Ant-Man

Spiker01

Tak nám skončila fáze 2, ano, skutečně až nyní a ne před několika měsíci jak si mnoho lidí myslí. A to rovnou tím nejbizarnějším hrdinou. Řekl bych totiž, že premisa Ant-mana je pro Marvel asi stejně podivná, jako Aquaman pro DC. Ale po letech se konečně povedlo projekt zrealizovat a konečně jsou Avengers kompletní. K samotnému filmu. Zaprvé jsem velice rád za úplný začátek filmu, to byla paráda a výborné obohacení Marvelverse (tuto scénu zjevně Wright nenapsal). Zadruhé jsem rád za strukturu příběhu, který se nápaditě opírá o nejznámější komiksovou multi-antmanovskou heist linku (nečekal jsem, že toho budou držet až tak věrohodně) a za obsazení, opět zaostává, ačkoliv méně výrazněji než v předchozích filmech, pouze záporák a je opět jedno, kdo ho vlastně hraje...Michael Douglas je výborný mentor, Paul Rudd na sobě zapracoval jak fyzicky tak trošku výrazněji tlačí na komediální talent a z Evangeline Lily se líhne jedna boží postava...Ale nepředbíhejme, jelikož je tady ještě zatřetí. Peyton Reed...zřejmě to nebude žádný vizionář, ale opět se potvrdilo, že studio na své režiséry dokáže dohlédnout a krom směsice vesměs vtipných a povedených gagů se podařilo zformovat i Wrightovu vizi - ono zmenšování. To je totiž do filmu zapracováno takovým autentickým způsobem, že to k filmu vážně sedí a myslím si, že i nekomiksově naladěným divákům se povede oprostit od faktu, že človíček v silně retro obleku (je to teda prazvláštní aušus, ale hustě komiksový) vlastně ovládá mravence. A komu by to nestačilo, tak zde najdeme ještě několik blbečků, kteří dříve či později rozkmitají vaší bránici celkem s přehledem a jedno boží víceméně cameo (a teď nemyslím duchovního otce Marvelu). Ant-man se zkrátka i přes všecky své produkční problémy povedl a ačkoliv nutně dvojku nepotřebuji, rád jej uvidím už příští rok po boku ostatních Avengers. PS : Big Stan je tam i tentokrát, ačkoliv jsme zaslechl něco o tom, že nebude!! PPS : To jsou potitulkové scény (mimochodem 2) jaké od Marvelu milujeme a opět nechybí ani umělecké titulky (GoTG stále jediní v tomto ohledu zaostávají). Viděno v kině 2x a doceněno několikrát i doma...9/10...[15.7.2015_ČSFD projekce_Cinestar_Černý most] ()

castor

Místy hravé, místy humorné, ale ve větší míře nevýrazné a utahané. Na druhou stranu mi to nevadilo tak moc, jako třeba dětinská sázka na jistotu v podobě Strážců Galaxie. Marvel holt nehodlá předělávat něco, co funguje a hlavně sype zlaťáky. Odvaha chybí, snaha o nějaký temný příběh rovněž. Až dosud, protože Ant-Man lehce odvážný je. Už jen tím, že režisér Peyton Reed (nečekaná volba) dostal překvapivě hodně prostoru, takže na leccos šel jinak a po svém. Zlodějíček s dobrým srdcem se nemůže dostat ze začarovaného kruhu, po svém ho osloví stárnoucí vědec s ksichtem Michaela Douglase, který mu nabídne status hrdiny: získá schopnost se díky speciální chemikálii a obleku zmenšovat nebo ovládat svou myslí mravence. Zmiňovanou hravost a pohodu ocení ti, kteří nečekají jen na bortící se digitální budovy, obřích demoličních choutek se tentokrát nedočkáme. Tvůrce průměrných komedií si je navrch poměrně jistý komediálním timingem. Paul Rudd je sympaťák, jakým byl loni Chris Pratt. Takže tady dobré. Škoda, že jakmile se začnou rozebírat rodinné vztahy, je všechno špatně. Výsledek ale neurazí. Tvůrci představili hrdinu, který do potencionálních týmovek slušně zapadne. Jen škoda, že mě tak nějak vůbec neláká u toho být. ()

ClintEastwood

Scotte, jsi připraven se vykoupit? - Samozřejmě. S tím, že jsem se někam vloupal a něco čórnul, je konec! Co po mně chcete? - Aby ses někam vloupal a něco čórnul! Je tady SKVĚLÝ ZMENŠUJÍCÍ SE MUŽ, verze z 21. století. Mám rád zfilmované komiksovky a Ant-Mana jsem si náramně užil i proto, že potenciál sympatického superhrdiny, je využit téměř na maximum (stejně jako ve výše zmiňovaném snímku od Jacka Arnolda, z roku 1957) a tak není nouze o nečekané kousky, které diriguje sám velký Michael Douglas. Výborná zábava, Marvel boduje. ()

D.Moore

Vynikající marvelovka a pro mě osobně více než důstojná záplata na zklamání z druhých Avengers. Film si na nic nehraje, přirozeně plyne, je příjemně (nikoliv za každou cenu) vtipný, Paul Rudd mě v hlavní roli překvapil a účast Michaela Douglase nesmírně potěšila. Trailery všechny vtipy rozhodně nevyzradily (u mě rozhodně vede klíčenka), akci nechybí nápady a je stále přehledná, no a triky, to je kapitola sama pro sebe - hned v úvodní scéně mi vyrazily dech. Bavil jsem se, bavil a bavil. ()

MM_Ramone

No tak som si po dlhšom čase opäť pustil snímok z produkcie Marvel Studios, ktorý globálne distribuuje spoločnosť Walt Disney Studios Motion Pictures. Siahol som po filme "Ant-Man", ktorý v roku 2015 natočil režisér Peyton Reed. Občas mi padne vhod kuknúť si nejaký ten trikovo vymakaný, popcornový americký kino film inšpirovaný známym, kultovým komixom. Tentokrát som mal naozaj šťastnú ruku, pretože som sa pri sledovaní tohto titulu veľmi dobre pobavil. Veľkolepá produkcia, mnoho miliónový rozpočet, kvalitní herci, profesionálna réžia. Mainstreamový snímok, ktorý dokáže zaujať takmer všetky divácke skupiny. Americká filmová komercia, ktorej ťažko niečo vyčítať. Stačí sa pohodlne usadiť, pripraviť si misku pukancov, otvoriť coca colu a užiť si to. **** ()

kulyk

Mé prokletí si mě opět našlo. Ať se již chci podívat na večerníčka, nebo šachové mistrovství v tahání pindíků, vždy se v tom objeví nějaký otec, co zanedbává své děti, brzy však prohlédne a učiní veliké dobro. Zde jsou podobní otravové hned dva. No nevím. Hlava mi děj moc nebrala, hmyz vysloveně nemám rád a ve srovnání s nedávno vyčuměným Dérdevlem podobná pohádka moc neobstojí. Na tři jen díky podivnému kokotění seňora Peñy. ()

MMR

Jednoznačně nejlepší film roku 2015. Jak já se zasmál, to dlouho nepamatuju. Jedna hláška střídala druhou, do toho famózní akce. "Já tady nekradu, jen sem vracím to, co sem tu ukrad" či "Co se stane, když do té helmy nableju?" "To je má helma, do té se nebleje." Nádherná podívaná. ()

Wacoslav1 odpad!

Jenom jedna otázka. Co to kurva do prdele bylo?! Ne tohle byl omyl. Moje chyba jsem kokot a můžu si za to sám. Neměl jsem se na to srát jenom, protože to bylo na Černým Mostě. Příště už se tato chyba nebude opakovat. Nezastírám, že nemám ke komiksovkám absolutně žádnej vztah, takže víc jak půlka z nich mi nic neřekne a druhou půlku jsem neviděl a neuvidím, ale třeba letošní Avengers, byť byli vrcholně retardovaný měli aspoň dobrou akci, furt tam něco bouchalo, furt se něco dělo, ale tohle bylo jako co??? Týpek se zmenšuje, mravenci mu na povel nosí cukr do kafe do toho plešatej zmrd zmenšuje ovce, tuna hlášek s odkazy zřejmě na jiný Marvelovky který mi tudíž taky nic neřekli. A Douglase nechápu. Měl jsem ho rád, ale má pitvoření v takový šaškárně zapotřebí? No evidentně jo když to vydělává. Za chvíli se už budou točit jenom zmrvený pokračování slavných sérií, zpracování nekonečných románů a komiksovky plný debilních superhrdinů a já abych přestal chodit do kina. Budoucnost filmu všeobecně ve mě začíná budit obavy a letošní rok stojí extrémně za kuloví.0% ()

gogo76

V posledných rokoch sa tento typ komiksových filmov dosť rozšíril a väčšinou sú kvalitne spracované, ale pomaly si už dávam odstup a nejako ma to už nebaví. Čím viac nepriateľov Avangeri dostanú, tým menej ma to zaujíma... Trailer k tomuto filmu je prešpikovaný akčnými zábermi, z ktorých môže divák nadobudnúť o filme skreslený obraz. Film sa rozbieha pozvoľna, je čas zoznámiť sa s postavami, motiváciou hrdinov a potom príde čas aj na vydarené triky. Osobne som vždy mal rád filmy, v ktorých sa človek zmenší a bojuje s navonok neškodnými prekážkami. Zrazu je dobrodružstvo aj obyčajná prechádzka po koberci. Ant man má v sebe namiešané filmové zložky v ideálnom pomere , preto tá všeobecná spokojnosť i solídne tržby. M. Douglas fajn, humor je vydarený a aj preto sa dá celá táto vec brať s nadhľadom a o to v týchto komiksových filmoch ide predovšetkým. Srandovný odkaz na DiCapria a Titanic...80%: ()

pepo

Miláčik, zmenšil som Iron Mana. Prekvapivo komorné retro , ktoré ako keby vypadlo z 80. rokov. Postavy sú funkčné a dobre zahrané, je tam veľa humoru, zopár vypečených scén pripomínajúce kto to mal vlastne režírovať (retrospektívy) a hlavne dobre vymyslené scény so zmenšovaním. Bohužiaľ to celé nešlape tak akoby malo ani v akčných ani dialógových scénach, je to strašne zameniteľné, nevýrazné a zbytočne dlhé (keby to malo o pol hoďku menej tak je to fakt pecka). Dramatická linka nefunguje, bolo by lepšie keby to bola čistokrvná komédia.Celkovo je to také nič proti ničomu. Kvalitatívne klasická Marvelovka. Je to dobré ale nie skvelé. 7/10 ()

Tom_Lachtan

Byl jsem naštvanej, když se ukázalo, že v obleku, co umožňuje zmenšování a ovládání mravenců bude místo mého oblíbeného Pyma Jen Scott Lang, zklamalo mě, že to nakonec netočil Edgar Wright. Jenže, ono je to stejně skvělé i bez nich! Marvelovka, která na to jde trochu jinak a servíruje především humor (celkově je ho víc, než třeba ve Strážcích galaxie) a to v nezměrné kadenci od všech postav ve všech částech filmu, aneb finále s Mašinkou tomášem, nebo jistým mravencem. Jasně, akce mohla bejt možná trochu nápaditější a některé dialogy vymazlenější, ale s takhle blbym úsměvem jsem z kina už dlouho nešel, nehledě na to, když vám někdo z řady pod váma poděkuje, že jste smáli taky a nebyla v tom sama. Navíc je to klasicky dobře nacastovaný a KONEČNĚ to má pořádnou dějovou potitulkovku. A jo, pět hvězdiček to sice není nejsilnějších, ale na to kašle přerostlej mravenec. ()

Xmilden

Každý akčňák je většinou tak dobrý, jak je dobrý jeho záporák. Pokud se ve filmu přestane vyskytovat, je to problém. viz Temný rytíř. Joker téměř nesleze z plátna a výsledkem je nejlepší (komiksový) film všech dob. Ant-Man začíná hodně zajímavě. Představí se kladné postavy, záporné i ty směšné. Jenže potom nastane trošku problém, veliký důraz se začne klást na Paula Rudda. Ten se sice snaží, seč mu síly stačí, nicméně tady by to chtělo trošku zrychlit trénink, nějaké ty motivační řeči a hlavně už chybí TA akce. Závěrečná akce nakonec příjde a není vůbec špatná, je správně odlehčená, dynamická a napínavá. Přestože tahle Marvelkovka patří k těm slabším, hodnocení bych viděl někde kolem 60%. PS: Michael Peňa představuje opravdovou trefu do černého. ()

Arbiter

Chvilkama správná volovina. Počítám, že tak tři minuty záběrů z mikrosvěta mě fakt bavily. Co se týče celkové konstrukce snímku, Marvel začíná být nudně monotónní. Vlastně na jejich filmy koukám už jen tak ze setrvačnosti. Z návštěvnosti jsem překvapený. Čekal bych, že zájem o M filmy bude touhle dobou opadat, až se nakonec na další adaptace vykašlou. Příjde mi, že se jejich produkce vyčerpala jako dubstep po prvním roce slávy. ()

-bad-mad-wolf-

Celý ten koncept zmenšování, zvětšování a využívání různých druhů mravenců by mohl posloužit ke vzniku fenomenální počítačové hry - a ve filmu to funguje taky, ačkoliv jsem si po úvodních dvaceti minutách nedokázal představit, že dám více než dvě hvězdičky. Nakonec mě to docela chytlo, navzdory obří hromadě patetických superhrdinských keců a rodinných klišátek. Druhá polovina je na rozdíl od té první konečně akční, zábavná a vtipně hravá (tank, vláček), aniž by dělala cokoliv jiného, než schopně těžila z ověřeného a tvářila se přitom dostatečně odlehčeně (trochu víc dětsky, než Iron Man, což ovšem není na škodu). Stačí to. Trojice dementů jakožto povinných komických postaviček mi výjimečně přišla docela vtipná (a to ani netuším proč). Na každý pád je zřejmé, že po budoucím připojení se k Avengers už z Ant-Mana nezbyde nic jiného, než další dílek do už tak přeplácané skládačky... 7/10 ()

darkrobyk

Tyjo! Prvních dvacet minut jsem měl pocit, že sleduji úplně jiný film, ale pak se vše hezky comicsově rozjelo jak Mašinka Tomáš až do šťastného konce. Chápu, že někteří očekávali intelektuální hloubku a pronikavou psychoanalýzu, jiní zničení když ne vesmíru, pak alespoň Země. Jenže to je třeba si vybrat jiný film. Tohle křišťálově čisté comicsové (sakra, co taky chtít od hrdinského comicsu, ne?) dobrodružství mě mimořádně potěšilo. Miluji mravence! (a to jsem míval raději Pytlíka) ...a těším se na Wasp! ()

juta

Dobrá komiksárna s humornými prvky s hrdinou, který se rozhodně hrdinou nestal od narození a tak nějak k tomu přišel jako slepý k houslím. Tady rozhodně ohromí scény z pohledu malého mravence, kterého obklopuje ohromný svět a vše vypadá úplně jinak, když se na něj díváte z jiné perspektivy. ()

Fiftis

Dejová zápletka nie je priveľmi hustá, naopak, patrí medzi najjednoduchšie v celom Marvelovskom univerze. Pri porovnaní s Thorom či Avengers vyjde ako jedna dvojepizódka. Má síce všetko potrebné pre rozvoj, ale príliš sa naň nesústredí. Všetky postavy sú vopred jasne profilované - toto je hrdina, tu zloduch, tam mentor, krásna pehavá dcérenka, vtipná partia, či mizerný nevlastný otec. Dostaneme presne, čo očakávame, akurát to chvíľu trvá. Čím ďalej Ant-Mana sledujete, tým skôr pochopíte, že protagonisti stavili na humor. To najzaujímavejšie, kvôli čomu si to stiahnete, je miniatúrna akcia. Prvý raz sa prejaví po polhodine a je fajn vidieť zrazu pohľad na obrovský svet očami malého bojovníka. Každá scéna slúži prvotnému nápadu a snaží sa naplniť potenciál. Film doskáče do svojho finále, ktoré je prekvapivo najbláznivejšou časťou a funguje tu všetko. Troška drámy, akcie, bizarné idey so zväčšovaním i zmenšovaním. Marvelovskí fanatici budú nadšení. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě