Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Ukázka z filmu 10
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

malis.uo

Nečekaně chytlavý seriál, který se zpočátku tváří jako Sex ve městě, ale vzápětí Vám ukáže své napínavé drápky. I přes vyšší počet dílů si Manželky udržely laťku napětí hodně vysoko. A s přibývajícími díly dokonce dokázaly šikovně zatlačit na pilu. Ze seriálu, původně sledovanému kvůli přítelkyni, se nakonec vyklubalo drama, na které jsem se sám pokaždé moc těšil. ()

vera.nemcova

První série byly super, pak to bohužel šlo celkem dolů, závěrečná série už fakt slabá :( Ty první ale miluju :) Co všechno se může stát na předměstí...Seriál má výborný, lehce cynický humor a nadhled, postavy působí skutečně a dojem, že to vše by se klidně mohlo dít někde kolem nás. A Mary Alice Young vždy na závěr dodá nějaké moudro, které mi kolikrát přišlo jak vystřižené ze života. Jen škoda, že ke konci už scénaristi vařili tak nějak z vody. ()

Rathe

Jedna vražda dokáže v malém sousedství vyvolat nehorázný rozruch. A když vaše nejlepší kamárdky neznají důvod vraždy, není divu, že hledají jakákoliv vodítka k vyřešení. A je vynikající, jak toto sousedství ukazuje na všechny výhody a nevýhody takových podobných sousedství a jak se zde neututlá žádné tajemství. Čtyři manželky, nebo-li také hlavy rodiny si zamilujete už od prvního dílu. A ony vás budou bavit od začátku až do konce. A je jedno jestli je to bezdětná Susan, bezchybná Bree, matka na plný závazek Lynette a nebo krásná Gabrielle. Dá se říct, že je ten humor poměrně levný, ale mě se dostal neskutečně pod kůži. A miluju to, jak se ty charaktery mění a nebo jak se chovají. Že Lynette si nenechá prdět na hlavu a dokáže zasáhnout. Jak Susan svou dceru bere jako dospělou. A že Bree se nenechá za žádnou cenu vykolejit. 1. série 85% 2. série přínáší i novou rodinu, která mi je ale naprosto nesympatická i s jejich tamejstvím. Nejsou vtipní, zajímaví.. dokonce jsou spíše nudní a málokteru scénu s nimi jsem si užil. Naštěstí tu pořád jsou hlavní postavy, ke kterým bych snad zařadil teď i Edie. Naprosto mě baví ty milostné trojúhelníky. Ale trochu mě začíná štvát, kolik náhodných vrahů a vražd se v seriálu začíná objevovat, protože tím už se z toho stává víc a víc fikce. A ještě rodina Brie, nebo spíše její děti mě začínají docela štvát. 2. série 65% Nevím, jestli došlo k nějaké změny scénáristy, nebo to jenom prostě přináší nová tajemství, problémy a postavy, ale 3. a 4. série srší naprosto neotřepaným vtipem tak, že se div nedusím smíchy. Bree, Susan, Lyneth a Gabriel jsou pořád dokonalé a okouzlující. Nejzajímavějšími nově příchozími jsou Katherine a gay pár Bob a Lee. Miluju to, jak mě tento seriál dokáže celou dobu bavit, ale v zápětí ve mě dokáže vyvolat i pocity smutku, když se určité hlavní postavě něco stane. Naše Zoufalé manželky a sousedky naprosto miluju a musím říct, že 5-ti letý skok na konci mě trochu vyděsil a nevím, co od budoucna očekávat. I tak tyto dvě série hodnotím hodně pozitivně - 3. a 4. série 90% Nemůžu si zvyknout prostě na tu pětiletou změnu. Naprosto mě mrzí to, co se "stalo" s Gabi, protože už jsem si u ní zvykl, že je nafoukaná, drzá a svá. Nemůžu si zvyknout ani na rodinu Lyneth, kde jsou teď všichni prostě tak dospělí. Ze začátku jsem prostě vůbec nemohl překousnout, co se na Wisteria Lane děje. Naštěstí postupe času jsem si zvyknul a Zoufalé manželky mě opět bavili. Bohužel, tato série nás připravila o jednu postavu, kterou jsem miloval i nesnášel zároveň a fakt bylo pro mě hodně těžký uvěřit, že už dál nebude. Bez ní bude ulice o dost klidnější, ale taky o dost nudnější. 5. série 80% 6. série byla naprosto nadupaná novými charaktery. Většina z nich, jak rychle přišli, tak taky odešli. Ale musím říct, že jejich příběhy byly hodně zajímavé. S "teroristickou rodinkou" byla fakt sranda. Člověk se fakt nenudil, protože téměř snad každá ze Zoufalých manželek přijmula jednu novou osobu do rodiny. I zvrat, který nastal asi v polovině série jsem naprosto nečekal, ale chápu, že autoři tím nejspíš chtějí vytvořit prostor pro nové postavy. A taky jsem rád, že Katherine z Wisteria Lane odjíždí. Tu postavu jsem už nemohl vystát. 6. série 85% Nemůžu uvěřit vlastním očím, jak autoři dokázali opět přivést do této série tak geniálně největšího záporáka Paula Younga. Divák by si řekl, že už se ho zbavil a ono ne. Paul Young hýbá skoro všemi provázky na Wisteria Lane. Renee je taky zajímavá postava, a i když jsem jí na začátku moc nefandil, ukázalo se, že dokáže nahradit Edie a být 5. zoufalkou. 7.série 85% A je to tady, poslední série, která navždy zavře dveře do Wisteria Lane. Naprosto miluju nápad, že ukončí tuto sérii tak, jak vlastně celý seriál začal - tajné výhružné dopisy. Trochu dost mě zklamala smrt Mika, říkal jsem si, že nemuseli takhle ke konci zničit Susan život. A celkově poslední díly mě docela zklamaly, protože jsem chtěl, aby Zoufalky dopadly dobře. A to ony sice dopadly, ale jak sám seriál říká, poker už si spolu nikdy nezahrály. 8. série 80% Zoufalé Manželky byly dlouhodobým kamarádem v mém televizním životě a tudíž je opravdu těžké se s němi po těch 8 letech rozloučit. Je to jeden z mála seriálů, který si po tak dlouhou dobu udržel kvalitu a šmrnc. () (méně) (více)

marmat7

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Tvorcovia dokázali počas celej jeho existencir nájsť správnu mieru medzi komédiou, drámou a tým, aby sa divák uplne stotožnil s osudmi postáv. ()

Rosarka

Tenhle seriál patří mezi mé oblíbené. Velmi mě vtáhne do svého děje a především do rodin a života amerického předměstí. Líbí se mi prostředí, téměř všechny postavy mi jsou symaptické a je reálný život, osudy a příběhy ze života. Ano někdy je trochu přibarveno, ale moc se mi seriál líbí. Jsou díly kdy jsem si probrečela a jsou díly, kdy se od srdce zasměji. Již po několikáté jsme shlédla poslední díl a vždy mě přepadne takový smutný pocit, protože seriál nekončí podle mých představ. ()

Filumena

Za bílými ploty, pod květy vistárií vykoukl príma seriál mapující přátelství, lidské osudy a přetvářku typickou pro rodiny skrývající se za pozlátkem. Je tu slušná sbírka psychopatů. Ráda jsem se k tomuto seriálu vrátila. Nejoblíbenější postavou je pro mne Susan, takový magnet na průšvihy se málokdy vidí. ()

Korrie

Celý seriál mě hrozně bavil, zasmála jsem se a bylo mi líto, když skončil. Navíc smutně.. S každou další sérií tam sice bylo až přehnaně katastrof a zločinu, ale mně to nevadilo, opravdu jsem se celou dobu bavila! ()

dishmush

Žít na předměstí je velmi náročné. Mám pocit, že sám na takovém žiji a udržet jakékoliv tajemství je naprosto nemožné, a to obzvláště kvůli všetečným sousedkám, kterých je všude spousty a neustále se potkávají jedna u druhé na kávě. Proto se nemůžete divit, že každý ví vše o všech a považuji tento seriál za naprosto reálný. Takové americké Babovřesky. Škoda jen, že neskončil o pár řad dříve. Tak by to mohlo být na celých pět hvězdiček. První čtyři série jsou fenomenální. Epizodu se střelbou v obchoďáku beru jako jednu z úplně nejlepších epizod v seriálovém světě. ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006