King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Lavran

Jackson se neumí rozloučit s vlastním materiálem, ale já jsem ten poslední člověk na Zemi, který mu to má za zlé. Abych byl zcela upřímný, dokonce bych přivítal i další půlhodinu, hodinu navíc, protože se znovuzrozeným Kongovým světem se mi po náběhu závěrečných titulků loučilo opravdu obtížně. ()

Falko

Po technickej, vizualnej alebo trikovej stranke je to proste dokonale a vlastne mi reziser doplnil len to, co chybalo v Kongovi z roku 1976, teda viacej bojov Konga s roznymi inymi zvermi v dzungli. Ani dlzka filmu mi nevadila a odpustam aj ten nerealny beh dinosaurov a pomedzi noh utekajucich ludi, ktorim sa nic nestalo, alebo pad do priepasti s T-REXami s Kongom a s Naomi Watts, ktora to prezila. Tuto scenu milujem, je napinava, ale ja by som to urcite neprezil :-) Priznam sa, ze som v detstve vyrastal na Kongovi z roku 1976 s Jeffom Bridgesom a s Jessicou Lange a aj napriek tomu, ze sa v dzungli toho tolko az nestalo, ako v tomto filme a nebol som vtedy este tak nasyteny tolkymi fantastickymi filmami, ako dnes, stale ho z nostalgie a aj vdaka krasnej hudbe Johna Barryho mam najradsej a to aj vdaka zaverecnemu emotivnemu tlkotu srdca. __________ Naomi Watts - (Ann Darrow) +++ Jack Black - (Carl Denham) +++ Adrien Brody - (Jack Driscoll) +++ Thomas Kretschmann - (Kapitán Englehorn) +++ Colin Hanks - (Preston) +++ Andy Serkis - (Kong / Lumpy) +++ Jamie Bell - (Jimmy) +++ Kyle Chandler - (Bruce Baxter) +++ Produkcia: Peter Jackson, Fran Walsh +++ ()

castor

S učebnicovou gradací je tenhle gorilí opus vskutku ukázkovým remakem, tedy spíš vědomou poctou originálu, přesto nelze nepoukázat na řadu odfláknutých (honička s brontosaury – obecně zbytečná sekvence), nelogických situací (už jen ta přeprava do New Yorku bije do očí) a ne úplně šťastnou práci s tempem (nesmírně dlouhé pohledy do očí i do dáli, pauzy, o které nikdo příliš nestojí). Místy nesoudný Peter Jackson (rozhodně žádný můj oblíbenec) postupně divákovi ukazuje, jak solidním (a místy i silně chybujícím) filmařem je. Na plátně je pak nejzajímavější postavou vyjma digitální opice béčkový zapálený filmař s tváří Jacka Blacka, kromě triků nejvíc potěší na chvíli svobodná scéna na zamrzlém jezírku. Že bych ovšem při opakovaném zhlédnutí skákal blahem, to rozhodně ne. Kdybych dal tři hvězdy, zlobit by se nikdo nemohl. ()

ClintEastwood

Monster movie 21. století a jedinečné zpracování slavné klasiky. Mám rád filmy o Kongovi, ale tato verze, je ze všech doposud natočených, jasně nejlepší (promiň černo-bílý originále). Nádherně dojemná, dobrodružná pohádka o osamoceném tvoru, který čeká na svůj osud jménem Ann Darrow. Neuvěřitelné je vizuální zpracování filmu, každou vteřinu jsem hltal a s celou posádkou prožíval tu krásnou a nebezpečnou výpravu, za skvělé hudby J. N. Howarda (okatá zadní projekce s běžícími dinosaury, je režisérovým záměrem, jako odkaz na King Konga z roku 1933). Výtečný je už úvod filmu, před naloděním (dobová atmosféra), pak scény na lodi (kouzlo dobrodružství), seznámení s ostrovem Lebek (strach z neznáma), Kongův nástup na scénu (údiv) a pak už celý zbytek filmu (můj potlesk). Tento snímek se svým příběhem hodně podobá klasickému zástupci z třicátých let, ale Peter Jackson vše dovedl k naprosté dokonalosti a natočil obrovský film. GRANDIÓZNÍ podívaná. ()

Rogue

Místy sice pitomé (rádobycool mázlé záběry s domorodci a jejich následný sportovní výkon při přepadení lodi), trapné (neuvěřitelně debilní honička s dinosaury), přeplácané (džungle je víc modrá než zelená) a nefunkční (brody - watts), ale ani na okamžik nudné a po většinu času dokonce zábavné. Druhá polovina jasně lepší, ačkoliv ani tam zapamatovatelnou scénu nenajdete. King Kong se mi líbil v obou provedeních - třicítkově trapně neohrabaný i moderně mimicky dokonalý, Naomi Watts více provedení nepotřebuje. Škoda jen, že Jackson zabředl v pozlátku kolem a toho důležitého (tedy Konga a Naomi) je málo. Takhle nějak mohla vypadat Mumie, kdyby Sommers dostal trojnásobek peněz a opici zdarma. Jako znovuoživení legendy je to slabé, jako pocta dostačující. ()

Trellíno

Kašlu na to, že je tam asi plno nedostatků. Kašlu na to, že ne všechno vypadá dokonale a je mi jasné, že kdybych se chtěl v Kongovi porýpat, tak že bych určitě našel plno chybiček. Jenomže tohle je prostě film, kvůli kterým existují velká plátna, pohodlné sedačky, dolby surround a já nevím co ještě. Poděkujme Jacksonovi za to jak se mu povedlo natočit LOTRa, protože už asi málokdy budeme mít tu příležitost vidět, jak někdo dostal 200 mega jen tak na hraní, aniž by ho někdo přitom omezoval. Navíc je paráda, když takovou sumu dostal někdo tak zručný jako právě P. J., protože například scéna pádu Konga, Naomi a dvou ještěrek za burácení Howarda (ještě jsem neslyšel samostatně, ale podle filmu to vypadá na OST roku) je jak od Spielberga na vrcholu formy. A navíc mi nepřijde, že by scény s různou havětí byly moc dlouhé. Pro mě to byla dokonalá ukázka Jacksonova zvládnutí svého řemesla, kdy se pořád něco děje, hrdinové se dostávají neskutečně plynule z jednoho průseru do dalšího a přitom se divák ani na chvilku nenudí. Bohužel zamrzí, když si člověk takový film vychutnává v kině pouze s dalšími asi 7!!! diváky a to je teprve týden po premiéře, ale zase aspoň tři z nich na konci zatleskali. :) No co říct závěrem. Asi tohle. Nadávejte si tu jak chcete, ale já se po ohromně dlouhé době i přes velkou délku filmu v kině bavil, čímž mám na mysli, že jsem 187 minut neměl potřebu přemýšlet o ničem jiném než o filmu, natož abych se třeba podíval na hodinky. Nic takového. Pro mě osobně filmový zážitek roku a jeden z nej blockbusterů za posledních 10 let. ()

MM_Ramone

Bol som veľmi zvedavý na tento film režiséra Petra Jacksona, v ktorom znovu oživil kultovú legendu menom "King Kong". Jeho bombastická verzia fantasy románu Johna Rolanda Reuela Tolkiena "Pán Prsteňov" je mimoriadne podarenou filmovou adaptáciou. Zvládol to nad moje očakávania. Genialita. No a čo si myslím o Jacksonovom "King Kongovi"? Aj keď to ani zďaleka nedosahuje výnimočnosť spomenutej tolkienovskej trilógie, nemožno to však pokladať ani za sklamanie. Je to dobre, profesionálne spracovaný a vyprodukovaný popcorn cinema movie. Štvorhviezdičkový mainstream. **** ()

D.Moore

Jsem na tom podobně jako Peter Jackson - originál miluji se vším všudy. Stejně jako režisér vím, že není možné natočit nic, co by mělo jeho atmosféru, ale z tohohle filmu jsem unešený. Nostalgie, kam se podíváš, citace původního King Konga na každém druhém filmovém políčku, scény (valící se brontosauři, souboj Konga s T-Rexem), které nemohl vymyslet nikdo jjiný, než Jackson. K tomu krásná kamera, hudba, zábavné a zajímavé postavy (nejlepší z těch vedlejších je Kretschmannův frajerský kapitán)... Jednoduše paráda. Ale neznat původní film a nemilovat ho, nejspíše bych šel s hodnocením níže... O hvězdu. ()

Dan9K

Jak moc nejsem schopen ocenit u filmu jeho případné kvalitní efekty, tak moc jsem schopen odsoudit film, který je má k zblití, pokud je nového data a vlastně na ně chce přilákat davy lidí do kin. Nevím, jestli chtěl Peter Jackson King Kongem připomenout obstarožní vzhled staré verze z roku 1933, a proto neustále používá okatou zadní projekci, při které všechny postavy jsou mnohem barevnější než animované pozadí a vyčnívají. Já to nepřekousnu. S výjimkou Kongova ksichtu je to všechno bez detailů a vyblité, potvory se pohybují zcela nereálně a debilně ( pobíhající apatosauři pobavili, třeba to byl taky odkaz na starého King Konga, který se jen hemžil tehdejšími vědeckými neznalostmi). Hodinový úvod je o ničem. Navíc celý příběh je nuda, protože je (alespoň mně) notoricky znám. Stupidita dialogů nezná mezí. Neustálé trapné mentorování, patos a kýč ruku v ruce s nereálností. Pokud už jsem u té nereálnosti, zaujal mě černoch v posádce. Černoch, na kterého nebyla v celém filmu jediná rasistická poznámka a který dokonce dával rozkazy bělochovi. Je nádherné, jak se může (po vzoru Orwella) změnit vyznění minulosti. Již monologem zmíněné zácpy v ulicích New Yorku byly věru také zajímavé. Mizerné herecké výkony (v čele s Blackjackem), přepálená stopáž, hudba, u které jsem si nonstop říkal, zda-li Howard Shore neměl v plánu lepší. To náš milý James Newton, třeba ve scéně žonglování Naomi Watts s šutry, takřka cituje jedno z Vesnických témat z Shyalamanova počinu. Peter Jackson jsou snad 2 duše v jedné osobě. V počátku své kariéry byl schopen tvořit provokativní snímky, na které byla radost (i strast) koukat, teď už je to jen ta strast po filmové stránce. Ve chvíli, kdy mezi sebou lidé nekomunikují a příběh se soutředí na vztah mezi Ann a opičákem, dovede film zabírat po emocionální stránce ( což je ale z velké části zásluha celé Kongovské story, při které je prostě divák nasrán na lidi). V okamžiku, když ale Peter zabruslí do dialogů, spustí se proud kýče a patosu, v tomhle dílku hlavně z úst již zmiňovaného Blacka, kterého bylo utrpení poslouchat. A ná závěr taky mohlo být aspoň bouchání srdíčka, když už nic... ()

Niktorius

První část, před příjezdm na Ostrov Lebek, je (příjemně) rozvláčná a sympatická režisérovou fascinací počátky filmového průmyslu a obecně třicátými léty.Pak naši hrdinové doplují na ostrov, setkají se s Kongem i ostatní havětí a přichází největší problém filmu. Jackson se natolik nechal unést možnostmi, které mu dávají digitální efekty a v nejdelší části snímku nechává útočit na své hrdiny jednu slizkou příšeru za duhou. Souboje s dinosaury, obřím hmyzem a "jánevímčímještě" začnou být časem poněkud únavné a taky trochu směšné tím, jak stále jedou podle jedné šablony. Pak je náhle děj rychle smrsknut a pár podstatných věcí se odehraje v několika málo minutách. Logika při tom všem sklíčeně zkuhrá. Tak například celá expedice se zmoženě a pomalu pachtí ostrovní džunglí a většina jejich členů je při tom zabita, když se ale Jack vrací s ukořistěnou Ann, nestojí mu v cestě jediná překážka. Zklamání z poněkud rozpačité sekvence na ostově však částečně kompenzuje velice podařený závěr. Narozdíl od ostrova, který režijně připomínal dítě zmateně běhající mezi různými atrakcemi v lunaparku, se Jacskon pěvně chápe otěží a servíruje nám jedinečnou podívanou - zejména divadlo a Empire State Building se mu povedli na výbornou. King Kong se rozhodně nemůže kvalitou rovnat Pánovi Prstenů, na to je příliš rozhádaný a nekompaktní, v rámci svého žánru však patří mezi špičku. IMHO zasloužené 4 hvězdy. ()

ripo

Celý čas som mal ten pocit, akoby už každú chvíľku mal zo záberu vyskočiť Leslie Nielsen, alebo aspoň Mr. Bean .... Čakal som márne ... Vrcholom trápnosti bol beh ozlomrky v úzke rokline s množstvom dinosaurov, ktoré mali v sebe toľko chochmesu, že si dávali pozor na čo stúpajú a tak väčšina obyčajných ľudských chrústikov skončila takmer bez škrabanca. Obrovské sklamanie !!! ()

Spooner

No tak tady se Peter Jackson docela vyřádil. V tomto filmu si plní svůj dětský sen,ale nějak neví, kdy má přestat a do jaké míry ho má uskotečňovat. Film je totiž až moc dlouhý a některé akční scény s ostrova jsou ve filmu na nic a k příběhu nám nic neřeknou. Možná nám chtěl Jackson jenom předvést, že společnost Weta umí dělat asi nejlepší počítačové triky, i když i to je po tomto snímku trošičku diskutabilní. Postava Konga je sice mistrovským dílem stejně jako jeho boj s Tynarosaury, ale některé ty akční scény na ostrově se opravdu nepovedly. Herci jsou vynikající a to hlavně Jack Black, kterému lidi nevěřili,že takovou roli uhraje. Naštěstí je přesvědčil, že opravdu umí hrát. Ostatní také hrajou dobře. Suma sumárum: King Kong je dobrý film s vynikajícími momenty a vynikajícím závěrem (ta poslední cca hodinka v New Yorku se mi asi líbila nejvíc). Od filmu, který stál přes 200 mil. dolarů jsem ale čekal víc a od Jacksona také ()

tahit

Výtvarně a trikově výpravný děj má z počátku pěknou a zajímavou retro atmosféru včetně období obrazu hospodářské krize a příběh působí slibně. Jenže ty digitální efekty od poloviny filmu už nemají to patřičné kouzlo, takovou tu vděčnou podívanou, byť jsou bojové scény prehistorických zvířat nadprůměrně propracované, tak se mi zdají překombinované. Možná bych uvítal u té předělávky King Konga trochu originálnější příběh, protože hodně těží z předešlých verzí. Navzdory všemu má monstrózní film svoje prostomyslné kouzlo. ()

JAn

Vyždímal Jackson něco nového z již toliko ohraného příběhu obřího opičáka se slabostí pro blonďaté američanky? V podstatě ne, ale minimálně nám představí špičkovou počítačovou technologii a další digiroli Andyho Serkise. Jeho Kong je opravdu dokonalý. Studio na něm rozhodně nešetřilo. To se ale bohužel podepsalo na prehistorických obyvatelých Ostrova Lebek, kteří připomenou monstra z béčkových televizních seriálů. Ne zrovna působivá je taky scéna brontosauřího úprku před dravci úzkým kaňonem, kdy přímo cítíme to zelené pozadí, před kterým herci tak úzkostně pobíhají. Dále se mi příliš nezamlouvá neustálé odbíhání od hlavního tématu a pokusy o nové, vedlejší (a zbytečné) příběhy. To alespoň z části vynahradí dynamičnost celého ostrova a slušivé herecké výkony. Obzvláště potěší Naomi Watts, tak bělostná a čistá, téměř jako Marilyn Monroe a její ctitel Adrien Brody. I Black dokazuje, že nemusí hrát jen v komediích. Do této chvíle si film drží solidní tři hvězdičky, pak se ale posouvá do třetího dějství a z nehostinné džungle se vracíme zpět do zimního New Yorku třicátých let, kde celá tahle (love) story začala. A právě tady, jakoby celý příběh zestárl a zmoudřel. Zpohádkověl. Vskutku kouzelná je scéna, kdy se Kong s Naomi v náručí klouže po zamrzlém jezírku uprostřed Central Parku.Tady moje hodnocení stoupá vzhůru společně s opičákem šplhajícím až k samotnému vrcholku Empire State Building vstříc svému osudu. Tak takhle to vypadá, když si jeden novozélanďan plní svůj dětský sen. Ještě pár takových filmů a víme, kdo se stane příštím Spielbergem. ()

Davies182

Většinou mi teď doma nové blu-ray filmy leží na televizním stolku asi tak rok, než se k nim konečně dostanu... Jenže na Konga jsem včera narazil ve výprodeji, no a ani ne čtyřiadvacet hodin poté už mám široko daleko nejlepší tyranosauří držkovou za sebou. Přiznávám, že právě ona scéna je pak na celém filmu pořád to nej, zase tak moc už mě to potřetí nebavilo... Byl jsem nicméně překvapen, jak moc na mě po letech fungovalo srdceryvné finále na věži. ()

petero

No a to som na to chcel ísť do kina. Asi veľmi spokojný by som s tým nebol. Tuctový príbeh, ktorý každý už dobre poznáme ozvláštnil Jackson iba pár dinosaurami, ktorú túto nudnú podívanú trošku oživily. Mne sa tie súboje s Tyranosaurami a prerasteným hmyzom celkom páčili. Vydno, že sa s týmito scénkami Peter vyhral. Je pravda, že triky boli na taký obrovský rozpočet dosť priemerné. Kong bol v pohode, ale ničím neohúril. Neviem, či iba Spielberg si dokázal uvedomiť, že také hovädné monštrá by sa v reále nemohli s takou svižnosťou pohybovať, ale tu je to opäť prehnané a tak to celé pôsobý nechcene smiešne. A vžah Kong – Watts bol z jednej strany v pohode, ale naopak to už bolo trošku čudné. Záver bol síce pekne dojemný, ale od takto vytúženého dielka, určite zručného Jacksona, som čakal niečo viac. Oveľa viac. ()

gogo76

Peter Jackson vzdal poctu starej verzii a splnil si tak detský sen.Je vidieť,že sa do toho oprel poriadne a výsledok je úplne fantastický,ja osobne mu nemám,čo vytknúť a nenapadá mi ani,že by som na filme niečo menil,snáď len by som doplnil scénu prepravy King Konga.Toje asi logická vec,ktorá napadne asi každého kto to videl.Keďže na loď by ho určite nedvihli,nebolo tam miesta a zvlášť keď odľahčovali loď a vyhadzovali všetko zbytočné,jediná možná preprava mi napadla obrovská plť z kmeňov stromov ťahaná až do prístavu.Možno na nejakej rozšírenej edícii na dvd.80%. ()

Mahalik

Životně protřelý, láskou napuštěný, do výšky skákající a diváka unášející. King Kong jako mučedník, filmovej romantik jako poleno! Tenhle film je jen divákův a Petera Jacksona. Určuje pravidla, který se musí dodržovat. A ne, nepotřebujete k tomu párátka, aby jste docenili genialitu. Oči únavou nespadnou... ()

Reiniš

Nádherná pohádka, se skvělou Naomi Watts, úchvatným veleopem a srdcervoucím koncem. Nenudil jsem se ani minutu (i při tak dlouhé stopáži). Peter Jackson je skvělý vypravěč a můj nejoblíbenější režisér a tímhle velkofilmem mě opět dostal na kolena. ()

FlyBoy

Takto to dopadne keď sa niekto nedokáže krotiť pri zhmotňovaní svojich snov, lenže na rovinu, kto by to zvládal? Mať po ruke producenta, ktorý na všetko prikývne, budget, ktorý by na 3 roky dopredu zatiahol 90% nákladov VÚC Trnavy a populárnu predlohu, ktorej prelomovosť v oblasti monster's movies sa zapísala do dejín, tak by som sa s korekciou svojich činností tiež asi moc nebabral. I keď kto vie… Každopádne nezvládam skrývať rozrušenie a vibrácie nespokojnosti, ktoré na mňa po troch tuhých hodinách doľahli. Je to prosté, pokiaľ sa Peter zdržiava v New York City - nasáva vôňe priekopníckych tridsiatok, prejavuje lásku k remeslu a obávaný netvor-dobrák ešte nezvádza nepotrebné bitvy s plazmi reštaurovanej pobočky Jurského parku - som pomerne uspokojený. Howard, Naomi a dokonca súčasný King Kong, každý odvádza to, čo sa od neho očakáva, lenže hneď ako sa Mr. Jackson začne zbytočne hnať do popkornových extrémov, ich prínos klesá - je znehodnotený. Takže čo z toho keď táto kolosálna prehliadka drahých dekorácií vyznie vôči pôvodine žartovne a ako samostatná jednotka pripomína skôr dobrodružný exces, než srdcervúcu povesť o kráske, ktorá zabila zviera. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)