poster

Rudá planeta

 • USA

  Red Planet

 • Slovensko

  Červená planéta

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Režie:

Antony Hoffman

Hudba:

Graeme Revell

Scénografie:

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  "SERU NA TUHLE PLANETU!" Miluju tahle vesmírná dobrodružství pohybující se od jednoho klasického průseru (poškozená kosmická loď) k dalšímu (docházející kyslík), dalšímu (vzbouřený robot) a dalšímu (agresívní mimozemská forma života). Škoda jen, že nic než ty střídající se průsery v RUDÉ PLANETĚ není. Nic jako příběh. Protože po technické stránce je to řemeslně dobře odvedená práce (snad až na příliš počítačového robota a brouky), Kilmer, Stamp a Sizemore sympaťáci a Carrie Ann Moss se mi tu vůbec poprvé líbila jako ženská. Nejlepší z marsovských filmů z let 2000-2001 (MISE NA MARS, DUCHOVÉ MARSU).(8.1.2010)

 • kaylin
  **

  Opravdu bylo potřeba na Mars házet robota? To to prostě nemohli udělat s nějaký mimozemšťanem? A není to celé vlastně jen romance o dvojici, která se k sobě absolutně nehodí? Nebýt té sexy scény na začátku, tak mě tenhle film ani nechytne, ale Carrie-Anne na to rozhodně měla. Tenhle film ne. Srovnání s takovým "Marťanem" si ani nezaslouží.(13.11.2015)

 • Sobis87
  **

  Film, vznikl snad je proto, aby ukázal Carrie-Anne Moss ve sprše a aby trikaři předvedli, jak dobře umějí zanimovat počítačového robota (i tak ale nic moc)...kvůli scénáři to určitě nebylo. Je to nuda, ale co se týče sraček z Marsu, stál vede John Carpenter s ohavností Duchové Marsu. 40%(29.8.2009)

 • dobytek
  odpad!

  Skvělá komedie! Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Původní záměr byl asi natočit film o cestě na Mars, během který se posere všechno, co se posrat může. No vlastně úplně všechno né. Velitelka lodi a jeden kosmonaut si nakonec padnou do oka, takže to zase tak úplně zbytečná mise nebyla. Další důkaz toho, že filmy z vesmíru stojej obvykle za hovno.(8.9.2008)

 • nash.
  **

  Velmi nepovedené béčko. Stále se něco dělo, všichni padali, spěchali, umírali, přesto to byla stokrát viděná, předvídatelná nuda. Když se z ní oloupe lak moderní trikové techniky a kosmetických úprav, je to příběh jak vystřižený z béčkových filmů padesátých let, kdy osamělí dobyvatelé létali na Mars, aby se tam nechali sežrat. Všemu dodává korunu komická scéna patetického umírání při vydýchání kyslíkových bomb a to na planetě plné kyslíku, což všichni věděli, protože právě jeho velké množství tam letěli zkoumat.(11.7.2011)

 • - Na rozdíl od jiných sci-fi filmů si zde můžeme všimnout velmi realistického ztvárnění chování ohně ve stavu beztíže. (Mr.Hudson)

 • - Antony Hoffman tímto filmem režisérsky debutoval. (Pumiiix)

 • - "Devatenácté nervové zhroucení" je skladba od Rolling Stones z roku 1966. (Beer Ceps)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace