Ant-Man

liskam

Další povedená Marvelovka! Jestli to takhle půjde dál, Avengers by měli pomaličku vymírat aby byl prostor pro nové a zábavnější postavy.:-) Za mě jasných 85% ()

mzss1

|50%| Tušil jsem naprosto dobře, proč na tohle nemám jít do kina. Marvelovky mám moc rád, samozřejmě až na pár výjimek. Iron Man, Thor, Captain America, Avenegers – to vše jsou pecky, které můžu sledovat opakovaně. Má to dost efektů, akce je někdy kritizovaná, ale jsou to přece Marvelovky tak se logicky nemůže očekávat, že se to bude podobat čistokrevným akčním filmům. No, ANT-MAN mi bohužel moc k srdci nepřirostl. Dá se to bez větších problémů shlédnout, ale některé scény bych prostě vynechal, vylepšil a já nevím co všechno ještě. Akce tu byla taková obyčejná, spíš se jednalo o scény, kdy ANT-MAN putoval mezi mravenci atd – to bylo natočené pěkně a i jsem se místy zasmál. No, ještě tak příběh není nejhorší – místy dokáže zaujmout. Vedlejší herec M.Douglas mě poměrně bavil, ostatní moc ne. Především hlavní hrdina mě rovněž moc nenadchl. Celkově to není vyloženě zlý film, ale na Marvelovku je to dost obyčejné, nezáživné,… Hudba je taková normální, obyčejná. Takže postava ANT-MANA se objeví v mém očekávaném snímku Captain America: Občasnká válka. Tam mi vadit určitě nebude, zas tak velkou roli mít asi nebude. Zvažoval jsem, že dám 2 hvězdy, nakonec jsem s odř.ušima a přihlédnutím na skutečnost, že mám tyhle komixovky rád, tu třetí slabou hvězdičku udělil. ()

kingik

Ondřej Sekora se diví, Ferda Mravenec žasne. A Hermína Týrlová se stává sex symbolem. Kdo na tuhle stupiditu může přijít, to mně tykadla neberou. Tenhle mraveneček se fakt nepoláme, není nutno k němu volat mravenčího doktora. Ostatně, jednoho takového doktora má při ruce, ehm, při tykadle. Je jím Michael Douglas, co obstaral vědeckou kapacitu. K dispozici už však nebyl inteligentní a schopný scenárista, který by obstaral smysluplně kapacitní scénář. Nenašel se ani adekvátní režisér. Vzniklo něco, co se jen těžko dá popsat slovy. Nejlepší by bylo vidět to na vlastní mravenčí bulvy. Hrozí však akutní odumření mozku. Mozkové závity totiž dostanou mimořádně zabrat. Dostaví se film s myšlenkovou složitostí retardované Včelky Máji a s triky na úrovni české grotesky Traja chrobáci, k tomu se přidá vzdálený odkaz Křečka v noční košili, konkrétně těch sekvencí, v nichž jsou hrdinové ve zmenšeném stavu. Story k tomuto filmu vyblili čtyři scenáristé. Ano, čtyři!!! A to, co jejich moudré hlavy vyplodily, se vymyká všemu, co bylo doposud natočeno. Samozřejmě bráno v tom nejhorším slova smyslu. Jedním ze scenáristů je i Paul Rudd, který absolvoval svůj premiérový blockbuster. Trvám na tom, že i přes sympatický výkon, který podal, se nadále nehodí do bijáků s velkým rozpočtem, a to i v případě, že velký rozpočet na výsledném díle není znát, což je tento případ. Ztvárnil typického outsidera (koho jiného by asi s tím svým ubrečeným zevnějškem mohl ztělesnit, že), co za loupež skončil v kriminále, neplatí alimenty, má pochybné přátele (parta zlodějů-zoufalců a ještě větších outsiderů, co by mohla tak maximálně vykrást mateřskou školku) styk s malou dcerou má zakázaný, ne pohlavní styk, ale nemá se s ní scházet, a i přes absolutorium vysoké školy svoji budoucnost vidí v loupežích a v nejistém zítřku. Až se ho ujme postarší vědec Hank, bude rázem všechno jinak. Ten si ho vyhlédl za svého následovníka, který je hoden výsady nosit oblek Ant-Mana. V něm se mu dostane pohledu z mravenčí perspektivy, dodá mu supeschopnosti důležité pro boj a eliminaci nepřítele a nový Ant-Man bude mít před sebou náročný úkol, který profesor za své aktivní činnosti nestihl dokončit. Postarší profesoři mají také atraktivní dcery. Hank jednu takovou sexici (Evangeline Lilly) má, ale náš hrdina se do ní překvapivě nezamiluje. Jinak vše ve filmu bezpečně odhadnete, nic nepřekvapí, překvapí jen nahromaděná koncentrace blábolů, nesmyslů, stupidity a debility. Mizerná kvalita triků má svoji vlastní sekci. Je jich sice hodně, občas mají i nápad, ale jsou tak odporně digitální, až působily úplně nepřirozeně. Film má i špatný střih, který chce té zoufalé změti pomoci dynamickým fázováním, ale končí to jen bezradným rozpohybováním děje, ve kterém nic nedává smysl. Nejzábavnější sekvencí je výcvik Ant-Mana, který měl nadhled, zbytek filmu ho neměl. Myslel si, že je na tom tak dobře, až si dovolil nasadit komickou figurku. Té se ujal hispánec Michael Peňa, ale jeho pokusy dát filmu hláškovací rozměr, končily u bran trapnosti a příšerného neherectví. Šíleně debilní story měla spadeno na Avengery, dokonce zde mají své herecké zastoupení, ale zmínka o nich moc nefunguje, jejich objevení se v ději působí jako nějaké zjevení, či spíše blbý vtip. Filmu chybí pořádný, charismatický záporák, co by za to uměl vzít. Ten, co tam je, byl odpad. Režisér Peyton Reed byl absolutním omylem. Jediné, co uměl udržet, bylo tempo. Bylo znát, že s blockbustery nemá nijaké zkušenosti. Filmu chybí bombasticky rozmáchlé akční scény, finále je hloupé, nekomplikované a parádně bídné. Rád bych si příští rok zašel na nějaký blockbuster s Kevinem Sorbem. Co třeba Žiraf-Man. Storka o maníkovi, co se zvětšuje do gigantických rozměrů a jezdí na žirafě. Kurva, to bude biják! Exkurze do života hmyzu mě nezaujala. Nebylo čím. 20% () (méně) (více)

Snorlax

Nebýt těch akčních scén, byla by to velmi vtipná a svěží pohádka i pro dospělé. Kdyby si Mravenčák se Žluťákem dali pěkně postaru do držky, určitě by mě to bavilo mnohem víc, takto to byly pouze přetrikované scény k uzoufàní dlouhé. ()

InJo

Žádná velká výhra, ale naštěstí ani prohra. Prostě jen další klasicky marvelovsky sterilní family-friendly origin se sympatickým hlavním hrdinou. Od ostatních se výrazně liší asi jen relativně skromným pojetím, které se projevuje hlavně na nepříliš velkorysé výpravě a počtu a měřítku většiny akčních scén (a navíc je to v podstatě heist movie!). Základem je nemít přehnaná očekávání, protože ta Ant-Man nemá šanci splnit (nejlepší marvelovky jsou velkolepostí i celkovou kvalitou hodně jinde). 60 % ()

IQ Tiqe

Nic jsem o tom něvěděl, nic jsem od toho nečekal, že by to bylo nějak supergeniální, se říct nedá, fyzika krutě celkem a ani žádné výrazné momenty mi v hlavě neutkvěly (edit: teď jsem si dodatečně vybavil sc0nu y vl84kem, kter8 n8dhern2 paroduje jinde megalomanské bouračky a výbuchy), ale zkrátka to byla klasické marvelovka postavená na zábavě, situačních skečích atd., a to se povedlo dobře. # [kino] # příběh *** | hudba *** | humor ** | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu *** ()

HoneyBunny

Líbí se mi, že Ant-Man je v Marvelovském univerzu unikátní svým humorem (velmi vydařeným), nadsázkou (jinak to nejde, když superhrdinskou schopností vašeho hrdiny je to, že se umí zmenšovat) a unikátními akčními scénámi. Vidět mini Paula Rudda bojovat po boku party roztomilých mravenců, je svým způsobem hodně osvěžující a (opět) velmi vtipné. Skvělým rozhodnutím bylo udělat z Ant-Mana heist movie, protože právě při krádežích se jeho schopnosti využijí nejlépe. A zmínit musím i herce - Paul Rudd je vtipný, charismatický a sexy, Evangeline hraje zajímavou postavu chytré, schopné, ale trochu zahořklé ženské a Douglas je parádní cool páprda. Pomáhá i pevný scénář, který ví, odkud a kam jde. Jsem si skoro jistá, že spousta nápadů a vtipů pochází z hlavy Edgara Wrighta a jsem ráda, že alespoň něco z jeho původní vize v tomhle filmu zůstalo. Jedná se ale o převratný, opravdu zapamatovatelný, pětihvězdičkový film? Ani náhodou. K tomu schází právě ta unikátní Wrigtova vize a rukopis. Budu ale ráda, když Mravenčí muž dostane pokračování, už jenom kvůli Paulovým bicákům. ()

Tsuki

V komiksových superhrdinech, ani v Avengerech, se příliš nevyznám. Můj oblíbenec je tak možná Spider-Man a tím to končí. Takže upřímně, nevěděla jsem moc, co od toho čekat, spíše jsem se jen šla podívat na Paula Rudda v hlavní roli (dlouho jsem ho v ničem neviděla). Ale světe div se, docela mě to překvapilo. Na to, jak trapně vyznívá samotný název tohoto superhrdiny ("mravenčí muž") a jak může oproti jiným zvučným jménům podobných hrdinů působit skoro bezvýznamně, si s tím tvůrci poradili docela obstojně. V jádru je to klasický akční film dnešní doby, soustředící se především na efektnost, a obsahující mnohá klišé. Nicméně, když se tvůrci rozhodli typickou klišovitost spojit s četným humorem, vsadili rozhodně na dobrou kartu. Film si totiž dělá srandu sám ze sebe a působí tak lehčím a "stravitelnějším" dojmem. Navíc i ty efekty byly krásně vypiplané (závěrečná rvačka mezi hračkami v dětském pokoji byla přímo fenomenální). Takže rozhodně pobaví bez zbytečně trapných WTF momentů. A to je dobře. ~(3,3)~ ()

Sinecod

Dávám tři a je to s hodně odřenýma ušima. U marvelovky se mi nestalo, že bych se nudila. Zatím viděno jednou a jsem velmi nenadšená. ()

Anderton

Uvádzacia hodinka veľmi sympatická a sem tam nápaditá (výcvik s mravcami). Samotná heist časť vzhľadom na moje očakávania skôr nudná a tuctová a parádny záver, veď uvidíte kde a ako (najmä vláčik). Škoda, že v jeho šialenom duchu nebola zostavená väčšina filmu, v rozdieloch medzi sekvenciami vo firme a v dome je najviac cítiť onu scenáristickú rozpoltenosť a prepisovanie. Snáď prvý krát mi je Rudd skutočne sympatický, naopak Peňova pomaly už kultová úloha ma skôr iritovala. Chápem viaceré nadšené ohlasy, tu sa hrá na hru menej je viac a vychádza to. Len ma komiksové univerzá súčasnosti proste už nedokážu strhnúť a to všemožné prepájanie z filmov do filmov mi lezie na nervy. Potitulková sekvencia je presne taká, akú očakávate, ak jeden z desiatich bude tipovať niečo iné, mal by sa dať vyšetriť. ()

Carol Pifková

Tak prvá polka filmu za mňa jednoznačne, že nie, ďakujem. Samé bla bla bla a aj to bla bla o ničom. Neskutočne nudné a tak trochu som závidela všetkým retardom čo odbehovali na záchod. Prostata zrejme môže byť aj vo veľmi mladom veku. Stačí ísť do kina a už to ide samo. Potom tam konečne bola aj dáka akcia a možno za zmienku stoja vtipy. Na to, že teraz sa každá marvelovka snaží byť strašne moc vtipná, tieto vtipy mi prišli dosť v pohode. Dokonca by som kľudne prijala ako domáceho maznáčika mravca. Ale keď už ho tu spomína, prišli mi tie akože "mravčie" zvuky dosť divné a jednoducho už tam iba chýbalo aby začali kňučať a štekať. Myslím si, že 3* odo mňa sú velice zhovievavé nakoľko prvá polka stála tak za odpad. Bože a tie strašne napäté vzťahy medzi otcom a dcérou ma začínajú nudiť... ty ma nemáš rád budem revať a hodím sa o zem, ty mi nedôveruješ, robím to pre tvoje dobro... a zrazu plnehodnotná dôvera otca voči svojej dcére. Bum! ()

Frajer42

Z marvelovské dílny zřejmě nejvtipnější a nejodlehčenější počin. Animačně zcela luxusní snímek. Blbnutí s mravenci opravdu stálo za to. A nejen to. Koncept umožnil velmi příjemné vychytávky. Příběh byl na úkor legrace lehce upozaděn. Potěšila účast a rolička Michaela Douglase. Naopak příliš mě nenadchnul hlavní hrdina, který byl celkem sráč. Rovněž se mi nelíbila Evangeline Lilly. Zejména mě neuvěřitelně iritoval její neskutečně debilní účes. Herečka jako taková, zrůdička určitě není. Nechápu, proč se pan režisér rozhodl trápit diváky právě touto formou. Bylo to od něj ošklivé. Další a snad i poslední výtka by mohla směřovat k tomu plešárdskému záporákovi, který bohužel záporný moc nebyl. Nicméně, nakonec se skutečně jedná o neuvěřitelně vtipnou taškařici. Třeba takový souboj s Falconem byl skvělý. Vážně jsem se nasmál až nečekaně mnoho. Právě legrace je asi největší devízou celého snímku. A legraci má každý rád. Za mě pěkné 4 *. ()

Kothy

Tak takhle dobré jsem to snad ani nečekal. Je to vážně masakr! Peyton Reed se opravdu předvedl. Ant-Man nás hezky uvádí do závěrečné fáze Marvelu. Ani bych nečekal, že se to může tak povést. No kde začít. Třeba u skvělého Michaela Douglase. Ten ve filmu jako vědec Hank Pym v důchodu skutečně exceluje. Bez něj by to určitě nebylo ono. Paulu Ruddovi role Ant-Mana taky kupodivu celkem sedne. Hankova drsná dcera Hope je v podání Evangeline Lilly naprosto rozkošná. :) Fighty byly úplně úžasné. Třeba ten Falconem se mi hodně líbil. Celkově vidět boje ve zmenšeném měřítku je dost netypické. A samozřejmě nemůžu zapomenout na hlavního záporáka Yellowjacketa. Ten Scottovi celkem zatopí. Ale i s ním se směle vypořádá. Taky byli dobře udělaní ti mravenci a jejich ovládání. Bylo jich tam hned několik druhů. Nejvíc mě ale dostávaly hlášky Michaela Peñy a jeho mexický přízvuk. Mašinka Tom mě taky rozsekala. Nemůže chybět ani klasický Stan Lee na konci. Celé to směřuje k dalším Marvel filmům a hlavně k novému Kapitánovi Americe. Tak jsem zvědavý. Tým Avengerů se zase rozroste. ;) "Je tady kravál. Jezdí tu tank. Neslyším vás!" :D ()

boshke

Za mne (dosud) nejlepší Marvel. A kdo mne znají, tak ví, že bych o Marvelu neřekl nic positivního, aniž by to bylo nezbytně nutné. Zde patří opět dík POMOvi a jeho ČSFD projekci, neb bez ní bych se na Ant-Mana dozajista nevydal. Projekci gratis jsem však neodmítl a dobře jsem udělal. Předlohu ani pozadí vzniku tohoto filmu neznám, takže nevím, zda mají pravdu (zlí) jazykové říkající, že se z námětu dalo vytřískat mnohem víc. Dle mého bylo vytřískáno až až. Perfektně mi sedlo obsazení. Už jsem totiž nesmírně unaven všemi těmi Iron Many, Kapitány a severskými bohy a nesmírně jsem si užil, že jsem tu nemusel civět ani na Černou vdovu, ani na Nicka Furyho. Perfektní Douglas, Rudd a "Paul Russo" Stoll, Lilly mne kupodivu nevysírala tak jako ve Ztracených nebo Hobitovi (až se mi snad nedej bože líbila), k nim "Gyp" Cannavale a Peña. Bez chyby. Spousta, spousta humoru, scény s tankem, mašinkou Tomášem a vůbec celé finále nemají chybu. Trocha Interstellaru (subatomární Ant-Man), trocha Mad Maxe ("Dad? Where are you?"), trocha Muže z oceli (házení mašinek), ale hlavně sto procent Ant-mana. Díky! 100% ()

MikeCool

Superhrdinovská, akční a napínavá komedie od Marvelu? Proč ne! Ačkoliv jdou marvelovské bijáky spíše mimo mě, musím uznat, že zrovna Ant-Man se svojí hmyzí armádou se zařadil společně s prvním Spider Manem a Thorem mezi ty mé nejoblíbenější. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

Že to byl původně projekt Edgara Wrighta je vidět na každym originálnim nápadu, na každý originální scéně (souboj v kufříku letícího vzduchem je nejlepší). Těch je ovšem sakra málo a z Wrightových genialit se zachovalo pouze pár drobnejch fragmentů, který v kontextu celýho filmu ani nefungujou. Vidět je ale potěší víc, než vidět zbytek filmu, protože ten je zkrátka typicky marvelovskej, beze snahy bejt svůj a originální. Studio se holt nechtělo pouštět do nějakejch větších akcí a tak najalo (hned po odchodu nespokojenýho Wrighta) nezkušenýho rutinéra, kterýho by mohli mít pod palcem a diktovat mu, jakym směrem film upřít. Je to ve výsledku rutina podbarvená tradičně debilnim – rádoby klasickym – soundtrackem, šablonovitym příběhem, trapnym záporákem a pubertálním humorem (ač je lepší, než třeba v Avengers). Ten kvantovej svět byl ovšem hustej! ()

Spinosaurus

Komiksový film bývá většinou tak dobrý jako jeho záporák. A musím říct, že u Marvelu byl poslední kvalitní záporák v Iron Manovi 3. Od té doby to je velká bída. Temný Elf, jehož jedinou schopností je rozmáchnout rukama, Winter soldier, u kterého je od začátku jasné, že přejde na stranu dobra, pomalovanej podpantoflák ze Strážců Galaxie, Ultron, který ani sám neví, co vlastně chce, a nyní nějaký plešoun, který by se mi svým necharismatem hodil spíše do Agents of SHIELD, ale na celovečerní film toho moc nepředvedl. Už by s těmi záporáky měl Marvel něco udělat, jinak hodnocení zvedat nebudu. ()

AllShallFall

Ant man docela dobry, vtipny. zase kousek. neceho noveho. Jen uz je toho moc. Najednou se s hrdiny roztrh pytel a z obycejnych lidi, kteri vedli normalni zivoty se stal zivot nabuseny dobrodruzstvim o nekonecnych zachranach sveta. Ale o uz. Bral bych to vice, kdyby si neustale nebrali do huby Avengers. Pac uz je jasne, s kym se Ant man bude v budoucnu paktovat. S vsemoudrym Amerikou a spol. No hnus. Zlaty casy Supermana a Batmana. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě