Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

TheMaker

Ale jo. Líbilo a moc. Newman je pan herec, to je jasné. Jen to není film, který bych si pustil podruhý, to asi ne ... ()

novoten

Předobraz všech překombinovaných zlodějských podívaných, které nemají šanci se Podrazu vůbec přiblížit. Díky jiskrám v očích Redforda s Newmanem nám tak zůstává jediná a předem zodpovězená otázka - byl někdy pocit satisfakce takhle skvělý? ()

tron

„Luther hovoril, že ma niečo naučíte. Ale piť už viem.“ Druhé a bohužiaľ posledné kompletné stretnutie „tej výbornej partie z bača a sandensa“. Režisér George Roy Hill s hercami Redfordom a Newmanom rozohráva veľkú hru, ktorá v globálnom merítku nič neznamená, a predsa sa jej filmové spracovanie stalo klasickým filmom svetovej kinematografie. Úpenlivo premýšľam, či mám radšej ich western, alebo pôvabnú heist movie, kde má každá postava svoje miesto a kde na konci budete finálnym twistom poriadne prekvapení. Božská je i dobová atmosféra (autá, kostýmy, výprava), skvelý ústredný hudobný písk-písk motív, výborné herecké obsadenie podporných roličiek (tradične démonický Robert Shaw), dialógy, scény... Všetko! 90 % ()

Slasher

Butch & Sundance je pro mě výš, ale tohle je další skvělá feel-good klasika. Nejstylovější herecká dvojice svý doby (potažmo ever), parádní tempo bez hluchých míst, závěrečný podfuk na diváka, rozverná ragtime muzika, starosvětský retro, všobjímající pohoda a nenucenost. Jo joo, "they don't make 'em like that anymore." :) ♪♫ ()

movie

PODRAZ je prostě nesmrtelná klasika, o tom žádná. Spratkovství Roberta Redforda vs. mentorství Paula Newmana, originální scénář se zápletkou, která už bohužel nepůsobí dnes tolik úžasně, taky jak by mohl v záplavě všech podrázáckých či heist filmů. Nezapomínejme ale, že PODRAZ byl zdaleka jedním z prvních. O samotném závěru, který mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech nemluvě. 90% ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Krimikomedie s pány herci Redfordem a Newmanem, kterou mám rád a kterou můžu klidně vidět každý rok. Zajímavá a "chytlavá" ústřední melodie - nedávno jsem ji ke svému potěšení slyšel na bezplatné lince jedné finanční instituce - jó, Podraz lze dneska najít všude... Trailer: http://www.csfd.cz/film/15046-podraz/videa/ ()

Boss321

Jedny z největších ikon své doby Paul Newman a Robert Redford se podruhé sešli pod taktovkou George Roy Hilla a zplodili jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie. Newman s Redfordem s noblesou jím vlastní provedou geniální dostihový podraz. Klasika a ve své době to musel být neuvěřitelný hit. Klasika mezi krimi komediemi a jeden z mých nejoblíbenějších filmů..... ()

Jossie

Paul Newman a Robert Redford opět spolu a zase výborný film. Osobně mám raději Butche Cassidyho a Sundance Kida , ale Podraz je také velmi dobrý a ten příběh je prostě skvělý. ()

pan Hnědý

Podraz je kult ve svém žánru a velká klasika 70. let s hereckými esy nejen v hlavních rolích v předních řadách Newman - Redford - Shaw, ale i vedlejších rolích, kde vše fungovalo na jedničku, a nechyběla sebemenší chybička propracovaná do detailu, kdy herci nenechali Hillemu žhavou klapku! Výborný scénář, vybroušený střih a Hillova skvělá režie! V krásném tempu mi v žilách koloval hudební doprovod pana Hamlischa. Někdy jsem čekal, že se Lonnegan podívá nahoru do okna..uff ()

Jara.Cimrman.jr

"Co jsem měl dělat? Říct před ostatníma, že švindluje líp než já?" Poctivej podraz ze starý školy je dokonalej. Tohle mě prostě neomrzí. Kdykoli se stanu svědkem toho, jak Gondorff začíná kout pikle na Lonnegana, tak usednu, připravím si nějakou tu pochutinu, zaposlouchám se do skvělý muziky a užiju si to. Je to prostě plný elegance, vtipu a takovýho vnitřního klidu. V Gondorffovejch šibalskejch očích je totiž jasně napsáno, že ho nemůže rozhodit FBI, mrtvoly, nájemní vrazi ani úplatnej polda. A když to nerozhodí jeho, tak mě taky ne. Až bude chtít najednou oškubat Muska s Gatesem a Zuckerbergem, tak mu přitom klidně podržím klobouk. ()

dobytek

Podle čsfd je to 25. nejlepší film všech dob, podle mě je to sotva průměr. Kdyby se nejednalo o tak "slavnej" film, asi bych to ani nedokoukal. Uznávám, že Newman s Redfordem hrajou celkem slušně a ty nejrůznější fígle a podrazy byly docela originální, ale je to takový strašně strojený a často i nudný. Takovej Guy Ritchie dokázal točit filmy o podrazech podstatně zábavnějšim způsobem. Myslim, že za pár dní si budu z celýho filmu pamatovat jenom tu slavnou melodii. 50% ()

Shit

Další výborný filmový spojení Roberta Redforda a Paula Newmana, oba jsou naprosto skvělý, bez nich by příběh rozhodně tolik nevyniknul, i když je opravdu dokonale propracovaný a zároveň i hodně zábavný, ale s nima je ještě o stupínek víš, ale i tak si myslim že Butch Cassidy a Sundance Kid stále zůstává nepřekonán ()

flanker.27

Dnes viděno po letech v celku. Musím přiznat, že navzdory nepopiratelným kvalitám to je na můj vkus příliš překombinovaný a nevěrohodný příběh (komedie to ve skutečnosti není) na to, abych jej ohodnotil výše. ()

gudaulin

K projektům, kterým jsem nadělil méně než 4 hvězdičky, nemám tendenci se vracet, ale ty vícehvězdičkové za opakované zhlédnutí stojí a jak jsem už dávno vypozoroval, přibližně po deseti letech je i vhodné zhlédnout snímek znovu, protože s přibývajícím věkem vnímáme některé věci zkrátka jinak. Většinou musím své vzpomínky korigovat směrem dolů, ale v případě Podrazu jsem ani po třetím zhlédnutí nemusel měnit ani to nejmenší ze svého vysokého mínění. Podraz je film elegán, má šarm a styl, je to zkrátka taková příjemná pozitivní jízda, která by fungovala, i kdyby místo Newmana a Redforda obsadili kterékoli jiné kvalitní herce. Opírá se totiž o výborný scénář, skvělou retroatmosféru a dokonalé filmové řemeslo. Jen u minima filmů se dá vysledovat tak precizní práce jednotlivých filmařských profesí. Koukám a obdivuju skvělou kamaru, hudební motiv, báječný casting týkající se i těch nejmenších štěků, práci architekta a fajn režii. Tohle je jednoduše pocta filmovému umění v té nejryzejší podobě. Všechny ty Dannyho parťáci a nesčetné variace téhož se můžou jít klouzat. Celkový dojem: 95 %. ()

Sarkastic

Nadprůměrný snímek (avšak o místu v nejlepší dvacítce tady na čsfd přesvědčený opravdu nejsem). Výborná hravá hudba, přesné kostýmy a dobová atmosféra, OPRAVDU promyšlený příběh do detailů a dobré herecké výkony. Největším podrazem (nebo se tu snad najde někdo, kdo jim nenaletěl? ;-)) a zároveň třešničkou na dortu byl samozřejmě konec. Hodnotím 5* a rozhodně doporučuju ke zhlédnutí (jen si dejte pozor, aby vám někdo nevyzradil konec!). ()

Gilmour93

Newman, Redford a spol. předvádí dokonalý podraz, který zřejmě nakonec stál víc, než vydělal, ovšem těmto fikaným pánům o hospodářský výsledek jejich akce zjevně nešlo.. Vlakovou karetní partii s ginovým oparem považuji za velice zábavnou. ()

Aluska88

Nesdílím zdejší euforické nadšení a ani příliš nesouhlasím s tolik vysokým hodnocením. Jedná se samozřejmě o legendární a velmi kvalitní snímek, a dokážu ocenit, že je vskutku bravurně zpracován i skvěle zahrán. Jen mě prostě nedokázal dostat. To vše, co je zde pro většinu geniální a nezapomenutelné, je pro mě "pouze" kvalitní a výborné. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru