Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Vierka135

Film nebudem porovnávať s jednotkou ani s ostatnými marvelovkami, lebo neviem si nejak spomenúť ani na jednu, o čom vlastne boli, ale podľa hodnotenia sa mi zjavne páčili. Tento nie je výnimka, bavil ma od začiatku až po koniec (okrem Kapitána Ameriku, tú jeho postavu nevinného chlapca, ktorý sa bez váhania obetuje pre svoju vlasť (nechám bez komentára, že je to Amerika) mu proste nejak nežeriem a už vôbec nie jeho trpiteľský výraz) a bez váhania dávam 5*, napriek tomu, že po týždni si nebudem pamätať dej ani tohto filmu. ()

JihadJoe

Když nevíme kudy kam, tak vykrademe X-meny. Hlášky 0/5 (trapné), logika 0/5, akce 4/5, efekty 3/5, Iron man - menší trapáček než v jedničce, ale pořád protivnej, Thor - kdyby Hemsworth uměl hrát, dalo by se mu fandit, Captain America - konečně se ukázalo, že je buzík, HawkEye - kdyby držel hubu, tak byl OK, Ta ženská s tváří Johanssonové - nevadila mi, Hulk - největší borec a jediné plus celého filmu, Ultron - schizofrenickej robot, kterýho nikdo nepochopí. Ti noví troubové u Avengers - komaprz. Film k ničemu a o ničem. ()

RedAntCZ

Za rozpočet tohodle filmu by někdo jiný mohl natočit bestseller a ne film na který se nedá koukat a to by mu ještě víc nez Polovina peněz zbyla ... Přeplácaný, nehůmorný, bez pointy naprostý nesmysl! /40%/ ()

unclejack

Zopár spoilerov! Joss Whedon nie je Michael Bay, aspoň zatiaľ. Jeho akcia síce nepostráda bayovské tempo, ale naopak sa jej darí úspešne vyhýbať bezhraničnej patetickosti, a inak tomu nie je ani v nových Avengeroch. To Whedon zvládol. Ale čo sa mu absolútne vymklo z rúk, bol príbeh sám - až príliš z toho kričia heslá ako Splácaný som bol na kolene alebo Jen výš, jen dál... Dejová línia sama o sebe nevyznieva nikam - postavy sa nezmenia ani o chlp, maximálne sa tak dozvieme, že Hawkeye je chlap od rodiny. A tvárou v tvár Ultronovi, ktorý by mal byť podľa všetkých papierových predpokladov neporaziteľný a ktorý vyťahuje v priebehu filmu z rukáva jedno eso za druhým sa ukazujú azda najvážnejšie chyby Whedonovho filmu - diery v zápletke. To, že Jarvis simuluje vlastnú smrť je fajn, ale to, že ho inteligentný program ako Ultron s pripojením na net nenájde je smiešne. Rovnako smiešne ako Fury a jeho revitalizácia. Inak povedané, Avengers z prvého filmu boli vcelku uzatvorenou záležitosťou a ich prirýchlo splácané pokračovanie sa už nemá kam výraznejšie posunúť - prežívajú všetci a s výnimkou utekajúceho Hulka zachovávame to isté status quo. Akoby sa revolučné zmeny v MCU, sľubované po bitke o New York, nechceli ani za nič rozhýbať - a hoci očividne smerujeme k akejsi monštróznemu vyvrcholeniu, ja osobne nemienim pretrpieť filmy, ktoré inak než slovom prechodné označiť nemožno. Tak ako som zavrhol dvojku LOTRa, kde sa okrem bitky o Helmov žľiab len kecalo, tak nemôžem dobre ohodnotiť ani Vek Ultrona, hoci prúser typu Thor Temný svet to nie je. Teraz k postavám - stará squadra predvádza svoj tradičný štandard, pričom opäť treba pochváliť Jeremyho Rennera a Marka Ruffala. Scarlett Johansson sa mi lepšie páčila v jednotke, ale ten temný príbeh z minulosti dodal jej postave aspoň hmatateľnejšie kontúry. A Robert Downey Jr., hoci ho zrejme jeho metamorfózy do kože Tonyho Starka značne nudia, je takmer vždy zárukou dobre odvedenej práce. Na Chrisa Evansa som si ešte úplne neprivykol, asi mi treba pozrieť niektorého Captaina Ameriku. S veľkým sklamaním musím hodnotiť vedľajšie postavy - zrod Visiona bol ,aspoň pre mňa, najlepším momentom filmu, ale jeho vzhľad a mizerný dabing ma sklamal. Na druhú stranu, rád opäť vidím Paula Bettanyho. Quicksilver bol naopak vydizajnovaný veľmi dobre, ale útly priestor a skorá smrť postavy okamžite pochovali vzrastajúce sympatie k nemu. Mizerne obsadená, mizerne napísaná a doplnená mizernými schopnosťami, ešte k tomu aj mizerne vysvetlenými (akože X-men Origins-Wolverine), s takou výbavou predstavili tvorcovia jednu z najambicióznejších ženských postáv Marvelu, Scarlett Witch. Veľká škoda, takto to viac ako za tri nebude. ()

jojto

Za dve hviezdy to nie je. Aj keď, po tom ako sa na scéne objavil domček pána Haukýho, s manželkou vítajucou svojho manželíka akoby prišiel z 12 hod. šichty z obchoďáku, som siahal po ovládači, že som zase zaspal na gauči. Dejovo ploché, nudné až trápne. Sled udalostí je zbytočne nasilu vykonštruovaný, nelogický. Dialógy sú umelé a nezáživné. Takže 3, za akciu a to že mám slabosť pre marvelov. Dúfam, že trojka už nebude iba o povinnosti točiť ďalšie diely pokiaľ to zarába... ()

BrusVejn

Podobné ako Amazing-Spiderman 2. Po tom antihajpe (či ako to nazvať) som proste čakal tak zlý film až som bol prekvapivo spokojný. Infantílne vtípky, na nervy lezúci Tony Stark a hrubé nevyužitie niektorých postáv dosť kazí výsledný dojem. Taktiež príbeh nedával takmer žiadny zmysel miestami. Ale inak to bola príjemná popkornová oddychovka, ktorá dostane silné 3 hviezdičky. ()

ludovit14

Začnem z ostra- veľké sklamanie! Ako som sa na toto pokračovanie tešiel tak po 15 minútach som veľmi rýchlo vychladol. Príbehovo to na svoju filmovú stopáž nemá toľko čo ponúknuť a tým pádom je to dosť veľká nuda- hlavne prvá polovica filmu nestala za veľa, veľké množstvo nič nehovoriacich a nudných dialógov sprevádza tento film: ešte k tomu trápne hlášky Roberta Downeya Jr. boli priam do plaču. Režisér Joss Whedon sa tiež ničím nezaskvel, bola to len rutinérska jazda. A od takéhoto bohatého hereckého zastúpenia by divák čakal dôveryhodnejšie herecké výkony a nie aké nám boli predvedené-a ešte k tomu ani jeden z hercov tu nijako zvlášť herecky nevyčnieva a film nemá žiadneho rázneho lídra. Jediné pozitívum bolo obsadenie Elizabeth Olsen na ktorú sa aspoň dobre pozeralo a takisto jej her.výkon bol dobrí. Je to len akési priemerne dielo ku ktorému sa pravdepodobne už nevrátim! HOD:68%.PS: Veľké sklamanie! ()

rigby

Bum bum prásk! A je po tobě, plecháči! Zábava pro vymytí mozku po náročném pracovním dni, na víc to ani neaspiruje. Děj velmi prostinký, zápletka nulová. Vypnout a hlavně nemyslet. Pak je to skutečná pastva pro oči. Po vizuálně stránce se jedná opravdu o dokonalé dílo, ale film nestojí jenom na efektech. Nic nového a nečekaného tu ovšem neuvidíte. Komu to nevadí, tak hurá do akce! ()

brasek

Ďalšia nepodarená rozprávka od Marvela. Oproti prvým Avengerom určite o level lepšie exteriéry, výraznejší záporák, ale celé to nemá dušu a príbeh je obyčajná hlúpa sračka! Od ruskej čarodejnice, cez sny postáv, nezmyselný Thor a jeho kúpanie sa za nejakým účelom, záchrana ľudí zo Sokolova... Dávam jednu hviezdičku, pretože ma z tohto snímku bolí hlava! ()

spawnxp

OK, tak jsme zjistili kam se od minula posunuly triky. Je třeba říct, že celkem daleko, když člověk koukal na "dokument" o tom jak Ultron zvedne kus města do vzduchu... JInak akce a hlavně hlášky - Ultron: "Na týhle skále si postavím kostel" nebo "Množí se rychlejc než katolickej králík" a samozřejmě temný varování: "Když se Země zastaví ve vývoji, Bůh na ni vrhne kámen. A věřte mi, právě se napřahuje." Ufff... Pohodová podívaná, nic nečekanýho a to ani ve špatným. ()

RomanT

Nevím, jak Avengery hodnotit. Komiksy nemám rád, lezou mi na nervy, děj a postavičky ve všech, které jsem doposud viděl, mi připadají značně dementní a ani dvojka Avengerů na tom nic nezměnila. Už po pár minutách jsem zjistil, že sledovat dialogy a motivace jednotlivých postav opravdu nemá smysl a soustředil jsem se výhradně na vizuální stránku. A tu jsem si užil na 100%. Za zbytek čistá nula, takže ve výsledku 50% zaokrouhleno nahoru. ()

esmoke

Tony Stark aktivuje superpokročilou umělou inteligenci, kterou a chce použít ke spáse lidstva. To se ale nějak vymkne a začne pracovat na vyhlazení lidstva. Hodně špatné digitály postav už v úvodním konfliktu, kam ty peníze sypou? Mezi akčními scénami trochu nahlédneme do traumat jednotlivých postav, ale co do hloubky film nemá na Batmana ani na X-Meny. (2D titulky) Rozpočet: $250 miliónů, Tržby: $1 402,805 miliónů. ()

Dr_Berry

Jedna z nejlepších týmovek se vrací na stříbrná plátna. Cap, Thor, Iron man, Hulk, Hawkeye a Black Widow plus pár nových tváří. Opět je to hláškama nabitá, akcí zocelená testosteronová jízda. Taky co jsme asi tak mohli čekat. Avengers nádherně navazují na předešlé sólovky hrdinů, ale jen odkazově. Nemusíte je vidět aby jste pochopili o co ve filmu jde, ale je fajn když víte o čem mluví. Filmu se trochu podlamují kolena pod tíhou všech příběhů a Ultron, na to že je to jen našlapaná mašina, má své kouzlo a humor. To platí i pro docela nevýrazný Maximoffovi dvojčata. Kolem a kolem vlastně si později uvědomíte, že dvojka je stejná jako jednička všichni se tam řežou a pošťuchujou. ale má to jen jinýho záporáka a víc digitálních triků. Tentokrát se žádná revoluce nekoná, ale je to slast se na to dívat a určitě se na to podívám ještě párkrát. Marvelovský maraton mě nemine. Ve třetích Avengerech by to chtělo ukázat něco víc, nějakou novou krev. Třeba Strážci Galaxie to oživí. Budu držet palce. ()

Enzo555

Jednotka cez kopirák. Ako film pre 11-15 ročné publikum fajn, preto tá 1 hviezdička. Aj za tú jačiacu prsaticu v ohrození :D Ohliadnuc od jej solídneho hereckého výkonu je film nudné skladisko logických lapsusov, absurdít a gymnastiky (Koľko lepších filmov mohlo vzniknúť za daných 250 miliónov..) ()

Fajung

Tak toto bol dosť veľký úlet. Žiaľ Avengeri poleteli iným smerom, než v akom plachtili v prvej časti. Kdežto v prvej časti dokázal dej strhnúť, a postavy dokázali vcucnúť diváka do 120 minútového komiks tranzu, tak v pokračovaní to spadlo do plytkých vôd. Divergencia po avengersky, ktorá nudí, až človek trpí v určitých momentoch. Kŕčovité boli aj pokusy o vtipy. Nové postavy sú nezaujimavé, je ich tu zrazu akosi mnoho, a čím je ich viac, tým je viac celý dej a príbeh rozpačitý. Trikovo na klasickej úrovni, no žiadna inovácia sa nekoná, a to žiaľ veľmi málo na blockbuster tohto kalibru. Avengrom trošku klesol status týmto snímkom. 50% ()

Ondrew

Zabavne, ako vzdy efektne (btw, premyslali ste nikedy KAM az sa vlastne prepracovala pocitacova animacia???), kazdy Avenger si "ukrojil" to svoje... skratka, v tomto pripade sa tu nebudem zbytocne rozpisovat, pretoze film splnil svoj ucel viac nez dobre. 80%. ()

Saxos

Pominu-li opětovnou záchranu světa před mazaným ale nudným kovovým lumpem, tak vyzdvihnu efekty a zvuky, žádné zbytečné kecání a tím docílení svižného tempa, pěkné Terminátory. Prostě digitalizace jede na maximum. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)