Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

piskoot

Vizuálně na jedničku, z tohoto pohledu bylo na co koukat. Jenom škoda, že podobnou laťku nenasadily i herecké výkony, které z průměru vytahuje snad jen Charlize, která zárověň drží vysoko i zmíněnou vizuální stránku. Trpaslíci potěšili, místo Šmudlů, Štístek a Kejchalů nám tvůrci předložili Špíny, Zloděje a Notory, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tahle banda mohla pro dobro diváka předvést ještě mnohem víc. Lépe zahrané hlavní postavy by hodnocení vytáhli až ke čtyřem stars, takhle nemůžu víc než průměr. ()

Fixa

Já to nechápu. Takové hezké triky, slibné obsazení a ono je z toho nakonec něco tak bezduchého a plytkého. Upřímně jsem se nudil a čekal, kdy mě to začne nějak zajímat. Nic mě nedojalo, ani ten pidižvík, když skonal. Docela dost uboze následovala scéna, jak z pána prstenů, když přišli o Gandalfa. Žalostný zpěv jedné dívky a pak pochod zdrceného společenstva se snímající kamerou shora a otáčející se kolem kopců. Jediný, koho mi bylo trochu líto, byla Charlize Theron, ostatní mi byli z prominutím u prdele. Kristen se s tou svojí depresivní držkou na Sněhurku opravdu nehodila. Brnění jí padlo asi jako Bud Spencerovi elasťáky (vlastně vypadala trapně, jako Milla Jovovich v Johance z Arku) a když měla proslov a prskala na ostatní, poklonili se jí snad jen z lítosti, aby nedostala záchvat a následně infarkt (mimochodem, už by se měla přestat cpát jablkama pokaždý, když jí ho někdo nabídne a měla by zkusit třeba hrušky). Celkově to mohlo být velkolepé, ale bohužel se z toho stala jakási směs hezkých počítačových efektů a podivně splácaného scénáře. ()

zuzulend

Moc povedené podání Sněhurky.Nevěřila jsem,že by se mi něco takového mohlo líbit,ale překvapilo mě, bylo to mnohem lepší,než jsem vůbec čekala.Ve filmu je moc pěkná animace,kostýmy,hudba a skvělé herci a nadpřirozené bytosti.Celý film , když vymažu jen pár nedostatku opravdu úžasný. ()

KristKrist

V kině jsem na tom byla dvakrát,poprvé s kamarády,podruhé povinně s mladší sestrou,kterou jsem poprvé nevzala. Film se mi líbil,jde o velmi zajímavé podání Sněhurky,Kristen Stewart byla pro svojí roli jako stvořená.Skvěle hraje i Charlize Theron a Chris Hemsworth,co si mě jako lovec získal svými vtipnými hláškami.Krajina je úžasná,trpaslíci vtipní. Jediné co bych filmu vytkla je nedomyšlený děj.Proto dávám čtyři hvězdičky. ()

SASKVOC

Velmi pekná "temná" rozprávka ktorá ma takmer do konca uchvátila.Až na ten záver s klišé bozkom a hlúpym preslovom Snehulienky pre útok na čierny hrad.Ale v celku spokojnosť...dokonca nad očakávania.U mna 85%. ()

kirrana

Priliehavejší názov by bol Královna a lovec, teda aspoň pre mňa. Kristen Stewart nie je dostatočne charizmatická, pekná a ani presvedčivá, aby hrala takú podstatnú a silnú postavu. A Charlize ju seriózne valcuje po všetkých stránkach. Navyše by som zniesla trochu viac rozvedený jej vzťah k Lovcovi (ale to je možno mojou slabosťou pre Chrisa ;). Ale rozhodne som sa nenudila, vizuálne skvele spracovaná a kvitujem nový pohľad na notoricky známu rozprávku. ()

AndreCZ1

Věřím, že dnes, v době výborných triků a HD rozlišení se dá i Sněhurka zfilmovat jako horor. A pravda je, že prakticky z většiny pohádek by se horor natočit dal. Theron byla úžasná až jsem se ji fakt bál :-) Ale nevím proč, něco mi v tom filmu chybělo. Asi tak: nejsem nějaký přecitlivělý romantik ale myslím, že filmu trochu unikla ta pravá pointa. Místo nějak oslavného, zamilovaného konce, se Sněhurka oblékla do brnění a po té co se stala královnou se jen zamilovaně podívala na toho, kdo ji miluje a ona jeho - následně THE END (nejspíš kvůli druhé části). Jinak jsem čekal trošku víc nestvůr v Tajemném lese. Hodnocení: 68% ()

9J9

Leč trochu zklamána koncem a s docela sestřihanými momenty, musím dát 5 hvězdiček. To za to, že herečka, která ztvárnila hlavní roli je prostě skvělá herečka, skvělá hudba!, skvělé nápady jak pohádku o sněhurce doladit a mnoho a mnoho dalšího. Film mě donutil i k ukápnutí slziček :o) .. Doporučuji! ()

hujerita

Čo ja viem? Tá atmosféra bola fajn čierna a ponurá, Charlize Theron sexy a príťažlivá a zahrala zlú kráľovnú fajne, ale niečo my tam chýbalo, čo by som si zapamätal.Prečo temné fantasy majú oživiť nejaký smiešny trpaslíci??? ()

pupidup

Chtěla jsem dát 8/10...ale dávám jen tak asi 7/10...myslím, že bych nebyla spravedlivá. Sněhurka se mi líbila, až na příliš zbytečně dlouhou stopáž v některých scénách. Výrazné a jedinečné role patří Charlize...trochu jsem váhala, zda jsem viděla občas v jejích očích trochu soucitu s druhými nebo se sama sebou..ale to už bylo asi na mně, abych si to přebrala a také Kristen, ačkoliv ta je někdy až zbytečně teatrální. Ošklivák Sam Spruell je taky dost dobře slizký.Povedlo se, ale zapomenu. ()

Indio

Kristen Stewart jako Sněhurka je pěkná ale Charlize Theron jako kralovna je bohyně krásy a v tom je problém. ()

killerko13

Snehulienka je temnejšia a dobrodružnejšia, ale napriek tomu si zachovala aj čaro rozprávky. Dá sa na to pozerať bez nejakých extra komentárov, odfrkov a sklamania, a som spokojný. Super je na tom to, že sú tam aj momenty, kedy som chcel zakročiť a zmeniť niečo čo sa stalo a to sa u mňa stáva málokedy. Trošku ma sklamalo posledných 30 min. filmu ale nič nie je dokonalé. ()

raiha

Film má jedno velké plus - Charlize Theron. Upřímně - čekala jsem to horší. Sněhurka alá žena - bojovnice za práva lidu, zajímavé pojetí - nebýt teenagery milované, věčně hloupě se tvářící Belle - Kristen Stewart, mohla to být i docela zajímavá akční podívaná. Sněhurka se ovšem celou dobu tváří, jak kdyby chtěla spolknout mouchu. Nějak jí tu romantiku moc nebaštím. Lovec je vykreslen jako napravivší se opilec a rváč, zkrátka drsný chlap, co má přitahovat něžné pohlaví - pardon, ale moc se to nedaří. Ale jak jsem řekla výše - velkým pozitivem je Charlize Theron - dokanálá zlá mrcha, tahle heračka to prostě umí a právě ona přitáhne pozornost k obrazovce v první třetině filmu. Dál už ale zápletka pokulhává - lovec je tu jaksi v pozadí, což je trochu škoda, když je uváděn v samotném názvu filmu, žádnou jiskru mezi ním a Sněhurkou taky nevidím, až ke konci - což je na romantiku trochu málo. Pro mě za mě - film by snesl lepší střih a trochu více dynamiky v posledních dvou třetinách, lovec a trpaslíci trochu více prostoru a postavy celkově lepší prokreslení. Nevím, nevím, jak bude vypadat pokračování, tohle dle mého názoru docela stačilo :-) ()

deedulka

Původně jsem moc netušila, co mám od filmu očekávat. Po zklamání z konkurenční Sněhurky s Julií Roberts, která byla snad pro děti do 10 let, jsem čekala temnou mysteriózní podívanou a dočkala jsem se. Hlavním lákadlem filmu je bezpochyby Kristen Stewart, která hraje nevinnou dívku, snažící se zachránit království svého zavražděného otce. V patách jí je lovec Chris Hemsworth (trochu nemytý Thor). Prince, který se ji snažil zachránit, mohli rovnou vystřihnout. Byla to tak nevýrazná postava, že by si nikdo nevšiml, kdyby tam nebyl. Podobně na tom jsou i trpaslíci. Objevili se tam snad jen proto, aby bylo poznat, že se jedná o Sněhurku. Charlize Theron tentokrát dostala dost děsivou roli a nutno podotknout, že z ní šel vážně strach. Prvotní nadšení z filmu pomalu opadávalo a ke konci už mi děj přišel zbytečně zdlouhavý. Hodnocení 4 z 5 si ale zaslouží. ()

Aresko123

Cely film drzi len Charlize Theron. Bez nej by sa to zosypalo ako domcek z karat........ Pribeh o tom ako pubertiacka zavreta cely svoj zivot vo vezi utecie a stane sa z nej McGyver. Asi vo vezi vystudovala aj serm, jazdu na koni a psychologiu..... Otras ()

heylinn

Hezké to bylo vážně,potom trošinku nuda,ale když uklidnujete brečící kamarádku(hodně citlivou)tak se to dalo.Vážně jsem to nebrala. ()

Lamz0r

Snow White and the Huntsman mi připadal asi jako kdyby syn Sněhurky a Neda Starka zbouchnul Johanku z Arku a jejich dítěti šli za kmotry Gandalf a zmrzačenej Mickey Mouse. Zní to šíleně, ale až na pár zádrhelů (post-reinkarnační proslov) a trochu slabší konec to funguje obstojně. I blonďák z Asgardu (pro mě vcelku překvapivě) zvládl hrát až jsem mu toho lovce i věřil, asi díky tomu, že přestal konečně točit tím kladivem. Kristen Stewart mi připadá (stejně jako v Twilight sérii), že čeká, až se na ní dostane řada s tím, že by mohla konečně začít hrát a když už se na ní dostane, tak jí zazdí scénárista nějakou matlaninou (post-reinkarnační proslov). Z posledních adaptací Sněhurky u mě ale určitě vítězí Singh a jeho Mirror, Mirror. ___ Bonusová hvězda za Florence. ()

MDavid

Příjemný dobrodružný film, který splnil má očekávání. Určitě jsem nečekal akční trhák ve stylu Pána prstenů, ale dobrodružný pohádkový příběh. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)