Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

windows odpad!

Jde vidět, že bohužel csfd.cz stále více hodnotí věková kategorie 10 - 15let. Dialogy na úrovni městských povalečů žijících v králikarnách. ()

playboy_05

Tomuhle filmu se da vycist snad vsechno. Od pocatecniho hozeni do vody, kdy se divak dobrou pulhodinu rozkoukava (sestrihane, nesouvisejici sceny, naprosto neznamy svet, novi a tezko rozlisitelni hrdinove,...). Pres nezajimavy dej, az po klasicke beckove dialogy a typicky superhrdinsky patos. Osobne jsem cekal druhe Avengers, ale dostal jsem spis hloupouckou komedialni variaci Avatara (akorat Zoe je tentokrat zelena). Hlaskami a netradicni (byt velmi chytlavou) hudbou je to sice narvane, bohuzel me to ale nestaci. Celkove nejslabsi Marvelovka, po ktere nabydete dojmu, ze vlastne ani Marvelovkou neni, protoze ji defakto vsechno schazi. Nejhorsi je, ze i postavy me byli celou dobu tak nejak ukradene (byt Chris Pratt je velmi charizmaticky herec), coz je v superhrdinskem filmu docela problem. Ovsem chapu, ze tahle znacka se prodava sama, takze ocekvam v budoucnu pokracovani, solovky a velkou integraci do Marvelovskeho univerza. Za me zatim NE a radit to na uroven Avengers nebo tretiho Iron Mana je hodne mimo. ()

DaweForeman

První, co by řekl je, že mi to připomínalo takovej mix Hvězdných válek, Star Treku a Riddicka s trochou příměsi Green Lanterna. Ano opět se tu drží ona Marvelovská epická podívaná - co se teda týče efektů, grafiky, designu a vytvoření zajímavého universa. Ale na druhou stranu jsem musel docela dost srazit z hodnocení za dva podstatný detaily. Nemůžu si pomoct, ale ta "družina" těch 5 byla značně nesympatická (možná s výjimkou Groota). Za druhé a nejvíc podstatné bych považoval onu neschopnost načasování a kombinace vtipu a napětí. Vždy, když začala být situace opravdu dobře napínavá, tak ono napětí utli nějakou blbostí. Neříkám, že to nebylo vtipné, ale prostě potíralo to tu napínavost, kdy bych radši pro napínavější dílo s méně humorem - samozřejmě také správně načasovaným. ***Menší SPOILER - např. největším zabitím nálady bylo ono taneční vystoupení Petera, když Ronan pronášel svou epickou řeč o ničení v závěru filmu. *** Rozhodně plusem v příběhu bych pak viděl onen úvod ohledně těch kamenů. ()

beso74

Star Wars od Marvela a navyše ako tímovka. Nuž čo páni a dámy, je polovice druhého desaťročia tretieho tisícročia a takáto kombinácia asi vyšla niekde z rúk programátorov ako tip na zaručený úspech. Všetky 3 témy sú v súčasnosti veľmi horúce a tak sa ich fúzia musela javiť ako tá najväčšia stávka na istotu. A ak mám byť úprimný, zabralo to, minimálne u mňa a na mňa. Rebel Quill (čistý Han Solo) a jeho partia (v ktorej chýbal už len najväčší kámoš medveďa Jogiho, Bubu, nejaký ten modrý Avatar či ent z LOTR), to roztočili s takou nevídanou razanciou, že som sa blažene poškrabkával ( za uchom) a dychtivo čakal na chvíľu, keď sa na plátne zablysne meč sprevádzaný silou a zo šera sa vynorí samotný Obi Wan... Nič to zato, že sa tak neudialo, moja skepsa bola prekonaná a ja som si pozrel jeden z najzábavnejších filmoch za poslednú päťročnicu... ()

Lavinia

Zcela banální příběh, klasicky opotřebovaný, omletý a věčně provařený. Zloduši brutální, ohrožující universum pomocí tajemné smrtonosné technologie, proti nim tým z podvodníků, lovců odměn a vůbec šedavých existencí a posedlíků pomstychtivců, který jim pochopitelně vytře zrak a vyrazí dál, do dálek vesmírných, v boji za ... prostě něco, hodně dobrého. Neskutečně zábavné a vtipné zpracování, skvělý kontrast k tomu patosu superhrdinů. Doufám v ještě skvělejší pokračování a rozhodně doporučuji. ()

Uesbe

fakt dobrá rozprávka, resp. infantilná komixovka....neviem, či je to tak dobrý scenár (a že v českom dabingu zasa raz necenzurovali nadávky na ,,šmejd" a ,,poděs") alebo sú herci až tak veľmi dobrí (miesto fakt dobrí).....len škoda že najzloduch mal tak málo času, ani nevysvetlili, prečo je taký zloduch.....a prečo Xandar vyzerá ako Eurovea (ale ak to malo byť paródia na moderné centrá veľkomiest - napríklad tá londýnska uhorka v dna verzií....tak dobre) ()

Franta

Naprosto super film, který baví od začátku do konce. Když jsem na Strážce galaxie šel do kina, nic jsem od toho nečekal a byl jsem mile překvapen. Film bych popsal jako velmi, velmi, velmi odlehčenou zábavu. Tak to taky musíte brát. Nesmíte hledat nesmysly, klišé atd. Musíte se prostě nechat tímto filmem unášet a budete se výborně bavit. ()

Alan_Shearer

Marvelovek už mam po krk, většina z nich mi splývá a sere mě, jak se s nima roztrh pytel - je to škoda. Nevěděl jsem, co od Strážců galaxie čekat a nebýt vysokého hodnocení, tak se na Gunnovo dílo ani nepodívám. Začátkem jsem se ztrácel, támhle modrej, tam zas zelenej, každej druhej je zmrd ... naštěstí jsem se brzo dostal do obrazu. Zklamalo mě, že hrdinové po vzoru Avengers musej neustále hláškovat, i když je pravda, že mě to parkrát pobavilo. Šablona plná klišé byla jasná, hlavní padouch chtěl zas zdevastovat lid, proti němu se seskupilo pár odepsanejch hrdinů, ze kterých se "nečekaně" i přes prvotní konflikty stali přátelé, existence magicky mocného předmětu a nebyl by to správnej emerickej biják, kdyby nám nebylo naservírováno trošku sentimentu a patosu. Začíná mě pomalu srát, jak se do každýho velkofilmu snažej tvůrci narvat co nejvíc vlastností / směrů / rovin, aby to zaujmulo širokospektrální publikum. Všimnout si některých napodobenin z jinejch filmů, zejména Star Wars nebylo těžký, takže v součtu jsme až na pár prvků vlastně nic moc originálního nedostali. Chvílema jsem doufal v dramatičtější scény, ale po tom, co každá z postav téměř zemřela a nakonec to stejně přežila, jsem zůstal jen u komediálního pohledu. Pár věcí zůstalo nevysvětleno, což je k jasnému úmyslu pokračování série pochopitelné a závěrečná přehnaná bitva mě z logického pohledu taky moc netankovala. Každopádně i tak mě předigitalizovaný Strážci galaxie bavili, byla to jedna velká jízda s mnoha absurditami a jako oddechovka ok. Herecký obsazení taky fajn, jen škoda, že víc prostoru nedostal Benicio. Nejlepší postava filmu byl strom, fakt mě jeho existence bavila. Batista mě potěšil, když jsem párkrat viděl WWE, tak jsem ho měl v tý šaškárně nejradši. Hodnotím někde na pomezí 3-4 hvězd, asi těch 70% je adekvátních. ()

TaNya_

Film táhnou hlášky, který sou ale na druhou stranu fakt povedený. Kdybych už předtím neviděla tolik podobnejch filmů s partičkou hrdinů, tak bych nejspíš hodnotila i výš. To ale nemění nic na tom, že už se těším na dvojku. ()

Tarhiel

Nečakane kvalitné prekvapenie, kde sme pri niektorých scénách s D&D parťákmi slzili od smiechu ("You got my dick message!") a dynamika party mi pripomenula Firefly - all in all trochu retro, trochu moderné a našupované hláškami. Groot to celé zaklincoval. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Oproti jiným Marvelovkám, se tady hraje převážně na vtip, hudbu a charakter postav, které jsou vyladěné k dokonalosti. Neokoukané a originální! ()

ANTYCHRYST

Nejsem milovník scifi filmů .. kde je stovky ras galaxii atd.. na tohle se dalo koukat.. hlavní hrdinové jsou sympatičtí.. hlavně ten chodící klacek a to malé zvířátko :) občas jsem nechápal kdo proti komu a proč ale jinak v poho.. stará kazeta se starejma peckama se taky povedla.. :) 60% na pokračování se určitě podívám jelikož v květináči roste malej klacik :) ()

Scraffy

Celkom milá komédia s dobrými hereckými výkonmi, peknou grafikou a príjemnou atmosférou. Určite sa jedná o lepší film od Marvelu. A nemajte mi to za zlé, že hodnotím tak ako hodnotím, ale jednoducho som čakal viac, keď som do toho išiel. Uvidíme, možno po ďalšom pozretí zmením názor. Teraz tu ostávajú 3 úplne priemerné hviezdičky. ()

ardno5

Na první pohled jsme se v kině parádně bavil, ale na druhé a třetí shlédnutí doma na gauči docela nuda.. 76% ()

PhoenixSwan

Když vás na celém dvouhodinovém filmu zaujme jen tančící stromeček a pár vteřin před koncem začnete dávat pozor, zcela jistě nelze hodnotit objektivně. Znova se mi ale nechce absolvovat ..."bla bla bla Orb..bla bla bla.." Nicméně když se hodinu snažíte dostat do děje, oči vám lítají z jedné strany obrazovky na druhou a nad hlavou vám naskakují obláčky s poznámkami jako komiksové postavičce a stejně nic? Kromě toho mi absolutně nesedl humor vložený do úst hlavních postav. Lezlo to z nich jako z chlupaté deky. Sečteno podtrženo, nebýt Groota a velice povedeného soundtracku, nemám co na filmu chválit. Barevná, ukecaná, mišmašovská nuda. ()

Duke90

Možná jsem se těšil až moc, a nebo jsou zkrátka Strážci Galaxie opravdu tak nemastní, neslaní a ještě k tomu v jejich příběhu vládne chaos, kdy se střídá nepřehledná akce s rádoby cool hláškami. Nejlepší hlášku zde má nejméně výřečnější postava / větvička / stromeček / rostlinka, což je nakonec nejsympatičtější bourák z celé partičky. Vin Diesel si zkrátka umí vybrat, i když jeho účast ve filmu prakticky nepostřehnete, protože stromovousův hlas má poctivě vyladěný ekvalizér. Docela mě pobavil i akční mýval, což je taková galaktická variace oslíka z animovaného Shreka. Představitel Quilla - Chris Pratt mi zase vyrazil dech fyzickou proměnou z "taťuldy" na opravdového akčního hrdinu. Radši jsem jej ale viděl v umírněnější verzi dobrodruha z Jurského světa... V čem je ale tahle komiksová blbinka výjimečná je bezpochyby velice chytlavý soundtrack, který mi nejednou na tváři vyvolal úsměv štěstí. Na víc jak tři hvězdy se však bohužel nevyšplhám a v celkovém součtu jsem dost zklamán. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)