Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

JerryPilsen

Trochu drsnější verze pohádky.Bohužel obsahuje plno chybiček,ovšem účelových.Druhá půle je dost temná,trpaslíky jsem čekal vtipnější.Konečné dobývání a závěr už je čistě klišoidní a kazí celkový dojem. ()

spike.sg

Pohádek, jako je tato dnes bohužel moc není a ani v budoucnu jich moc nepřibude, dnešní moderní technologie dokáží do kouzelných tvorů a kouzelných lesů takových pohádek vdechnout doslova život a je radost se na to dívat. Sněhurka v moderním kabátě, tak by se dala charakterizovat. Je to jako Alenka v říši divů v podání Sněhurky do které tvůrci vtiskli něco nového a i přesto si zachovala základní rysy Sněhurek, jaké známe. Pohádka je nabušená moderními efekty, akcí a trochou kouzel. Lesní tvorové a vůbec les samotný byli velice pěkně propracované, např. lesní démon byl famózní nebo zhmotnění kouzelného zrcadla mě fakt dostalo. Kristen Stewart svojí roli zvládla velmi dobře a troufám si napsat, že byla krásná. Charlize Theron opět potvrdila svoje kvality. Od Chrise Hemswortha alias lovce jsem čekal hodně a bohužel jsem byl velice zklamán. Trpaslíci byli zajímavě pojeti. Těch 120 minut byli přece jenom trochu dlouhý, kdyby byl film kratší o 20 minut, určitě by mu to přidalo na atraktivitě. I přes všechny efekty, kouzelný tvory apod. tvůrci bohužel nevyužili potenciál, jaký se nabízel což je veliká škoda. 60% ()

JUK_JANA

Tohle není film pro mladší děti, jak žánr fantasy obecně můžu, tak tohle bylo pro mě občas trochu na hraně. Spousta scén na ukroucení hlavy, logika pokulhává. Minimum humoru, ale i romantická linka byla slušně ošizená, autoři si asi šetří nápady snad na připravovaný druhý díl... Pozitiva - bylo to velkolepé, výpravné, když to nebylo moc temné, bylo to naopak hodně pastelové (část děje se odehrává ve vílí říši). Samotný film začíná promluvou vypravěče, kterou k mé velké radost stejně jako roli lovce nadaboval Jan Maxián a to stejně úžasně hlubokým hlasem jako herce Chrise ve filmech Thor a Avengers. Český dabing jako celek je fajn. P.S. Jaro roku 2012 je ukázka toho, jak je ten český rybníček opravdu malý - a role dabérů hrdinů ve filmech o Sněhurkách si v něm zabrali členové kapely Nightwork - v adaptaci "Mirror Mirror" daboval prince Vojtěch Dyk. ()

SacRoS

Koho proboha napadlo obsadit do hlavní role Kristen Stewart. Oproti většině zde musím jít proti proudu. Ta holka nejen že neumí hrát, její mimika obličeje se omezuje pouze na jeden strnulý výraz. Přidáme -li k tomu časté pauzování, vyjde nám wtf??? Lovec, který se vedle mokrých snů x náctiletých, na Bieberovi ulítlých chlapců chová jako tupec, o promiňte... Jako k sestře skoro po celý film. Da fug moment číslo jedna. Trpaslíci kteří nejspíš o hlášku nezakopnou, byť by ji měli přímo pod nosem? Skvělá Charlize Theronová jíž se nedá nic vytknout? Celé to působí nekonzistentně, ba co víc, osobně mám dojem že je to od druhé půli zbytečně natahovaná a nadstavovaná kaše bez špetky invence, či duchaplných rozhovorů. Co naplat, dejte lovci kladivo, počkám si na dalšího Thora. Ale tohle fakt ne! ()

yuyana76

Můj první komentář zde a začnu s filmem, který patří mezi jeden z nejhorších, co jsem kdy viděla (nepočítám film Žiletky, ten je snad ještě strašlivější). Zásluhu na jedné hvězdičce mají zcela jasně Charlize Theron a zde velmi dekorativní Kristin Steward - gratuluji Dámy, bez Vás by to byl odpad. ()

Tomingo

Toto zpracování klasického pohádkového příběhu se mi líbilo. Jen nevím, od kolika let by se na tento film měly dívat děti, aby se v některých pasážích nepodělaly :-) ()

Dart

2 * za to, že jsem to dokoukal a za Charlize. Je to tak blbý, že to ani nejde přirovnat. Bella Sněhurka je stejně nepřesvěčivě hraná jako Sněhurka Bella (a to jsem přetrpěl jen kvůli tomu, že v práci musím čas nějak zabít ..... stejně jako dneska). Nemůžu říct zase striktně, že je to špatný film, ale pokud 12x za film zívám a 12x si dám pauzu, abych strávil nudu, tak to o něčem vypovídá. ()

PZ_Ben

Skvělé moderní zpracování klasické pohádky o Sněhurce, která zde není za něžnou křehotinku, ale za vůdkyni vlastní armády. Královna byla v tomto případě mnohem krásnější než Sněhurka a kdyby na konci skočila Kirsten jednomu z dvou osudových mužů do náruče, nemusela by se už zřejmě točit dvojka. ()

Major776

Spojení s klasickým příběhem o Sněhurce 100/100 Hudba 100/100 Herecké výkony 90/100 Výprava 100/100 Scénář 90/100 Fantasie 100/100 Inovativnost 100/100 ()

marcelita

Nic jsem od filmu nečekala,ale líbilo se mě jeho trošku hororové zpracování.Zvláštní pojetí,ale základ zůstal stejný-posedlost krásou,trpaslíci,zrcadlo,otrávené jablko.............ale o čem tu chci hlavně psát je naprosto otřesný herecký výkon sněhurky(kristen stewart),který celý film podkopával!Umí tahleta holka vůbec hrát?Pomalu jsem se na ten její tupý výraz nemohla dívat.Škoda,že jsem na začátku nezačala počítat slova které ve filmu řekla,protože by možná konkurovala dolphu lungren v rocky4,protože jich tam řekl necelých třicet,ale aspon se na něj dalo dívat,ale toto???? Ona at hraje cokoliv tak je vždycky trapná,nevěřím jí to ani hovno-s prominutím :-) Jinak CH.Theron byla výborná A film pro mě zachránila!!! ()

MR.Lolofon odpad!

Somarina , nicim nezaujimave , akcne prevedenie povodnej klasickej rozpravky , za inych situacii mozno by som dal viac , ale beruc do uvahy original a povodny namet ma toto dehonestovanie nepusti . ()

MaxDamage1

Celkem slušný film. I když nemám rád "americké" předělávky různých pohádek,atd. Tentokrát se mi to líbilo,i když na vyšší hodnocení to z mého pohledu není. Exceluje zde Charlize Theron, která se mi v rolích záporaček velmi líbí a s přibývajícím věkem zraje jako víno. To ona táhne tenhle film k lehké nadprůměrnosti. ()

mrkvicka33

nudna rozpravka a čo sa tyka hlavnej ulohy viem si predstavit i lepsi vyber ako Kristen Stewart,za princeznu mi nepasuje jej črty idu dorealneho serialu či filmu no do rozpravky tejto velkosti určite nie... ()

IAMAD

Bál jsem se blbosti a překvapivě celkem slušný! Když to srovnám s Twilight ságou, ke které to má blízko nejen obsazením hlavní role, je to nebe a dudy ve prospěch Sněhurky. ()

behunka

Úplné zklamání to nebylo. Vlastně až na pár okamžiků jsem se celkem bavila. Moc se mi líbily efekty. (například rozpadající se vojáci, nebo vyteklé zrcadlo-bomba). Je pravda, že místy to připomínalo putování Hobitů, ale to mi vůbec nevadilo. Horší byly Letopisy Narnie a bílý jelen - ale co i to jsem přežila - to byla chvilka. Schrnutí- pěkný film na který se ráda ještě někdy mrknu. 3 hvězdy jsou za to, že si Kristen s Chrisem nedali ani pusu - teda když nepočítám tu zázračnou z pravé lásky, která Sněhurku probudila k životu. Čekala jsem mega líbačku po smrti královny - americký film a nic ??????????? ()

QuietRioT

Slabá rozprávka pre štrnásťročných. Celé to stojí na efektoch, ktoré sú fakt jediným plusom tohoto filmu. Ďalej všetko cez naivný scénar, bojové scény, až po nepríjemné herecké výkony nestojí za nič. ()

jjbaraque odpad!

Už během sledování filmu mě napadlo:"Američané by neměli točit filmy". A nebo možná, mohli by je finacovat, ale dál už se do věci nevkládat, natož pak se snažit natočit něco, co by mělo, snad atmosférou, připomínat předlohu bratří Grimmů. Ve filmu je tolik zoufalých chyb (jako příklad metání ohně proti útočníkům, hrad, který je cukrkandlový, ale, protože jde o temnou pohádku, tak nezáří všemi barvami jako Sen šíleného cukráře, tedy Chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí, ale je šedočený), že člověk chce odejít, ale ve shodě s Cimrmanem...očekává, zda druhá půle bude stejně slabá jako ta první. Občas jsem si připadal, že tvůrci recyklují, asi v rámci ekologie, výtvarné prvky z dřívějších filmů (barvy v kouzelném lese silně připomínají styl Burtonovy Alenky). Hereckým výkonům ostatně taky nelze příliš věřit, připomíná to operetku. A že je to neskutečně dlouhé, to snad dnes, kdy tvůrce ani nemůže natočit film, který by trval 90 minut, ani netřeba zdůrazňovat. ()

zbytecny

s těžkým srdcem uděluji 2 hvězdičky... za Charlize Theron ,Chrise Hernswortha a za efekty. Jinak mi tenhle výtvor přišel jako šílená slátanina všeho dohromady, nezaujal mou pozornost. Konec byl taky otřesný . Zřejmě bylo cílem donutit diváka přemýšlet o tom, jak to bylo se Sněhurkou dál, ale jak říkám, osud této hrdinky, v tomto filmu je mi ukradený. Navíc celý film byl zbytečně dlouhý ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)