Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

czema

Zdá se mi že do toho už moc pletou city. Členové týmu se chcou mezi sebou pářit, Stark stvořil geniálního a skoro nezničitelného frankensteina co stvoří ultra frankensteina. Jeden má rád poezii,ale chce poslat svět do kytek. Ten druhej je aspoň naivní, jo a asi zdedí asgard. Každopádně ta finální půl hodinová řežba stála za to. ()

LencaN

Byla to paráda, to ano, leč překombinovaná. Trikově super. Jen úplný začátek mě dost zklamal. Vypadal dost odfláknutě, postavy se vůbec nepohybovaly přirozeně, zvláštní, zbytek filmu už to bylo v pohodě. Spojily se tady příběhy ze všech filmů o jednotlivých hrdinech. Jen mi tady přišlo už moc postav. Ještě, že tu nebyly slečny od Ironmana a Thora. Jinak tu byli asi všichni plus ještě noví Vylepšení a Vision. Asi to bylo dobře udělané, ale ty bitky byly na mě příliš dlouhé, nebijte mě za to. Oproti tomu jsem měla radost z každého vtipného pošťouchnutí mezi těmi bojovníky proti Ultronovi a za každou poznámku směřující k jinému filmu. Dělalo mi dobře, že vím o čem mluví :) ()

Staple

Plytká podívaná, která se snaží být hrozně dospělá. Origin příběhy postav, které nemají vlastní film byly podány tak nezajímavě, že jsem skoro přetáčel. Zdá se mi, že se tvůrci snaží přiblížit Snydrovým supr híro filmům. Tou svoji poetickou náladou, ale skutek utek(jakože i u Snydrových filmů se to povedlo jen Watchmenům). Alespoň že Vision se povedl, což je vlastně důvod 3*. Jinak sem dost zklamán. Doufejme, že se další Marveláckej počin povede. Ještě že tu jsou stále X-meni. Ty mě udržují v tom, že i takové filmy mohou být kombinací dospělého příběhua parádního blockbusteru a že Avengers se budou držet jen té blockbuster části. ()

Athares

Suverénně jeden z nejhorších komiksáků. Klišé nad klišé. Možná by nestačila ani malá násobilka na výpočet všech těch milimetrových úniků před smrtí, zachráněných civilistů (v mnohatisícovém městě probíhá válka, domy se bortí, jeden výbuch za druhým, ale jo, někdo z Avengerů vždycky zachrání jakéhokoliv občana, ať už je na jakékoliv straně města, ideálně jednou rukou při opět skvěle načasovaném pádu ze skály, fuj). ()

Ironhead

Tak tohle bolelo... velmi toporne hlasky, co maji byt vtipne, ale jsou pouze trapne... dej tak moc blbej, jak jen to snad slo... chemie mezi postavama doslova nulova... sila hrdinu i lidi menici se dle potreb sceny/scenaristy a samo ze v kazde scene zachranime vsechny komparzisty, pac to toci Disney a divaji se na to krom nerdu i deti.... uaaa tohle vazne ne, uz prosim dost! ()

Dawydov

Podruhé: je to na hraně 4*, drží si to vysokou laťku, ale dám těsně 3* (pro výstrahu). Je nutno tento díl odlišit od mnohem lepších kusů z druhé či třetí fáze, jako Winter Soldier, Iron Man 3 nebo Civil War. Age of Ultron je bohužel dost nevyrovnaný film. Je přeplněný k prasknutí, ale méně by bylo více. Je toho moc, je to překotné, dějově nepřehledné. Obsahuje sice dost skvělých scén i postav, ale taky obsahuje hodně toho horšího. Spousta scén jede jakoby na autopilota, a to hlavně akčních. Sice se tam stane to, co se podle scénáře stát potřebuje, ale chybí cokoliv, co by to dělalo zajímavým. Jakoby to svěřili trikovým animátorům, ale nikdo to režijně nevedl s nějakou vizí a dramaturgickým záměrem. Větší část filmu působí jako ta historka, kterou vypráví pan War Machine. Prostě vyšumí do prázdna a zapadne. Nejvíce ze všech dílů mi tady taky chyběla lepší hudba, vše postrádalo nějaký "impakt". Největší problém je motivace Ultrona, stejně jako Dvojčat. Buď nedává smysl, anebo není dost vysvětlená. Obojí je špatně. Obě motivace jsou podány trestuhodně zkratkovitě, nevěrohodně, bohužel ryze béčkově. Divák se musí sakra snažit, aby to dávalo aspoň trochu smysl. A tak to být nemá. Velká část hlavní dějové linie je tak bohužel v důsledku toho nezáživná. Kazí to navíc i fakt, že se nepovedlo kombinování neslučitelného - vážnosti a komediálního nadhledu. Máme brát hrozby vážně a o hrdiny se bát? To moc nejde, když u všeho tak hláškují a nepřipouštějí si jakékoliv nebezpečí. Takováhle "akce" mě nebaví. Je to jen sledování pohybů, ne prožívání napínavého strhujícího příběhu. Přitom staré i nové postavy nejsou špatné. Zejména Vision je super a to film velmi pozvedlo. Ale toho je málo. Chtělo by to více se pozastavit, jako v domku na venkově, užít si ty scény, ne tak splašeně chvátat... Pozn.: btw. filmy Winter Soldier, Age of Ultron i Civil War rozehrávají podobná témata. Některá se vyloženě opakují (mají se Avengers chovat autonomně, nebo někomu sloužit? Mají o svých postupech informovat, nebo je tajit?) Nepřipadá mi, že je chování postav (zejména Starka) úplně konzistentní. Nějak nezvykle se ideologicky "vyvíjejí". ()

vinnetou500

Těžké hodnocení. Ale dokonalý finále mě tak nějak přesvědčilo. Všichni hrdinové bojující u jádra, kamera kolmo shora a k tomu občas úžasná slow motion. Pastva pro očička mladého diváka. :-) Tentokrát mě moc nenadchla hudba, která bývá u Marvela dost promakaná. Ale neva, zas třeba příště.... ()

Trilobajt

Nekonečný film pro puberťáky nebo ortodoxní fanoušky Avengers, který je prošpikovaný absolutně nevtipnými hláškami hlavních rádoby drsňáků.... ()

Lukys

Po rychlém začátku, kdy jsem nějak nechápal co se děje a, že nám film pustili od prostředka, jsem konečně začal pomalu chápat co se děje a také mě to začínalo pomalu bavit. Padlo několik dobrých hlášek a akce v byla vcelku dobrá, ale dalo mi chvilku, než jsem se začal orientovat. Řekl jsem si, že to bude skvělý film. Poté se vše trochu zklidnilo, ale celý příběh se skládá spíše z akce. Josh Whedon mi tu připadal jako dítě odtrhnuté ze řetězu. Oproti jedničce je tu mnohonásobně víc akce a ( bohužel ) také mnohonásobně méně emocí. Když jsem totiž odcházel z kina...nemohl jsem si vůbec vzpomenout na spoustu důležitých věcí, které jsem ještě před hodinou viděl na velkém plátně. Lidé si přáli vidět souboj Iron mana proti Hulkovi a také ho dostali, já ho viděl též a docela mě i bavil, ale nemohl jsem si zaboha vzpomenout jak vůbec dopadl. Celý film je tolik nabitý akcí a málo nějakého srozumitelného příběhu, že si budete po prvním shlédnutí pramálo pamatovat. Příběh ubíhá svižně a vůbec nenudí, ale nějaký náznak emocí moc nečekejte. Jediné co bych mohl zmínit je rozhovor Hulka s Black Widow o její zabijácké minulosti, kde mi aspoň někoho bylo líto nebo jsem něco cítil. Ale o celém filmu se to říct nedá. Scénář není dostatečně propracovaný a zdá se, že se spoléhalo hlavně na dobrou kampaň a na dobrou recenzi jedničky. Děj je tedy plný akce, spíš bez emocí, rozporuplný, neoriginální. Většinou typická dvojka...Herci jsou tu dobří. Downey Jr. tu skvěle hraje Iron mana i když už mu je přes padesát, více prostoru tu dostal i Capitan America a konečně mi přišel víc důležitej než v jedničce, výprava za Hawkeyovou rodinou tu našemu střelci zlepšila reputaci a celkově má taky v příběhu více prostoru. Dále bych mohl pochválit herecký výkon Scarlett, Marka Ruffala nebo i Elisabeth Olsen aka Scarlet Witch. Méně prostoru tu dostává bohužel Quicksylver, což mě štve. Nevím proč, ale toho herce mi bylo trochu líto. Ve filmu dostal hodně málo prostoru a minimum nějakého dialogu. A celé to završili tím, že ho nechají zemřít. Alespoň ne zbytečně. Celý film jsem se ani na chvíli nebál, že někoho zabijí a jediný o kom jsem si to nemyslel...byl on. K jeho smrti podle mě také vedl jeho nedostatek scén v příběhu, což vedlo k velice ploché postavě o, které jsme se prakticky nic nedozvěděli. Škoda...Co se týče efektů, tak i přes všechnu tu akci si teď na ně musím trochu otevřít hubu. Některé byli dobré a uvěřitelné, ale ve finální bitce mi někteří roboti připadali odbití a nedodělaní. Navíc...při jedné scéně, kde se všude okolo bojovalo, jsem spatřil robota, který stojí nehybně u zdi a prostě tam jen tak stojí a nic nedělá, zatímco vedle něho obří zelenáč Hulk mlátí kolem sebe rukama jako zběsilej. Prostě nechápu. Takže co se mi líbilo? Hudba nebyla špatná. Což mě docela překvapilo. Hlavní znělka je parádní a při finální bitce, kde Avengers bují v jakémsi chrámu proti robotům a pak najednou začne hrát hudba...no...v kině jsem z toho dostal husí kůži ( Odkaz najdete pod recenzí ). Takže film je akční a bez nápadu, ale zároveň se ani nebudete nudit a je to celkem zábava, takže jsem z kina odcházel s celkem dobrým pocitem. Hodnocení:7,5/10 () (méně) (více)

Eeve

Od Veku Ultrona som očakávala teda oveľa viac, asi to bolo spôsobené celkom vysoko nastavenou laťkou po Avengers: Pomstitelia. Úplné sklamanie sa nedostavilo, no je veľa vecí, ktoré sa proste dali urobiť omnoho lepšie. Tá hneď prvá, a vo valnej väčšine filmov aj najdôležitejšia, je scenár. V predchodzích častiach sa poväčšine scenáristi vyhli tým klasickým hrdinským otrepaným hláškam, ktoré znejú temer v každom hero filme, tuná ich ale bola celá priehršť. Pár humorných momentov (najmä interakcia Thora s Vision vs kladivo, to bolo fakt boží:), bohužiaľ nezachráni celkový neslaný-nemastný dojem. Prvá polovica filmu sa niesla v nesmierne ukecanom dychu, kde som si miestami pripadala, že sa nachádzam v nejakej trápnej rodinnej dráme, plnej existencionálnych úvah a hlbokých konverzácií...no proste nie, oceňujem snahu režiséra vniesť do Avengers kus ľudskosti, teda ľudských emócií, ako strach, beznádej a podobne, no týmto spôsobom to na mňa pôsobilo veľmi znudene a najmä nevyvážene. Keby to bolo aspoň vyrovnané, a kvalitnú akciu by striedal nejaký ten (ne)kvalitný pokec, ale všetku tú prudko inšpiratívnu konverzáciu režisér obsiahol v prvej polovici, zatiaľ čo v tej druhej sme sa akcii nevyhli snáď ani na minútu. Keď sme pri nej, akcia samotná bola miestami priemerná, miestami nadpriemerná, a to najmä spoločné bitky Avengers, ktoré síce často pôsobili chaoticky , štýlom "zvládnem všetko a nič ma nezabije", ale efektne a heroicky spravené. Hoc sa mi niekoľkokrát stalo, že som počas xtého pozerania filmu mnohé z nich jednoducho preskočila, a to i niekoľkominútové sekvencie, pretože som proste vedela, že sa tam vlastne neudeje nič zaujímavé, a je to zbytočne dlhé. To sa mi v žiadnej z predchodzích častí nestalo. A ešte jedna perlička k akcii - mám taký dojem, že miestami režisér bral inšpiráciu od Transformerov, keďže poniektoré scény mi to absolútne konkrétne evokovali - napr. scéna Hulkbuster vs Hulk, úvodná scéna bitky, kde proti sebe stoja na ulici, Stark sa snaží premlúvať Hulkovi do duše a nad nimi drží ochranné oko Veronica, ako keby pohľadom, kamerou aj celkovým dojmom z oka vypadla jednej z posledných scén z Transformers jednotky, kde Sam stojí na kraji budovy s kockou a k nemu pre zmenu premlúva Megatron a oko strážne je Starscream....no proste, čerešnička :) K hereckým výkonom nemám čo vytknúť, veď už sme na nich riadne zvyknutí :) no bolo jasné, že aspoň jeden hrdina sa pridá k tomu nesmiernemu množstvu antihrdinov, ktorí padli v boji, predsa len nie sú nesmrteľní, no ak sa to tak dá povedať, som rada, že to bol ten, ku ktorému sme si vlastne ani žiaden vzťah spraviť nestihli. Mimochodom, noví hrdinovia - od Scarlet Witch som teda očakávala oveľa viac, pár plazmových gúľ, alebo čo to bolo, pár halušiek v hlave, a to bolo asi tak všetko. Jedine finále trochu ukázalo, čo je v nej, no inak veľké sklamanie, som zvedavá, ako to s ňou dopadne v ďalších častiach, keďže ako všetci po dopozeraní tejto časti veľmi dobre vieme, máme tu takmer úplne novú Avengers groupu, ktorá teda určite nenahradí tých pôvodných, predsa len, stará kvalita sa nezaprie a sú to moje srdcovky :) no dúfam, že ich do rúk dostane zručný režisér a všetci do ďalších častí dajú maximum, táto séria si to zaslúži. Vision bol skvelý, Paul Bettany sa naňho úplne skvele hodí, nie len preto, lebo predstavoval od začiatku Jarvisov originálny hlas, no celkový dojem a vizáž na túto postavu presne sekli. Takže suma sumarum, dosť nemastný-neslaný výsledný dojem z dopozerania, hoc s niekoľkými veľmi svetlými momentami, zatiaľ patrí medzi najslabšie ohnivká v reťazi. () (méně) (více)

Ma.Lu.Ki.

Tlučhubové a napomádovaní rádoby hrdinové nás znovu zachraňují aby jsme jim v kinech nechali i ty poslední peníze za to dvouhodinové nic. ()

Winster

Mechanická podívaná s přibývajícím počtem našich hrdinů naštěstí pořád s dostatečnou dávkou humoru a nadsázky. ()

kolly13

Přeplácané, Starka nutně ubíjející, rádoby vtipné. Alespoň "šípový mág" z rodinou a zrod nového hrdiny se povedl. ()

HellsAngel

Produkčné hodnoty boli väčšie, postáv bolo viac, akcia bola v oveľa väčšej miere, očakávanie boli obrovské... a ako to dopadlo? Exponenciálne navýšenie celkového obsahu malo za následok preplnenosť stopáže až na samotnú hranicu toho, čo je ešte divák schopný vstrebať, aby sa v tom úplne nestratil. Zároveň nekonzistentnosť doprevádzaná občasnou dejovou rozrtieštenosťou v konečnom dôsledku nevyvoláva u niektorých scén žiadaný (nepliesť so žiadny!) efekt. Na druhej strane ale treba vyzdvihnúť (okrem profesionálne spracovanej a úžasne vyzerajúcej akcie) prácu s postavami. Hovorte si čo chcete, v prvom dieli nedosahovali ani zďaleka takú hĺbku a ich vývin nebol natoľko hmatateľný, ako práve tu. Takto má vyzerať pošťuchovanie zohratého tímu superľudí! Dialógy už nie sú len zmesou cool hlášok vypustených do éteru, no predstavujú ďalší, pre marvel filmy nevyhnutný, evolučný krok k vyšším métam. Ultron ako záporák a hybateľ udalosti je v celkovom kontexte relatívne nepodstatný. Jeho dejová linka by sa dala nahradiť hocičím iným, na čo by sa naviazala celá tá "MCU telenovela" naokolo (vývoj postav, ich vzťahov a celkové nadviazanie na zvyšok univerza), pretože to je na Age of Ultron to podstatné. Aj keď Marvel trocha zakopol, vydal sa správnym smerom. P.S.: Reklamnú kampaň ale nezvládol, pripravil divákov o mnoho prekvapení a celkovo ich priam presýtil obsahom ešte pred samotným uvedením snímky do kín. ()

brodži

Tak jsem se právě dodíval na blockbusterový snímek s názvem Avengers 2. Nechci být hnusný, ale nejlepší část byla část uplně na začátku, kde ještě nevyskakovali všichni Avengeři, jak králíci z klobouku. A druhá část byly závěrečné titulky. V tomto neomaleném a vyčpělém snímku hrála snad kdejaká známější marvelovská postava, co se mihla lepším komiksem. Vyskakovalo to pomalu jak reklamy na pornostránky. Strašný. Záhuba světa nějakým špatně vytvořeným vojáčkem, co vypadal jak panáček z plastelíny. Ale hlavně když ostatní měli takový vymakaný schopnosti a obleky, které jsem u nich v životě neviděl. Holt asi jsem propásl snímek Avengers: Evoluce. Pardon, to jsem si spletl s jiným filmem a to také celkem vyčpelým a tím je Predátor: Evoluce. Za mě je tento film jen hloupým filmem, kde se jen tvůrci chtěli zavděčit bombastickou podívanou na spousty nudných Avengerů, kteří jsou už natolik vylepšení, že by dokázali zničit svět snad jen pouhou myšlenkou. Tento mišmaš nedával v podstatě ani logiku, nic. 2* a ted jdu kálet, páč naivně doufám, že tuhle hnědou věc dostanu z hlavy. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)