poster

Rudá planeta

 • USA

  Red Planet

 • Slovensko

  Červená planéta

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Režie:

Antony Hoffman

Hudba:

Graeme Revell

Scénografie:

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  Už během komentáře zaznívajícího pod úvodními titulky mi došlo, že tenhle film mě ničím nepřekvapí. Je důsledně sestavený z osvědčených žánrových klišé a bez jediné špetky originality. Vše korunuje diletantská režie, díky níž dramatické scény vyznívají buď nudně nebo směšně. Ani výprava připomínající televizní produkce nic nezachrání. Herce kritizovat nehodlám, stejně v podstatě nebylo co hrát.(10.2.2004)

 • Xmilden
  ***

  Pochopitelně podobné téma jako Mise na Mars, jen úplně jiný pohled. Po povrchu Marsu se tentokráte naši hrdinové prohánějí bez pomoci dýchacích přístrojů. Na Marsu totiž je vzduch, jen ze začátku nikdo neví jak se zde objevil. Všechny otázky nám ale zůstanou bezpečně zodpovězeny. Rudá planeta je o dost akčnější než De Palmova "Odysea". Tentokráte se hlavním záporákem stává robot Amee, který byl zapůjčen od námořnictva a který bezpečně ovládá taktiku boje. Herecké obsazení se opět hemží mnoha známými tvářemi. Val Kilmera moc nemusím, ale tady se to dalo vydržet. Celkové zhodnocení obou snímků je takové že jsou průměrné. 50%.(3.12.2009)

 • Nach
  ***

  Nemůžu říci, že je to špatný film, ale prostě něco tomu chybělo. Jiskra, plamen, cokoli. Na ten film mám problém si vzpomenout a rozhodně to není proto, že by postavy byly nezajímavé nebo režie vyloženě špatná (i když ano, nebyla nejlepší). Spíše si myslím, že to tak nesedělo po scenáristické stránce. 60%(31.7.2014)

 • LiborGondek
  ***

  Řekl bych, že na základě tohoto filmu později vznikal film Sunshine (2007). Přišlo mi to hodně podobné. Ale mě tyto technickofantastické scifi vůbec nevadí. I takovýchto filmů je vždy problém čas, po 13 letech leckteré scifi působí úsměvně, až zoufale. O to víc oceňuji, že Rudá planeta tímto neduhem netrpí a je i dnes stále koukatelným snímkem. 65%(27.2.2013)

 • Marigold
  **

  Tenhle film mohl být velmi dobrý, ale je bohužel přesně takový, jako v něm použité dekorace. Plochý, nezáživný, rudý. Šikovný režisér by si dozajista s poměrně slušným námětem a tajemnou záletkou poradil a dokázal by do filmu vpašovat jak myšlenkovou hloubku (i když problém věda vs. víra analyzuje nepřekonatelně Zemeckisův Kontakt), tak akční spád. Hoffman ale natočil nudnou ucouranou konverzačku, kde veškeré pokusy o napětí končí na přílišné předvídatelnosti a veškeré pokusy o filosofické zamyšlení na dvojrozměrnosti postav a křečovitých dialozích. Připočtu-li průměrné triky a až někdy až trapnou snahu po monumetalitě (např. závěrečná scéna na orbitě zřejmě chtěla dosáhnout Kubrickovské majestátnosti, ale výsledek je tristní), vychází mi podprůměrné sci-fi.(10.2.2004)

 • - "Devatenácté nervové zhroucení" je skladba od Rolling Stones z roku 1966. (Beer Ceps)

 • - Pettengillovo (Simon Baker) jméno je pravděpodobně inspirováno astronomem Gordonem Pettengillem, který udělal mnoho významných pozorování planety Merkur. (Beer Ceps)

 • - Keď sa Gallagher (Val Kilmer) vráti na loď, dá Bowmanovej (Carrie-Anne Moss) kameň a ona sa ho spýta, či je to "memento". To je narážka na film Memento (2000), kde herečka hrala v tom istom roku. (Game90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace