Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Babous

Dokážu si představit, že po úspěchu prvních Avengers za Whedonem do kanceláře někdo přišel a prohlásil: "A není tam těch superhrdinů nějak málo?" Načež Whedon odvětil: "No jasně! Už vím, co tomu chybělo!" A tak jich do pokračování nacpal dvakrát víc. Jenže přes všechny ty superhrdiny, záporáky a vedlejší postavy, které si můžete - ale nemusíte - pamatovat z předešlých marvelovských filmů, tomu něco chybí. Omezený rozpočet. Tenhle film musel mít tak obrovský rozpočet, že scenáristi mohli zcela propustit uzdu fantazii, jenže ta omezení a limity jsou mnohdy to, co filmy činí zajímavými a nutí filmaře experimentovat, používat náznaky či jinak využít své schopnosti. S neomezeným budgetem můžete naplácat tisíc efektů, výbuchů a rychlých střihů za sebe a ano, bude to vypadat působivě, ale zmizí z toho ten viditelný dotek lidské práce. I scénář je mnohem slabší (jako ostatně u většiny Marvelovek) - postavy už se vzdaly lehkého vtipkování a začínají se brát moc vážně, hlavní padouch je neurčitý a rozplizlý, nemá osobnost. A jaký měl smysl film o týmu superhrdinů, když ten tým pohromadě uvidíte leda na plakátě nebo v závěrečných titulcích? Všechny ty vedlejší linie (např. Thor v jezírku, Černá vdova a Hulk) zbytečně odváděly pozornost od týmové práce superhrdinů. O těch psycho scénách ze začátku nemluvím, protože nejenže působily béčkově, ale navíc v pozdějším ději neměly žádné opodstatnění. Ale i přes ty všechny výhrady to není vyloženě špatné: místy jsem se zasmál, akce měla švih a bavilo mě zapojení dvojice původních záporáků do týmu. ()

3 AM Code

Predem nutno uvest: tenhle dil je pokracovanim nejen Avengers 1, ale v podstate vsech ostatnich linii. A s vysvetlovanim kdo je kdo se nikdo parat nebude (coz je dobre). Takze pokud nemate alespon zbezne "nacteny" posledni 4 roky vyvoje Marvelovskeho filmoveho univerza, budete vice ci mene plavat. K samotnemu AoU: s lehkym vahanim lepsi nez jednicka. O neco mene uhlazena akce (v nekterych momentech), zato ale vice prostoru pro postavy. LEHKE SPOILERY: V podstate zadny avenger nevyjde z AoU nezmenen. Nejvic je to znat u Starka a Capa, kdy jeden si konecne priznal ze je "sileny vedec" - ackoli o tom vtipkuje - co mu taky zbyva jineho, a druhy odhodil sny o tom, ze bude nekdy vest normalni zivot a dal se (opet) do sluzeb vyssi veci. To same plati (i kdyz z vice osobnich duvodu) pro Black Widow a Hulka. Hawkeye se vlastne nikam neposune - spise jsou odhaleny zkutecne duvody jeho "why we fight". Thor je jedina postava, ktera je tentokrat trosku do poctu - i kdyz jeho vize bude mit velke dopady do budoucna. Nove postavy jsou paradni, Scarlet Witch & Quicksilver zapadaji hladce do skladacky a Ultron a Vision (vyborni Spader a Bethany) maji v zaveru mozna nejlepsi scenu celeho filmu. Celkove mam problem najit v 141 minutach pasaze kde by slo tempo dolu - trochu prekvapive je to jen nekolik akcnich scen, ktere jsou pro me zbytecne natahovane. Nedejte na hysterii "fanousku", kteri nedostaly presne to co chteli a gaucovych profesoru, kteri - zase - nedostaly komixove vydani filozoficke studie o nesmrtelnosti chrousta a uzijete si mozna nejnadupanejsi film roku. Celkove hodnoceni: 90% ()

ZkuKol

Roboti prostě mimozemšťany nepřekonali. Láska mezi monstry není dostatečně nosným prvkem a občasné vtipkování vše nezachrání. Akce je poctivá, triky kam se podíváš, ale chybí tomu nápad,okamžik překvapení .-efekt WHOA! Užto,kolikmá film postav je nebezpečné, alehlavní slabinou je - jaké postavy - vision není tahoun - spíš Deus ex Machina, incestní sourozenci jsou ostrouhaní na nudný základ, Ultronovi někdo vzal koule i prostor. Doufámže bratři Russoové si vyberou lepší scénáře a přinesou nám víc než solidníblockbusterové řemeslo... 60% ()

sedm.1

Kdo má rád současnou vlnu superhrdinských filmů, těžko může i tentokrát něco namítat. Samozřejmě, aby všichni jen chválili, to ale také jen tak nejde, a to především proto, že negativní recenze jsou přeci in a říkají, „nejsem jako ostatní popcornožrouti, já tomu totiž rozumím mnohem víc a jen tak něco těm filmařům nezbaštím a s čistokrevnou zábavou jděte do háje“, ale samozřejmě to je jen povrchní image všeználků, kteří sežrali šalamounovo hovno a přitom jde jen o umaštěný zvrhlíky, honící si své nedomrdlé ego na kritizování všeho a všech. A já tyhle diváky/uživatele nechápu, serou mě a ikdyž vím, že s tím stejně vůbec nic nenadělám a ničeho nedocílím, tak si tu alespoň přes písmenka ulevím a řeknu si: Fuck off, idioti! Tak, teď už ale k filmu, který stál opravdu za to. Avengers 2 přinesli zkrátka přesně to, co každý, alespoň jen trochu racionálně myslící divák, měl očekávat a dostal to měrou vrchovatou. Všechny své hrdiny ve své nejlepší formě, dokonce i pár nových, kteří to celé též poměrně zdárně a výrazně oživili, silné emoce, fungující humor, další zajímavé rozvíjení vztahů mezi všemi hrdiny a zároveň i vysvětlování a obohacování jednotlivých charakterů postav, spousta neotřelých nápadů a překvapení, ale hlavně obrovskou dávku akce, o kterou tu jde především, která má koule, je perfektní, dokonalá, intenzivní, dynamická, choreograficky našláplá, nápaditá, efektní a trikově dechberoucím způsobem zpracovaná, prostě nářez a jízda v jednom. Dějově jde pak sice o dost přímočarou záležitost, ovšem v tomto druhu filmů to vůbec nevadí, spíš tedy naopak, jednoduchost a zábavnost tu zkrátka vládne, a tak to má být. Když bych se měl ještě zastavit nad jednotlivými hrdiny, jde o hodně vyrovnanou partu, kdy mě určitě potěšilo, že byl více do hry zapojen i Hawkey, což je jistě skvělý krok, naopak mě stejně jako v jedničce mrzelo, že stále upozaděn zůstává Thor, což moc nechápu, tak snad příště. Nové postavy jsou jinak také fajn, jak nyní, tak určitě i v budoucnu budou mít pro veškerý vývoj výrazný přínos a jistě se jen tak neztratí a nezapadnou. A tak jediné, co tu mohu Avengers 2 vytknout, za což ale nikdo z filmařů nemůže, že tím, že jde o pokračování, zmizel onen WOW efekt, díky kterému právě jednička tak oslnila a oslovila celosvětovou filmovou populaci, ale nyní už ta bombastičnost v pokračování zkrátka nemá už takovou sílu, protože už prostě všichni očekávali, že to bude pecka a všichni chtěli ještě víc a víc, což se ale zas až tak nepovedlo, nicméně úrovně prvních Avengers dosáhlo toto pokračování stoprocentně a mě to k absolutní spokojenosti a zábavnosti zcela postačilo. ()

KR4T4S

Mnohem, mnohem lepší než jednička. Hutnější, napínavější, konzistnější, hlášky údernější, Ultron super záporák. Využití různých schopností postav konečně velmi elegantně a efektivně zobrazeno - co dosud zvládli jen v X-Menech od prvního dílu, je to od teď i v univerzu Avengerů. Palec hore! Ty nejlepší pasáže filmu jsou ty, kde se jen konverzuje. Akční scény se souboji super, ale když se tentokrát mluví, je to mnohem lepší. Velké překvapení nečekaně 85% ()

Reanimated

Klinický Marvel, který přesně dávkuje hlášky, velkolepé akční výjevy a solidně kočíruje stáj hlavních tahounů. Suprový je tentokrát záporák a body dodává i cameo Andyho Serkise. Nejvíc hapruje děj, aneb když se nehláškuje či nebojuje, tak je to prostě nuda. Od experimetování je tu zkrátka Gunnův b-tým... ()

skinny

Neprominutelným záporem druhého dílu Avengers je, že je to CGI splácanina, ve které se nevyzná ani čert. Přespříliš efektů v kombinaci s hodně postavami působí přeplácaně. Dalším mínusem je uspěchaný děj, který ani herci nezachrání. Navíc v kině s dabingem daboval Roberta Downeyho někdo jiný, a to se nedalo odpustit. Jako pořád dobrý ale něco tomu chybělo ()

Sdoom

Na nové Avengers se dobře dívá, ale týden po zhlédnutí už si člověk ani nevzpomene, že něco viděl. Oproti jedničce je zde i méně vtipných momentů a celkově je to takové monstróznější, ale méně nápadité. Z jedničky jsem odcházel z kina dost nadšený, ze dvojky jsem se přesunul v rámci dvojboje na Mad Max: Fury Road a ten mi docela spravil chuť. (kino Cinestar, orig.) ()

netahlo

Na pohodu. Urcite ne horsi nez jednicka. Nicmene vzdycky kdyz sleduji podobne akcni blockbustery, uvedomim si jak genialni a nadcasovy snimek je Terminator 2. I po tolika letech strka vsechny podobne srandy do kapsicky u trenyrek. ()

Dromed

Homixová liga vypičenců Kapitán Analmenlike Thor Steinar Sieg Heil Hydra Sherlock Iron Dick Holmes junior Hulk co není Edward Scarlett Duckface Jeníček s lukem VS. Megatron. Teď jsem vlastně napsal scénář. ()

LuciusWlk

Druzí Avengers mi přišlo, že jsou trochu přestřelení. Hlavně demolice města Hulkem vs. Ironmanem. Nakonec se to nějak srovnalo, nebo jsem si zvykl, kdo ví. Noví Avengeři naverbování, svět zachráněn. Aby to nezačalo nudit. ()

Darth_Jenda

Poučení tvůrci z prvníhu dílu poslechli všechny masturbátory nad barevnými obrázky s bublinami s textem a odstranili všechny zbytečný kecy a přidali víc vykombenejch kombíček nabušenejch chlápků s kapucema, čímž mě dostali do situace, kdy jsem musel rukou v kapse krotit erekci, aby nedošlo k zaprasení mých posledních čistých adamek. Dokonce si ze sebe dělaj srandu, kdy uvažujou nad zbytečností Legolasovou, hážou hlášky, který nemaj bejt tak drsný, jako spíš dělající si prču sami ze sebe. Bohužel, vyvrcholení filmu přijde ve chvíli, kdy se Skarletka Johanzova zakousne do jednoho z kolegů, tím se polovina špekounů v kostýmech v sále rozbrečí a odchází na záchod pro ubrousky multifunkčího použití. ()

Pyth

3D uplne zbytecny klasicky, akroat me z tech bryli bolela hlava.. ale jinak supr. Zhruba to co sem cekal, nasmal jsem se docela dost.. ale stejne v hlave jsem tak nak porad musel premyslet nad CA:CW, ktery podle me bude "prave Avengers 2" :) a opet se jen potvrdilo, ze Hulk je moje nejoblibenejsi postava :)) ()

nameadel

Hodnocení asi není ještě definitivní, neboť jsem film viděla dabovaný a myslím, že jednou hodně silnou stránkou Avengerů jsou prostě ty dialogy. Nicméně musím říct, že mi uši netekly tak moc jak jsem čekala. Film je hodně dlouhý a možná bych ubrala trochu té akce, ale jinak jsem opravdu spokojená. Takže jooo! ()

Rudinsky

Problém druhých Avengerov nie je ani tak v takmer nulovom deji, či telenovelových epizódkach snažiacich sa nastoliť pocit konzistentnosti. Koniec koncov, podobný princíp fungoval aj pre prvý diel, aj pre GOTG. Tie ale mali oproti Age of Ultron usporiadanú dramaturgiu, jasný ťah na bránku a hlavne naboostované finále. Druhým Avengerom chýba režisérska zrelosť - Whedon dokáže sem tam napísať solídne vypečenú repliku - to ale nie je dialóg a už vonkoncom nie scenár. Tento trik - vyčariť funkčný, epizódkový humor a zakryť ním, spoločne so šlapúcimi hercami, vágny scenár - mu vyšiel v jednotke. Tu je to prehliadnuteľné a vo výsledku aj trochu nudné. Síce má šíkovného kameramana a budget veľký ako vlastné ego - no je evidentné, že mu to aj tak celé prerástlo cez hlavu. Ultron prekvapivo pôsobí viac tragikomicky, než hrozivo - a hoc sa Spader snaží, ako vie, je to vo výsledku nanič, keďže si vo filme struhne dve oznamovacie vety a hlas prepožičiava temperamentnejšej verzii Chappieho. Okrem toho, móda Hollywoodu filmovať všetko kdesi na balkáne, takémuto megafilmu NEPROSPIEVA (scéna v Afrike spoločne so Serkisom pôsobí, akoby bola z úplne iného filmu, a dokonca umocnila pocit otrasnej výpravy). Navyše máte pocit, že film natočili za dva týždne a dva roky sa potom strihalo (a veľmi zle - vrátane akčných scén). Povinnosť, a nie štýl. Taký Winter Soldier je oproti tomuto o dva levely lepší film - som rád, že Thanosovi budú šéfovať bratia Russovci. ()

iXtr3m3

Skvelý mix medzi Avengers 1 a Captain America - Winter Soldier. Miestami temnejšie, miestami drsnejšie, miestami humornejšie, na efekty premakanejšie. Postáv síce príliš, ale rozumne sa to rozvrhlo, takže fajn pomer. Čo sa týka gradácie, tak za skvelé pokladám, že vývoj deja šiel podobnou cestou ako jednotka, t.j. nevyložiť všetky karty na stôl ihneď a tak sa dal vysledovať zrod hlavného záporáka, prerod záporných hrdinov na kladných, vnútorné aj vonkajšie boje medzi hlavnými postavami, zrod nového superhrdinu, návrat Shieldu a záverečná deus ex machina čerpajúca pointu z histórie planéty ako takej. Potešili skvelé cameo úlohy, potešili zmienky, ktoré majú upútať pozornosť na nových pripravovaných superhrdinov, ktorí tam veľmi veľmi chýbajú ako napr. Wakanda. Mne sa to fakt páčilo. Jasné, wow efekt ako pri jednotke sa už nekonal, ale ako evolúcia - super. Super moment z filmu hodný súboja s Hulkovým ukončením Lokiho finálneho preslovu z jednotky? Prekvapenie sa nekoná, zasa je v hre Hulk, aj keď hlavné slovo má Hulkbuster a jeho pokus o Hulkovo uspanie... :) P.S. Spoiler Alert - Vision vs. Thorove kladivo vs. výraz ostatných? Či Visionova kritika Thorovho kladiva? Jednoducho pecka. Spoiler Koniec. 100% ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)