King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

villon17

Po technický stránce samozřejmě téměř dokonalý, po všech ostatních konina. Nedá se to říct jinak. Po hodině a půl se konečně dostanou na ostrov, kde má začít to pravý dobrodružství, ale místo toho se Naomi ztrapňuje, do toho nastupuje komediální Jack, neustále jsem koukala akorát na "Travise Marshalla" (Dexter) a dinosauři tomu dodali korunu. Starej dobrej příběh by stačil. ()

Marek1991

Režiséra Petra Jacksona obdivujem za sériu o Pánovi prsteňov, no jeho najbližší veľkofilm po skončení tejto série s čistým svedomím môžem považovať za poriadny trapas. Nebyť Naomi Watts, nebyť hudby a nebyť toho zaujímavého stvárnenia starých časov, tak by to za nič nestálo. Aj toto však bolo možno dobré, len pre mnoho peňazí, ktoré do toho vrazili. Film, ktorý mal približne 180 minút by mal byť o niečom poriadnom a poriadne spravený, tento výsledok bola katastrofa. Na najstaršiu verziu sa to ani zďaleka nechytalo. Scéna s behom dinosaurov a ľudí popod nimi bola megatrapas. Ďalší bol s bojom King Konga a mäsožravých dinosaurov popritom ako chránil ženu. Scéna s veľkým hmyzom na tom ostrove gigantizmu bola tiež hroznou a napokon sa to celé zavŕšilo, keď King Konga predstavovali v New Yorku, on im utiekol, všetko sa to dialo večer a behom pár minút, ako bol na úteku, prešlo niekoľko hodín až k svitaniu ďalšieho dňa, čo bolo urobené pre veľkú romantickú scénu na vrchu mrakodrapu. Nenachádzam veľké pozitíva na tomto filme, má popri trapasoch aj veľa diskutabilných scén ako tá na ostrove pri snahe o oslobodenie ženy chlapíkom, ktorý sa do nej zamiloval, či nárazmi lode do útesov, kde sa jej takmer nič nestalo. Za približne tri hodiny mi to poskytlo akurát rozpaky a znechutenie, škoda mohli si ušetriť mnoho financií a času a mohli sa pustiť radšej do niečoho, čo by malo odkaz a bolo jedinečné. To pre každú generáciu je treba točiť nové verzie skoro všetkých starších úspešných príbehov? Som proti. Toto bolo obrovské desné dielo, ktoré zapadlo do komerčnej produkcie, no nič extra neprinieslo. ()

Falcor

Nádherná podívaná, která dokonale naplňuje smysl velkých pláten a perfektního ozvučení v kinech naplněných konzumentskou masovou obcí diváckou (mě nevyjímaje...), ale ty prapodivné fyzikální zákonitosti, kdy animovaně gumoví herci, potvůrky, autíčka i opičák srandovně drželi tam kde měly v každé situaci za každou cenu, mi trhaly žíly. Škoda těch počítačově přemrštěných honiček. ()

liquido26

Povedený a důstojný remake starého King Konga s vynikajícím vizuálem a triky, krásnou dobovou atmosférou a dobrými herci. ()

curunir

Film by svojou veľkoleposťou, rozmachom a efektami o ,,ôsmom dive sveta" viacej než dnes zaujal pred 30 rokmi alebo možno ešte aj o čosi viac. Peter Jackson si vďaka svojim trom predchádzajúcim filmom (veď viete, ktoré to sú) zaistil miesto medzi medzi desiatkou najväčších režisérov všetkých čias, avšak ,,veľkou opicou" dosť sklamal. Celý film by mohol byť omnoho lepší ak by ,,pán" režisér netrpel megalomániou, ktorej sa mu dostalo pri nakrúcaní trilógie a celý film ostal neobrúsený v trojhodinom šate kvôli ktorému je práve naopak v mnohých veciach nedotiahnutý. Pasáž plavby na ostrov je dosť dlhá a mnoho scén je absolútne zbytočných. To iste sa dá povedať o hrôzenaháňajúcich domorodcoch, ktorý sa objavia len v dvoch scénach a Kongovým príchodom záhadne miznú. Musím však uznať, že výprava je excelentná (toho Oscara by som jej určite dal), zachytiť atmosféru New Yorku 30-tych rokov sa naozaj málokomu podarilo tak dobre ako Jacksonovi. Čo sa týka osady už spomínaných domorodcov, tu je vidieť , kto je autorom Pána prsteňov (spôsob snímania) a silno mi pripomínala Mordor. Slušne je odvedená aj práca Jamesa Newtona Howarda, ktorý pre film zložil hudbu. Avšak ak sa na film dívame ako celok, jeho poňatie je rovnako chladné ako veľprsteň, keď ho strčíte do horúcej pahreby. Jackson si rovnako ako Scorsese svojimi Gangami New Yorku chcel splniť sen z mladosti, no aj tu to skončilo výsledkom, ktorý nie je veľmi lichotivý. ()

Haluzz

Jasný důkaz toho, že i 70 let starý příběh se dá vyprávět pomocí současné filmové podoby. A o vyprávění jde Jacksonovi především -- každá scéna vyžaduje od diváka jiný přístup, každá je natahovaná až na únosnost sledování, což mnohé odradí a donutí hledat nedostatky v tricích apod. Zároveň je ale film vyprávěním o lásce k filmu, o jeho sledování, ale hlavně o jeho tvorbu -- nelze si jinak vysvětlit, že Black JE ve skutečnosti Jackson, se svým vysněným snímkem, za meze posedlosti, za každou cenu. ()

berny2468

Peter Jackson si splnil sen a natočil pro mě zatím nejlepší film o King Kongovi (zatím jsem neviděl puvodní verzi z roku 1933). King kong je natočen skvěle. Obří rozpočet je poznán. Avšak i tak má jisté neduhy. V lecčems se Jackson už po několikáte opakuje (záběry apod.). Taktéž pasáž Kong vs dinosauři byla značně přepálená a zbytečně zdlouhavá. Avšak i tak jsem se vůbec nenudil. Herecké obsazení i jejich výkony byly skvělé. Retro atmosféra taktéž slvělá. I přes delší stopáž se až na unylejší pasáž s dinosaury nedá nudit. Matně si pamatuju, že tohle byl v kině velký zážitek. Pro někoho to je možná zklamání, ale pro mě překvapení........75%. ()

Tryskomyš

Jsem unešená. Dobrý příběh. Perfektní, jistě počítačově vytvořená, zvířata a hmyz. Navíc mám ráda filmy, které se pohnou z jednoho místa na úplně jiné. A tady se to odehrálo dvakrát. Jediné, co se dá dílku vytknout, je, že je příliš dlouhé. ()

draggo

Příběh poskytoval potenciál k dobrému filmu, bohužel ale Peter Jackson zůstal tak trochu u LoTR stylu - hlavně co se stopáže týče. Zatímco v LoTR byla délka 3-4 hodiny optimální, tady je to dost otravné. Sestříhat na polovinu a bylo by to lepší. Zbytečně roztahaný a celkem nezajímavý úvod, který by si z hodiny zasloužil zkrátit na 5-10 minut. Ostrovní část je takový průměr, zkrácení by tady taky prospělo. Taky by bodla trochu lepší výprava, přeci jen u takto drahého filmu by nebylo od věci pár monumentálnějších záběrů. Džungle která je nám ukázaná je chvílema trošku moc digitální (by je zabilo kdyby to netočili před modrým plátnem). Souboje jsou celkem vydařené a hmyzí scéna je nechutná (sice samoúčelně, ale aspoň je to změna). Najednou ric pic a veliký Kong je poražen a je odvážen do NY. V porovnání s předchozím "tempem" filmu je tahle zásadní situace vyřešena celkem primitivně, rychle a jednoduše. Závěrečná část v NY není špatná, záběry z vrcholů Empire State Building jsou zdařilé stejně jako souboj Konga s letadly. Poprvé v celém filmu se taky objeví něco jako emoce. Ovšem nic srdceryvného, romantická linka zanikla v tunách zbytečného patosu a tudíž slzička za Konga neukápla. Peter Jackson mě tentokrát zklamal a i ty 3 hvězdy mi připadají občas jako trochu moc. Ale budiž. /viděno na DVD v SE: 50% a 3*/ ()

ledzepfan

Kong je fajn ale jinak je to prázdné, prázdné a kýčovité. Jackson jen pár let po svém pánoprstenovském mástrpísu natočil plytkou a přepálenou pouťovou atrakci, která se sice v jednotlivostech odkazuje na původní film(y), ale jeho podstaty a odkazu se ani nedotkla. ()

schizmo

Peter Jackson je vždy o krok napřed před zbytkem kinematografi co se vizuálních efektů týče a nejinak je tomu i u této verze King Konga. Parádní výprava, kamera a monumentální scény. Už jen kvůli těm efektům stojí za to se na to mrknout. ()

ladko

Pri prvom pozretí som sa nudil až kým sa nedostali na Ostrov lebiek. Pri druhom pozretí ma kupodivu celkom bavila aj tá cesta loďou. Akcia a efekty sú strhujúce(o tom niet pochýb) a bavili ma na prvý aj druhý krát. Herci, hudba takisto výborní. Dvíham na 5 hviezd. ()

baribal

Ano, je to moc dlouhé i na mě, ale když řeknu, že to je nejlepší Kong ze všech, tak se to v hodnocení musí promítnout. Prohlídka přirozeného biotopu téhle přerostlé gorilky mi připomíná Jurský park. Vrcholem samozřejmě T-Rex bitka, slabším momentem finále na ESB. Peter umí točit nejen ve Středozemi! ()

