Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

hansen

Já jsem se dle hodnocení tak těšil na nějaký více než nevšední filmový zážitek a ono ............ nic. ()

tarzan

Tak to sem nečekal ! Promiňte , ale mám malou dcerku a to co se my stalo u tohoto filmu (že jsem věřil otci i jeho milované dcery a bál jsem se o ně ) se my ještě nestalo a vůbec nevadí, že je to " vedlejší epizoda". Může to vypadat vykonstruovaně ale důležité je že to funguje a mě osobně běhal mráz po zádech. ()

aciss

Pár dobrých situací hatí příliš mnoho vykonstruovaných a přehnaných scén. Opět trapně-dojemné kecy (i když jich oproti jiným filmům ubylo), hudba která vás má dostat ale místo toho se až příliš okatě ukazuje ve zbytečně mnoho místech .... SPOILER: Ta scéna kdy "rádoby arab" jde zastřelit zámečníka kvůl dveřím by zasloužila nominaci na nejhůře zvládnutou scénu ve "slušném filmu". Boha jeho, když jeho manželka pomalu dostala záchvat šílenosti jenom kvůli tomu, že její dítě chce jít ven ... další filmová tragédie nesmyslů. ()

Jirka1111

Film o hlubokých citech, které jsou jen těžko popsatelné, ale přitom tak nádherné. Něco mi tam ale scházelo. Herecké výkony skvělé, ale nezařadil bych tento film do nejlepší dvoustovky. ()

St0ne

waaaaw, dokonalá syrovost... Tak tenhle film mi vyrazil dech. Krásná ukázka toho, že život je svině, ale nikdy ne černobílý... ()

kolby

Lahodka pre nase zmucene duse zdegenerovane neschopnostou komunikovat a citit so svojimi bliznymi. Suhlasim s golfistom: Scena, na ktoru urcite nikdy nezabudnem a pre ktoru mi tento klenot navzdy zostane v pamati. Bravo Mr.Haggis! Idem si rychlo upravit rebrik svojich najoblubenejsich filmov:-) 120% ()

Paul_Banks

Výborný film postavený především na skvělých výkonech herců. Několik lidských příběhů různých etnik se tu vzájemně proplétají do spletité pavučiny a tvoří opravdu velmi působivou podívanou a člověka vede k opravdu dlouhému zamyšlení. Nejlepší film, co se rasové nenávisti týče, který jsem prozatím viděl. ()

Africanus1

Ačkoliv je zde zřejmá snaha zpodobnit mezirasové soužití lidí bez příkras, výsledkem je pravý opak. Konflikty plynoucí z rasistických předsudků jsou tu podané samoúčelně a přeexponovaně, jako by se nám snímek snažil vnutit dojem, že nejpodstatnějším společenským problémem a příčinou všeho zla je xenofobie a rasismus. A i když tuto problematiku ani v nejmenším nebagatelizuju, tuhle hru s ním hrát nemůžu. Samotné příběhy jsou ovšem řemeslně povedené a lhal bych, kdybych řekl že mě nebavily. Jen jsem se musel povznést nad hlavní motiv celého filmu, který mi tam hodně vadil. 3,5*, zaokrouhleno ale přece jen směrem nahoru. ()

james11

Film je rozdělen na několik životů lidí v L. A., a přesto se nikoho nesnaží zmást. Už od začátku se dá dobře pochopit psychika každého hrdiny filmu... Film se hodně zabývá rasismem v USA, a tím jsem byl vemi překvapen, že je rasismus v USA ještě tak silný... Asi jsem byl trochu zklamaný koncem, protože jsem čekal něco, co by spletlo všechny osudy dohromady. Film byl dobrý, ale cítím, že na 5 hvězdiček to neni. ()

Hane

Koloběh života. Lidé se setkávají, jsou na sebe zlí, hodní, dělají si radost, navzájem se trápí, milují, nesnáší. A můžu pokračovat ve výčtu vlastností které se týkají nás všech bytostí na tomhle zlém a ošklivém světě. A nepochybně nejodpornějším stvořením je člověk. Čím více "vyspělejší" civilizace, tím více degenerovaná společnost. Člověk se dopouští více chyb. A aniž by přemýšlel nad tím, co se stane když udělá to či ono nebo jaké následky to ponese. Toto cítím z filmu Crash... Možná nejde jen o "černošskou" otázku v americe. Pojďme se podívat na tuto situaci celkově. Nejen jako běloh proti člověku tmavší pleti, ale jako člověk proti člověku. Samozřejmě nechci nijak popírat rasovou nesnášenlivost, která nesporně existuje. No, ale konkrétně ke spracování snímku Crash. První půlka se mi zdála taková rozpačitá, ale pozdější slet událostí mi všechno v hlavě urovnal a pochopil jsem, že to má hlavu i patu. Dále mi Crash připomínal po celou dobu film Magnolie. Nějaké pojítko mezi sebou musí tyto dvě díla mít. O tom jsem přesvědčen. Naprosto skvělé obsazení, které dokonale naplnilo očekávání. Možná, přiznám se, že když jsem se dozvěděl o S. Bullock před shlédnutím tohoto filmu, tak jsem malinko nevěřil. Ale zbytečné obavy. Sandra je víc než dobrá herečka a vše jsem ji uvěřil. Ostatně jako ostatním hercům. A to je pro úspěch filmu nejdůležitější. K odkazu a otázce filmu jsem se vyjádřil hned ze začátku mého příspěvku, takže více už moc nepovím. A ani mě nic víc nenapadá. Crash je úžasný film, díky kterému mám o jeden neskutečně skvělý zážitek víc. Hodnotím *****. Přesněji 4,75! ()

FunTomCZ

Scény u kterých mrazí, skvělé herecké výkony, fantastická hudba... Tolik jsem nečekal! Sledujeme několik "minipříběhů", a zdánlivě se nic neděje... přitom je děj silný. Zdánlivě to k sobě nepatří, přitom je to geniálně propojené. Opravdu skvělý film, který vás donutí se zamyslet. ()

schindler

Film kterým svým mozaikovým stylem vyprávění různých příběhů připomíná Lásku nebeskou, samozřemně že ne žánrem, ale určitě kvalitou a chytlavostí. Některé scény se doslova zaderou pod kůži ( hořící auto nebo slepé náboje). Hvězdné herecké obsazení nezklamalo, těžko někoho vyzdvihovat nad ostatní, oceňuji však ty od kterých jsem to nečekal např. Ludacris. Je to film po jehož shlédnutí budete mít možná jiný názor na život na naší barevné planetě. ()

Slezi

Jeden z mála filmů v mém životě, který dokázal u mě vyvolat takých emocí. Jednou jsem nemohl usnout a přepínal programy, až tam naskočil tento film, tak jsem na něj z nudy koukal. Po jeho skončení, jsem se cítil úplně jinak. Nevím jestli to bylo tím, že byli 3 hodiny rano. Ale já věřím, že to bylo tím, že tento film je úžasný. Prožil jsem vztek, pochopení, pohrdaní i smutek. Tento film se mnou hodně zamával a to se filmům, alespoň u mě, moc nedaří. To že to je nízkorozpočtový snímek, na kterém to je vidět, ještě umocňuje zážitek. Dokonale promyšlené příběhy. Zamyšlení. Poselství. Není to to co na filmech hledáme? Pro mě jeden z nejlepších filmů,co jsem kdy viděl. Navíc písnička z tohoto filmu In The Deep je doopravdy úžasná a začnou se i Vám snad vybavovat scénky z filmu. A to je plus navíc. 93% ()

Standey

Obrovská dávka emocí. Skvělý scénář, režie i herecké obsazení. Nádherná hudba. Zkrátka není co vytknout. Jeden z nejlepších filmů jaké jsem kdy viděl. ()

SONYAGENT

Dokonale dějové ztvárněné drama z rušných ulic L.A. I přes skvělé herecké obsazení se dostávají do hlavních rolí všichni účinkující. Připádá Vám, že každý má své místo na sscéně stejnou dobu, že každý si navzájem ovlivňuje osud a bytí. Všichni josu hrdinové a všichni jsou ztroskotanci. Přesto nevinnost a roztomilost všech postav je výjjimečně vykreslena do dvou hodin strhujících a prolínajících se scén, které do sebe perfektně zapadají. Scéna s pomstou u zámečníka je dokonalá a jedna z nejsilnějších dramatu.. ()

Matt2626

Scenár a réžia, akú som v žiadnom filme ešte asi nevidel. Bravúrne zvládnutá práca od P. Huggisa. Spôsob akým spojil tak rozličné ľudské bytosti a ich svety do jedného celku, v ktorom sa každá časť istým spôsobom prelínala je naozaj hodný obdivu. A že herecké výkony za týmto brilantným scenárom nijak nezaostali. Ako celok to vytvorilo myšlienku, ktorá musí v zarezonovať v každom kto filmu venuje svoj čas a a kúsok samého seba. Emočne silné scény a dobrý soundtrack. ()

Rejzl

Ten film mě vážně bavil. V době, kdy je otázka rasových předsudků a xenofobie medializována čistě jednostranně na problém muslimských vs. židovsko-křesťanských skupin, poukazoval i na rasismus mezi národnostními menšinami samotnými. Prostě jsme skrz naskrz prolezlý tímhle svinstvem všichni, ať si to uvědomujeme nebo ne. Jediné, co mi brání dát filmu 5 hvězd, je nereálnost situací a "skoro happy end". Ve skutečném světě by to podle mého názoru dopadlo všechno jinak, ale film by ztratil na "líbivosti" a stravitelnosti a tenhle film si pro svojí myšlenku zaslouží co nejširší publikum. ()

killa black

Výbornej film o tom, že není hrdinů a hajzlů, o životě a komunikaci mezi etnickými menšinami a majoritou v USA, o absurdnosti pozitivní diskriminace, o tom, že že za dvě sekundy se smích může změnit v smutek a taky o dalších věcech, které si v něm jistě najdete. Je to silný a podbarvený dobrou muzikou, scénář, režie a herci to všechno klape na jedničku. Myslím, že jsem nenašel chybu, tedy až na trochu neuvěřitelnej dialog mezi dvěma klukama, který neví jestli vytáhnout přejetýho číňana z pod auta :) ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení