Komentáře uživatelů k filmu (640)

 • Radek99
  ****

  Velmi zajímavý životopisný film s opisně fabulovanou dějovou křivkou - od nevinných šedesátých let a všudypřítomné marihuany až po obsazení pozice narkokrále a plošné distribuci kokainu... Úžasně charismatický Johnny Depp opět dokazující, jak skvělý a velký je herec - a díky němu to moře sympatií pro jeho postavu narkomafiána, což je asi z morálního hlediska slušné faux pas. :-) Velké uznání ovšem zaslouží tvůrci za to, že odolali svodům natočit dobově módní stylovou komediální nebo tragikomickou jízdu a dokázali stvořit vážné drama o vzestupu a pádu člověka, který ignoruje etické imperativy a pohybuje se za hranou zákona. Kokain se tak řadí po bok těm nejlepším snímkům žánru vážných dramat z drogové scény: Traffic - nadvláda gangů, Mafiáni / Gangsteři či Americký gangster...(13.6.2007)

 • Vejrrr
  *****

  Velice, velice působivé. Krásně ztvárněný život George Junga od počátků až do jeho smutné současnoti. Ten chlapík si sice užíval, ale za jakou cenu... Nakonec zjistil, že mít beden se stodolarovkama tolik že už je není kam složit přeci jen není to hlavní. Jsem moc rád, že jsem se nedočkal střílečky, ketrá by celej film zmastila... Místo výstřelů z hlavně, který by se zavrtávaly do všech padouchů kolem, jsem se dočkal silného emotivního dramatu, kde zářil Depp i Liotta. Byly místa, kdy jsem přemýšlel že dám hvězdičky tři, později jsem byl přesvědčen o čtyrech a nyní nevím proč nedat hvězdiček pět. Bylo to surové, bylo to přesvědčivé, byla to pravda. P.S. Doporučuji přečíst "zajímavosti"(23.2.2009)

 • crozet
  *****

  Víc než zdařilé filmové vyprávění o životním příběhu jednoho inovátora. Za povšimnutí stojí zvláště pozornost, s jakou se tvůrci věnovali vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho rodiči a jeho vývoji - velmi empatické, autentické a tragické; podle mého je zmíněné téma primárním sdělením filmu a jeho scénáře. Nejen právě tato emocionální a sdělná stránka filmového životopisu drogového zločince dílo odlišuje a povyšuje nad kvantum dalších ve svém žánru.(7.11.2009)

 • simply
  ***

  Pro mě celkem průměrný film s geniálním Johnnym Depppem.(8.11.2009)

 • arcticsky
  *****

  Je radost dívat se na tak skvělé herce pohromadě - Johnny Depp, Ray Liotta a Penelopka ( zde v obzvlášť protivné roli ). Celý film je nádherný a ze začátku ( 60. - 70. léta ) i s bezva hudbou. Vrátil bych se k Liottovi - v poslední době jsem ho zhlédl v několika filmech a pomalu ale jistě míří do mé TOP 10. Depp tam již dávno je....(1.4.2010)

 • Akana
  ***

  Projel kolem vlak a nic moc po něm nezůstalo. Neubráním se srovnání s Obchodníkem se smrtí a i když ani toho nepovažuju za geniální dílo, vychází mi jako filmařsky zajímavější, cyničtější a působivější pokus na podobné téma. Kokain má jen toho Deppa, který to sám nezachrání. 70%(16.1.2011)

 • HArna
  *****

  Podle mě nejlepší film od Johnnyho Deppa. I když Penelope Cruz opravdu nemusim, rád se na tenhle film ještě kouknu.(15.4.2012)

 • GOREGASM
  ****

  Od prvního záběru velice svižně podaná žánrovka, která si sem tam zobne ze Scorseseho, se opírá nejen o kvalitní herce, kterým dominuje trojka Depp, Liotta, Mollà, ale především o zatraceně skutečnou story, která si svou faktickou výživností o zfilmování již delší dobu nahlas říkala. Předešlé srovnání se Scorsesem a jeho Casinem, či Mafiány je v kontextu se zvoleným tématem a formou vyprávění naprosto na místě a Ted Demme navzdory nesporné kvalitě Kokainu na mistra Martyho ani jednou kvalitativně nedosáhne. Zásadní problém vidím ve zbytečné zkratkovitosti a tím pádem místy nedostatečnému divákovu "ponoru". Kokainu by vhodně přidaná půlhodina navíc v rámci větší komplexnosti jistě neuškodila. Navzdory všemu zmíněnému jde o povedený snímek, který nepostrádá přes zjevnou inspiraci osobitý rukopis a působivou atmosféru. 75%(4.11.2012)

 • freeze.art
  *****

  “May the wind always be on your back and the sun upon your face and may the winds of destiny carry you aloft to dance with the stars.”(7.11.2012)

 • lubospoti
  ****

  Skvělý film založený na skutečnosti.Depp dokázal i skrznaskrz záporné roli dodat velmi silné charisma.(29.12.2012)

 • Szajter
  *****

  Ačkoliv Deppa nemusím, v tomhle filmu přesvědčil o hereckých kvalitách (pro mě jeho zatím nejlepší role). Jakkoliv můžete být zaujati vůči drogám a dealerům, na konci filmu budete nejspíš brečet jak malí a fandit aby ze všeho vyvázl i když má na svědomí zpopularizování kokainu. *spoiler* nakonec si odseděl jen 20 místo 60 let (pustili ho v červnu 2014) a už je v kontaktu se svou dcerou :)(17.8.2014)

 • shushee
  ****

  Desetkrát lepší než Leonardův Vlk..(27.7.2015)

 • Paldiny
  ****

  Hotová lahôdka popisujúca vzostup a pád ďalšieho drogového dílera. Isteže, osnova je obkukaná zo starších žánroviek, ale ja si skrátka nepomôžem. Tento typ anti hrdinov čo pričuchnú ku hviezdam, aby nakoniec stratili všetko a všetkých naokolo zbožňujem. Johnny Depp výborný, predsa len prechádzal svojim najplodnejším obdobím. Osoba, akú stvárňuje je aj vďaka nemu poľutovaniahodná a to s plným vedomým, že dopomohla zničiť život miliónom deciek a dospelých po celých štátoch. Aj napriek tomu ma už dlho tak neštval právny systém, čo s ním zakaždým vypiekol, nehovoriac o poslednej kamufláži, kedy chalanisko snáď prvýkrát v živote nemyslel iba na seba. Kruté a pravdivé.(29.1.2016)

 • Johnny
  ****

  Taktiež ma postihnla behom filmu oná zvláštna skutočnosť, že (najmä ku koncu) som si hlavného hrdinu dáko obľúbil a aj ho ľutoval. Depp bol výborný...(30.4.2003)

 • Vodny
  *****

  Johnny Depp ve své nejlepší roli (nepočítám zábavné Piráty). Film podle skutečné události je věrnou předlohou filmařů, protože dokáže v divákovi vyvolat emoce dané pravdivostí příběhu. Blow – Kokain je toho jasným důkazem a i když se může zdát, že život největšího drogového dealera 70. a 80. let nemůže v lidech vyvolat jakékoliv pocity, zde je tomu právě naopak. Vděčit za to můžeme skvělému Deppovi a všem dalším hercům, kteří jakoby ani nehráli, ale žili svými postavami. Příběh George Junga, který nechtěl skončit na mizině jako jeho rodiče, který měl sen stát se bohatým a nezávislým (ale za jakou cenu) je zvláště v konečných pasážích srdcervoucí a nenechá nikoho chladným. Scéna, ve které Depp namlouvá do záznamníku vzkaz pro svého umírajícího otce vžene slzy do očí i tomu největšímu drsňákovi, to mi věřte. Jde o poměrně dlouhý film, který i bez akčních scén, hromady mrtvol a vulgárních výrazů dokáže strhnout divákovu pozornost od začátku až k závěrečným titulkům. A velký podíl na tom mají jak herci, kamera a scénář, tak pro nás velmi zajímavé a neznámé téma, kterým život drogového dealera bezesporu je.(28.2.2007)

 • Darkslayer
  ****

  Otrepaný príbeh avšak dobre stvárnený, čo je hlavne zásluhou Johnnyho Deppa.(20.10.2007)

 • robo7773
  ****

  ****(82 bodov zo 100) Celkom slusný filmik. Akoze clovek sa rad niekedy pozrie na to co nikdy nevyskusal, na zivot ktorý je mu uplne vzdialeny. Johny ako stale famozny a este aj krasna Penelope, takze filmove hviezdy maju zastupenie. Pribeh podla skutocnosti, cize parada. Cely film sa len tak vezie, nic struhuje sa nedeje, ale tak patri to k tomu drogovemu opojeniu :)(21.8.2008)

 • Ramone11
  *****

  Krasne zpracovaný autobiografický snimek drogoveho dealera, kde je nam presvedcive ukazano jak muze byt tato cesta sice velmi bohata a vesela, ale pekelne zradna... Mezi klasicky vybornym hernim koncertem Deppa musim vyzdvihnout vykon Ray Liotty, coby starostliveho otce. Zajimalo by mne co by na ten snimek povedel pravy George Jung? A take, jak by rekla moje draha kamaradka ..kam se podel Tučňák?!:)(4.1.2009)

 • klikva
  ****

  Johnny Depp jako vždy super. Jeho Georgovi jsem nemohla nefandit, to prostě nešlo. Jinak super oblečky!(4.1.2009)

 • koniklecka
  ****

  Kdo chce dělat v drogách, nesmí mít ani kouska srdce. Jakmile je v tom ženská, jde to do kopru. S tím, jak George podrazila žena i kamarádi, jsem se v době sledování filmu krásně stotožnila (akorát že mě nepodrazila žena). Film, který si po nějaké době ráda pustím znovu. A samozřejmě bez Johnyho by to nebylo ono :) Song: Blinded by the light - jeden z mých nej.(4.1.2009)

 • mala_kea
  ***

  Johny Depp je hvězda a vše se točí kolem něho. Nebýt jeho, všechno by šlo od ničeho k ničemu. Chudák, táhne to sám. Ani Penelope mu nepomohla. Kdyby se vystřihlo prostředních 45 minut, rozhodně bych se nezlobil. Střed je strašný klišé pořád dokola, bez akce, bezz nápadu. Za shlédnutí rozhodně film stojí, ale 81% ? Lidi, kde žijete ?(6.2.2010)