zdepapepa

Ta pravá popcornová jízda. Je vidět, že si v tom Peter Jackson liboval, co se nevešlo do Pána Prstenů si vychutnal prezentací ostrova a výběrem skvělých lokalit. I výběr herců se mu povedl na výbornou - upištěná Naomi Watts skvěle hraje na obě linie ať už ke scénáristovi tak ke nádherně realisticky naanimované opici, kde interakce s ní a její interakce s okolím (především pak fajtka 1 vs. 3 T-Rexové fakt stojí za to, esence What Do You Mean It's Not Awesome tropy) je fakt zlatý hřeb digitálních efektů, Jack Black překročil vlastní stín komediálních rolí a až teď můžu s hrdostí říct, že je to opravdu PAN herec. Adrien Brody je skvěle sympaticky a uvěřitelně zoufalý, když mu domorodci (možná až zbytečně umělá a prvoplánová scéna obřadu obětování ústřední hrdinky trochu kazí dojem z mé první fascinace "opuštěným" příchozím bodem na ostrov) vemou nově nabytou holku. Andy Serkis pak opět válí ať už jako lodní kuchař nebo coby obří opice. Jediná vada na kráse se mi zdá úvod, který snad ani v původním filmu nebyl, tj. náhled do minulosti hlavních postav a i díky tomu to trvá téměř hodinu, než člověk prvně uzří ústředního opa. ()

Adman

Od léta 2005 byl King Kong můj nejvíce očekávaný film společně s Harry Potterm a Ohnivým pohárem. Peter Jackson v nejlepších letech (režisérských), předělávka obrovské legendy - King Konga v současných filmových a trikových možnostech, to jsem si nemohl nechat ujít. Inu jak jinak než: "Zašel jsem". Po shlédnutí dalšího Jacksonova macka (dlouhého filmu) jsem odcházel z kina filmovými zážitky absolutně naplněn. Ale už cestou domů jsem si uvědomoval že mnou tak očekávaný film poněkud zklamal. Přijde mi to jako 2 za cenu 1, nebo jako 3+1 či podobné akce, kdy jsou všichni zvyklí na nějaký standard a pak se objeví něco co se nabízí navíc za stejnou cenu, ale vůbec to nevypovídá o obsahu - dlouhý film není dobrý film Petře!! Možná jsem to moc dobře nevyjádřil LOL, ale chci říct že je toho ve filmu prostě moc! Stane se toho tolik.. tolik zbytečného, že to byla škoda natáčecích dnů. Každopádně si Kong jakožto zvířecí stvoření jistě zachoval svou důstojnost a hrdost a zemřít pro lásku ke krásné ženě na vrcholku mrakodrapu. To se někomu jenom tak neprihodí. ()

Kubick

Pěkná podívaná. Myslím si, že Jackson v něm splnit všechna očekávání – hlavně tedy očekávání široké veřejnosti, která se jde do kina bavit. Vše je propracované tak, aby to diváka dokázalo zaujmout, scény jsou efektní, stejně tak i King Kong. Obligátní délka filmu zůstala zachována, ale nemusíte se bát Celý film vám uteče (stejně tak, jako se to povedlo Kongovi). Váhám mezi 3-4, ale pro odhodlání a odvahu pokořit předcházející díly, pro riskování své reputace dávám 4. ()

verbst

Nejdivočejší dětský sen jednoho tlouštíka (já mám co říkat) z Nového Zélandu se stává skutečností. A já mu to žeru se vším všudy. Díky Petere ! ! ! ()

Paxxx.cz

Názorná ukázka toho, že investovat do filmu balík neznamená automaticky úspěch. Efekty zde byly skutečně na špičkové úrovni i herecké obsazení bylo kvalitní, ale občas se tu našly scény, které nudily a hlavně docela zbytečné scény (valící se dinosauři) a stopáž se dala přiškrtit o něco více...6/10. ()

Rosana

Jujda, asi jsem měla větší očekávání, ale některé věci mi přišly naprosto strašné a nelogické - já bych se po prvním výletě mezi kanibaly na ostrov už nevrátila, kapitán však obětuje p§lku posádky na záchranu blbý ženský, která je tak vypatlaná, že neumí nic jiného, než "romantické" pohledy na opičíka a nebo ukrutně ječet... ()

Wysch

[special extended edition] Příliš dlouhé a příliš přeplácané. Příliš okaté a přílíš kýčovité. Příliš prvoplánové a příliš... příliš smutné. Závěrečné finále společně s dinosaury je super, začátek a zbytečné tahanice k prostředku jsou nudné, paskviloidní a nudné. Skoro tři a půl hodiny zbytečné, tam, kde v LoTRovi Special Extended naháněla bodíky, tady nefunguje. Film není celek, je to změť skvělých a průměrných obrázků. Přesto dohromady slušivý špektákl s místy otřesnými a místy skvělými efekty. Kong je skutečně bezchybný, ostatně jako scény s ním, které mají drajv LoTRovských bitev, zatímco komorní scény se až příliš podobají nudné pasáži s Frodem Pytlíkem. Vlastně dohromady příliš zhuštěný PP (a přesto příliš roztáhle nudný), film ostatně některými triky, exteriéry i interiéry LoTRa celkem slušně vykrádá. 70% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)