ovlivnili jeho život a v tomto směru do jisté míry navázal na Vladimíra Menšíka. Záznamy z jeho sólových vystoupení zaznamenala Česká televize a vyšly také na četných audionosičích, později i na DVD.

Kromě všech uvedených aktivit se Miroslav Donutil uplatňuje také v rozhlase a v roce 1997 získal cenu Prix Bohemia Radio na festivalu v Poděbradech. Profil jeho osobnosti doplňuje také práce pro dabing, jeho hlasem k divákům promlouvali například Kevin Costner nebo Gérard Depardieu. Můžeme jej slyšet také jako průvodce cestopisného pořadu NA CESTĚ, který uvádí Česká televize. Široká popularita Miroslava Donutila se promítla také do hlasování v divácké anketě Týtý, v níž v letech 1996 a 1997 dvakrát zvítězil jako nejoblíbenější herec. Na svém kontě má Miroslav Donutil již i několik vzpomínkových knih (Uprostřed běhu, 1996; Miroslav Donutil o sobě..., 2000; Šedesát uzlíků na provázku života, 2011).

V současné době je Miroslav Donutil umělcem na volné noze; z Národního divadla odešel na podzim 2013 po eskapádách s výměnami divadelních ředitelů s politickým pozadím. Donutilova výpověď se odehrála za značného zájmu médií a herec tehdy poskytl několik rozhovorů. V Národním divadle nicméně dodnes vystupuje jako host v již zmíněné hře Sluha dvou pánů. Na divadelní jeviště se mimo jiné vrátil do Brna, kde hrál opět v Huse na provázku ve hře Amadeus hudebního skladatele Salieriho (Salieriho soka Mozarta zde ztvárnil jeho syn Martin Donutil). Před filmovou kamerou si Miroslav Donutil po mnoha letech zopakoval postavu advokáta Ulricha v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVA SE NEŘÍKÁ (2014). V televizi si popularitu udržuje díky titulní roli v seriálu DOKTOR MARTIN (2015) nebo rolí šéfa kriminálky v seriálu LABYRINT (2015).

Miroslav Donutil je od roku 1977 ženatý, manželka Zuzana je spolumajitelkou kavárny Platýz na Národní třídě v Praze. Mají spolu dva syny, Tomáše a Martina. Mladší syn Martin (*1991) vystudoval konzervatoř a uplatňuje se jako herec v divadle, filmu i televizi.

Pavel "argenson" Vlach

Související novinky

Historicky největší filmová akce v ČR

Historicky největší filmová akce v ČR

29.05.2019

Ve dnech 1.6. - 9.7.2019 se uskuteční historicky největší festival českého nejvýznamnějšího období samostatné české kinematografie a současně i posledního období 35mm filmového pásu (1992 – 2010).… (více)

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

06.05.2017

57. ročník Zlín Film Festivalu odstartuje již v pátek 26. května a potrvá do 3. června. Kromě bohatého filmového programu nabídne opět i celou řadu doprovodných aktivit. Dramaturgové programového… (více)

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014

12.03.2014

Ve věku 85 let dnes zemřela Věra Chytilová, svérázná režisérka a scénáristka. Studovala architekturu, později FAMU. Pracovala jako manekýnka, kreslička, poté na Barrandově jako klapka a pomocná… (více)

Herec

Filmy
2024

Partie

2022

Grand Prix

 

Vražedné stíny (TV film)

2021

Atlas ptáků

 

Myši patří do nebe

2020

Vysoká hra (TV film)

2018

Doktor Martin: Záhada v Beskydech

 

Můj strýček Archimedes (TV film)

 

Rašín (TV film)

Reklama

Reklama

2015

Cesta do Říma

2014

10 pravidel jak sbalit holku

 

Dědictví aneb Kurva se neříká

 

Krok do tmy

2013

Co v detektivce nebylo (TV film)

2010

Dešťová víla

 

Román pro muže

2009

Hrubeš a Mareš Reloaded

2008

Devatenáct klavírů (TV film)

2007

Muž a stín (TV film)

2005

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

 

Zlá minuta (TV film)

2004

I ve smrti sami (TV film)

 

Román pro ženy

2003

Bankrotáři (TV film)

 

Nuda v Brně

 

Želary

2002

Borůvkový vrch (TV film)

 

Útěk do Budína

2000

Společnice (TV film)

 

Český Robinson (TV film)

1999

Pelíšky

1998

Legenda Emöke (TV film)

 

Pasti, pasti, pastičky

1997

Nevinný (TV film)

 

Trampoty pana Humbla (TV film)

 

Záhadná paní Savageová (TV film)

1996

Dědo, čaruj (TV film)

 

Eine kleine Jazzmusik (TV film)

 

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

 

Lea

1995

Co Hedvika neřekla (TV film)

 

Fany

 

Valčík na uvítanou (TV film)

1994

Houpací křeslo (TV film)

 

Klára a dva páni (TV film)

 

Pevnost

 

Políček č. 111 (TV film)

 

Róza, strážné strašidlo (TV film)

 

Tři Alberti a slečna Matylda (TV film)

1993

Hotýlek v srdci Evropy

 

Mistr Kampanus (TV film)

 

Podivné jméno pro psa (studentský film)

1992

Dědictví aneb Kurvahošigutntág

 

Ecce Constantia (TV film)

 

Erasmovy velké arkány (TV film)

 

Kocourkov (TV film)

 

La valle di pietra

 

O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

 

Prezident a anděl (TV film)

 

Černí baroni

1991

Miláček Ornifle (TV film)

 

Tankový prapor

1990

Chybná diagnóza (TV film)

 

Jen o rodinných záležitostech

 

Keď hviezdy boli červené

1989

O komtesce a zbojníkovi (TV film)

 

Smrt spořádaného občana (TV film)

1988

Iba deň

 

Kapsáři a falešný uhlíř (TV film)

 

Čas žhavých kamenů (TV film)

1987

Drátenická pohádka (TV film)

 

Figurky ze šmantů

 

Outsider

 

Správná trefa

 

Vražda v zastoupení (TV film)

1986

O buchtách a milování (TV film)

 

Přezůvky štěstí

 

Případ žárlivého muže (TV film)

1985

Zastihla mě noc

 

Čarovné dědictví

 

Šahrazád (TV film)

1984

Skřivánek a sova (TV film)

 

Vrah (TV film)

1983

O chytrém šachovi (TV film)

 

Radostné události (TV film)

 

Straka v hrsti

 

Šťastný domov (TV film)

1982

Archimédův bod (TV film)

 

Neviditelné nebezpečí (TV film)

 

Náledí (TV film)

 

Sazička pro štěstí (TV film)

 

Únos (TV film)

1980

Postřižiny

 

Zlatá panna (TV film)

1979

Exponát smrti (TV film)

 

O podivném draku na Kamenné Hůrce (TV film)

1978

Balada pro banditu

 

Opustíš-li mne... (TV film)

 

Čistá řeka

1977

Případ hodného vedoucího (TV film)

 

Tango (TV film)

1976

Hlavou proti zdi (TV film)

1975

Potulné pohádkové divadlo (TV film)

1974

Potulné pohádkové divadlo (TV film)

1973

Klec (TV film)

1972

Venca (TV film)

1971

Gazdina roba (TV film)

Seriály
2024

Záhadné případy

2022

Dáma a Král

 

Dáma a kyvadlo (S05E12)

 

Vražda nad zlato (S05E11)

 

Jaký otec, taková dcera (S05E10)

  více epizod (5)
 

Špunti na cestě

 

Karel Veselý (E13)

 

Host do domu (E12)

 

Doba kamenná (E11)

  více epizod (9)
2019

Dáma a Král

 

Královská rošáda (S04E08)

 

Vražedná večeře (S04E07)

 

Vyhoďme ho z kola ven (S04E05)

  více epizod (4)
 

Strážmistr Topinka

 

Zločin na svatbě (E13)

 

Zločin v lese (E10)

 

Zločin na tanečním parketu (E06)

  více epizod (5)
2018

Dáma a Král

 

Lék na vraždu (S03E08)

 

Není kouře bez ohýnku (S02E08)

 

Diamanty jsou věčné (S02E07)

  více epizod (11)
 

Labyrint

 

Epizoda 7 (S03E07)

 

Epizoda 6 (S03E06)

 

Epizoda 5 (S03E05)

  více epizod (4)
2017

Dáma a Král

 

Vražedné známosti (S01E08)

 

Smrt v jezerní kotlině (S01E07)

 

Krvavá svatba (S01E06)

  více epizod (4)
 

Kapitán Exner

 

Bláznova smrt – 2. část (E12)

 

Bláznova smrt – 1. část (E11)

 

Labyrint

 

Epizoda 7 (S02E07)

 

Epizoda 6 (S02E06)

 

Epizoda 5 (S02E05)

  více epizod (4)
2016

Doktor Martin

 

Doktorka Diana (S02E16)

 

Porod (S02E15)

 

Jako kočka (S02E14)

  více epizod (13)
2015

Doktor Martin

 

Konec doktorů v Beskydech (S01E16)

 

Ohrožený druh (S01E15)

 

Erotománie (S01E14)

  více epizod (13)
 

Labyrint

 

Epizoda 7 (S01E07)

 

Epizoda 6 (S01E06)

 

Epizoda 5 (S01E05)

  více epizod (4)
 

Znamení koně

 

Nový úsvit (S02E03)

 

Finta (S02E02)

 

Blue Mystery (S02E01)

2013

Kriminálka Staré Město

 

Epizoda 4 (S02E04)

 

Epizoda 3 (S02E03)

 

Epizoda 1 (S02E01)

 

České století

 

Veliké bourání (1918) (E01)

2010

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Řecko není všecko (S07E12)

 

Ruty šuty Arizona (S07E11)

 

Parohy na kole (S07E10)

  více epizod (9)
2009

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Cizí kluk (S06E09)

 

Novoroční projev (S06E08)

 

Komparsista (S06E07)

  více epizod (6)
2008

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Kořeny (S05E12)

 

Upratovačka (S05E11)

 

Dvě plus jeden (S05E10)

  více epizod (9)
2007

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Pozdní sběr (S04E12)

 

Indiánské víno (S04E11)

 

Poslední decinka (S04E10)

  více epizod (9)
 

Četnické humoresky

 

Epilog (S03E13)

 

Poslední soud (S03E12)

 

Klondajk (S03E11)

  více epizod (7)
2006

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Prst a prstýnek (S03E06)

 

Mistr (S03E05)

 

Vražedné překvapení (S03E04)

  více epizod (3)
2005

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Štědrý večer navrátilce V. (S02E08)

 

Štědrý večer inženýra H. (S02E07)

 

Reparát (S02E06)

  více epizod (5)
 

Nadměrné maličkosti

 

Nehoda (S02E01)

2004

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Don Juán (S01E03)

 

Víkend (S01E02)

 

Náhodička (S01E01)

 

Josef a Ly

 

Mikuláš (E05)

 

Nadměrné maličkosti

 

Podfuk (S01E01)

2003

Útěk do Budína

 

Epizoda 5 (E05)

2000

Broučci - vypravěč

 

Shledání - vypravěč (S03E09)

 

Bloudění - vypravěč (S03E08)

 

Kde je Svatojánek s Janínkem? - vypravěč (S03E07)

  více epizod (6)
 

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak

 

Vražda v zastoupení - 2. část (E06)

 

Vražda v zastoupení - 1. část (E05)

1999

Hotel Herbich

 

Skřítkův poslední kousek (E13)

 

Pandořina skříňka (E12)

 

Dlaň na tváři (E11)

  více epizod (10)
1998

Broučci - vypravěč

 

Jak Skok a Kuk našli poklad - vypravěč (S02E09)

 

Jak profesor Chrobák vyléčil Medáka - vypravěč (S02E08)

 

Jak Skok a Kuk bojovali - vypravěč (S02E07)

  více epizod (6)
 

Motel Anathema

1996

Draculův švagr

1995

Dva ve fraku

 

Tučňáci jsou ptáci (E07)

 

Tučňáci - reklamní ptáci (E06)

 

Tučňáci na háčku (E05)

  více epizod (4)
1994

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Abychom zdrávi byli (E05)

 

Vlakem na Vídeň (E04)

1992

Dlouhá cesta Lukáše B.

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Zázraky u rabína (E01)

1990

Heřmánci

 

Martina (E05)

 

Největší z Pierotů

 

Šestadvacet Pierotových neštěstí (E05)

 

Zlatý sen (E04)

1988

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 7 (E07)

  více epizod (2)
Dokumentární
2023

Jarmila Šuláková – královna lidové písně (TV film)

2022

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po slovinských Korutanech - vypravěč (S23E10)

 

Na cestě po jihu Galicie - vypravěč (S23E09)

 

Na cestě po Istrii - vypravěč (S23E08)

  více epizod (9)
 

Vůně srbské kuchyně s Miroslavem Donutilem (seriál) - průvodce

 

Epizoda 7 - průvodce (E07)

 

Epizoda 6 - průvodce (E06)

 

Epizoda 5 - průvodce (E05)

  více epizod (4)
2021

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po ostrově Madeira - vypravěč (S22E15)

 

Na cestě po jihu Kalifornského poloostrova - vypravěč (S22E14)

 

Na cestě po východní Tanzánii - vypravěč (S22E13)

  více epizod (18)
 

Pan herec Miroslav Donutil (TV film)

 

První influenceři - Influenceři minulosti (seriál)

2020

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po jihokorejském Pusanu - vypravěč (S21E30)

 

Na cestě po Velkém Karakorumu - vypravěč (S21E29)

 

Na cestě po australské Noose - vypravěč (S21E28)

  více epizod (18)
 

PopStory (seriál)

 

Divadlo a film (S02E04)

 

Vůně albánské kuchyně s Miroslavem Donutilem (seriál)

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

  více epizod (4)
2019

Brněnský Listopad (TV film)

 

Karel je Gott (seriál)

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Bangladéši - vypravěč (S20E32)

 

Na cestě po jihu Bosny a Hercegoviny - vypravěč (S20E31)

 

Na cestě po bangladéšské Dháce - vypravěč (S20E30)

  více epizod (26)
2018

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po italské Emilia-Romagna - vypravěč (S19E32)

 

Na cestě po holandském Groene Hart - vypravěč (S19E31)

 

Na cestě po Trinidadu a Tobagu - vypravěč (S19E30)

  více epizod (29)
 

Vůně kyperské kuchyně s Miroslavem Donutilem (seriál) - herec, vypravěč

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 - herec, vypravěč (E05)

  více epizod (4)
 

Žalman aneb Naslouchám tichu Země

2017

Hej mistře basů (koncert) - moderátor

 

Husa na provázku (seriál)

 

Král železa a smíchu Franta Kocourek (TV film) - vypravěč

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po indickém Paňdžábu - vypravěč (S18E31)

 

Na cestě po nikaragujském Leonu - vypravěč (S18E30)

 

Na cestě po Manchesteru a Liverpoolu - vypravěč (S18E29)

  více epizod (29)
 

Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (seriál)

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

  více epizod (4)
2016

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Kalymnosu - vypravěč (S17E38)

 

Na cestě po Ženevském jezeře - vypravěč (S17E37)

 

Na cestě po severní Kolumbii - vypravěč (S17E36)

  více epizod (31)
 

Tajemství Miroslava Donutila (TV film)

 

Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem (seriál)

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

  více epizod (6)
2015

Film o seriálu: Doktor Martin (TV film)

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po severní Dalmácii - vypravěč (S16E29)

 

Na cestě po Cordillera Real - vypravěč (S16E28)

 

Na cestě po jižním Hejazu - vypravěč (S16E27)

  více epizod (27)
 

Tajemství Pavla Zedníčka (TV film)

 

Tajemství rodu (seriál)

 

Miroslav Donutil (S02E04)

2014

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Rattanakiri - vypravěč (S15E32)

 

Na cestě po Šumadiji - vypravěč (S15E31)

 

Na cestě po Cornwallu - vypravěč (S15E30)

  více epizod (29)
 

Naše krev je Sparta (TV film)

2013

Absolventský ročník 2013 (TV film)

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Podravsku - vypravěč (S14E37)

 

Na cestě po ostrově Moorea - vypravěč (S14E36)

 

Na cestě po západní Namibii - vypravěč (S14E35)

  více epizod (35)
 

Neobyčejné životy (seriál)

 

Miroslav Donutil (S05E06)

2012

Legendy: Tajemství Radoslava Brzobohatého (TV film)

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Trentinu - vypravěč (S12E37)

 

Na cestě po Leticii - vypravěč (S12E36)

 

Na cestě po londýnském East Endu - vypravěč (S12E35)

  více epizod (43)
 

Neobyčejné životy (seriál)

 

Pavel Zedníček (S04E18)

2011

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po jižním Isánu - vypravěč (S10E43)

 

Na cestě po Kyjevu - vypravěč (S10E42)

 

Na cestě po středním Zimbabwe - vypravěč (S10E41)

  více epizod (44)
 

Sluha jako fenomén

2010

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Panonii - vypravěč (S08E36)

 

Na cestě po Nigde - vypravěč (S08E35)

 

Na cestě po Jižním Kivu - vypravěč (S08E34)

  více epizod (44)
2009

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Sumbě - vypravěč (S06E35)

 

Na cestě po Córdobě - vypravěč (S06E34)

 

Na cestě po Havaně - vypravěč (S06E33)

  více epizod (33)
2008

Film o filmu Děšťová víla (TV film)

 

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Gambii - vypravěč (S04E40)

 

Na cestě po Novém Skotsku - vypravěč (S04E39)

 

Na cestě po srdci Nového Jižního Walesu - vypravěč (S04E38)

  více epizod (46)
 

Po stopách hvězd (seriál)

 

Ve dvou se to lépe táhne (TV film)

2007

Na cestě (seriál) - vypravěč

 

Na cestě po Chalkidiki - vypravěč (S02E39)

 

Na cestě po Krymu - vypravěč (S02E38)

 

Na cestě po jezeře Titicaca - vypravěč (S02E37)

  více epizod (44)
2006

Na cestě (seriál) - vypravěč, herec

 

Na cestě po Filipínách - vypravěč (S01E18)

 

Na cestě po Buenos Aires - vypravěč (S01E17)

 

Na cestě po Kypru - vypravěč (S01E16)

  více epizod (31)
2004

Bulat Okudžava - Věčná píseň (TV film)

2002

Hvězdy na Vltavě (koncert)

2001

Příběhy slavných (seriál)

 

Proměny povahy tragického hrdiny (S02E07)

1999

Karel Gott - Hvězda první velikosti (koncert)

1998

Milý příteli Martinů (TV film)

 

Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)

1993

GEN - Galerie elity národa (seriál)

Hudební videoklipy
2017

El Nino feat. Eva Pilarová - Brno

 

Marek Ztracený - Léto 95

2013

Kristína: Rozchodový reggaeton

 

Kryštof: Zatančím

Divadelní záznam
2010

Sluha dvou pánů

2006

Naši furianti

2000

Sluha dvou pánů

1990

Koncert V...

1981

Svatba

1980

Commedia del arte

Krátkometrážní
2020

EETerminátor: Den vyúčtování (amatérský film) - a.z.

1997

Bakaláři 1997 (seriál)

 

Dobrá zpráva (E17)

1990

Takový je film

1985

Bakaláři (seriál)

 

Výměna (S14E22)

1984

Bakaláři (seriál)

 

Brigáda (S13E12)

1983

Bakaláři (seriál)

 

Slivovice (S12E21)

1978

Búrajú starú pec (TV film)

 

Tonička z královské chalupy (TV film)

Účinkující

Pořady
2022

2 na 1

 

Víkendová Snídaně

2021

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020

2020

Karlos Show

2019

Doupě Mekyho Žbirky

 

Silvestrovská hodina dějepisu

 

Talkshow Vítka Martince

2018

Prostor X

2017

Blízká setkání

Reklama

Reklama

 

Moje místa

 

TIKI-TAKA

2016

Kafe s Jolanou

 

Zlaté časy

 

Černá hvězda aneb 60 let vysílání z Ostravy

 

Český lev 2015

2015

Pohádky pana Donutila

 

Český lev 2014

2014

DVTV

2013

60 pečetí

 

Ještě jednou Galashow 60

 

Sejdeme se na Cibulce

 

Televizní legendy

 

Česká Miss 2013

2012

7 pádů Honzy Dědka

 

Nikdo není dokonalý

 

Sazka Fotbalista roku 2011

 

Zrcadlo tvého života

 

Život je krásný, RARÍÍÍJÁÁÁ

 

Živě na jedničce

2011

Barrandovský videostop

 

Legendární historky

 

Souboj seriálů... vy rozhodnete!

 

Trumfy Miroslava Donutila

 

Všechno nejlepší

2010

Adela show

 

Bavíme se s imitátory

 

Deset zastavení s mistry zábavy

 

Gustav Brom Big Band

 

Komici na jedničku

 

Lidovky mého srdce

 

Show Jana Krause

 

TOP STAR Extra

 

Tentokrát se budu smát já

 

Zas je tady Silvestr

2009

Zázraky přírody

2008

Hvězdný reportér

 

Nezapomenutelné scénky

 

TOP STAR magazín

 

Zlaté televizní úsměvy aneb To nejlepší z televizní zábavy

2007

Cestou necestou s Miroslavem Donutilem

 

Silvestr s četníky

 

Takí sme boli

 

To byl ...

 

TýTý 2006

 

Český lev 2006

2006

55 minut s Miroslavem Donutilem

 

Hitparáda televizní zábavy

 

Český lev 2005

2005

TýTý 2004

 

Veselé vánoční (pří)hody

 

Všechnopárty

2003

Silvestrovská Manéž Bolka Polívky

 

Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002

2002

Jak na to...

 

Já a moji synové...

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001

2001

Herecký poločas Miroslava Donutila aneb Ještě pořád se něco děje...

 

Kocourkova dvanáctka

 

Na kus řeči

 

Uprostřed běhu

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000

2000

Benefice

 

Krásný ztráty

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999

 

Zeměkoule

1999

Banánové rybičky

 

Miroslav Donutil na Žofíně

 

Věšák

 

Zlatý oříšek 1999

 

Šťastný a veselý Donutil

1998

Aj múdry schybí

 

Donutil nás opět k smíchu

 

Miroslav Donutil v Baráčnické rychtě

 

Nikdo není dokonalý

 

Nádherná léta na Provázku

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1997

1997

Bolkoviny

 

Donutil nás k smíchu

 

Miroslav Donutil ve Spirále

 

Setkávání

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1996

 

Úsměvy

1996

Miroslav Donutil v Lucerně

 

Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1995

1995

Horoskopičiny

 

Pořád se něco děje

 

Strécovské deň

1993

Když nemůžu spát

 

O poklad Anežky České

1992

Buly

 

Šance

1990

Šaráda

1985

Videostop

1984

Zpívánky

1983

Písničky Divadla na Provázku

1982

Studio B

1973

Dostaveníčko

 

Kopaničářské námluvy

1972

Veselá je dědina

Scenárista

Související novinky

Historicky největší filmová akce v ČR

Historicky největší filmová akce v ČR

29.05.2019

Ve dnech 1.6. - 9.7.2019 se uskuteční historicky největší festival českého nejvýznamnějšího období samostatné české kinematografie a současně i posledního období 35mm filmového pásu (1992 – 2010).… (více)

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

06.05.2017

57. ročník Zlín Film Festivalu odstartuje již v pátek 26. května a potrvá do 3. června. Kromě bohatého filmového programu nabídne opět i celou řadu doprovodných aktivit. Dramaturgové programového… (více)

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014

12.03.2014

Ve věku 85 let dnes zemřela Věra Chytilová, svérázná režisérka a scénáristka. Studovala architekturu, později FAMU. Pracovala jako manekýnka, kreslička, poté na Barrandově jako klapka a pomocná… (více)

Reklama

Reklama