Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

Bauer

Že by další horor s prvky thrilleru, kde teenageři budou utíkat před nějakým úchylem, který je bude chtít zabít? Ani náhodou!!! Cabin Fever sice začíná jako obyčejná vyvraždovačky, ale ukáže se, že každý kdo si to myslel se velmi spletl. To, že zabijí masožravý virus a ne nějaký úchyl v dementním kostýmu je za prvé skvělý nápad, za druhé je to originální a za třetí je to děsivé. Tak jako například Hostel od Eliho Rotha, začíná pomalým leč zábavným tempem, tak i jeho Cabin Fever je na tom podobně. Pomalý rozjezd při kterém se dočkáme nějakých těch lekaček, krvavých scén, až po nezkažené (jako to většinou u filmů bývá) finále. Nutno podotknout, že Eli Roth je svým způsobem génius, ačkoliv si to většina lidí nemyslí. Ve svých filmech dokáže téměř vždy navodit tu pravou a děsivou atmosféru a právě proto jsou jeho horory opravdu strašidelné. Občas se sice dočkáme nějaké scény, jenž je bohužel (rádoby)vtipná, ale i tak na atmosféře tyto scény neubírají. Tak jako později v Hostelu obsadil do svého filmu zcela neznamé herce a je důležité napsat, že jde o dobré výkony. Pro mně osobně tento film zasluhuje spíš 3,5*, než rovné 3*! ()

ancientone

Neoriginálne, okopírované, ale neskutočne zábavné klišé. CABIN FEVER sa dobre pozerá, rýchlo ubieha, nemám si na čo sťažovať, zabavil som sa dobre, ale na plný počet to nie je. Dobré pobavenie, v porovnaní s HOSTELom v mojich očiach fantastické. ()

JASON_X

Mám k smrti rád teenagerské vyvražďovačky, hlavně když se odehrávají v nějakém prdelákově, kde jsou místní burani včetně policajtů buď zdegenerovaní nebo aspoň divní, a mám rád taky všelijaké horrorové nechutnosti a gore, takže s tímhle béčkem bych měl být vcelku spokojený. Ale při nejlepší vůli nemůžu dát víc než tři hvězdy, za prvé mi byla nesnesitelně nesympatická celá ta pikniková parta, za druhé na mě celý film působil tak nějak amatérsky, ale ne roztomile amatérsky, což mám rád, ale spíš nechtěně amatérsky. Nejpovedenější z celého filmu byl asi stařík s puškou "na negry" ("for niggers"), i za tenhle žertík je ta třetí hvězda. ()

Morholt

Když to srovnám s Hostelem, tak se jedná o vynikající drama s hororovým nádechem, plné mladých nadaných herců, jejichž výkony skýtají do budoucna mnoho nadějí. A to i přesto, že to byla obšlehlá blbárna, kde nejlepší hereckej výkon podaly kozy Ceriny Vincent a u který jsem několikrát odcházel v domění, že už je konec. A za co teda těch 50%? Nevim. Mě to prostě docela bavilo. :D ()

Richie666 odpad!

Jsou určitě filmy, jejichž sledování mě unavovalo a otravovalo víc, nicméně i tak zde nevidím jedinou věc, za kterou bych mohl dát jedinou hvězdičku. Je to naprosto imbecilně vymyšlené, napsané, zahrané i natočené. Do not sit next to Dennis :) ()

Shaqualyck

Kdepak béčko, k vyjádření úrovně tohoto veledíla by mi nestačila ani celá abeceda. O "pušce na negry" už tu někde jistě byla řeč. Není divu, jde totiž o jediný opravdu povedený "joke", kterého se nám za tu slabou hodinku a půl dostane. Nebýt tohoto vtipného detailu, neváhal bych s odpadem ani na vteřinu. Pokud horor nedokáže za celou dobu ani jednou vyděsit (alespoň trošičku), je nutně něco špatně. A přitom se to zpočátku tvářilo docela slibně, tak ať mi nikdo nevykládá, že Eli Roth je talentovaný režisér :-( ()

malylada

Celý nápad v prostředí chaty připomíná Evil Dead. Bohužel půlka filmu se nic neděje, klasická konverzačka mezi teenagery, která trvá příliš dlouho. Když už se rozjede akce, nákaza a houstne atmosféra, tak to celé funguje velmi dobře. Závěr mi ale přišel hodně odfláklý a jako by se vše vracelo do kolejí nudného začátku......5/10 ()

bouncer

Měl jsem z tohoto snímku rozporuplné pocity, na jednu stranu mnohem lepší než většina současné horrorové produkce, ale přeci jenom to je klasická vykrádačka dobrých nápadů z úspěšnějších filmů...ale alespoň z těch opravdu dobrých! A plusem je slušná atmosféra. ()

erl

Minule jsem film zatratil. Ale postupem času jsem si kněmu našel cestu a musím říct že jsem změnil názor protože ten film mi napodruhé připadal mnohem lepší , co lepší dokonce zábavný! Jsem rád že jsem dal tomuhle dílku Eliho Rotha druhou šanci. ()

corpsy

Celkom slušne sa to rozbehne, ale narazí do prvého stromu. Eli Roth v prvotine, ktorá by si zaslúžila temnejšiu atmosféru a krvavejšie efekty. ()

Astaroth12

Z tohoto filmu cítiť iróniu a že film sa neberie vobec vážne.Policajt na bicykli a ešte s tými totálne debilnými dialógmi.Jasne že to natočil Roth,u tohoto režiséra si už pomali zvykám na bizarné filmy v jeho ponatí,čím bizarnejšie tím lepšie a tato nemože byť výnimkou.Ale až tu som sa dozvedel načo všetko sa može použiť Listerine a ja naivný som si myslel že len na ústnu hygienu,strašný omyl.A tie herecké výkony boli veeeeeĺmi zlé aj postavy sa chovali neskutočne nelogicky.Zas jeden z filmov kde logika ustúpila nechutnosti. ()

Kryton

Možná mi tam chybělo více gore efektu , mrtvých a atmosfery. Napad spatny nebyl , holt za málo penez málo mrtvol! ()

fcreading

"Ak pôjdete do lesa, budťe velmi opatrný." Aj takýto dopad môžu mať slová resp. varovania, ktoré ale neposlúchli partia vysokoškolákov, ktorý sa rozhodli stráviť prázdniny na chate. Nikto ale netuší čo sa tu začne odohrávať, čo za nákaza na nich čaká ktorú keď raz dostanete, začne sa vám rozpadať koža a začnete mať suchý kašel po ktorom budete zvracať. Je zaujímave že po takom dlhom čase som si znovu pustil Cabin Fever, a bol som náramne prekvapený, napätie sa vôbec nestratilo, humor taktiež, hudba ostala tá istá jediné čo sa zmenilo bola atmosféra, ktorá už nedosahovala tolko, kolko som pociťoval po prvom pozretí. Ale napriek tomu sa tu dajú nájsť zaujímavé scénky pri ktorých som sa smial, zvlášť pritej kde chlapec ktorý má tetanus vyskočí a spraví kung-fu a zahryzne sa do ruky nakazenému chlapíkovy, alebo ešte zimomriavková scénka kde si žena depiluje nohy a začne sa jej pomaly rozpadať koža. Občas sa miestami zasmejete, čo je normálne, trochu dobrého humoru nezaškodí, ale musím jednu hviezdičku ubrať, pretože už to nejako strácalo grády 80 percent. ()

GodComplex

Krasna lesni priroda, hudba Angela Badalamentiho, brutalita a sexy zeny. Eli Roth zavalel uz v debutu, ktery sice diky sve prilisne jednoduchosti a low-budgetovosti nema na jeho pozdejsi vyborny Hostel, ale atmosfera chatky v lese a nakazlive infekce funguje skvele. "Why would you wanna kill squirrels?".."'cause they're gay." 6/10 ()

Mr. Filuta

Totální kuriozita, u které mi vůbec nepřišlo evidentní, zda se má jednat o parodii, seriózní horor, trolling a nebo jestli jenom Eli Roth neujíždí, stejně jako jeho postava, na své plné tašce hulení. Tak či tak to smutně shledávám ve všech zmíněných kategoriích za neúspěch. ()

blackrain

Klasika. Pět studentíků si chce užít poslední prázdniny. Hm, a jak už to bývá, stane se vždycky nějaký průšvih. Otřepané téma. Trochu nuda. Jako horor teda nic moc. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti