Castle na zabití

Z natáčení 4
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

Z natáčení 4

korbitch22

Někdy stačí k úspěchu opravdu málo.Vemte sympatického neotesaného řízka,který se živý psaním detektívek a jeho ego je větší než Nicolase Sarkozyho,hoďte ho na krk prací posedlé,citově odměřené,tvrdé a sexy policistce.Nechte je společně rešit případy,jeho hláškovat,jí nechápavě kroutit hlavou,nechte jim průběžne ukazovat a měnit jejich charakter aby mohli diváky nechat v napětí kdy si konečně vyznají lásku a máte zaděláno na další super seriál,který sice klišoidně kopíruje styl Bones,Live,Dempesyho a McPeacové atd. ale prostě funguje.Tohle je to co řikám pořád,jak mile má seriál sympatické obsazení je to půlka úspěchu a hašteření mezi lehkovážným charismatickým týpkem a odměřenější ženštinou po jeho boku prostě funguje vždycky. 80%. ()

Paxxx.cz

Pro dost lidí je nejpopulárnější policejní seriál současnosti Dexter u mě vede Castle. Jedna se o seriál, který přináší něco navíc což ho odděluje od průměrných kousků. Castle a Beckettová jsou úplně odlišní a napětí mezi nimi je doslova cítit, Castle navíc chrlí jednu dobrou hlášku za druhou no a Beckettová je prostě krásná ženská...8/10. ()

zelvopyr

Krásný buddy krimiseriál (a to dokonce dvojitě -- vedlejší postavy Espozita a Ryana sice hrají druhé housle, ale velmi zdatně). 104 kvalitních epizod, plus jediná rozpačitá, opakovací (č. 103 - Still). Zase jeden ze seriálů, u kterého je dabing prostě nedostatečný, díky slovním přestřelkám, popichování a vybroušeným dialogům originálu. Fillion vstupoval do seriálu jako sympaťák známý spíš jen nadšencům (Firefly, Serenity, Buffy) a velmi dobrý herec, Katic ani jedno, ale po pár desítkách epizod se dostala na velmi dobré a sebevědomé výkony také. Sympatické je rozvíjení i poměrně vedlejších postav (matka, dcera, otec, patologové, velitelé...) Schéma epizod "jednodílných" je sice velmi často opakované (tedy už během 2. sezóny se pachatel dá zhruba na 50% odhadnout podle jeho prezentace -- zpravidla vybíráme z postav, které už byly představeny na začátku, ale rozhodně to není vždy), ale zápletky bývají dost inteligentní a nesamozřejmé, nelineární. Podstatné je to, že tvůrci seriálu přesně pochopili, co divákům učarovalo a co chtějí, tak jim to ochotně nabízejí už 5 sezón (a 6. se kuje). /// Zběsilé je tempo kynutí Castla rok od roku +7 kilo, ale stejně je pořád ruggedly handsome... ()

SarumanKo

Castle je kriminálka, ktorá si zaslúži pozornejší prístup ako epizódku kde-tu zachytenú na televíznej obrazovke. Až po zhliadnutí celej prvej sezóny takpovediac „na jedno posedenie“ dokážem túto prvotriednu záležitosť doceniť naplno. Ide totiž o uvoľnenú, vtipnú a trefne nahláškovanú, zároveň často krutoprísne napínavú a predovšetkým výborne napísanú krimi sériu, v ktorej okrem bohatých detektívnych zápletiek (všetky CSI počuli hlasné spláchnutie) a popkultúnych odkazov dominujú postavy. Hlavní protagonosti sú totiž jedným slovom fenomenálni a Filliona i Katic som si zamiloval na prvý pohľad. Inak to proste vďaka neuveriteľnej charizme, šarmu, inteligencii a vtipnosti ani nejde, a to už nehovorím o tej nesmierne reaktívnej vzájomnej chémii. Takisto vedľajšie postavy sú skvelo napísané a slúžia nielen na pobavenie, ale dodávajú postavám hlbší rozmer. Jednoduché, svižné, inteligentné a zábavné. Perfectisimo! Navyše druhá a tretia séria kvalitatívne prekonávajú prvú v každom jednom ohľade. (1.séria – 90%, 2. séria – 95%, 3. séria – 95%) ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nad Castlem jsem dlouhou dobu váhal. Na jednu stranu mě lákal Nathan Fillion jehož postavu Mala Reynoldse jsem ve Firefly zbožňoval. Na druhou stranu mě neustále trochu odrazoval fakt, že Castle je další z řady case-of-the-week kriminálek, u kterých já často moc dlouho nevydržím a chtě nechtě začnu brzy zívat nudou. Castle je ale trochu jiný. Castle má Castla. A Castle nejde pro hlášku daleko. Na jednu stranu je to tak trochu nevyspělý puberťák, ale na tu druhou je to dobrosrdečný otec, jakého by si přálo každé dítě. A společně se sympatickou detektivkou Kate Beckett tvoří sehranou dvojku a zatraceně to mezi nimi jiskří. Nejednou jsem si vzpomněl na Chucka (a Sarah). Tyto seriály jsou si ve stylu v lecčems podobné. Dotýkají se vážnějších témat, ale přesto jsou odlehčené, mají inteligentní humor, nesmírně sympatické postavy a přesto umí v dramatických momentech pořádně přitlačit na pilu. Silnější hlavní linka jim sice chybí, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadí. Ani vyšetřovací část není vůbec suchá. Případy na mě působí svěže, propracovaně a hlavně jsou nepředvídatelné. Abych pravdu řekl, občas musím dávat sakra pozor aby mi něco neuniklo a nejednou jsem byl donucen některé scény vracet, abych stíhal pochopit myšlenkový gejzír hlavní dvojky. Rodinné trable s Castleho rodinou jsou už jen takovou třešničkou na dortu. Prozatím 4* spíše vinou krátkosti série, ale pokud kvalita neklesne a vztahová část začne mířit směrem, který očekávám, nebudu váhat sáhnout po ultimátním hodnocení. Tohle mě opravdu baví! Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série přináší více jak dvojnásobný počet epizod. 24 dílů na sérii je v dnešní době opravdu neobvyklá porce a jsem potěšen, že kvalita nijak neutrpěla. Spíše naopak, jednotlivé případy jsou ještě rozmanitější, neméně zajímavé, často i poměrně komplexní a dočkáme se dokonce i jedné velmi adrenalinové dvojepizody. "Napětí" mezi Beckettovou a Castlem se stupňuje a já jen očekávám, kdy to konečně bouchne. A jsem opravdu velice rád, že na rozdíl od hlavních postav nemusím na další případy čekat až do podzimu. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- V rámci jednotlivých případů drobný krok zpátky. Občas se objevují epizody méně vtahující a například epizoda odehrávající se v soudním prostředí mě nudila k smrti. Ovšem většina dílů je přesto vysoký nadstandard, pracovně-osobní vztah Castla a Kate se opět o něco vyvíjí. Dočkáme se konečně i nějakého toho odhalení týkajícího se hlavní dějové linie a díky propojení osobního života s tím pracovním se dočkáme i jistého zvážnění. A přesně tyhle epizody patří mezi to nejlepší, co Castle nabízí. Finále série přináší infarktový finiš (vím, mám tohle slovní spojení rád), který jistojistě změní pravidla hry pro budoucí dění. Neutuchající touha a odhodlání Beckettové dopadnout vraha své matky mě nepřestává fascinovat. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Zlatý věk. Ještě originálnější případy - tentokrát mnohem přehledněji odvyprávěné, ještě větší důraz na vztahy mezi postavami (jejich vývoj za ty roky je hodně výrazný) a tím i pádem pomalá gradace a příprava na dramatické finále. Jediné, co mi i nadále vadí je, že Castleova rodina stále hraje spíše druhé housle a jejich vedlejší linky ani zdaleka nevyužívají svůj potenciál. Hodnocení série: 5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Kvalita nijak neklesá, dostáváme další ohromnou porci případů okořeněných o povedené hlášky, dozvídáme se více o Castleho otci a i příběhová linie Beckettové se hýbe kupředu. Nechybí ani infarktový dvojdíl a posun vztahu Castle/Beckett o kus dopředu. Přesně ty samé ingredience, jako v sériích předchozích. A funguje to pořád skvěle! Hodnocení série: 5/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- Krok zpátky. Máme tu jednu skvělou epizodu Under Fire, ale jinak šestá série není vůbec ničím výjimečná. Kvalita jednotlivých epizod je i nadále vysoko, leč zamrzela mě některá ne moc povedená zakončení několika dlouho-táhnoucích se linek. Zejména dlouho očekávané uzavření případu mamčy Beckettové se stihlo narychlo v jedné epizodě a závěrečný díl mě svým klišé průběhem vyloženě naštval. Člověk by těm dvou přál taky trochu toho klidu. Hodnocení série: 4/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Je až s podivem, že i po celých sedmi sériích scénáristé neustále srší nápady a zajímavými epizodickými zápletkami a seriál je stále svižný a plný příjemného humoru. Jenže! Ústřední dějové linky jsou nadobro uzavřené a vysvětlení, co se vlastně s Rickem během těch tří měsíců stalo, vyloženě trapné. Castleho rodina je mimo dění více než kdy jindy a přitom epizody, kde se přímo zapojují do vyšetřování (The Time of Their Lives, In Plane Sight) patří mezi úplně ty nejlepší. Dějově seriál zamrzl trochu na mrtvém bodě, byť poslední díl by jednak mohl být symbolickou tečkou za celým seriálem a jednak naznačuje, že by další (dnes už potvrzená) série mohla přinést do seriálu svěží vítr. Hodnocení série: 4/5 --- OSMÁ SÉRIE --- Vlažnější rozjezd, solidní dojezd, ale pravdou je, že už to není tak úplně ono. Z Castla se stal podobný případ jako tehdy z Chucka, kdy z odlehčeného seriálu s relativně vážným dějem udělali estrádu. Ačkoli byla osmá série i nadále rozmanitá a plná zajímavých případů a žánrových odboček, samotný průběh vyšetřování trpěl jistým zesměšňováním a zjednodušováním, čímž hodně trpěla reálnost. Naštěstí dynamika vztahu mezi Castlem a Beckettovou i nadále funguje a přes kratší nešťastné odloučení v druhé polovině šlape jako hodinky a to i přestože se již nikam nevyvíjí. Uzavření linie s LokSatem je očekávaně slabší a samotný závěr působí jako šitý horkou jehlou. Vzhledem k situaci pro štáb je to pochopitelné, ale to nemění nic na tom, že to ABC dost pohnojila. Castle si po těch letech rozhodně zasloužil lepší konec. Hodnocení série: 3,5/5 () (méně) (více)

Galerie (2 633)

• Čas 12:51 – drogový boss se Kate zeptá rusky (foneticky): „Mně važno znať ili ty drug.“ Taková formulace je naprostý nesmysl. Znamená to totiž: „Potřebuju vědět nebo ty přítel.“ (Proste..Jana)
  • Hlavní představitelé Nathan Fillion a Stana Katić údajně v reálném životě nemají tak idylický vztah jako jejich seriálové postavy. Podle francouzského magazínu Télé 2 se prý dokonce nesnášejí. (Olík)
  • V 17. díle 6. řady "In the belly of the beast" se hlavní postava Kate Beckett (Stana Katic) objeví v několika "mučících" scénách. Všechny tyto scény, kromě pádu ze srázu, natáčela sama Stana Katic bez využití kaskadéra. Když měla po natáčení popsat tento díl jedním slovem, zvolila slovo "fun", v překladu "zábava". (macuzuz)