poster

Ponorka (TV seriál)

 • Západní Německo

  Das Boot

 • Slovensko

  Ponorka

Drama / Válečný

Západní Německo, 1985, 6x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (22)

 • Djkoma
  ****

  Tuším dobře, že jde o film Ponorka rozděleném na miniseriál? Dnes už lze tento kousek pravděpodobně sehnat jako Režisérský sestřih (+-). Opravdu silný film, který ukazuje život v ponorce se všemi plusy a mínusy. Skvělá atmosféra, kterou kazí jen délka, která při pohledu na celý děj působí neskutečně. Celkově vzato se totiž ve snímku nic moc neděje a film je stejně jako život v ponorce jen čekáním na akci a na lodě, které dovolí posádce předvést své kvality. Asi nejlepší a rozhodně největší dílo o ponorkách z druhé světové války, které kdy bylo natočeno. Mimo jiné nejlepší film Wolfganga Petersona.(14.11.2007)

 • Dudek
  ****

  Měl jsem tu čest vidět ponorku v rychlo dabingu, přesto, že se jednalo o jeden z těch povedenějších, zážitek to jistě trochu pokazilo. Das Boot je naprosto úžásný válečný film, se skvělým, nezapomenutelným hudebním doprovodem a německými herci v hlavních rolích - čím to asi bude? :) - které mu dodává ten pravý punc pravdivosti. Rozhodně překonává i takové americké velkorozpočtové ponorkové filmy jako je například Bonorka U-571. Skvělý film...(10.2.2006)

 • Brouk
  *****

  Nejlepší "ponorkový" film!!! Co víc dodat? Nic! Kniha i fim je lahůdka!(12.11.2006)

 • Aky
  *****

  O válečných ponorkách toho bylo natočeno strašně moc, ale toto je opravdu skvost.(4.7.2018)

 • Chrustyn
  ****

  Více mi seděla tříhodinnová filmová verze než tato seriálová.(25.9.2011)

 • ork
  *****

  For ME 95%(3.11.2009)

 • anderson
  *****

  SLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: LUNA = 3.7.2000 (8.9.2010)(8.9.2010)

 • YURAyura
  *****

  Nejlepsi Petersen(30.4.2006)

 • stration
  *****

  Dnes již klasická německá klaustrofobní deprese. Výborné herecké výkony, šílená atmosféra, nesmrtelná ústřední melodie a konec...(26.1.2009)

 • xaver
  ****

  Zajímavý snímek na téma dodnes částečně zahaleno rouškem tajemství přesto, že se už toho natočilo a ukázalo dost. Služba na ponorkách byla vždy a je i dnes tak trochu glorifikována. Příběhy válečných ponorek vždy vzrušovaly čtenáře a diváky a služba na nich byla určitě dramatická, ale když se na to podívíme z jiné strany, tak to byla v podstatě selanka, proti jiným druhům zbraní. Např. za druhé sv. války zahynulo při službě na německých ponorkách zhruba 25 000 námořníků. Když si uvědomíme, že jenom u Stalingradu ztratili Němci kolem 250 000 vojáků z nichž na 100 000 zemřelo krutou smrtí, hladem a mrazem, tak není o čem mluvit. Německé ztráty na životech se pak odhadují na 10 milionu lidí a ztráty Sovietského svazu na 20 mil. lidí. Každý den tohoto stašlivého konfliktu zahynulo víc než 30 000 lidí!!! Těch 25 tísíc ponorkářů je tak jenom zrnkem v moři písku, přesto je jim věnován tak velký prostor. No prostě dívat se na ponorku v akci je vždy zajímavější, než dívat se na hladového pěšáka, brodícího se v metrových závějích sněhu.(20.6.2012)

 • LordMysti
  *****

  Kniha byla úžasná jen jsem si nedokázal představit nějaké detaily které zde jsou hezky nastíněny. Celkově velice poutavý příběh.(17.4.2015)

 • Quido
  *****

  Film ukazující ponorkové drama v tak syrové formě bez přetvářky, že vám až běhá mráz po zádech. Jde o příběh cesty U-96 a její posádky v průběhu ponorkové války ve druhé světové válce. Sám jsem viděl pouze režisérský sestřih a nevím jak by tento film vypadal například v českém dabingu, ale v němčině a v tomto podání je to skoro nepřekonatelný film.(20.2.2005)

 • Gardenboy
  ****

  Videl som to už dávno, ale scéna s potápaním lode vo mne ostala ešte teraz ... uff ten stiesnený pocit....(19.12.2005)

 • Stíba
  *****

  viz můj komentář u filmu... jinak ale doporučuji udělat si dlouhý klidný večer a shlédnout celou režisérskou verzi v kuse, osobně mi to nečinilo příliš problém a film jsem si opravdu skvělě vychutnal...(30.3.2011)

 • vangobseck
  *****

  Epické! Nejlepší válečné drama, které jsem kdy viděl. Nemá šest dílů, jak je uvedeno v anotaci výše, nýbrž pouze tři, odvysílané v premiéře 24., 27. února a 1. března 1985. (22.8.2012)

 • walecz
  *****

  Hrdinové se prohánějí volní jako ptáci po obloze nebo vojenskou botou drtí prach země nepřítele, ale ti kdo slouží na moři přinášejí skutečnou obět bohu války. Geniální film.(23.12.2008)

 • MaxForValue
  *****

  Dodnes si pamätám tie klaustrofobické pocity, keď som v sobotu podvečer sedel pred televízorom, zakrytý až po uši a sledoval tento Petersenov vojnový epos. Čo sa dá k tomuto povedať? kto nevidí, nepochopí.(10.1.2012)

 • Marounek
  *****

  Nejdelší Ponorka ze všech, celkem 308 minut. Vedle kratšího režisérského sestřihu filmu je seriálová verze ještě lepší alternativou pro ty, co nechtějí o nic přijít, útok letadla, nebo prodlouženou scénu z přístavu ve Španělsku jsem v žádné z filmových variant ponorky neviděl.(16.1.2018)

 • Niedal
  *****

  Můj první oblíbený film. Skvělá hudba, skvělí herci a skvělá atmosféra stísněnosti podvodního plavidla.(13.10.2003)

 • p.a.douch
  *****

  Ano to byl život na ponorce. Žádnej med. Tenhle seriál jsem sledoval už jako voják ČSLA, to by gumy koukali na co jim to na PVSce záklaďáci koukaj. Zapůsobil na mě velmi. Jürgen Prochnow a jeho posádka byla super, věřil jsem jim všechno. Chudáci kameramani, tahat tenkrát ty kamery v takovémhle prostředí. Hudba od Klause Doldingera perfektní. Zkrátka 310 minut je hodně, ale tady se dá koukat každou minutu, protože skoro takhle to asi na ponorkách chodilo (alespoň já tomu věřim). Gratulace Petersenovi za tohle dílo. 100 %.(24.2.2011)

<< předchozí 1 2