Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• USA Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (více)

Skupina vědců se vydává do džungle za vzácnou orchidejí, která je údajně klíčem k věčnému mládí. V močálech však číhá nebezpečný had. K výrobě revolučního regeneračního a omlazovacího přípravku je zapotřebí látky, kterou obsahuje jeden druh orchideje. Potíž je v tom, že kvete jen jednou za sedm let, a to pouze na jediném místě na světě, kdesi na Borneu. Majitelé velké farmaceutické firmy se rozhodnou vyslat do oblasti malou výpravu pod vedením ctižádostivého přírodovědce Jacka Byrona. Je období dešťů a výprava jen s obtížemi sežene loď, která by se vypravila do džungle. Cesta neprobíhá příliš hladce. Nejprve jednu členku výpravy po pádu do vody málem sežere krokodýl. Potom dojde k poruše kormidla a loď se zřítí do vodopádu. Kapitán lodi Bill se mobilem domluví s kolegou, aby pro ně přijel, nikdo si však nevšimne obrovské anakondy, která kolem nich už nějaký čas krouží... (Nova Cinema)

viperblade

Jedničku jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale tohle bylo teda něco. Souhlasím se všeobecným názorem, že nejlépe tam hrála ta opička.. :-) ()

castor

Od prvního dílu uběhlo mnoho vody, atraktivita hereckého obsazení se poněkud ztenčila (vzpomeňme na Jona Voighta nebo J.Lo), koneckonců hlavní hvězdou je tu digitální anakonda. Ale ejhle. Zápletka se točí kolem největšího objevu v historii medicíny, aneb vědecká expedice se vydává kamsi na Borneo po farmaceutické bombě, tedy abych byl přesný, tentokráte si zfetovaní scénáristé usmysleli, že jakási „krvavá orchidej“ může zaručit delší životnost lidské populace. Za vidinou kupy dolarů, až by je musely přehazovat vidlema a u někoho i velkorysým vědeckým snem se tak banda vědátorů vydává na nespolehlivé kocábce do nitra tropického pralesa, kde už na ně čeká enormně velká bestie – a nebude jen jedna. Triviální scénář nabízí za přítomnosti neuvěřitelně tupých dialogů nezáživné požírání jednoho člena expedice za druhým, přičemž nápady jako by si tvůrci nechávali v rukávu. Jenže oni vlastně žádné nemají. Druhá Anakonda je jen nicotným výkřikem do daného žánru, kdy se občas vynoří nějaká ta rvačka s aligátorem (která nechtěně pobaví) nebo otřepané situace s pijavicemi. Na hercích není nic, co by stálo za zmínku, casting očividně trval pár minut a sešly se na něm jen hezké tvářičky z přehlídkových mol. Hlavní pozornost se oprávněně soustředila na obří anakondy, ale ani tady nějaké haló nečekejte. Právě ony by si zasloužily mnohem působivější ztvárnění, ale to by se alespoň někdo z tvůrců musel probrat z kocoviny (i když pozor, Dwight H. Little kdysi dělal na velice slušném béčku Rychlý jako blesk nebo na povedeném Seagalovi Muž s cejchem smrti). Ale jinak jo – tu a tam mě baví tyhle kraviny, ve kterých pobíhají spoře oděné ženštiny a parta nabušených samců, aby si to řádně rozdali s divákovou trpělivostí!! ()

MM_Ramone

Dobrodružný film "Anakonda" ktorý bol natočený v roku 1997 a hlavnú úlohu v ňom stvárnila herečka Jennifer Lynn Lopez je v rámci snímkov o vraždiacích plazoch nadpriemerná záležitosť. Oficiálne pokračovanie z roku 2004 "Anakonda: Honba za krvavou orchideou" je na tom o trocha horšie. Znížil sa rozpočet, zmenil sa režisér a chýba aj sexi J.Lo. Ale i napriek tomu to bolo celkom fajn. Americká vedecká expedícia za kvetmi vzácnej liečivej orchideie na Borneo, ktorú skoplikovalo niekoľko obrovských ľudožravých hadov ma nesklamala. ** ()

Xmilden

Válkou zklamaní vojáci se ukrývají na Borneu. Tím pádem není nouze o Američany, kteří se plaví v Indonésii. Film je stejně tak přehlídkou metrosexuálních jedinců, kteří o herectví zavadili tak maximálně z Pendolína. Pokračování nemuselo být nutně špatné, kdyby nepůsobilo tak směšně. Anakonda v Indonésii? Pro scénáristy žádný problém:) Samozřejmě ani první díl není žádný skvost. Na třetí s Házlhófem nemám odvahu. ()

sepp

Priserna hovadina, lecktere italske eroticke snimky z 80. let maji napaditejsi a a zabavnejsi zapletku... ()

-bad-mad-wolf-

Anakonda na Borneu... jo? Kdysi se zvířata v ekohororech prezentovala jako OBROVSKÁ, protože co je velký, to budí respekt a hrůzu, víc to sežere a člověk to hůř umlátí lopatou. S nástupem CGI éry však šlo lecos do kelu, neboť zvířata najednou začala ignorovat i ty nejelementárnější zákony fyziky, pohybovat se nepřirozeně rychle, popírat gravitaci i vlastní hmotnost a především vypadat naprosto idiotsky. Druhá anakonda nenabízí nic víc, než kolekci otravných a okoukaných žánrových klišé, přesto je často docela vtipná. Navíc jsem tvůrce místy podezíral, že šlo o humor záměrný. ()

lesumir odpad!

Opet se osvedcil tabulkovy priklad toho, ze pokracovani vzdycky stoji za starou belu. O pokracovani anakondy to plati dvojnasob, opravdu silne podprumerny a nejnudnejsi film posledni doby. Popojedem... ()

cheyene

Všimli jste si? == V části filmu, kde výprava spadne s lodí Blody Marry z vodopádu a všichni se drápou ven, je vidět, že část výpravy leze po síti (zrejmě pomoc od záchranářů) a později již všichni lezou opět po kamenech. ()

Hrabka

Duel "Anakondy" s "Anakondou: Honba za krvavou orchidejí" končí až po prodloužení... Vítězství 2:1 pro Anakondu zajišťuje půvabná J.Lo! 15% ()

Jamal odpad!

Super!!! Vůbec jsem smysl toho filmu nepochopil. Nevím jestli to nebyl nějaký trik scénáristy a režiséra. ()

Shakers

Zatiaľ čo pri jednotke som nechápal to malé hodnotenie, tu pri dvojke ho nechápem už vôbec. Jasné je to slabšie ako jednotka, sú tu horšie efekty a je ich viac, ale stále to nie je vyložene zlé. Trištrvtrina filmu je celkom dobrá. Herci nie sú najhorší a ani vyložene otravní. Johnny Messner moc hrať nevie, ale jeho frajerské scény sú dobré a okrem anakond si to nemá problém rozdať aj s aligátorom, za to blondínku zbaliť moc nevie. Atmosféra celkom funguje, pokiaľ sa jedná len o náznaky útokov. Kamera, hudba, nehostinná džungľa, či príbeh tiež nie sú zlé. Rozpočet nebol úplne najmenší, čo je fajn a režisér tiež dokazal s toho scenára vyťažiť niekoľko dobrých scén. Druhá Anakonda vôbec nie je taká zlá, ako tu to vyzerá, takže sa nenechajte o-anakondiť. Dwight H. Little nie je síce žiadne režisérke eso, no natočil niekoľko solídnych filmov (Halloween 4, Muž so znakom smrti, či Vražda v bielom dome) a hlavne to nedýcha vyložene béčkovosťou, ako napríklad Boa vs. Pyton. Ja som sa bavil v spoločnosti Analkúnd. 60% - 3* ()

lamps

Ale není to zase tak zlé, jak se podle hodnocení může zdát. Ano, chybí tomu napětí, chybí tomu nadhled a herci jen suše odříkávají naučené dialogy. Ale film se alespoň trošičku snaží diváka něčím zaujmout, A když už to nedokáže nezáživný příběh o hledání blahodárné rostliny, tak alespoň nezkrotná džungle plná různé nebezpečné havěti s digitální anakondou v čele je částečnou nálepkou za stupiditu a stovky klišé, které jsou tomuto "hororu" vlastní. Budiž filmu také připočteno k dobru, že i napodruhé jsem ho přelouskal až do konce. 40% ()

Deimos

VHS/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +sem tam prostředí, film mě nijak neurazil, já říkám námět -film nijak nenadchne, celí je to jedno velký klišé, tak nějak vyšumí/// No na film jsem se hodně těšil, dokonce jsem tehdy zvažoval návštěvu kina. Nakonec jsem dal přednost VHSce. No a řeknu to na rovinu, rád bych dal filmu 3*. Přeci jen když zavřu všechny 4 oči, tak jsem se alespoň nenudil. Film mi utekl rychle, jen postrádám větší hloubku. Prostě dalo se z toho vytřískat více. Třebas herci, tady nijak neoslní, ani herectvím (já křičím protože vidím hada, pořád křičím) ani obsazením, ale kdo ví, třebas za 5 či 10 let se na to rádi podíváme a řekneme si jak byl ten herec tehdy mladej (viz. Owen Wilson v původním filmu). Slušná je jen atmosféra, která téměř vyděsí, určitě více než ty anakondy. Jinak mírné překvápko na závěr, vždy přežije hlavní hrdina a hrdinka, tady je tomu jinak. PS: Za všechno může ta opice. I za celí tento film :-)/// Celkem 49%/// ()

Allien.9

Další z filmů, u kterých skutečně nechápu přehnaně nízké hodnocení... "Anakonda: Honba za krvavou orchidejí" je nebéčkově vyhlížející béčko, které baví od začátku do konce. Nechybí tisíckrát ohrané téma s (pro tyto filmy) typickou nadsázkou a hláškami, které samozřejmě přicházejí v tom nejnepravděpodobnějším okamžiku. Takže... "Nemá tu někdo plamenomet?";-) ()

Omnibus

... Tou dobou mě už celej ten výlet pěkně sral. Moskyti protivně bzučeli, opice zuřivě vřeštěla a holky zodpovědně hysterčily. Ale hadi to měli všechno na háku a vesele se pářili, jako by se nechumelilo. Jenže u sexu jim samozřejmě děsně vyhládlo (známá věc), pročež zanechali muckání a začali nás zase žrát, jednoho po druhém, přesně dle rozpisu ve scénáři. Kámošku to už docela otravovalo, tak jednomu nenažranýmu syčákovi uťala jediným máchnutím hlavu, jak blahé paměti Bajaja drakovi. A do toho mumraje rozkvetly konečně ty pitomé kytky. No sláva! Teď už jen zbývalo se kvůli nim vzájemně postřílet, a pak konečně vyrazit domů. Na oslavu konce filmu jsme si ještě rozsvítili jednoho hada, odplazili jsme se na vor a byl konečně šlus! ()

kingik

Veterán Dwight H.Little se pokusil v dobré víře navázat na úspěch jedničky, ve které si anakonda nestačila pochutnat na Jennifer Lopez. Bez účasti této hlavní hvězdy se případný nášup nekonal a došlo na pěkný sešup. Ačkoliv se na pokračování podílelo hned trio scenáristů, tak je jejich práce velkým fiaskem. V tropech totiž vedle pijavic, dusna a druhořadého hereckého ansámblu, nepřišli s ničím, co by v dobrém ohledu divácky překvapilo. Herecké obsazení má televizní charakter a chybí v něm nějaká zajímavá postava. Scénář je nudně, a taktéž televizně vystavěný, a ospalá režie tomu dodává všechno, jenom ne dynamiku, která je přítomna asi jen v jedné scéně za celý film(!). Hlavní atrakce filmu, jež měl být větší počet anakond, se omezuje jen na pár scén, ve kterých než se obří had obtěžuje doplazit na scénu, tak divák dávno zhebne nudou, protože plaz je tentokrát v podstatě odsunut na druhou kolej. Je otázkou, jak takové slibné téma může skončit jako zcela jalový a fádně pojatý akční horor nehoror. Předně, ze slabého scénáře by kvalitní extrakt nevydoloval ani o třídu lepší režisér než je Little, ale ani toho neomlouvá, že ve filmu se více dlouze kecá, než se jedná. To je pak velmi jednoduché si na prstech jedné ruky spočítat, kolik akčních scén si režisér pro diváky přichystal. A bylo jich opravdu žalostně málo. Technické provedení anakond mně přišlo znovu nepříliš propracované, vesměs stejný pocit mě provázel u celkem akcí, i zajímavě využitým prostředí, nabité jedničky. Anakonda chtěla rdousit, škrtit a hltat své oběti, ale režisér z toho vyvařil nezáživný spektákl, ve kterém by bylo nejzajímavější, kdyby se had svlékl z kůže, někam si šel lehnout a na celý filmový štáb se vykašlal. Nemusel bych se tím pádem dívat na takovou kravinu, která je zvadlejší, než květ orchideje po utržení, o kterém je ve filmu řeč. Mé hodnocení: 40% ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin