Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

pafka

Me to teda naprosto minulo. Od niceho k nicemu. Pro me skoda casu. Tvurci ziji ze slavy jednicky, a timhle cucaji zbytky v penezenkach. ()

srolyma

První Thoříkův film mi přišel z celé avengerovské série nejslabší a to především díky výskytu různých Asgardů a jiných obskurních vesmírných či mytických destinací, které mě svým ztvárněním vůbec neoslovily. No a protože se pokračování v podstatě celé odehrává v těchto obskurních mytických destinacích a k mému zděšení už ani záporák Loki není tím, čím býval (přesto je tu opět nejlepší), tak se tím pro mě film stává nudným a zcela nezajímavým. Ta necelá půlhodinka, kdy se Thořík konečně rozmachuje kladívkem v Londýně je sice slušná, ale celkový dojem bohužel těžko zachrání. Pokračování naprosto o ničem. ()

jack_scott

Tři a půl hvězdičky za velmi rozporuplný snímek, který mohl být o tolik lepší, přesto řadou detailů rozvíjí Marvel universe a jde mu to skvěle! Co k filmu dodat...jen asi škoda toho režiséra - snímek mohl být mnohem lepší. Zábava je to i tak dobrá, ale jde spíše o jeden z vícero méně-vyjimečných snímků od Marvela.Na řadu věcí i tak budu rád vzpomínat! ()

HellFireFery

Prvních 40 minut je zklamání. Poté se rozjede typická marvelovská řežba, ve které však citelně chybí ostatní Avengeři. Kdyby ubylo laciných fórků a bylo více Lokiho, tak bych šel s hodnocením ještě výše. Takto je to takový lepší průměr. PS: Závěr s Lokim je perfektní! :) ()

kubilov

Druhá fáze filmů o superhrdinech ze světa MARVELU je v plném proudu, proto pochopitelně přišel čas i na pokračování poměrně oblíbeného "božského" Thora. Druhý díl se zdánlivě nicneříkajícím podtitulem odhaluje více z marvelovského univerza, než by se mohlo na první pohled zdát. Konečně odkrývá tajemství co se týče vzhledu a vzájemných vztahů jednotlivých světů, nové tajemné předměty či společenství a začíná vytvářet nosnou konstrukci obrovské mozaiky, kterou dohromady filmy o superhrdinech z tohoto prostředí tvoří, a ke které nám zase o kousek víc řeknou další a další filmy. V důsledku tohoto všeobecného seznamování se více s danými zákony a souvislostmi by člověk čekal, že samotný příběh bude postrádat správnou šťávu, čemuž tak naštěstí není. Thor opět musí řešit nebezpečné situace, tentokrát dokonce hned v několika světech najednou, do toho mu vrásky přidělává nejen vlastní rodina, ale i jeho veskrze pozemská holka, zkrátka toho musí stihnout docela dost. Záporák sice není z těch nejzajímavějších, protože ti jsou povětšinou zastupování někým slavným, což Christopher Eccleston fakt není. Tento nedostatek však více než dostatečně kompenzuje jakýsi nový trend, který začal už třetí Iron Man, není jím nic jiného než prohloubení psychologie postav a celkově snaha být více dospělejším, což jde ruku v ruce s tím, že toho o postavách s každým dalším filmem víme stále více. Také vedlejší postavy jsou lépe využívány, z minimalistických rolí Anthony Hopkinse, Idrise Elby, Natalie Portman nebo třeba i Stellana Skarsgårda jsou regulérní vedlejší postavy, které mají konečně i zajímavé vlastnosti a rozhovory a ne jen nudné postávání a občasné popocházení, jak tomu bylo u prvního Thora. Ze začátku se ve mně mísilo zklamání s rozčarováním z toho, že je do příběhu postava Lokiho zabudována jen jako další magnet na fanynky, proto bylo velkým překvapením jak moc si scénáristé s jeho postavou vyhráli a udělali jí důležitou i do budoucna. Myslím, že když řeknu, že druhý Thor jednoznačně překonává první díl, tak budu jen nosit dříví do lesa, protože progres je z filmu přímo cítit. Ať už to je díky epickému závěru s konvergencí světů nebo kvůli vtipným cameo rolím Stana Leeho a Chrise Evanse. Rozhodně je se na co dál těšit. --- Po druhém shlédnutí logicky snižuji na 3*. O moc lepší než první díl. ()

Citera_Mor

Čekala jsem víc. Zatímco trailer byl nadupaný, film se ve výsledku vlekl tak, až jsem několikrát měla chuť to vzdát. Půl hodiny se nic záživného nedělo, pak deset minut akce, následně zase nic, to nemohlo zachránit ani obsazení... Oproti jedničce se jedná o slabý odvar, snad jen ten konec slibuje, že by se snad v pokračování mohlo stát něco zajímavého. Doufejme, že to pod ruce dostane někdo jiný než Alan Taylor ()

NightScene

Pastva pro oči.. Totální paráda, všechno suprové, navázání na první díl, navázání na Avengers (viz. Lokiho přeměna na Kapitána Ameriku), humor luxusní, spád ještě lepší a efekty no klasicky supr. Prostě u Thora 2 jsem se ani vteřinu nenudil a předčil všechna moje očekávání. A konec mě velice překvapil.. Zvraty v ději byly taky dokonalé. Marvel jde do sebe ve všech směrech a snad jim to vydrží. Už se těším na Avengers 2! 100% ()

SSheldonCZ

Kdo by to byl řekl do Ódinovy starý, že se umí takhle ohánět, super. Loki nezklamal v přeměňovacích kouzlech, vím, že to ten kluk ušatá ovládá, ale kdykoliv ho použil, tak to bylo pro mě překvapující. Chválím i spousty humorných vsuvek, které pobavily, i když v závěrečný zápletce mě to lehce narušovalo ten epický pocit napětí a strhujícího děje. ()

Jastřabík

Udělat z toho jen kreativní lotr/Star Wars mashup, tak to mohlo být mnohem lepší a aspoň nějak zajímavý... jako superhdinský žánr to nefunguje a zase jsem koukal na film, kterej jsem viděl - tentokrát mi přišlo, kromě samozřejmých imitací lotr/SW, to byl Prometheus ("black goo", písečná planeta, elfové s exoskeletonem, padající loď, Idris Elba, nakažená "vědkyně", asi i ten britský přízvuk (?)). Hvězdička navíc za to, že tentokrát se to obešlo bez padajicích mrakodrapů (!) ()

Liger

Přehodnocená, digitální nuda. Fakt, že příběh je prostý, samozřejmě neznamená, že není zajímavý, což ovšem není zdejší případ. Velmi slabé podání nejen režie, ale překvapivě i téměř všech herců, včetně Hemswortha. Čas od času se film snaží alespoň o vtipný moment, ten je ale vzápětí zavalen masou pitomých dialogů, které vám stěží budou dávat smysl. Dokonce ani mlácení kladivem si fanoušek epických rubaček moc neužije, a když už, zkrátka vás tolik jako v prvním díle neohromí. A škoda, že strážce Asgardu nemá zde větší pole působnosti, jedná se totiž o jednu z mála zajímavých postav. Bohužel ve srovnání s prvním dílem se jedná o třídu horší film. ()

DaliborekD

Nečekal jsem moc, ale o to příjemněji jsem byl překvapen. Příběh je stylově temnější a ikdyž jsou v něm hloupá místa nebo pár hlášek, jde o adaptaci komiksu, ne Shakespeara... Samotná postava Thora i jeho milé je pro mě trochu nudná, ale vedlejší postavy to zachraňují v čele s kralujícím Hiddlestonem. Alan Taylor se na režisérské stoličce neukazuje jako ideální volba, ale zformovaná mašinérie Marvelu mu nedává prostor něco výrazněj kazit, když už ne zazářit. Mrzí mně, že se nedaří víc těžit ze specifik Thorova světa a víc se oprostit od prvních Avengers, takže vedle třetího Iron mana a druhého Capa, kteří si budují originální styl, působí film zbytečně unifikovaně. Rozhodně se ale nejedná o slabý článek v Marvelovském vesmíru. ()

Domas88

Ja ty fantasy tak miluju..proc se jich netoci vice? Pro milovnika tohodle zanru je Thor 2 naprosto skveli... Nemam co bych dodal..jo mam tesim se na 3 :) ()

Marty_cz

Po Thorovi 1 přišlo mírné zklamání i když časově vyjde zhruba stejně jako Thor 1, tak mi přišlo, že je nějak krátký. Nejspíš to bude způsobeno tím, že v druhém díle je nějaký jednoduchý děj, který nemá nějakou dějovou zápletku. Ve filmu ani není kladen velký důraz na detaily, tak má člověk pocit, že je to jedno a to samé. A platí to i pro postavy při filmu jsem měl pocit, že na plátně je akorát Thor, Jane a Loki jen občas se tam mihne nějaká jiná postava. Každopádně i přes tyhle věci se mi film líbil a všem komu se líbí téma superhrdinů, tak Thor: Temný svět nesmí chybět v poličce s DVD. ()

muti

stormtrooperski umrlci elfovia pouzivajuci implozivne granaty temnoty, Garruk the Cursed, Natalie Portman, Captain America, tajna skrysa kam sa da dostat z ktorehokolvek miesta, kladivko ako ho uz poznate a Aether ako ho nepoznate. a medzitym sa skryva samozrjeme Loki, ktoreho ste si vobec nevsimli, ze som ho spomenul. ()

Sakulnikov

Zábavnější než první díl. Více akce a možná i humoru - i když možná parodického. A výborná hudba. I když stále mám dojem, že největší problém této série je samotný Thor. ()

Kackucka

Téma bylo super, způsob zpracování nic moc. Současný Hollywood si podlě mě vždycky nabere na ramena více, než je schopen zpracovat. Tak kupříkladu. Máme tady 5000 let starého, dřímajícího, nejhoršího a nejsilnějšího nepřítele. Svět se před ním třásl a otec Odina svedl dlouhou válku, aby se ho zbavil. A zrovna na Zemi, zrovna naše kamarádka Jane Foster, se náhodou (what a coincidence) dostane ke zřídlu éteru jako slepý k houslím a rozjede se mašinérie, kterou podle situace není už snad nikdo schopen zastavit. Ale to neznáte Hadimršku, že? Takže pánové scénáristi tentokráte nic moc. Zpracování na druhou stranu mě moc bavilo, délka filmu tak akorát, a kolem a kolem se dá tento film označit za pohodovou oddechovku na sobotní večer. Ale znovu se na to podívám leda tak proto, že Chris Hemsworth, je fakt kus. ()

krumlajs

Marvel, kterej není marvel. Totálně zbytečnej film dokazuje, že thor je nejnudnější současná komiksárna. Všechno co se děje ve filmu mě přišlo zbytečný a vycucaný z prstu. Taylorovi se film rozpadá pod rukama a je vidět, že neví co dál a ten konec je fakt kretenskej, já vím, že je Loki oblíbenej, ale ten konec je totálně zbytečnej. Jak Taylor natočí Terminátora radši nemyslet. ()

Turby

Je to asi na stejné úrovni jako první Thor. Vizuální efekty se sem hodí a není to až moc přeplácané, tedy kromě závěru kde musí být zničující souboj, který zničí vše okolo. Líbí se mi to hlavně kvůli příběhu, který se rozvine zajímavým způsobem. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)