Ant-Man

B!shop

Musim rict, ze me to docela mile prekvapilo. Film pusobi jako lacinejsi a nuznejsi bracha k ostatnim nalestenejm marvelovkam, ale v tom je vlastne jeho hlavni prednost. Sice tu jsou sem tam nejaky kecy o zachrane sveta a aby se nereklo, na zaver se dostavi i zaporak, ale film stejne tak dobre funguje i bez toho. Rudd i Douglas jsou sympataci, takze utahnou i slabsi chvilky a ackoliv tu neni nijak moc akce, ta co tu je, je fajn a hlavne originalni, vsechno je samozrejme udelany z pohledu mravencu, takze nechybi ani hmyzi armada a spousta vychytavek typu beh kobercovejma vlaknama, souboj na detskym vlacku a podobne. Na druhou stranu se z danyho tematu urcite dalo vytezit i vic, minimalne co se tyce vtipnosti. Ale jak jsem cekal nejslabsi marvelovku, nakonec jsem byl fakt mile prekvapenej a pokracovani si dam s chuti. ()

Slasher

Natěšit se mě na to nepodařilo a mravence prostě nemusím, ale byla z toho příjemná svěží zábava se super herci, kde pro mě takoví AVENGERS těžce zaostávají a THE INCREDIBLE SHRINKING MAN by byl hrdej. ()

Asia_Power

Polámal se mraveneček ví to celá obora...jak já doufala, že se poláme i tenhle paznecht, jenže to brnění bylo bohužel moc odolný a tak jsem měla smůlu a byla nucená koukat jak asi 70% filmu hlavní "hrdina" mluví se starým Douglasem a jeho dcerou...Paráda !!! Tu jeho slavnou mravenčí armádu bych mu z fleku postříkala RAIDEM a bylo by vymalováno. Co se mi na filmu ale opravdu líbilo, to byly závěrečné titulky, protože to znamenalo, že tato příšerná komixárna končí a já mohu jít v klidu zvracet do kouta... ()

Jara.Cimrman.jr

"Praktické využití zahrnuje špionáž, průmyslovou sabotáž a eliminaci překážek na obtížné cestě k míru." Tak tady se zase někomu zachtělo válčit ve jménu Míru. No dobře. Já zatím ještě neumím stylově proskočit klíčovou dírkou, abych tomu zabránil, ale máme tady pružného Scotta, chytrého doktora Pyma, hláškaře Luise a krásnou zlou paní Hope, kteří mi přinesli dostatek zábavy a inspirace. Už se chystám vyskočit s tankem z baráku, ale musím si dát pozor, abych neurazil hlaveň o nevyzpytatelnou Mašinku Tomáše, který může vyrůst kdekoli. Mně tato hovadina zkrátka připadala zábavná a to se cení ve světě, kde se všechno bere moc vážně. ()

EdaS

Komorní Ant-Man se mi líbil o dost víc než druhá výprava Avengers. Asi hlavně proto, že je hravější, vtipnější a vůbec zábavnější. Příjemné překvapení. ()

xxmartinxx

To, co mi nedali Strážci galaxie, až už jsem se bál, že se nedokážu naladit na stejnou notu jako fanoušci Marvelu, konečně přinesl Ant-Man. Rukopis Edgara Wrighta rozhodně zůstal i po jeho odchodu a přestože se v tom filmu většinou jen kecá, jde nepochybně o fajn kecání. Odlehčená atmosféra, hrdinové, kteří shazují všechno od sebe po samotný děj (ale překvapivě nikdy nuceně), po dlouhé době fungující jiskření mezi ústředním párem, to všechno pomáhá. Malé měřítko, kdy se epická finální bitka odehrává v dětském pokoji s mašinkou Tomášem v hlavní roli, nepůsobí ani trochu nepatřičně, naopak dodává Ant-Manovi na zajímavosti a osobitosti. Sice je to pořád produkt továrny Marvel, takže wow efekt už je dávno pryč a všechno už jsme na nějaké úrovni viděli, mezi letními blockbustery se ale rozhodně neztratí. I přes tu banální dějovou kostru, schopnost obléct se do kostýmu za čtyři vteřiny a střílení mravenců ruční pistolí z vrtulníku... ale logiku tu snad nikdo nepotřebuje... ()

Morien

Film mě nerozčílil (narozdíl od jiných MCU výtvorů), ale bylo to myslím tím, že neměl vůbec žádné ambice, což, když se to vezme kolem a kolem, může být docela rozčilující. Některé situace mě upřímně pobavily, ale tím, že to má v podstatě stejnou zápletku jako deset tisíc dalších rodinných komedií o rodiči z rozvrácené rodiny, který musí znovu zapůsobit na své dítě, docela dost brzo ztrácí mou opravdovou pozornost. Navíc všechno zůstává přesně tak, jak se to na začátku jevilo, a to je vždycky zklamání. Ocenila jsem vypracovanou muskulaturu Evangeline Lilly, ale na druhou stranu jsem byla silně frustrována jejím zavádějícím účesem. ()

ORIN

Ant-Man jako paralela. K čemu? Marvel vs. Tarantino, Rudd vs Downey Jr. Jak to souvisí? Tarantino je velkou část své režijní dráhy známý tím, že si do svých filmů vybírá oblíbené herce, kteří vrchol své kariéry zažili před několika desetiletími, většina z nich figurovala v různých béčkových projektech 70., 80. a 90. let. Marvel je o level výš - vytáhl si ne zrovna herce za zenitem, ale určitě ty, kteří byli talentovaní, leč ne úplně docenění. Kdo by si z fleku vzpomněl na filmy Downeyho Jr. před prvním Iron Manem (já bych dal tak tři). Jistě talentovaný, ale problémový herec vyrostl v superhvězdu až po roce 2008 a dnes s výdělky kolem 80 milionů dolarů ročně patří mezi nejvýdělečnější persony Hollywoodu. S menším rozdílem Paul Rudd, kterého většina zná z tuctových romanťáren nebo filmů, které prvně zmíněné tematizují či parodují. V porovnání s Ant-Manem (jakkoli odlišným od ostatních marvelovek) se nejvíce vybaví filmy Judda Apatowa, konkrétně Čtyricítka na krku, kde si Paul Rudd, respektive jeho postava Pete stěžuje na zvětšující se pupek a plynatost. Teď tu máme Rudda sice o 5-6 let staršího, nicméně v totálně jiné kondici. Ano, musel podstoupit těžký trénink, ale člověk si řekne, že to najednou jde, když za to dostane mnohamilionovou gáži. To, co před 8 lety znamenal Iron Man pro Downeyho Jr., teď znamená Ant-Man pro Rudda s jediným rozdílem, že Rudd tam má pomlčku. ()

choze

Pohodová rodinná komiksárna a nejkomornější marvelovka s nejoriginálnějšími akčními scénami. Scénář sice nepřekvapí a záporák je nevýrazný (stará to bolest marvelovek), ale naštěstí jsou postavy sympatické a je tu dost humoru a neokoukané akce, takže to příliš nevadí. ()

Segrestor

Zdá se, že inženýr Křeček prodal Berkův vynález Američanům! Ten hajzl! Ale na našeho Zedrala to nemá, ví to celá obora. Přesto to byla fajn podívaná a navlékli to pěkně. Jeden by ani nepomyslel, že je to kradený. Vypadá to jako pěkné originální zpracování boje malého hrdiny proti velkému zlému světu. Takže jak s dalším dílem? Vyčoudí mraveneček mravkolevy z IS? Dá si Douglas třikrát denně prášek cukru na bolavé hlasivky? A kdo bude stát u postýlky? ()

Gilmour93

Kromě věrohodnosti kmeta Douglase, kterému jsem baštil historku o říši kvant jak Kryton tu o křemíkovém nebi a hravosti eskapády s mašinkou Tomášem, kdy vagóny sice létaly vzduchem jak při Muži z oceli, ale pojišťovnu to nechávalo chladnou, nemá Mravenčí muž nějaký aspekt, který by mu pomohl zbořit marvelovské mantinely kolem zavedených stereotypů. Chápu jednakost premis komiksových příběhů, ale to se přece nemusí týkat formy jejich zpracování.. Mám podvratné přání, aby Ant-Man will return jako veš v Thorově bujné kštici. To by bylo v asgardských kadeřnictvích haló.. P.S.: Při úvodní scéně s omlazeným Douglasem mě tak napadlo, že kdyby pomocí počítačových triků trochu natáhli, vyhladili a zpevnili Sharon, mohl by se zase vytáhnout sekáček na led.. ()

Psema

Příběh o otci, který musí sledovat, jak se mu adoptivní tatík stará o dítě, jako metafora vzniku samotného filmu. Přiznám se, že mě několikrát zabolelo, když se Reed pokoušel o Wrightovy formální finesy a pokaždé je doručil cca na 70 procent umu britského ztřeštěnce. První půlka je celkově dost marná a režijně vysloveně letargická. Bez tempa, atmosféry, tahu na branku. Souboj u skladu to ale naštěstí nakopne a od té chvíle už Ant-Man nedá nohu z plynu. Akce je navíc celkem kreativní a finální heist má v podstatě všechno, co člověk potřebuje. Navíc je po čím dál víc přetrikovaných a lokacemi přecpaných blockbusterech jednoduše svěží sledovat něco, co se odehrává zhruba na pěti lokacích a nemá tendence roztahovat se do globálu. Rudd líbivý, Douglas adekvátní (a s dobrým faceliftem v úvodu!) a Peňa "out-of-this-world". Potěší i romantika nechaná za dveřmi. 7/10 ()

TheDarKnig

Sterilně vypadající control-c, control-v film, bez jakékoliv přidané hodnoty, ale naopak s některými věcmi, které ho degradují na možná nejhorší Marvelovku vůbec. Tak například scénář nefunguje, dialogy působí nuceně papírově, humor je oproti takovému GoTG na zcela podřadném levelu. Heist se nedá snad ani nazvat heistem, kdokoliv tedy tenhle film bere jako další pokus Marvelu o obohacení žánrové pestrosti MCU, tak je prakticky úplně vedle. Nebo tedy s přivřením očí jde o heist, ale extrémně špatný. Paul Rudd je neurážející, ale nijaký, motivace stokrát viděné, Douglas nevyužitý, přesto si krade celý film, Evangeline tuctová, chemie mezi Paulem a ní neexistující, ale překvapivě jejich poslední scéna byla stejně docela fajn. Cokoliv s mravenci je v tomto filmu super, skoro bych řekl, že mravenci jsou tady nejlepší postavy. Nejhorší postava je rozhodně Peňa, za něho jsem se cítil trapně v každé scéně. Akce skoro žádná, a když, tak hnusná i po vizuální stránce, závěrečný souboj ale docela zábavný. Hudbu si nepamatuji. Obojí titulkové scény jsou lepší než celý film. 5/10 ()

TeeAge

Už od začiatku bolo jasné, že to bude ťažko spracovateľný materiál, vzhľadom k rozdielnym fyzickým predispozíciám Ant-mana. Vedomý si toho boli aj scenáristi, a spracovali materiál s odľahčeným štýlom, neustálou nadsádzkou a humorom, podobne, ako tomu bolo v Guardians of the galaxy - akurát pre mňa tentokrát funkčnejšie. Žiadne epické pasáže, žiadny patos - a keď hej, hneď v ďaľšej chvíly odrovnaný. Napriek tomu mali postavy prehĺbený charakter, hlavne Pyn a jej dcéra Hope. Paul Rudd pre rolu ako vyšitý, avšak pre akúkoľvek inú marvelácku ikonu by bol slabý. Michael Douglas najpresnejší, Corey Stoll v roli zlého Božský, avšak kôli nadľahčenému štýlu zďaleka nie maximálne využitý. Dúfam že ho uvidím v podobnom charakteru v nejakom temnejšom kuse... Celkovo sa mi Ant-man veľmi páčil (možno aj pre to, že som mal nulové očakávania), nehral sa na nič viac, než čím mohol byť. A aj keď sa trošku bojím jeho zasadenia do Avangers, myslím si, že dobré pero môže príjemne obohatiť už trošku opakujúcu sa rutinu posledných marveloviek. Ps: detská izba najlepším dejiskom pre komixovú bitku vôbec :) 80% ()

Aluska88

Incredible Shrinking Man 21. století. Paula Rudda zná jistě většina diváků z romantických komedií, či jako Mikea z Přátel. O tom, že mu role Scotta Langa sedne, jsem tak nějak už dopředu nepochybovala. Ant-Man je zpracováním zcela jiný, než třeba Avengers, nebo Captain America. Více se tu sází na odlehčenost a humor. Snímek se nese víc v duchu prvního Spider-Mana, než aby zapadal mezi ostatní "Marvel Movies" z posledních let. Máme tu spoustu klasických rozhovorů o hrdinství, odvaze a dalších vlastnostech tak, jak si je pamatuju z prvotních Marvelovských filmů. I když scénáristická stránka v Ant-Manovi mi přijde na rozdíl od těchto filmů jakoby záměrně naplněna otřepanými frázemi a strojenými dialogy. Tehdy to byly začátky a tvůrci se ještě drželi tradičních hrdinských schémat. Když pak mezi ostatními filmy z MCU vidí člověk Ant-Mana, působí, jakoby byl tak trochu dělaný i pro pobavení dětí:) Hlavní nepřítel v podání Coreyho Stolla zde tak vyzní jako poměrně tuctový, zaměnitelný záporák. Trojice kumpánů, která se okolo Scotta motá, pro mě byla spíše nepříjemná, zvláště Michael Peña, a jejich humor mě nijak extra nezaujal. A, jak už se někdo zmiňoval v komentářích, více si tvůrci mohli vyhrát na zobrazení miniaturního světa. Občas trochu upustit od akce a nějakou tu minutku věnovat hrátkám s CGI:) Scéna, kdy se Ant-Man zmenší do úrovně atomů, mi připomněla, že něco podobného se mohlo stát i se Scottem Carveyem z filmu z roku 1957. Hudba Christopha Becka je výborná, zvláště Main Theme. Jednoduchá melodie, ale účelná a chytlavá. Celkově se mi Ant-Man líbil. Bylo to takové příjemné osvěžení od superhrdinských epických crossoverů, plných monstrózních bitek, zásadních scén a emotivních konfrontací mezi postavami. "Měl bych jednu otázečku, co jste zač, kdo je ona, co se tady děje a můžu jít zpátky do basy?" :) ()

Ainy

Kdyby Evangelina s tím svým účesem nevypadala, jako kdyby měla na hlavě přilbu Charlese Xaviera, tak by na ni byl i hezký pohled. Škoda, že z takové sličné elfky tady udělali frigidní rašpli. Ale jinak dobré to bylo ... Fakt. Akční, vtipné a taky drsné! S těmi pokusy na kozičkách mě namíchli! Chuděry kozy ... ()

3DD!3

Asi nejvtipnější Marvelovka to date. Naprosto neuvěřitelný Michael Peña si krade každou scénu, v níž se třeba jen mihne, pro sebe. Klasická kostra o zrodu hrdiny je obalena originálními nápady a baví. Edgar Wright si s příběhem očividně pohrál. Začátek bez akce je skvělým osvěžením a finále je narvané nápady. Infiltrace, lapač much, klíčenka, bitka na vláčku. Všichni budou kafrat něco o Křečkovi v noční košili (taky ten seriál zbožňuju), ale na originalitu se téhle branži dávno nehraje. Paul Rudd je solidní, nijak neohromí, ale svoje si uhraje, Douglas si Pyma užívá a už intro ukáže jak skvělou volbou byl. Za Evangeline Lilly jsem hodně rád a snad ji uvidíme i v dalších Avengers, dobrých (a pohledných) ženský postav není nikdy dost. Corey Stoll překvapivě hodně v pozadí a nijak nepřekvapí. Nevím jak moc Peyton Reed překopal původní Wrightovu vizi, ale výsledek je pořád prvotřídní rodinná zábava s heist příchutí. https://www.youtube.com/watch?v=ggP5YDziMSY ()

NinadeL

Úvodní flashback z roku 1989 vysloveně potěšil, Peg a Pym herecký koncert, zbytek filmu už jen cílený výplach. Bohužel dál herecky pokračoval jen Douglas a neměl k sobě rovné parťáky, takže jsme si museli vystačit jen s tou epickou bitkou s mašinkou Tomášem. Ale budiž. MCU pokračuje. #čsfdprojekce ()

Kaka

Stále dokola to samé, jen rodinné hodnoty jdou více do popředí, stejně jako jasně vyprofilované postavy a více humoru, který dodává především bourák Michael Peňa. Jestli se tu dá mluvit přece jen o něčem novém, pak jsou to jen a pouze perky ústředního hrdiny, jelikož vizuální kejkle jsou pečlivě inscenované a zmenšování a zvětšování je zpracováno bravurně, dynamicky, zábavně. Bohužel je ale Reed jinak vcelku rutinér, protože takhle děravý scénář nemůže být u filmu s jakýmikoliv ambicemi a to platí i pro Marvelovky o záchraně světa. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě