Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

Gilmour93

Příjemný bondovský standard. Jen James dokáže projet tankem několika moskevskými domy, aniž by jeho sněhobílý límeček jevil sebemenší známky znečištění sutí.. ()

Psema

První a nejlepší Brosnanovka. Ohromná změna stylu oproti dílům s Daltonem. Opět se vrátil humor, který Pierce vkusně zkombinoval do své gentlemanské pózy. V Campbellově režii Bond získal mnohem větší švih, do 90. let přesně zapadl a především tenhle díl ještě stál trochu při zemi. Málo efektů, hodně old-school práce. Sean Bean na jedničku a James Bond v tanku se skutečně jen tak nevidí. Tahle scéna v Petrohradu je jednou z nejzábavnějších akčních scén, které jsem viděl (myšleno v dobrém smyslu slova). ()

genetique

#17 - Skvelý návrat nesmrteľnej série o nesmrteľnom agentovi. Brosnan, Campbell sa postarali o kvalitné znovuzrodenie a pritom ostalo vlastne všetko po starom. Len konečne do popredia vystúpil scenár, poriadne efekty, bondovské hračky a slušné hlášky. 80%. ()

StarsFan

Jednoduše řečeno: moje nejoblíbenější Brosnanovka a bondovka. Hezky hláškovitá, stylová, s perfektním záporákem, příběhem a samozřejmě okouzlujícím agentem Jejího Veličenstva. "Pamatujte si, že máte povolení zabíjet, ne porušovat dopravní předpisy!" Dodatek 21. února 2009: I po letech pro mě zůstává GoldenEye téměř nedostižitelnou klasikou, tím víc, že styl Daniela Craiga mi na Bonda zas tak moc nesedí. Tohle je bondovka a tohle (společně s Jedním světem, co nestačí) je film, kvůli kterému pro mě bude Pierce Brosnan už navždy nesmrtelný. ()

Hellboy

Určitě jedna z nejlepších bondovek, Pierce Brosnan ve vrcholné formě a Bond tak, jak ho mají všichni rádi. Podruhé 10.11.2008 ()

3DD!3

Brosnanův a zároveň i můj první Bond. Už jako devíti nebo desetiletému capartíkovi se mi líbilo jak agent 007 tankem demoluje Rusko, vrtá díry do podlahy hodinkama a cedí jedu perfektní hlášku za druhou. No a víte co? Mám to rád pořád. To se na mě nezměnilo a asi ani nezmění. Co si budeme povídat Martin Campbell bondovky prostě umí. Začal ZLATÝM OKEM a pak Bonda přivedl zpět na vrchol v CASINO ROYALE a to si zaslouží uznání. Jako bonus se tady vyskytuje má osobně nejoblíbenější BondGirl Famke Janssen, nádherná, šílená. Mám pro ni prostě slabost ;-). ()

Kaka

S rozpočtem 58 mil. USD to není zdaleka tak eye-candy pokoukání, jako vymazlené a dvojnásobně drahé další díly, nicméně jako jakýsi základní stavební kámen - proč ne. Pořád se jedná o první přelomovou "moderní bondovku", ačkoliv tu zdánlivě není tolik veletočů a změn, jako mělo dřívější Povolení zabíjet, zároveň to není zdaleka tak kontroverzní přírůstek do série jako předchůdce. Brosnan je ok, v podstatě míchá všechny předešlé protagonisty dohromady, přičemž nejblíže má nonšalantnímu elegánovi Mooreovi. Akce robustní, ačkoliv má své mezery. ()

Spiker01

První Brosnanovka má naprosto vše. Pro mě nejlepší Bond, badass Seana Beana, sympatickou a sličnou bond-girl a naprosto šílenou Famke Janssen, staronového Q a všechny atributy bondovek. Jestli se Martinu Campbellovi v kariéře něco povedlo, tak jsou právě jeho dva filmy s agentem s povolením zabíjet a ani po dvaceti letech neztratil snímek nic na kvalitě...90% ()

sud

První Bondovka s Piercem Brosnanem znamená konec. Konec bondovské elegantní akce a Britského suchého gentlemanství. "Zlaté oko", byť je dobrým filmem, přetvořil bondovky do akčního kabátu, zběsilého střihu a udělal z nich výbušné akčňáky, které se od jiných podobných liší pouze hlavní postavou. Škoda. ()

castor

Vždycky jsem se snažil Brosnanovu sérii obhajovat, ale v porovnání s Craigem to prostě nejde. U něho nechybí drive, živočišnost, tah na bránu, nepěkné scény i směrem k 007. Brosnanovo kvarteto je taková drahá limonáda, přepálené dovádění, povrchní výbušnost. Bond zase prozkoumá erotogenní zóny několika krasavic, znovu zlikviduje bandu gaunerů a opět zachrání lidstvo. Novozélanďan Martin Campbell svižnou akci umí (nejlépe se popasoval s Casinem Royale), nadsázka mu také docela jde, ale pořád je to takový sympatický relax, takže nebýt destruktivní jízdy tankem nebo scény s vlakem, byl bych asi kritičtější. Takhle to žádná srdcovka není. Ač možná nejlepší počin s Brosnanem. ()

CANNIBAL

Skvěle nabušená bondovka s P. Brosnanem a také s živočišnou dračicí Famke Janssen. Několik zcela neuvěřitelných situací jsem Bondovi prominul, je to přece Bond, James Bond. ()

D.Moore

Lepší "vzkříšení" si bondovky nemohly přát. Nejlepší z celého filmu je jednoznačně jízda tankem. Úvod s bungee-jumpingem ale také není k zahození - Bond zkrátka skočil do nové éry. Po hlavě. ()

Wacoslav1

Tak pro mě osobně jedna z top 5 Bondovek všech dob! Brosnan nastoupil jako nejvíc nahláškovanej elegán co se kdy v sérii objevil. Pravda místy je to fakt nehorázně přehnaný (třeba jízda tankem po Petrohradu) občas je ten humor fakt šílenej, ale já s tím nemám žádnej problém. K tomuhle filmu mám tak trochu srdeční vztah, protože jsem ho poprvé viděl když mi bylo 12 let v našem bývalém teď už žel bohu neexistujícím kině a na to se prostě nezapomíná. Holt stará láska nerezaví, ale i postupem času u mě takhle Bondovka z přehledem obstojí jako jedna z mých nejlepších a nejoblíbenějších a tudíž je moje hodnocení naprosto jasný.100% ()

Xmilden

Výborná bondovka, jednoznačně nej s Piercem. Bohužel se tuhle nastavenou laťku nepodařilo udržet. Také záporák v podobě Beana stojí rozhodně za zmínku. 85% ()

sepp

Nejpovedenejsi Bondovka s P.Brosnanem v hl.roli a v mem zebricku druha nejlepsi ze vsech, hned za Goldfingerem. ()

lesumir

Tak tímhle si Brosnan získal fanoušky na svojí stranu. Nasadil laťku vysoko a už ji nepřeskočil. Myslím, že to bude něco jako Craig, Casino Royale se zdálo byti propadákem,ale podle všeho to bude hit. Zlaté oko patří mezi ty lepší a z těch nových snad nejlepší. Nadupadé, efektní, prostě vynikající každým coulem. Souhlasím s tím, že je to už takové více modernější, ale nevidím to jako špatné. ()

cheyene

Bond 17 - nový Bond, nové tempo, nové zápletky v novém světě. Vynikající 007 v podání Pierce Brosnana, kterému můžeme i dnes vděčit za to, že James Bond přežil, že se posunul do doby po studené válce a agent Jejího veličensta si to nasměroval do nového století a tisíciletí. Zlaté oko je pravděpodobně nejlepší Brosnanova bondovka a až na několik za vlasy hodně přitažených scén jde o parádní podívanou. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)