Co by bylo umění bez obětí? To záhy zjistí dvanáct nadaných studentů baletu, kteří každou hodinu každého dne věnují přípravě na své životní poslání. Strhující drama "Tanec s vášní" od uznávaného režiséra Nicholase Hytnera (Šílenství krále Jiřího) pojednává o semknuté skupince tanečníků, kteří musí obětovat svůj soukromý život a pravidelně trénovat v rámci příprav na recitál, který rozhodne o tom, který z nich nastoupí na výběrovou a velice prestižní americkou baletní akademii v New Yorku. Ve snímku se představují talentovaní profesionální tanečníci včetně Amandy Schullové, Zoë Saldanové, Ethana Stiefela, Sascha Radetsky a Shakiem Evans. (Cinemax)

Juto

Film používa materiály melodrámy, ale je k nim šetrný, je orientovaný viac na skutočný svet a nezakrýva každý konflikt a milostný príbeh do prehnanej krízy. 6/10 ()

Skuby47

Vášeň pro tanec je přesně to, co vystihuje můj přístup k tomuto filmu. Je to o talentu, kterého se mi nedostává, kultuře pohybu, kterou nemám a dřině, na kterou jsem moc líná. Jednoduchost příběhu zde vůbec nevadí, protože nechává diváka soustředit se na hudbu a balet, které jsou zde v hlavní roli. Není nutné, aby v každém školním filmu byl někdo šikanován nebo zavražděn kvůli napínavé dějové zápletce. Sympatičtí protagonisté působí věrohodně a přirozeně a hlavně jsou ve svém oboru dokonalí profesionálové a každý z nich si musí své místo na slunci tvrdě vybojovat. Je to film, ke kterému si sednete s tím, že se znovu aspoň na kousíček podíváte, abyste po chvíli zjistili, že už probíhá závěrečné finále. ()

Tomatáš

Přiznám se, že hodnotím pouze a jenom taneční výkony, které jsou ve filmu naprosto úžasné..nic víc, neb nic víc tento film v sobě nemá..;) ()

Almásy

toto je film ktory sa bojim pozriet druhykrat, aby som si nepokazil dobry dojem. milujem filmy s baletnou tematikou a samotny balet nehovoriac. svojim sposobom najlepsi film zanru. ()

Šiftíček

Tento film jsem poprvé viděla na tanečním soustředění a už tenkrát se mi hrozně líbil. Od té doby, kdykoli jsem mohla, jsem si ho pouštěla znova a znova. Sice jde o klasický příběh s průměrným a předvídatelným dějem, ale i tak to nestrádá na kvalitě. Bravurní taneční výkony - přála jsem si být na jejich místě na jevišti :) ()

cab

Pasuji na nejlepsi tanecni film, ale az po Hrisnem tanci samozrejme. Chemie mezi herci funguje znamenite. 85% ()

Radim

Taneční muzikál, který patří k tomu lepšímu, co bylo v tomto žánru natočeno. Jednoduchý příběh je situován do prostředí baletní školy, ve které to hlavní hrdinka - samozřejmě ze začátku všemi podceňovaná - všem natře. Hezcí herci, slušné taneční výkony, nenáročná podívaná - neurazí, nenadchne. ()

cityman

Možná ten nejlepší film o tancování za poslední dobu. Jestli se vám líbil Flashdance tak je to film pro vás. I výkony, které povětšinou neherci předvádějí jsou uspokojivé, zvláště pak na baletním jevišti. Balet na Michaela Jacksona sice asi není to pravé ořechové pro uctívače Labutího jezera, ale kdo jen trochu dokáže ocenit nečí umění musí smeknout. Tak jako já. ()

aLPaC

Skvělá taneční čísla plus skvostné závěrečné vystoupení s vynikající choreografií nemohou zakrýt dost průměrný až podprůměrný kýčovitý příběh. P.S. Zoe je krásná baletka (tím myslím jak krásná, tak dobrá), ta předchozí praxe je vidět. ()

suzanne1997

Dle mého názoru velmi slabý film, kdy se všechno točí jenom okolo baletní akademie, dneska se neubráním srovnání, dvojka je mnohem lepší, nevezmou ji a tak se film netočí jen okolo baletní akademie, tenhle film má možná nějaký cíl nebo myšlenku, ale hrozně moc mu chybí, dokonce si myslím, že ani konec to nezachránil. Film moc nedoporučuji, mám sice ráda filmy tohoto žánru, tento se však moc nepovedl. Podívejte se sami a rozhodněte se podle sebe, mi se nelíbily ty hluché míst a celkově byl tento film podle mě nudný, akorát na usnutí. ()

smitka8

Jeden z lepších tanečních filmů. Je v něm všechno, co se baletu týče - obrovská dřina, talent, vytrvalost a bohužel i poruchy příjmu potravy,... Příběh je samozřejmě dost prostý, ale skvěle to vykompenzují výborné taneční choreografie. Hlavně ta poslední je úplně dokonalá. Final Dance Scene ... 6/10 ()

inachisio

To, co bylo v úžasných tanečních scénách, škoda, postrádaly herecké výkony a zachránili to trošku leda sympatičtí herci. Ačkoli mě na příběhu lautr nic nepřekvapilo, čekala jsem, že to dopadne uvěřitelněji, dalo se na to koukat. Poslední choreografie mě taktéž nenadchla, ale byla ve filmu znát snaha o jistou originalitu, která se tam úplně neztratila, ale nevynikla tak, jak by měla. ()

jiri.twist

Neočekával jsem nějaký originální příběh, ani velké procento gay složky, i když u takovýchto baletních filmů by se to dalo předpokládat, a to se mi vyplatilo. Pro mě skutečnou nosnou osou celého snímku byl tanec a hudba, věčná dřina, soutěživost, doslova prznění těla, ale rozlet duše. Dobře jsou vykresleny i jednotlivé typy a odlišnosti zůčastněných postav, solidní výběr herců a profíků. A jaksi tomu filmu naopak i slušelo, že je mu už xx let ...! 6888 ()

Heroine

Skoro bych neřekla, že by mi mohl superpozitivní film o baletkách připadat docela zajímavý. Velkou zásluhu na tom má Ethan Stiefel a jeho tanec, a jeho oči... jinak ženské obsazení mi spíš nesedlo, ale nenudila jsem se! ()

Margarettka

Musím přiznat, že mám pro tento film slabost. Pro mě je to nejlepší taneční film vůbec! Dějově sice nijak zajímavý není, ale baletní čísla, výborná hudba a skvělé obsazení to více než vynahrazují. Nádherná Amanda Schull! ()

DadysGirl

Jako většina tanečních filmů si mě získal už svojí atosférou... Příběh je pedvídatelný, ale hezký... Výkony krásné... ()