Kokain

Nepi

Johnny Depp alias kokainový král. Výstředná role jsou pro Deppa to pravé a proto i tady zazářil, jak nejvíc mohl. Občas film dosti pokulhával ve scénáři a nezvládnuté režii, ale Johnny tento nedostatek zastínil svým skvělým hereckým projevem. ()

Almásy

velky a vynimocny film, po hereckej stranke priam genialne. duo depp-cruz maximalne exceluju a podla mojho tu johnny podava najposobivejsi vykon svojej kariery. ()

prasacimor

Po prvom pozretí som nedokázal naplno ocenit kvalitu tohto snímku, no po druhom som nemohol inak ako zdvihnuť hodnotenie ešte o jednu hviezdičku. Záver jednoznačne zaraďujem medzi moje najsmutnejšie filmové konce. ()

weselow

Déja vu z Mafiánů (ještě ten Liotta do toho). Tohle bylo o kapánek míň srandovní a protože to bylo déja vu, tak i míň překvapivý, ale zase tady je navíc to téma rodiny, který krásně vyzní... Napadlo mě to samý, co LINKINa... i když film asi musel bejt trošku víc idealizující než realita, fandil jsem mu a to setkání s dcerou mu strašně přeju. ()

blixadovan

Poměrně tradičně natočený životopisný snímek bez hlubšího ponoru do "duše" postav, zejména té hlavní. George Jung je zde vykreslen jako téměř kladný hrdina, kterému ubližují a podrážejí ho a kterému divák snad i fandí a nakonec je mu ho i líto. Proboha, to snad ne, vždyť to byl obchodník se smrtí, který se pořád oháněl láskou ke své holčičce, ale jeho jedinou láskou byl kokain, potažmo peníze z něj tekoucí. Teď už je i taky konečně jasný, odkud okoukal Pavel Nedvěd svůj parádní účes :-) Škoda, že Franka Potente hraje ve filmu cca 30 minut, což je tedy lepší než těch 10 minut v Bourneově mýtu. Děj dobře šlape, ale někdy jsem měl pocit, že nelogicky přeskakuje bez vysvětlení souvislostí. ()

BuryGol

No tak nějak jsem od toho čekal víc. Ale Johnny to na ty 4 hvězdy utáh. Ukázka toho, že drogy maj světlou i stinnou stránku. Doufám, že se skutečnej George dostane ven živej. Má to už za 5 let. ()

giovanni3

Dlouhý zábavný film o vzestupech a pádech dealera, který se ,,vypracoval,, z prodeje ,,trávy,, na pláži po spolupráci s jihoameričany... Skvělý výkon Deppa, kvalitní námět prostě paráda od začátku do konce. Penelope je sice krásná, ale herecky mne moc neoslovila.. Potěšil i Randy z Earla, No já byl spokojen 4z5 a dost jsem zvažoval 5, ale 4 jsou přesné. ()

IMPAIRED

[ mravoučný metaforický komentář o temném konci každého kdo se rozhodně zahrávat si s tvrdými drogami ] ...se nekoná. Pro lidi kterým to stačí je to určitě super film. ()

ZinedineCR7

May the wind always be at your back, and the sun always upon your face, and may the wings of destiny carry you aloft to dance with the stars...jedna z najobľúbenejšich viet vo filmoch. Štyri krát zhliadnutý film o živote drogového dílera. O jeho pádoch, úspechoch a živote, ktorý si užíval vo veľkom štýle, aby to potom všetko išlo do prdele. Aspoň, že sa na jeho radosť blíži rok 2015... ()

voleman

Kvalitní životopisný snímek, který nabízí zajímavý příběh, povedenou režii a vynikající herecké výkony. Hlavní hvězdou je samozřejmě Depp, který ztvárnil postavu obchodníka s drogami velmi přesvědčivě a ještě k tomu přidal svoje charakteristické charizma. Začátek byl vynikající a poutavý, ovšem prostředek mi přišel trochu utahaný a celkově slabší. To vše se znovu změnilo ke konci, který byl působivý a emocionálně silný. Podobný film Zjizvená tvář pro mě ale byla přece jen celkově trochu lepší, nicméně 4* si Kokain určitě zaslouží. 80% ()

Specs

Hlášky: George Jung: - "Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu." & George Jung: - "Oficiální mez obsahu toxickejch látek v těle je u lidí někde mezi jedním a jedním a půl gramem kokainu, záleží na tělesný váze. Já jsem bral průměrně pět gramů denně, možná víc. Jednou jsem šňupnul deset gramů během deseti minut. Myslím, že jsem měl pěknou kliku." & George Jung: - "Zašili mě. Narafičila to na mě FBI a DEA. To mi nevadilo. Narafičili to na mě Kevin Dulli s Derekem Forealem. Šlo jim o kejhák. To mi taky nevadilo. Dostal jsem šedesát let v Otisvill. Ani to mi nevadilo. Ale nedodržel jsem slovo. Všechno, na čem mi v životě záleží, je pryč." ()

venca163

Nejoblíbenější droga filmových hvězda na čtyry - kokain. Sledoval jsem to se zaujetím, pochutnával si a semtam mě to i dojalo (hlavně ten soundtrack, viď), jen se obávám, že to hrozně stálo na tom, že jsem hltal ten příběh (co se stane dál?) a povícerý už si to tolik neužiju. Deppa mam docela rád a pokud se vám líbila Penelope Cruz ve Vicky, Kristýně i Barceloně, tak vás to její podání afektovaný krávy asi zaujme i tady. Škoda, že se dějová linka netočila ještě víc kolem Pablo Escobara - třeba se mi líbil jeho styl propouštění zaměstnanců a ve filmu ukázali jen 1 jeho variantu =(. Takže filmísek pěkný, akorát se obávám, že se vzpomínka na něj možná časem rozplyne v takovym tom mafiánskym průměru. Edit po 5 letech: Vzpomínka na film se úplně rozplynula v takovym tom mafiánskym průměru. (80%) ()

sedm.1

Další z neskutečných koncertů Johnny Deppa.Film podle reálného života člověka,u kterého jsem pocítil,že sice byl gauner,ale tolik smůly si fakt nezasloužil.Kokain má od prvních vteřin spád,život George Junga byla jedna velká jízda na horské dráze,jednou úplně na vrcholu,podruhé na naprostém dni,ovšem vždy dokázal vstát a za veškerou cenu chtěl svůj život prožít jako Někdo.V každém případě nejde o chatakteristicky jednoduchou postavu,celý život propojil pouze s drogami a tím pádem se zločinem,ovšem dokázal i opravdově milovat,nezradit a být v kšeftu čestný,což ovšem z okolí vůči němu nedokázal nikdo.Jinak Kokain je jak poutavý svým strhujícím dějem,tak velkými emocemi a jako celek jde o parádní film plný skvělé filmařiny a hereckých výkonů(především Ray Liotta mě neskutečně překvapil).Díky Deppovi jsem hlavní postavě docela i fandil(ikdyž bych neměl) a Kokain tím řádím k nejlepším filmů podle skutečných událostí a postav.DOPORUČUJI! ()

mohamedsfinger

Já mám pro ty kluky za hranicí zákona prostě slabost. Johnny Depp se své role zhostil na výbornou a ani zbytek herců nezaostával (Penelope). A vyzdvihl bych i nádherně zvládnuté prostředí Kolumbie a celkově výpravu filmu. Přesto k dokonalosti tomu něco chybělo, ale Georgova "sympatická" matka se mi vryje do paměti na dlouhou dobu... ()

Arius

Čakal som väčšiu pecku. Trochu viac dobovejšie trochu viac kultovejšie a aj Deppove výkony už pre mňa nie sú tak dychberúce, aj keď ma pestrú paletu charakterov je čoraz viac okukanejší. Každopádne si Kokaín aj tak udržal veľmi solídnu úroveň, len mierne zaostal za mojimi očakávaniami. ()

Dromed

Deppuv umělecký výkon No. 1. Příběhy co píše sám život jsou samozřejmě nejlepší, ale je velké umění je zfilmovat tak aby to byl také životní zážitek. Tady se to povedlo na plné čáře nebo lajně? ;) ()

Maynard.

Senzace. Tento film se jednoznačně řadí mezi mé nejoblíbenější "životopisné". Spád má od začátku do samého konce. A to i přes to, že je od začátku tempo opravdu vysoké. Úžasně věruhodně nám jsou představeny jednotlivé etapy minulého století. Skvělé kostýmy, paruky, muzika a dokonce se dostalo i na mé oblíbené šusťáky :o) No a Johny? Ten mě tímto kouskem totálně odzbrojil. Ještě bych chtěl vypíchnout Johnyho kámoše na život a na smrt, ale taky hóóódně na prachy Diega Delgada. /Další skouknutí/ Blow opět potvrdil, že přesně umí zabrnkat na ty správný struny. Tentokrát sem se o něco víc zaměřil na vztah rodiče vs. synek. A nachly mě rozhovory otce se synem. Prej takový - Tati, v tom co dělám sem vážně dobrej :o). Asi to musí bejt vostrý, když víte, že Váš syn je nejúspěšnější obchodník s drogama. No a jeho povedená matička ho rovnou pro jistotu naprášila míjanům :o). Výlet do Kolumbije za největším kokainovým magnátem, který se s nikým a ničím nes_re, byl fajn. Jojo, ke Kokainu nikdy frňák nestrčím, ale vím, že tenhle film mi zkříží cestu ještě mnohokrát. ()

gutshoter

Nekonečné rozhodování o tom, zda dát 4* nebo 5* skončilo, jak skončilo. Nic to ale nemění na tom, že snímek byl založen na dechberoucím tempu a ten konec mě solidně rozsekal. Depp strčil všechny do kapsy. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta